Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

[quoNa bazi iskustva koje imaš, možeš li da daš neki savet Joski kako bi se i njemu olakšao posao i smanjile dileme?

 

Djordje, šta je sada sa motorom? Imaš li sada MZ-a?te]

 

Hvala na dobrodošlici. Koliko sam shvatio Joška se sasvinm dobro snalazi, a i elektronika je izgleda već završena, tako da ostaje da se isproba. Moje mišljenje je da se time neće mnogo dobiti, ali bio bih srećan da me rezultati demantuju! Ono ograničenje broja obrtaja kod poljske varijante paljenja je verovatno neki recidiv CDI paljenja za četvorotaktaše. Kod dvotaktnih mašina nema gornje granice broja obrtaja, odnosno granica je izdržljivost materijala. Kod četvorotaktnih obrtaji se ograničavaju da bi se zaštitio motor, jer posle postizanja maksimalne snage, dalje povećavanje broja obrtaja nema smisla pošto snaga naglo opada jer ventili i opruge usled inercije više ne mogu da prate klip ("ibertura"). Zato je friziranje dvotaktnih motora mnogo jednostavnije sa mehaničke tačke gledišta (bolje punjenje cilindra gorivom-više obrtaja-veća snaga) Ovo je razlog zašto su dvotaktni motori vladali trkačkim stazama decenijama, dok im ekolozi nisu došli glave. Poslednje generacije trkačkih mašina stigle su do faze kada je samo par firmi u svetu moglo da proizvede dovoljno kvalitetne materijale da izdrže trkačke napore, ali i samo nekoliko vozača u svetu je moglo da iskoristi njihov potencijal do kraja!

Ali da se vratimo na MZ. Negde sam pročitao da je u bivšem DDR-u mogao da se kupi kit za trke, kojim se dobijalo 50 KS iz 250 ccm! I sam sam video motor od "trabanta" prepravljen za upotrebu na ultralakim letelicama, koji je imao 50 KS. Taj motor je proizvod iste firme (IFA), i što je interesantno imao je glave i karburatore od MZ-a.

Što se tiče tvog pitanja - nemam više MZ. Poslednji sam vozio nekoliko meseci za vreme bombardovanja 1999. kada mi je dobro poslužio  u krizi sa benzinom. Do njega sam došao sasvim slučajno u nekoj kombinaciji za drugi motor. To je bio ETZ 251, imao je klip od "trabanta", prepravljen izduv i preširoku zadnju gumu. Možda sam se ja umeđuvremenu razmazio, jer sam celu deceniju pre toga vozio veće motore, ali nisam bio preterano zadovoljan. Čini mi se da je ETZ 250 bio bolji. Manje međuosvinsko rastojanje i manji zadnji točak modela 251 bili su zgodni za grad, bio je okretniji i bolje je ubrzavao, ali to je bilo sve. Na pravcu je bio nervozan, što može biti i posledica neadekvatne zadnje gume. Posebno me je nervirao novi tip karburatora koji nije imao podešavanje vazduha, već se sve svodilo na podešavanje pozicije šibera za gas.

Inače, tip koji je radio oklope zvao se Gorazd Marovič, a firma "MF" i mislim da je bio iz Maribora. Pored kompletnih oklopa radio je i nekoliko tipova auspuha za MZ i Jawu.

Evo, opet sam se raspisao, neću više.

    Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ipak mislim da ce paljenje znacajno uticati na performanse (kod mene i tek kako povecalo obrtaje i poboljsalo ubrzanje, a nije usavrseno kao ovo joskino). Jos jedna stvar koja bi mozda koristila je "reed valve" cija ugradnja zahteva "malo" ozbiljniju prepravku. A standardni auspuh je ok za male obrtaje i za komsije (jer je dosta tih) za ostriju voznju trebalo bi staviti rezonator ili postojecem iseci prigusnicu (proverio sam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 svakak

Kod mene je zadnja 4,25 nizeg profila sa kramponima i motor dobro ide ali nisam isprobavo krajnju brzinu koja mi nije prioritet,ali mi je bitno kada ga pretovarim da ne razmisljam sta li radi zadnja guma i da li ce da izdrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Djorđe

 

Djordje ljudino, nema ograničenja, piši koliko god te volja nosi, ovde su samo naši.  :)

 

Čini mi se da je ETZ 250 bio bolji.

 

Sigurnio je bio bolji, pisao sam na predhodnim stranama, velike su razlike u detaljima koji život znače...

 

Posebno me je nervirao novi tip karburatora koji nije imao podešavanje vazduha, već se sve svodilo na podešavanje pozicije šibera za gas.

 

I o tome sam pisao ali verovatno nisam ušao u suštinu. Svakak je našao oba tipa pa može da vidi o čemu je reč, naći će rešenje sigurno.

Ako Bokilic ima Bing karbon za MZ, zainteresovan sam za njega jer jedino njega sam štelujem kako hoćeš, ovo je za mene veća tehnika, ja sam pored ostalog (struke i zanimanja) profesionalni vozač a ne majstor.

 

Inače, tip koji je radio oklope zvao se Gorazd Marovič, a firma "MF" i mislim da je bio iz Maribora.

 

Imaš nagradu za memoriju. Tip je imao trodelni katalog lomnjem iz formata A4 kolorne dvostrane štampe, imam ga negde u kući ali sam preturio sve moguće i nemoguće i nisam ga našao. Verovatno ću ga naći kada ne bude trebao.  :(

 

Zaključak, Brka je bolji, pravi po želji što je ovaj radio pod pritiskom para ili prestiža, inače je radio serijski. Nash, eto ''memorijske kartice'', to je tačno tako. Treba da nađemo taj katalog, preturiću ponovo, i iz toga se rađaju ideje... Samo imaj razumevanja, ipak je to bilo pre oko 20 godina, mator sam bre...

 

A standardni auspuh je ok za male obrtaje i za komsije (jer je dosta tih) za ostriju voznju trebalo bi staviti rezonator ili postojecem iseci prigusnicu (proverio sam).

 

ranije je bio maksimum klipa od Trabanta. Sada imamo od 301 koji je veći i za mene je to dovoljno, dalje su budženja kojima nisam sklon. Kubik je izmerio svoje, doneo sud i ja mu verujem, kada se ukažu mogućnosti idem na klip od 75,5 uz Joskino paljenje i za mene je dosta, već je prenos prednjeg lančanika 22 uz zadnji tošak 18 i menjačkim uljem u viljušci. Ostaju samo pločice kočnica i to je to.

 

Gume

 

ja ne kupujem kvalitetne i skupe gume jer ih menjam i po 2 puta godišnje. Trayal je jeftina i mekana guma, tanka je i nije za veliko obaranje motora ali je pristupačna, jeftina pa sam procenio da mi se više isplati da stalno vozim sa novom nego dobrom i starom.

Ukratko, Trayal je džabe, u prevodu ovde oko 150 -200kn. a na silu izdrži i godinu uz iživljavanje. Ko voli da pali gume, je ne, ovo je idealna opcija, gola guma sa malo plastike, kratko traje, tanka, srednji profil za sve terene i bez mangupiranja i to je to... stalno imaš novu gumu...

 

PITANJE

 

TS, šta sad čoveče fantaziraš, šta je ''reed valve'', ima li Srpski naziv, možda je poznato pod drugim terminom?

Hoćemo li se voziti ili samo majstorisati?

Bez uvrede, imam želju da ga zgazim a taj momenat se odlaže: još ovo i ono....  :o

 

2 Djordje

 

Vozi šta hoćeš, imaj šta ti mogućnosti dozvoljavaju ali ne ostaj bez MZ-a, uvek nađe primenu  ;)

 

2 bokilic

 

Kod Olimpa retko da ima ljudi sa kojima se ne družim makar 20 godina, dobri su prijatelji i sigurno znamo dosta zajedničkih ljudi.

važno je da se ovaj topic sačuva ovakav kakav jeste da bi se eventualno jednog dana publikovao ili nešto slično pa mi molim te na PP pusti nešto o sebi. Za sada, jedino znam Makaru koji je mehaničar a ne radi već duže vreme u kraju ali... pusti na PP da ne opterećujemo ovde.

 

2 Djorđe

 

Dobrodošlica nije kurtoazna, iskrena je pa bi bilo lepo kada bi nam rekao nešto o sebi, vezano za Mz lili bez njega svejedno, treba da se poznajemo što više pa skrati postupak i olakšaj trud svima.

Ponavljam, piši koliko te volja, nikoga ne smaraš i nema ograničenja, ovde nemaš neprijatelja.  :)

 

2 svakak

Šta radiš sada? Izgubio se tok, bili brezoni na glavi, pa karburator, pa gume, o čemu je reč, šta sledi?  ???

 

2 Quantislw

Koliko još do skidanja šrafova, preteraše i lekari  >:(

 

2 Major Gashpar

Jesi li sklopio mašinu i da li ti treba pomoć?

 

2 Duki

Nosač za kofere na motoru je dobar pa ako možeš objasni nam kako je rađeno. Iimam crtača, strip crtača i animatora ali bi rado naučio da radi brush, nema gde a stoji nam na raspolaganju pa sve to može još bolje i kako hoćeš. Kofer - unikat, dobra fora  ;)

 

2 Nash

Sem postupka prikupljanja ideja da li si nešto konkretno planirao i uradio, treba li ti neka pomoć? da li je u tom tvom kafiću moguća živa svirka nekog benda, možda se usputno i tu skupimo, šta misliš?

 

2 Wolflord

 

Šta se dešava sa ponudom? Sada na sajtu ima rubrika malih oglasa i tu bi trebao da postaviš svoj, vidljiv je ljudima i koji nisu članovi...  ;)

 

2 Stari Vujadin

 

Mislimo na tebe i čekamo te da se oslobodiš radnih i ostalih obaveza.

Tvoji prijatelji.

 

2 Dragica

 

Stavi nam fotku sa Mz-om da nam se razdani, da gledamo u dve lepote istovremeno  ;)

Šta bi sa prijateljem, da li da ga čekamo da se javi?

 

2 Wice

Ko vozi Suzu a ko Mz? Da li se deliš da burazerom lii ide po principu ''kome šta treba''.

Ako imaš baci i ti neku fotku, interesantna su rešenja, nije za bacanje...

 

2 Kubik

 

Čoveče, pa tvoj motor nismo ni videli, obogati nas estetikom i znanjem

 

2 Mrle

 

Ljudino, imaš li tu iglu karbona i dalje, možda je nekome potrebna?

 

2 nemanjacar

 

sada smo počeli da pričamo o gumama. Prati i uključi se u diskusiju, svi imaju različita interesovanja ali ćeš naći sebe negde.

 

2 chein

 

Ne javljaš se, šta se kod tebe dešava, nismo u toku?  ??? Dobio si škorpiju od Misirca koja je dobra, kako je rađena?

 

2 Miha

Da li si naštelovao paljenje i šta se kod tebe dešava. nemoj da si i ti skroman, raspiši se...

 

2 Okrad

Nema te. Da li ti nedostaje MZ?

 

2 dav8386

Motor si pre prodaje dobro sredio i novi vlasnik bi mogao da nam se priključi, pozovi ga, svi dobri ljudi su dobo došli

 

2 MZ Rider

javi se posle 3 meseca, posle TS Choppera ovo nam je drugi TS, nemamo ih mnogo i treba ih čuvati

 

 

Izvinjavam se ali isprozivah silni svet ovde. :o  Želja mi je da se i novi i stari članovi aktiviraju sa istim ciljem, da se ne pravi razlika već da zajednički doprinosimo rešenjima i nižemo uspehe.

 

A, da se ne lažemo, voleo bih da znam i koliko nas STALNIH ima, na koliko se članova može računati za neki predstojeći skup kako bi se organizacija prilagodila mogućnstima.

 

Sve vas voli,

Vuja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nemam brata,vozim suzanu,mz stoji...nije registrovan,,,provezem ga ponekad kroz selo tek da ne zaboravi da ide :),u ovom fazonu je daleko lepsi za voznju od suzane :) a slike sam kacio i ovde ali ubacio sam i par svezih u slike nasih ljubimaca

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11357.0

ali evo i ovde IMG_0199resize.jpg

IMG_0196resize.jpg

Image038.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

2 Vuja

 

Veliš da sam mjerio i rekao svoj sud ! Ma pročitaj ponovo sta sam rekao glede 75,5 klipa, da sam na tvom jestu to ne bih radio, i ovako imas klipova u kojim god toleracijama hoces i samo puri, motor ce ti biti dugotrajniji.....

Nisam mjerio, jer sam radio neke druge poslove, velim sudeci po debljini pikse da bi moglo, a bilo bi ti problema sa brtvom na vrhu cilindra, pa onda sa kompresionim prostorom glave, pa druga aluminijska brtva....pa to sastavis i totalno se razocaras.....bolje ostavi ovako.....

Ja necu nista frizirati, samo origigi komponenete, jer zelim motor koji ce dugo trajati, i da se ne bojim otici na duzi put, a frizirane masine trose i vise goriva, ne znam kako je kod vas ali kod nas je litra supera95  8.1 kunu !  Pa vise cu se navozati ako nije friziran.....

Gledam likove kako toce u R1, Zx10 itd i kontam kako imaju te motore pod kreditima, i ako se slupaju imaju samo dugove, cijele place trose na gorivo.......i zato sam kupio MZ, cijena nikakva, odrzavanje prejeftino, dijelova posvuda, pouzdanost odlicna, a potrosnja mala tako da necu potrositi ni 30% place da sam bas svaki dan na motoru dok mi ne dopizdi i to cijeli mjesec stalno da se vozim...........valja se voziti a ne filozofirati  ;D

 

A glede slika, sad je jos u dijelovima, pa ga nisam slikao, a bas i nemam sa cim slikati (mobitel a to je za nista), i moram ga bojati je je bivsi vlasnik malo otreso o zemlju......tako da kad kupim foto-aparati i sredim emzu biti ce slike.....

 

Za sada imam samo slike kad sam mijenjao brezone.....

404.jpg

404.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: honda ft 500

Vujo, svakodnevno pratim temu, kod mene nista interesantno, MZ je na zasluzenom odmoru. Da ti pravo kazem vise volim da citam nego da pisem.Ja sam uzeo MZa od Darka DAV 8386 sto sam naveo na jednoj od prethodnih strana. Kad budem imao pametan komentar javljam se.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala na razumevanju, ponegde sam u podacima pogrešio ali sve što ste pisali držim u glavi i jako mi je važno šta mislite, toga ima dosta pa se povremeno i zabunim. ne zamerite, obilje je informacija.

 

Wice motor je SUPER! I na njemu ima urađenih stvari koje neznam. Neznam kako da postignem taj sjaj, izduvna grana mi korodira a tačkice se pojavlju i po auspuhu. Disk ti je zanimljiv, neznam koji je ali estetski izgleda jako lepo. Koža sedišta nije njegova pa je moguće i da je bolja, ova Mađarska na kiši natopi sunđer pa sedi ako smeš. Deklovi su nekako ispolirani, ja sam moje plastificirao (to je prikrivanje aljkavosti) ali je ovako mnooooogo bolje

 

Kubik, sud ti je uredu, ne treba ubijati u MZ-u ekonomičnost jedino što je mene navelo na razmišljanje je što su i ovi delovi fabrički, dihtung glave za 301 postoji mada ga je teško naći kao i sve ostalo.

Šta se sa benzinom dešava neznam, kurs je jako nestabilan, kod vas su izbori prošli a ovde tek dolaze pa je sve moguće samo ne ono što je trajno i realno jer je sada vreme da se stvarnost ulepša  ;)

U svakom slučaju mislim da ću poslušati tvoj savet a energiju kojom raspolažem uložiću u prikolicu.

 

Chein, važno je da si tu  :)

 

He, he, do Marta ima samo 3 meseca, malo se čačne ovde i onde pa vožnja!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 VUJA                         Nosace je radio ovaj lik od koga sam kupio motor,radjeni su od tanjih cevi savijanjem i varenjem.Svaki majstor koji pravi stolice moze da ih napravi ako je dovoljno bistar da mu se objasni i naravno ako ima volju.Sto se tice farbanja malo mi je zao da mu diram fabricku boju ali sa druge strane opet moracu da ga ofarbam kad tad.Tako da postoji mogucnost da moj MZ bude zamorce,tj da ga rasturim i donesem delove u BG samo ako stignem posto je pre neki dan na svet stigla mala SARA pa nemam bas vremena na pretek.Onda bih morao da uradim mali branik na koferima posto mi je jednom motor ispao iz ruke i kofer se odmah izgrebao jer je najisturenija tacka.Pa onda to povlaci za sobom i poliranje ostalih delova koji se na farbaju.Sve u svemu lepo bi bilo ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod

VOZDRA RAJA!!!

 

evo i mene, kako rekoše, eMZejista koji dolazi u Vujinu "sektu" !!!  :D

 

predstavio sam se tamo na početku i stavio dvije slike pa možete pogledat..

 

pratim ja ovu temu dugo pa ajd reko da i ja koju prozborim!

 

2 svakak

tebi moram poslat poseban pozdrav, mislim da si mi geografski najbliži a i imenjaci smo!

 

2 joska

pročitao sam sve ove postove o elektronskom paljenju sto si pisao, pa si me naveo da i ja sebi napravim nešto tako.

Imam nekakvih iskustava sa Atmelom (mikrokontroler) pa ću si s njim nešto probati napravit.

ali imam nekoliko pitanja:

-da li je to tranzistorsko ili kondenzatorsko paljenje sa tiristorom? iz one slike rekao bi tiristorsko ali nisam posve siguran ???

-da li bi mogao poslat električnu šemu i program za mikrokontroler?

-Trebao bi napraviti i elektroniku za mašinu od Pegasa(austrijski Rotax), u mašini je onaj pick-up, e sad me zanima šta treba napraviti sa tog signala da bi      

 ga mogao dovest na ulaz mikrokontrolera (pojačat? pozitivan signal na jedan a neg. na drugi ulaz? pnp i npn?) šta?

bit će još pitanja, nek ovo bude dosta za početak!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

2 Wolflord

 

Šta se dešava sa ponudom? Sada na sajtu ima rubrika malih oglasa i tu bi trebao da postaviš svoj, vidljiv je ljudima i koji nisu članovi...

 

Jos malo Vujo pa krecem u ofanzivu! ;) Trazicu i jedno i drugo(ono sta sam spomenuo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

2 Nash

Sem postupka prikupljanja ideja da li si nešto konkretno planirao i uradio, treba li ti neka pomoć? da li je u tom tvom kafiću moguća živa svirka nekog benda, možda se usputno i tu skupimo, šta misliš?

Trenutno se zezam sa varenjem nosaca za oklop(ispod sedista za suvozaca i rep), i poceo sam da pravim neku masku za far cisto da bude i nesto sto sam sam napravio...

Sto se svirke tice trenutno nije moguca jer je lokal dosta mali(kapacitet 30-40 ljudi),planiram da ga sirim na leto pa ako uspemo da ugovorimo nesto...

 

2 Wice

Lepo motorce,svidja mi se kako si uradio ono oko tablice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

VOZDRA RAJA!!!

evo i mene, kako rekoše, eMZejista koji dolazi u Vujinu "sektu" !!!  :D

 

predstavio sam se tamo na početku i stavio dvije slike pa možete pogledat..

 

2 svakak

tebi moram poslat poseban pozdrav, mislim da si mi geografski najbliži a i imenjaci smo!

 

 

Vozdra majstore!

Ja sam ti puno blize (Bukovlje), a znas i mog buraza (Hyoso Aquila 250 Balkan Bikers itd......) samo se mi nismo upoznali, ali te ja inace znam jos iz tehnicke skole.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ovako skoro sve je rucno polirano,disk je busen,imam sablon za rupe,a pored estetskog ima i funkcionalnu ulogu jer ovako ne upadaju zrna peska i prasine tako da se disk ne grebe i uvek je sjajan i gladak,sediste sam tapacirao posto je staro bilo lose,ovo mi je neki tapetar iradio za 10 e i lepo je a ne pije mnogo vodu posto nije mnogo prosivano,,,a okvir za tablicu je od alu lima 2mm i plamen je isecen testericom za tehnicko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

 

2 Dragica

 

Stavi nam fotku sa Mz-om da nam se razdani, da gledamo u dve lepote istovremeno  ;)

Šta bi sa prijateljem, da li da ga čekamo da se javi?

 

Prijatelj nema internet,ali je rekao da bi voleo da prica sa tobom posto mi ne veruje da postoji neko ko voli mz vise od njega. Pa ako hoces njegov broj ti reci pa cu ti poslati privatnu poruku. Sliku ne znam da ubacim, videcu sa bratom da mi pomogne. Imam samo onu jednu koju si vec video. Sa etz-om nemam ni jednu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

@ lalajko

oko mislis na volan onda neznam ni ja ,dobio sam ga od kolege a on misli da je od neke bicikle :)

a viljuska je njegova ali produzena za 100,120 mm neznam tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Narode napravicu mali off, ali posto ste mi ovde svi prijatelji verujem da ce mi neko pomoci. Kako je krenulo lose vreme, motor je otezano voziti. A moja dijana(citroen) ima slabe gume. Ako neko zna gde mogu da nadjem gume 135/15 neka mi javi. Pomozite ovom nesrecnom bajkeru, sa vama se znam bolje od ostalih na forumu, pa sam zbog toga ovde potrazio pomoc.Hvala, nadam se da necu biti izbrisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

to je retka dimenzija,ali mislim da te gume nosii mali smart napred,ili da pogledas polovne na nekom otpadu ,mozda od neke bube one su mislim 145 r 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 DUKI

 

ČESTITAM TATA!  :)

 

Maloj Sari želim sve najbolje a roditeljima da nastave dalje, sada znaju kako se to radi.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 OrOz

 

Dobrodošao ljudino!

 

Po tebi se vidi da si naš, prepoznaješ se odavde!  ;):D

 

Ako si u prilici postavi fotku da se divimo još jednom našem lepotanu.  :)

 

2 MZ RIDER

 

Najvažnije je da si tu i da ćemo se voziti!  :)

 

Majstorije ne treba da te brinu, i ja sam vozač a popravljam samo kada moram a onda mrzim ceo svet. Kvalitet mojih popravki nalikuje lutriji, bilo je situacija kada sam nešto uradio bolje od majstora ali je tih prilika bilo jako malo u mom životu, ostalo je uglavnom propast.  ;D

 

Nekako sam sve više uveren da se za te majtorije čovek rađa jer neznam kako drugačije da objasnim zbog čega posle ovoliko godina iskustva sa MZ-om ja i dalje idem kod majstora iako teoretski većinu stvari poznajem. Ja majstor nisam i od mene to očigledno niko ne može da napravi ali mogu da volim MZ-a i uživam u njemu što mi je sasvim dovoljno.

 

Piši malo o nečemu što te zanima ili o svojim zapažanjima kada ti to nije opterećenje i imaš vremena, izrazi se slobodno, na ovom mestu postoji prostor koji je samo tebi namenjen pa slobodno podeli utiske sa prijateljima.  :)

 

 

2 Dragica

 

Kad budeš bila u prilici pusti tel. na PP, javiću se tvom prijatelju obavezno. Siguran sam da će mu biti drago da zna za sve nas ovde a ako je potrebno odštampaćemo sve strane topic-a kako bi nas upoznao još bolje.

 

Fotografiju sam video i zbog toga mislim da joj je mesto i ovde. OK, ima je na drugim temama ali ovo je MZ tema, ti princeza a motor iz kraljevske pratnje tako da ''ženski'' MZ treba da ima počasno mesto kod nas.  ;):D

 

2 TS Chopper

Wice je u pravu, imao sam Bubu, točkovi su 15. Od novijih kola neznam, ima ih sa 15 ali su sve previše široke za Dijanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

2 Major Gashpar

Jesi li sklopio mašinu i da li ti treba pomoć?

 

Jedino ako si psihijatar ;D

Pratim ja temu redovno , samo vi odoste ohoho , ja sklapam hemijsku olovku , a vi spejs satl , elem onomad kada bi lepo vreme , resih ja da probam da upalim motorce , popnem ga na vrh uluce , ubacim akumulator dam kontakt , kad cvrc , nista moja brava od traktora imt nereaguje , ja pogledam a ono spale zice sa buksni , vratih ga u garazu , ko popisan i odoh na rakijicu da se smirim ,eto od tada nesilazim u garazu vec 10 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja