Jump to content

Moto Zajednica

Vatreno krštenje...

Recommended Posts

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Napakovao stvari u tank tobrbu i ranac,obukao komplet opremu,seo na motor i zaputio se prema Novom Sadu.Sat vremena kasnije posle opuštene vožnjice ulazim u grad.Krećem se temerinskom ka centru levom trakom ne brzo jer nemam običaj da jurcam kroz naseljeno mesto.Kad odjednom sa moje leve strane izleće iz sporedne ulice lada samara krećem da sviram i da bežim max u desnu stanu ali lik i dalje ne reaguje i nastavlja da mi seče put.Par desetinki kasnije ja pogađam direktno u ćošak auta,posle toga samo znam da sam telom udario ili preleteo auto,pao na levo rame i udario kacigom u asfalt.Posle toga sam klizio 10 metara dok se nisam zaustavio...motor je bio tik do mene,tank torba i ranac par metara iza...Gledam na raskrsnici gomila stakla i delova mog bajka...boli me leva noga ja gledam u čizmu ona sva iscepana i ogluljena a malom iznad nje malo krvi,gledam jaknu i rukavice koje su bile više oguljene neko pocepane....pokušavam da ustanem ali ne mogu da se oslonim na ruke.U međuvremenu stižu neki ljudi i podižu me seo sam na neku haubu i dočekao hitnu u međuvremenu psujuću na sebe jer sam mogao ići autobusom.Sreća u nesreći je ta da sam prošao bez preloma nekim čudom.I dok su me pazile veoma ljubazne sestrice u hitnoj došli su plavci da mi uzmu izjavu a sa njima zajedno i krivac koji mi se ljudski izvinuo što cenim na neki način.Kaasnije mi je ortak dogurao bajk do zgrade koja se nalazi na 500 metara od mesta udesa.Na motoru dobro sjebane plastike na levoj strani,menjač. i ručica kvačila iskrivljene...a isti sam kupio pre koji mesec... :ljut:

 

I sada sedim u stanu za nateklim ramenom,nogom X2...pitajući se šta dalje da radim...jer prvi put u životu sam imao saobraćajku posle lepih 40k na bajku :neznam:

 

Sve u svemu srećan sam što sam ovako prošao i neće mene sjebati jedna lada tako lako! :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 24/7, 42 postova
  • Lokacija: Maradik
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K8, Yamaha MT03

Imao sam slicno "krstenje" 22.03 tako da znam kako ti je. Samo se nadam da doktori nisu napravili gresku kao i kod mene, bila mi je otecena noga i u bolovima, rekli su da nije slomljeno nista da bi posle 2 nedelje videli na snimku prelom petne kosti.. i tu nastaje haos. Nego da ne skrecem sa teme, vazno je da si ti dobro prosao, motora ce biti :)

Brz oporavak! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha V-star

Evo, umesto da se srecemo na ulici i skupovima, mi ovde. I ja sam isto vec par dana u mirovanju, zbog debila. Dobro je da nisi nista slomio na sebi...nije prijatan prizor ni da gledas slupan motor, ali...bolje on nego ti. I jos nesto, tvoj krivac se tebi bar izvinio, poznat je i platice barem novcanu kaznu, a to znaci, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

naisao sam posle pola sata ulicom i samo sam video delice plastike i stakla pa se bas pitah dal je neko povredjen!!! drago mi je da je steta samo materijalna .sto pre ozdravi i jos dosta kilometara sa svojim ljubimcem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Napakovao stvari u tank tobrbu i ranac,obukao komplet opremu,seo na motor i zaputio se prema Novom Sadu.Sat vremena kasnije posle opuštene vožnjice ulazim u grad.Krećem se temerinskom ka centru levom trakom ne brzo jer nemam običaj da jurcam kroz naseljeno mesto.Kad odjednom sa moje leve strane izleće iz sporedne ulice lada samara krećem da sviram i da bežim max u desnu stanu ali lik i dalje ne reaguje i nastavlja da mi seče put.Par desetinki kasnije ja pogađam direktno u ćošak auta,posle toga samo znam da sam telom udario ili preleteo auto,pao na levo rame i udario kacigom u asfalt.Posle toga sam klizio 10 metara dok se nisam zaustavio...motor je bio tik do mene,tank torba i ranac par metara iza...Gledam na raskrsnici gomila stakla i delova mog bajka...boli me leva noga ja gledam u čizmu ona sva iscepana i ogluljena a malom iznad nje malo krvi,gledam jaknu i rukavice koje su bile više oguljene neko pocepane....pokušavam da ustanem ali ne mogu da se oslonim na ruke.U međuvremenu stižu neki ljudi i podižu me seo sam na neku haubu i dočekao hitnu u međuvremenu psujuću na sebe jer sam mogao ići autobusom.Sreća u nesreći je ta da sam prošao bez preloma nekim čudom.I dok su me pazile veoma ljubazne sestrice u hitnoj došli su plavci da mi uzmu izjavu a sa njima zajedno i krivac koji mi se ljudski izvinuo što cenim na neki način.Kaasnije mi je ortak dogurao bajk do zgrade koja se nalazi na 500 metara od mesta udesa.Na motoru dobro sjebane plastike na levoj strani,menjač. i ručica kvačila iskrivljene...a isti sam kupio pre koji mesec... :ljut:

 

I sada sedim u stanu za nateklim ramenom,nogom X2...pitajući se šta dalje da radim...jer prvi put u životu sam imao saobraćajku posle lepih 40k na bajku :neznam:

 

Sve u svemu srećan sam što sam ovako prošao i neće mene sjebati jedna lada tako lako! :lol:

 

Dobro dosao!

I sto prije ozdravio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Vazno da si ti citav.

 

Savet da vidis sa nekim majestorom sta tacno treba da se popravlja, menja tako da kad ti dodje procenitelj iz osiguranja (lade) kazes ti sta sve treba da se menje. Oni ce ti ponuditi nesto manje para pa ti vidi sta mozes da uradis sa tim. Uvek ti je opcija ovlasceni servis i ti sam da platis pa posle tuzbom da trazis od osiguranja, samo takav proces traje 2-3 godine.

A za pretrpljeni strah i povrede obavezno preko advokata, koji ce ti uzeti 10-20% dobijenih para, pa je i njemu u cilju da izboksuje sto vise. Ali u svakom slucaju se konsultuj sa advokatom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Zelim ti brz oporavak... Ne znam koliko ti ovo znaci,ali dobro si prosao brate :)

 

Evo kako je moje "Vatreno krstenje" proslo :)

 

post-10904-0-89304700-1304600935_thumb.jpg

post-10904-0-72944700-1304600944_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja sam se posle mog pada preporodio i postao mnogo obazriviji, da ne kazem da je vredno iskustvo....

 

sto se motora tice, daj ovlasceno servisu da sredi sve i naplati to. Vidi sa osiguranjem ukoliko si zaposlen da li za te povrede trenutne isplacuju bilo sta. A sto se tice ganjanja za pretrpljeni strah, ja bih to izbegao sobzirom da se covek posteno javio a nije pobegao. Ali isto tako vodi i racuna, ljudi kad odu kod advokata lako izmene sve prethodne dogovore i izjave...

 

Zelim ti brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Najbitnije je da posledice saobracajke nisu fatalne i nenadoknadive..

 

Nadji dobrog advokata na procenat i pokusaj tugu i bol da utopis u novcu od odstete..

 

ako naravno ima elemenata za to.. nisi ima alkohola u krvi i slicno..

 

Dalje kod doktora malo foliranja.. sve ce ti to namazani advokat izsavetovati..

 

i moze se pristojna svota izvuci..

 

srecno 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, stetu placa osiguranje celokupnu i materijalnu i nematerijalnu

Ko je god bio na sudu zna da takve(gradjanske) parnice traju poprilicno dugo(vreme moze da se meri i godinama) pa ne znam ko bi dobronameran uputio nekog da se petlja sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Bezobzirni advokati sa gomilom naplate iza sebe..

 

Njima je posao da se mlate po sudovima, za to uzimaju adekvatnu nadoknadu..

samo je pitanje koliko su sposobni i dobri u svom poslu..

 

Kada je slucaj cist.. vredi se cimati.. osim ako novca ima u izobilju.. pa te bas briga za smaranje sa rocistima..

 

Naplata usluga naravno po realizaciji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Drugari hvala na brizi sve se to da srediti i kao sto kaze kepo sada sam miran narednih 40k :lol: Od lika cu traziti odstetu jer na lepu rec vise ne verujem ni najrodjenijem nazalost... :)

 

 

dzony_1100

 

Tebe su bas "udesili" doduse ja sam mogao slicno ako ne i gore da prodjem,samo da je lik vozio brze ili da sam ja isao koji km/h spoorije. :/

 

hard_rock

 

To nisam bio ja jer nisam mogao da stojim zglavno a kamoli da pricam sa plavcima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Zelim ti da se sto pre oporavis, a za motor ne brini, naplatices stetu i ponovo ces se voziti.

Bitno je da si citav, sve ostalo manje vazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

E pitanje to za naplatu odstete i pretrpljeni strah,povrede...Policija je bila na licu mesta ali ja nisam bio tu prisutan jer me je hitna odvela,u bolnici sam samo plavcima dao izjavu u pisanom obliku.Da li treba da dobijem policijski izvestaj sa uvidjaja nezgode na kucnu adresu ili ja to treba da trazim,i sta da radim sa tim kada ga dobijem?

 

Samo da napomenem da sam ja vozio ne registrovano vozilo(znam debil sam) i dobio sam "tiket" tj. kaznu i da mi je vozilo iskljuceno iz saobracaja ako ima nekakve veze msm zbog naplate,lik je priznao svu krivicu.

 

Ali danas me je lik nazvao i ponudio ponudu da se razidjemo i nikom nista(u fazonu da smo kvit po pitanju stete,sto je smesno) pa mi dajte savet sta da cinim? :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

E pitanje to za naplatu odstete i pretrpljeni strah,povrede...Policija je bila na licu mesta ali ja nisam bio tu prisutan jer me je hitna odvela,u bolnici sam samo plavcima dao izjavu u pisanom obliku.Da li treba da dobijem policijski izvestaj sa uvidjaja nezgode na kucnu adresu ili ja to treba da trazim,i sta da radim sa tim kada ga dobijem?

 

Samo da napomenem da sam ja vozio ne registrovano vozilo(znam debil sam) i dobio sam "tiket" tj. kaznu i da mi je vozilo iskljuceno iz saobracaja ako ima nekakve veze msm zbog naplate,lik je priznao svu krivicu.

 

Ali danas me je lik nazvao i ponudio ponudu da se razidjemo i nikom nista(u fazonu da smo kvit po pitanju stete,sto je smesno) pa mi dajte savet sta da cinim? :/

 

Malo je kasno za to. Policija je izasla i napravila zapisnik i pokrenula postupak. Ne moze to da se sad zaustavi.

Koliko ja shvatam ti ces da dobijes svoju kaznu (ili si je vec dobio? "dobio sam "tiket") za neregistrovano vozilo, ali to ne bi trebalo da utice na njegovu krivicu za izazivanje nesreci, stetu i lakse tjelesne povrede i naknadu stete tebi. Mada svasta je moguce pa preporucujem da se konsultujes sa advokatom. Ako nemas advokata, netko je na forumu preporucivaoo nekog dobrog advokata koji je jako brzo i uspjesno naplacivao stete pa malo pretrazi forum i nadji telefon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

E pitanje to za naplatu odstete i pretrpljeni strah,povrede...Policija je bila na licu mesta ali ja nisam bio tu prisutan jer me je hitna odvela,u bolnici sam samo plavcima dao izjavu u pisanom obliku.Da li treba da dobijem policijski izvestaj sa uvidjaja nezgode na kucnu adresu ili ja to treba da trazim,i sta da radim sa tim kada ga dobijem?

 

Samo da napomenem da sam ja vozio ne registrovano vozilo(znam debil sam) i dobio sam "tiket" tj. kaznu i da mi je vozilo iskljuceno iz saobracaja ako ima nekakve veze msm zbog naplate,lik je priznao svu krivicu.

 

Ali danas me je lik nazvao i ponudio ponudu da se razidjemo i nikom nista(u fazonu da smo kvit po pitanju stete,sto je smesno) pa mi dajte savet sta da cinim? :/

 

Malo je kasno za to. Policija je izasla i napravila zapisnik i pokrenula postupak. Ne moze to da se sad zaustavi.

Koliko ja shvatam ti ces da dobijes svoju kaznu (ili si je vec dobio? "dobio sam "tiket") za neregistrovano vozilo, ali to ne bi trebalo da utice na njegovu krivicu za izazivanje nesreci, stetu i lakse tjelesne povrede i naknadu stete tebi. Mada svasta je moguce pa preporucujem da se konsultujes sa advokatom. Ako nemas advokata, netko je na forumu preporucivaoo nekog dobrog advokata koji je jako brzo i uspjesno naplacivao stete pa malo pretrazi forum i nadji telefon

 

Aha to me je interesovalo znaci dobicu vec neko obavestenje od policije?Da dobio sam kaznu(tiket)za neregistrovano vozilo i kontam da sam zavrsio sa tim,konsultovacu se vec sa nekim advokadom ali me interesovala procedura. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Najbitnije je da si ti prošao bez preloma, rane će zaceliti! :takoje: Jesenas sam imao slično "iskustvo" samo na otvorenom putu pri brzini od 80 kmh.

Voleo bih da nisam u pravu ali ako si vozio motocikl koji je neregistrovan i zapisnikom policije isključen iz saobraćaja, mislim da od naplate štete nema ništa... :neznam:

Daj Bože da grešim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 24/7, 42 postova
  • Lokacija: Maradik
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K8, Yamaha MT03

Najbitnije je da si ti prošao bez preloma, rane će zaceliti! :takoje: Jesenas sam imao slično "iskustvo" samo na otvorenom putu pri brzini od 80 kmh.

Voleo bih da nisam u pravu ali ako si vozio motocikl koji je neregistrovan i zapisnikom policije isključen iz saobraćaja, mislim da od naplate štete nema ništa... :neznam:

Daj Bože da grešim...

 

Ne gresis... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Aha to me je interesovalo znaci dobicu vec neko obavestenje od policije?Da dobio sam kaznu(tiket)za neregistrovano vozilo i kontam da sam zavrsio sa tim,konsultovacu se vec sa nekim advokadom ali me interesovala procedura. Hvala :)

 

Koliko ja znam ne bi trebalo da te policija ista obavjestava. Kada urade zapisnik oni su uglavnom sa tobom zavrsili i dalji postupak vode drugi organi, a ti bi sam trebalo da ides po zapisnik. Ne znam gdje je to u Novom Sadu pa neka ti kaze netko iz Novog Sada tko zna. Obicno treba 15 dana da urade zapisnik u Beogradu, za Novi Sad, opet, ne znam. Ako te kontaktiraju to je obicno sud koji ti salje poziv da im se javis

Malo sam trazio po forumu i nasao jednu grofovu preporuku (on je iz Novog Sada pa ce ti lakse i vise pomoci) pa mislim da je najbolje da vidis sa grofom za iskustva i kontakt sa advokatom

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/6820-vasa-iskustva-sa-naplacivanjem-preko-osiguranja/page__view__findpost__p__181171

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja