Jump to content

Moto Zajednica

Tribina o transplataciji i donaciji organa Zrenjanin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Juce mi je Dragica zamolila da postavim temu o ovoj tribini,pa evo ako nije problem posto se tema tice i nas

10. Maja u 18 casova,u bioskopu Cinema u Zrenjaninu bice organizovana tribina o transplataciji i donaciji organa.

Gosti tribine:

1.Dr Dana Mihajlovic,direktor Agencije za Biomedicinu

2.Prof. Dr. Radmila Blagojevic.edukator KC Srbije

Ocekujemo Podrsku Bajkera

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne bih da zvucim kao neki kontras, ali zasto se uvek bajkeri pozivaju? Osecam da me posmatraju kao neku stoku za klanje od koje se ocekuje da ce se kad tad raspasti na putu, pa bolje da se to nesto iskoristi nego da se baci u sanac pored. Ne zelim da me iko gleda kao masinu sa otpada koju jedva cekaju da ocerupaju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

A sta ako ne daj boze tebi zatreba neki organ?Ovaj sms nam je stigao iz bolnice i zamolili su nas da ga objavimo posto smo vec saradjivali oko davanja krvi

Ja cu ici da popunim formular za donatora posto se vec dugo kanim da to uradim,ali su mi rekli da to moze samo u Bg ili Ns-u.Ajde nemojte da kvarimo ovu humanu temu

Ako neko hoce nek dodje i odslusa tribinu,ako nece ne mora

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

слажем се и са Алкером и са Борн... али ипак ћу ових дана на ВМА потписати картицу јер што више нас потпише (са моторима, колима, бициклима патикама...)

 

пре ћемо ући у тај јбн ЕУРО трансплант (има нека квота од 20% укупног становништва) што за нас изађе нешто око 120 000, а сад једва има 40 000...

 

жалосно је кад морам да идем за сваку трудноћу жена од ортака и породице да дам крв а нежелим ни да размишљам о трансплантацији :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja ne znam zasto uvek neko mora da kvari nesto lepo sto radimo. Tribina uopste nije napravljena zbog motorciklista,nego smo mi pozvani kao ljudi koji su poznati po svojoj humanosti i to je nesto na sta treba da smo ponosni a ne da se bunimo i pravimo svadju u ovom delu sajta. Po statistici je veca verovatnoca da ce coveku (ne samo bajkerima) pre zatrebati donacija organa.Da bi bio donator treba vise stvari da se poklopi a to ce nam ova tribina i pojasniti. Ja cu drage volje da potpisem donatorsku karticu,i nadam se da ce to nekad nekom spasiti zivot. Potpisivanje kartice nije obavezno i mozete da dodjete tamo da cisto zbog toga da bi se informisali. Osim bajkera su pozvani i ljudi iz zdravstva i prosvete,kao i svi ostali. Nadam se da sam pojasnila sve bitno,ako nekoga jos nesto interesuje slobodno neka pita.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed
nego smo mi pozvani kao ljudi koji su poznati po svojoj humanosti

 

Da, bio sam human kada se davala krv, kada su mi godinama odbijali doprinos za zemljotres u Crnoj Gori, kada je gradjen Djerdap, Auto put, uplacivan zajam za Srbiju i sve ostale akcije u kojima je trebalo nesto da dam su proglasene za humane a narod je ideoloski i patriotski pozivan da za dobrodit svih nas dajemo i dajemo. A na koliko sam radnih akcija samo ucestvovao i dao doprinos izgradnji zemlje. Naravno da mi to nikada niko nije priznao, pa sam morao da placam putarinu, struju da ne pominjem kao i odnos crnogoraca kada odem kod njih na letovanje, prema nama koji smo bili humani.

 

NIKADA NISAM DOBIO NISTA OD OVE DRZAVE I UVEK KADA SAM DAO ISPAO SAM BUDALA ! ! ! ! ! HOCE LI DRZAVA SADA KADA SAM BEZ POSLA DA MI OBEZBEDI EGZISTENCIJU, UKINE POREZ ILI DA MI SMANJI REGISTRACIJU, PA DA TA HUMANOST BUDE OBOSTRANA A DA NE IDE SAMO U JEDNOM SMERU? ? ?

 

Bajkeri su se do sada istakli i pokazali u mnogim akcijama kao ljudi velikog srca i pozdravljam svaku akciju koja se organizuje kada je rec o pomoci drugim ljudima ali je po meni ovo sada preslo svaku meru. Nije mi zao sto sam davao krv i uvek cu rado da pomognem kada mogu ali molim vas da se okanite tih floskula o humanosti francuske obrade zarad spasavanja tudjih zivota, jer u tu pricu ne verujem. I moj zivot je ugrozen svakodnevnom borbom da zaradim samo za golo prezivljavanje, pa mi niko nista ne daje. Sto se mene tice NIKADA necu da potpisem donorsku karticu niti da zavestam organe, slobodno vi drzite tribine i agitujte da vam se masa pridruzi u sto vecem broju. Eto izvanredne prilike da besplatno dodjete do velikog broja bubrega, jetri i srca i da dobijete pohvalnicu od Javnog servisa koji naravno zagovara jednu takvu akciju, ali ne zagovara akciju zaposljavanja i samim tim radjanja i uvecanja broja ovog jadnog, napacenog i malobrojnog naroda.

 

Sve su uzeli od mene sto su mogli, sada im je samo ostalo da me iskoriste za rezervne delove, verovatno cu tek tako rasparcan postati dobar i human srbin.

 

I na kraju molim vas, ako mi bude zatrebao bubreg nemojte da mi ga presadjujete. Pustite me da umrem i da se slatko odmorim od humanosti ove drzave i njene brige za pojedinca. Amin.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci
nego smo mi pozvani kao ljudi koji su poznati po svojoj humanosti

 

Da, bio sam human kada se davala krv, kada su mi godinama odbijali doprinos za zemljotres u Crnoj Gori, kada je gradjen Djerdap, Auto put, uplacivan zajam za Srbiju i sve ostale akcije u kojima je trebalo nesto da dam su proglasene za humane a narod je ideoloski i patriotski pozivan da za dobrodit svih nas dajemo i dajemo. A na koliko sam radnih akcija samo ucestvovao i dao doprinos izgradnji zemlje. Naravno da mi to nikada niko nije priznao, pa sam morao da placam putarinu, struju da ne pominjem kao i odnos crnogoraca kada odem kod njih na letovanje, prema nama koji smo bili humani.

 

NIKADA NISAM DOBIO NISTA OD OVE DRZAVE I UVEK KADA SAM DAO ISPAO SAM BUDALA ! ! ! ! ! HOCE LI DRZAVA SADA KADA SAM BEZ POSLA DA MI OBEZBEDI EGZISTENCIJU, UKINE POREZ ILI DA MI SMANJI REGISTRACIJU, PA DA TA HUMANOST BUDE OBOSTRANA A DA NE IDE SAMO U JEDNOM SMERU? ? ?

 

Bajkeri su se do sada istakli i pokazali u mnogim akcijama kao ljudi velikog srca i pozdravljam svaku akciju koja se organizuje kada je rec o pomoci drugim ljudima ali je po meni ovo sada preslo svaku meru. Nije mi zao sto sam davao krv i uvek cu rado da pomognem kada mogu ali molim vas da se okanite tih floskula o humanosti francuske obrade zarad spasavanja tudjih zivota, jer u tu pricu ne verujem. I moj zivot je ugrozen svakodnevnom borbom da zaradim samo za golo prezivljavanje, pa mi niko nista ne daje. Sto se mene tice NIKADA necu da potpisem donorsku karticu niti da zavestam organe, slobodno vi drzite tribine i agitujte da vam se masa pridruzi u sto vecem broju. Eto izvanredne prilike da besplatno dodjete do velikog broja bubrega, jetri i srca i da dobijete pohvalnicu od Javnog servisa koji naravno zagovara jednu takvu akciju, ali ne zagovara akciju zaposljavanja i samim tim radjanja i uvecanja broja ovog jadnog, napacenog i malobrojnog naroda.

 

Sve su uzeli od mene sto su mogli, sada im je samo ostalo da me iskoriste za rezervne delove, verovatno cu tek tako rasparcan postati dobar i human srbin.

 

I na kraju molim vas, ako mi bude zatrebao bubreg nemojte da mi ga presadjujete. Pustite me da umrem i da se slatko odmorim od humanosti ove drzave i njene brige za pojedinca. Amin.

Mislim da smo ovde malo usli u off,ja ne znam da i jedna nasa akcija imala bilo kakve veze sa drzavom tako da ovo necu ni da prokomentarisem. Molim vas da se drzite teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

U bre ljudi...

 

Potpisivanje donorske kartice je jedan humani čin prema LJUDIMA, ne prema državi.

Nemaju porezi i zemljotres u CG ama baš ništa sa tim.

 

Pantelija, niko ti neće uzeti organe ukoliko ti još budu trebali :)

Mada, ako nedajbože negde pandrknem pre vremena, pa ZAŠTO nekome moji organi ne bi spasili život?? Voleo bih da čujem samo jedan jedini razlog protiv! Možda i meni zatreba neki organ. I? ŠTA ONDA? Jel' treba i ja da pre vremena otegnem papke, jer niko nije svoje organe zaveštao? Svašta... Razmišljajte o svemu ovome kao o rezervnim delovima. I motor kada se skrši, ne baca se kompletan na otpad. Prvo se poskida ono što još valja. A ti delovi će još dugo, dugo, raditi i biti sastavni deo nekog motora na putu kojem je falio baš taj deo...

 

I za kraj, pitanje: GDE mogu potpisati donorsku karticu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja jedva cekam ovo da uradim a nikako da zavrsim. Nisam znao da to moze samo u BG i NS? Pa sta da radimo mo koji smo juznije? :neznam:

Cisto da znate donatori organa dobijaju zdravstvenu zastitu besplatno (koliko znam, kao i redovni davaoci krvi)

 

A i mislim da je SASVIM REALNO zvati motoriste jer mi smo gomila mladih i zdravih *ebacha koji se bave opasnim sportom. Pu pu pu ali realna se sansa da neki od nas pogine( kao sto se i vidi u crnoj hronici) pa ako smo vec mi mrtvi zasto da ta nasa nesreca ne produzi zivot nekom detetu sa cirozom jetre ili propadajucim bubrezima?

 

Da izvinu admini ali koji ce nam kurac organi da se crvljaju u grobu kad mogu da zive jos dugo dugo u nekom malom detetu koje ce boze zdravlja mozda kasnije da otkrije lek za HIV? :takoje:

 

Oni koji imaju religijskih problema sa ovom tematikom, molim ih da zaobidju. Pravoslavna crkva ZNAM da odobrava transplataciju tako da me zaobidjete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago
nego smo mi pozvani kao ljudi koji su poznati po svojoj humanosti

 

Da, bio sam human kada se davala krv, kada su mi godinama odbijali doprinos za zemljotres u Crnoj Gori, kada je gradjen Djerdap, Auto put, uplacivan zajam za Srbiju i sve ostale akcije u kojima je trebalo nesto da dam su proglasene za humane a narod je ideoloski i patriotski pozivan da za dobrodit svih nas dajemo i dajemo. A na koliko sam radnih akcija samo ucestvovao i dao doprinos izgradnji zemlje. Naravno da mi to nikada niko nije priznao, pa sam morao da placam putarinu, struju da ne pominjem kao i odnos crnogoraca kada odem kod njih na letovanje, prema nama koji smo bili humani.

 

NIKADA NISAM DOBIO NISTA OD OVE DRZAVE I UVEK KADA SAM DAO ISPAO SAM BUDALA ! ! ! ! ! HOCE LI DRZAVA SADA KADA SAM BEZ POSLA DA MI OBEZBEDI EGZISTENCIJU, UKINE POREZ ILI DA MI SMANJI REGISTRACIJU, PA DA TA HUMANOST BUDE OBOSTRANA A DA NE IDE SAMO U JEDNOM SMERU? ? ?

 

Bajkeri su se do sada istakli i pokazali u mnogim akcijama kao ljudi velikog srca i pozdravljam svaku akciju koja se organizuje kada je rec o pomoci drugim ljudima ali je po meni ovo sada preslo svaku meru. Nije mi zao sto sam davao krv i uvek cu rado da pomognem kada mogu ali molim vas da se okanite tih floskula o humanosti francuske obrade zarad spasavanja tudjih zivota, jer u tu pricu ne verujem. I moj zivot je ugrozen svakodnevnom borbom da zaradim samo za golo prezivljavanje, pa mi niko nista ne daje. Sto se mene tice NIKADA necu da potpisem donorsku karticu niti da zavestam organe, slobodno vi drzite tribine i agitujte da vam se masa pridruzi u sto vecem broju. Eto izvanredne prilike da besplatno dodjete do velikog broja bubrega, jetri i srca i da dobijete pohvalnicu od Javnog servisa koji naravno zagovara jednu takvu akciju, ali ne zagovara akciju zaposljavanja i samim tim radjanja i uvecanja broja ovog jadnog, napacenog i malobrojnog naroda.

 

Sve su uzeli od mene sto su mogli, sada im je samo ostalo da me iskoriste za rezervne delove, verovatno cu tek tako rasparcan postati dobar i human srbin.

 

I na kraju molim vas, ako mi bude zatrebao bubreg nemojte da mi ga presadjujete. Pustite me da umrem i da se slatko odmorim od humanosti ove drzave i njene brige za pojedinca. Amin.

 

Ko o cemu, baba o kolacima

Ovaj tvoj odgovor me podsjeca na ovaj prilog

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed
ja ne znam da i jedna nasa akcija imala bilo kakve veze sa drzavom tako da ovo necu ni da prokomentarisem.

 

Kod nas sve ima veze sa drzavom a narocito humanitarne akcije. Zasto takvih akcija nema npr. u Svajcarskoj? Zato sto se drzava potrudila da kod njih nema siromasnih i egzistencijalno ugrozenih. Zasto kod nas ima sve veci broj humanitarnih akcija u kojima se trazi sve od garderobe, preko novca i krvi pa sve do organa za presadjivanje, zato sto nas je drzava dovela u polozaj gde smo gladni, bolesni, nemocni da sami sebi pomognemo ili da dobijemo pomoc od te iste drzave i gde smo upuceni samo na humanost malog broja ljudi koji su jos uvek u kakvoj, takvoj poziciji da mogu nekome da pomognu.

 

Kada bi se ta tvorevina o kojoj pricamo samo malo zainteresovala za probleme svojih gradjana, nase akcije vise ne bi imale potrebe da se organizuju.

 

Potpisivanje donorske kartice je jedan humani čin prema LJUDIMA, ne prema državi.

 

Sta cini drzavu ako ne ljudi, pomazuci jednom najmanjem pojedincu vi ustvari dajete doprinos celom drustvu u celini, sta je tu nejasno? Samo se pitam kada ce ta neophodna pomoc poceti da se deli od vrha prema dnu gde smatram da se nalazi i moja malenkost a ne da vrh i dalje zivi nedodirljivo u oblacima blagostanja a da apeluje na savest nas koji imamo sve manje i manje ili nemamo nista. Jedino sto nam je jos ostalo su ti bubrezi i jetre, pa zasto onda ne bi iskoristili priliku da se i na taj nacin okoriste a sve pod vidom humanosti.

 

Mislim da smo ovde malo usli u off. Molim vas da se drzite teme.

 

Sta po tebi ne bi bio off, da aminujem sve sto si napisala i da potrcim da potpisem donorsku karticu? Ti si napisala tvoje misljenje, ja svoje, neka misli i pise ko sta hoce, ovaj forum i sluzi za to da se razlicita misljenja iznesu i prokomentarisu. Ja dakle i dalje ostajem pri tome da necu da ucestvujem u ovome niti da zavestam organe bilo kome a ko hoce slobodno neka izvoli.

 

Molim te napisi koliko se na kraju tribine prijavilo novih donora, zivo me interesuje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Raspitacu se u utorak gde mogu jos da se potpisu donatorske kartice,pa cu vam javiti. Pozdrav!

Očekujem odgovor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

humano delo je cin posle koga se ne ocekuje kontra usluga ili bilo kakav benefit, kada to shvatite mozda ce vam biti lakse da se odlucite na takav korak, sve do tada vi humanost mesate sa "trgovinom" ali tada to nije humanost. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Znam da se na motoriste gleda kao na odličan izvor kvalitetnih organa za presađivanje.

Znam da je izvoz krvi i njenih produkata jedan od ozbiljnijih poslova naše zemlje.

Znam da se stalno u medijima javljaju ljudi iz naše zemlje i traže pomoć da bi skupili novac za transplataciju i lečenje.

Znam da nam se vrhuška leči u inostranstvu.

Znam da država plaća transplantacije samo mlađima od osamnaest godina.

Znam da je ministar zdravstva rekao da u zdravstvu caruje korupcija i da ju je teško sprečiti.

Znam da su nam stručnjaci propagirali (prodavali) vakcinu protiv raznih gripova.

Znam da postoje liste čekanja za lečenje, koje se preskaču uz pomoć keša.

Znam da nije sve tako crno, al mislim da je mutno!

Pozdrav i uzdravlju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sta po tebi ne bi bio off, da aminujem sve sto si napisala i da potrcim da potpisem donorsku karticu? Ti si napisala tvoje misljenje, ja svoje, neka misli i pise ko sta hoce, ovaj forum i sluzi za to da se razlicita misljenja iznesu i prokomentarisu. Ja dakle i dalje ostajem pri tome da necu da ucestvujem u ovome niti da zavestam organe bilo kome a ko hoce slobodno neka izvoli.

 

Rekao si šta si imao. Uvažam tvoje mišljenje, ali i ti bi trebao da poštuješ želju nas koji ćemo rado biti donatori "rezervnih delova".

 

Molim te napisi koliko se na kraju tribine prijavilo novih donora, zivo me interesuje.

 

Odgovor na ovo pitanje i mene živo zanima. Biće nas mnogo više nego što uopšte možeš i da pretpostaviš. Jer, po meni lično, potpisivanje donorske kartice je tek korak više od dobrovoljnog davanja krvi. Kako sam redovni davalac krvi, ne vidim što to sve ne bih podigao na sledeću lestvicu i postao donator organa u slučaju da nastradam??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Prođe utorak!

Gle stvarno :zvizduk:

Evo ovako.Pitao sam jednu doktoricu,ona me je uputila na drugu,a onda ona na trecu i na kraju sam saznao da se donatorska kartica moze popuniti kod svog reonskog lekara u domu zdravlja ili tamo gde overavate knjizicu sto znaci da svako u svom gradu moze to da uradi ako je voljan

Nas cetvoro je uzelo kartice da ispunimo,inace tribina je bila dosta posecena bila je puna sala,iskreno i vise nego sto sam se nadao

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja