Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi mala pomoc oko nabavke jednog dela

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 877 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: BMW S1000R

Ovako, pre 10ak dana mi je 'otisao' dihtung glave na cilindru, i umalo mi motor nije zaribao, jer je u mesavini ulja i goriva ubacivao i antifriz, srecom pa sam na gasu primetio i pronasao kvar, medjutim, nije to problem, motor je rastavljen i ceka novi dihtung, ali kod nas na nasim prostorima je tesko da se nadje novi dihtung za moj motor, (tzr 125r), polovni se moze nekako naci, ali ko zna u kakvom stanju i koliko ce da traje, a ne bih da me ostavi negde, zvao sam moto otpad Kenac koji se nalazi u Krusevcu i ima par tzr-a u delovima, ali svi ti dihtunzi se mogu pogledati uzivo, a ja nisam u mogucnosti da ih vidim jer sam daleko od Krusevca, za nov dihtung me voza vec par dana da moze nabaviti ali vidim da nista od toga nema, jer me samo vrti kad god ga pozovem, bio bi zahvalan kad bi neko od kolega bajkera iz Krusevca hteo da ode i da pogleda u kakvom su stanju ti dihtunzi da bi znao sta kupujem, jer covek nece da mi posalje sliku ili ne moze nije ni bitno, uglavnom ako neko ima slobodnog vremena da svrati da pogleda to na 5 minuta bio bih mu veoma zahvalan, i moje pice :-)

 

Progoreli tj pokvareni dihtung izgleda ovako:

zeq-Image0.jpg

i

rso-Image0.jpg

 

A novi kao sto vidite po slikama treba da ima taj tanki sloj gume preko lima, ili bar polovni da ima veci deo te gume nego sto ima ovaj moj progoreli. Po njegovim recima taj koji mi on nudi uopste i nema gumu, zato ne bih da uzimam na slepo jer niko nema pare za bacanje ma koliko one male bile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sale iz Trsteinka 037 715 130 kod njega sam nabavio sve sto mi je trebalo verujem da on ima taj dihtung.

Da sam ja u pitanju ja bi pazatrio nov dihtung nije to neka stvar koja svaki dan crkava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 877 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: BMW S1000R

Proverena i glava i cilindar i klip i karike, sve je ok, samo je dihtung pustao, sreca pa sam na vreme otkrio, hvala na odgovorima, cekamo da se javi neko iz KS :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 877 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: BMW S1000R

Skoro pa sam zaboravio.. Zahvaljujem se ljudima koji su se oglasili u ovoj temi, posebno MR.Raceru clanu naseg foruma i majstoru koji mi pomogao da sredim to i bez kupovine novog dihtunga, svaka cast majstore i veliko hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja