Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki drz400 ili Yamaha wr400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

posto vreme cini svoje i sada u 2011godini,motorcikli iz 2001 su stari vec 10 godina i samim tim nama pristupacniji,dolizim do razmisljanja da su ovo dva jako slicna motora,ali postoji i ono ali....zanci vasa misljenja,iskustva i saznaja oko odrzavanja,potrosnje(autonomije) i svega ostalog sto krasi ili ruzi ove motore mozete napisati ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Samo sto si se dokopao KDX 250 odma trazis nesto drugo ;)

salim se

ovo je prava tema za Acu-pn-a i ovog decka sto vozi WR400 iz Kraljeva,sada ga prodaje...

 

Ono sto ja mogu da ti kazem je to da WR je vise takmicarska masina sa dosta skupih delova za odrzavanje,samim tim sto je za trke,Hard enduro masina.

Dok DRZ je svestran motor,kao i svaki drugi enduro,a opusteno moze da se svrsta u grupu Hard enduro motora !

 

malo od mene a sad ce i profesionalci :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Samo sto si se dokopao KDX 250 odma trazis nesto drugo ;)

salim se

ovo je prava tema za Acu-pn-a i ovog decka sto vozi WR400 iz Kraljeva,sada ga prodaje...

 

Ono sto ja mogu da ti kazem je to da WR je vise takmicarska masina sa dosta skupih delova za odrzavanje,samim tim sto je za trke,Hard enduro masina.

Dok DRZ je svestran motor,kao i svaki drugi enduro,a opusteno moze da se svrsta u grupu Hard enduro motora !

 

malo od mene a sad ce i profesionalci :zdravo:

ni jedan od mojih kdx-a(125,250) ne ide iz kuce,samo moze da dodje neka radna masina(od suzukija ili yamahe)......do 400ccm-a,a na ovoj temi nije nikad pisano na forumu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

DRZ

+ pouzdan

+ jeftin za kupovinu i održavanje

+ OEM i aftermarket delova na sve strane

+ gomila iskustava po internetu

 

- 5 brzina

- težina

- nema kurblu (S, SM i E modeli, ali se može ugraditi relativno lako - 150$)

- nedostatak snage u fabričkom stanju

- par fabričkih grešaka (semering prednjeg lančanika, automatski španer lanca bregaste 2000 - 2003god, šrafovi statora - Loctite fix...)

 

WRF

 

+ snaga

+ težina

+ ogibljenje

+ 6 brzina

 

- servisni intervali i cena održavanja

- možda još nešto, ali slabo sam informisan o ovom modelu.

 

Kao što su ti rekli - rekreativno DRZ, polu-takmičarski WRF

 

 

DRZ je nažalost jako redak kod nas.

U evropu se ne uvozi od 2009. god. Ja sam jurio novog, ali niko ne može da ga nabavi.

 

Ako ti treba nešto za šumu - DRZ400E do 2006 (2007+ modeli imaju Mikuni karb, a stariji imaju bolji - Keihin FCR39) - lakši od S modela za 15-ak kg i jači za 10-ak konja.

Nema signalizaciju i sirenu.

 

Ovo je E model, ali sa novim Mikuni karbom - http://www.mojauto.rs/polovni-motori/696576_Suzuki_drz-_2007_god

 

Aca-pn ima DRZ400S model i on ti jedini može reći sve "iz prve ruke".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Razmišljao sam o DRZ 400. Čuo sam dosta pohvala na njegov račun.

 

Lik od koga sam kupio DR 350 je imao nekoliko DRZ 400 i enduro i SM verziju i on je nezadovoljan. Kaže da na putu već na 90 km/h ima žešće vibracije i gubitak snage tako da je na auto putu nepraktičan. Taj lik je rasprodao svoje DRZ 400.

Pitao sam ga da li mu se zalomio loš primerak na šta je odgovorio da se taj SM nije zadržao dugo ni kod jednog vlasnika. A za off road verziju je rekao da ga ne zadovoljava. Sada ponovo vozi DR 350 kojih je takođe imao nekoliko. Taj lik nema interesa da me laže. E sad...

 

Neka Aca-PN kaže iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tek sad vidim ovu temu. Nick blue, taj lik te zestoko slagao. Na otvorenom putu vibracije TEK pocinju da se OSECAJU posle 100 km/h, prvo vrlo blage, pa kako se povecava brzina, povecavaju se i vibracije. O nekim zescim vibracijama nema ni govora. Recimo, manje pravi vibracija od Transalpa i Afrike (uporedjujem sa njima jer sam oba imao). To mogu da potrvrde mnogi ljudi kojima sam dao da probaju motor, svi su bili iznenadjeni odsustvom vibracija i mekocom celog motora. Mada je pitanje kakav je prenos imao taj motor, kod mene je 15/41 (fabricki 15/44) Meni licno mnogo vise smeta vetar zbog slabe zastite od istog, nego vibracije, zato retko i vozim preko 100 km/h

 

Sto se tice offroada, vozio sam po njemu i DR350, u mojoj okolini ih ima 7-8 komada, jako je cenjen u mom kraju. Oseca se manjak snage u odnosu na DRZ, a o ogibljenju i da ne pricamo, pogledaj samo koliko je deblja viljuska DRZ-a i koliko podesavanja ima i sve ce ti biti jasno. Jedinu prednost koju ima DR350 je da je nesto laksi i nizi.

 

WR je dosta bolji za teren, ali se meni nikako ne svidja servisni interval na 1500 km. DRZ-om mogu i da putujem i putovao sam 300-400 km u danu, pitanje je kako bi se tu snasao WR, mislim dosta lose. Uz par prostih i jeftinih intervencija se od fabrickog DRZ-a dobija mnogo eksplozivniji motor koji na gas skace na tocak u drugoj i sa mojim produzenim prenosom i to bez ikakvog cimanja kormana, sa cimanjem ide na tocak i u trecoj na gas :)

Sto se tice odrzavanja, radi se kao i kod svakog drugog enduro motora, servisi na 5000 km (ulje i filter) i to je to. Potrosnja je od 3.8 (najmanje izmerena) do 6 na zestokom offroadu, kod mene se prosecno krece oko 4,5 a nisam nezan na gasu.

 

DRZ se kod nas jako tesko nalazi, ali kad se ubode dobar primerak, sledi uzivanje za sve pare, pa i vise od toga :) Ono sto je sigurno da sam prezadovoljan motorom i uopste ne razmisljam o drugom.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja