Jump to content

Moto Zajednica

cbr 900rr

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova

danas sam postavio metalna crjeva na prednjem tocku ali nikako da dobijem pritisak na rucici iste,sve je prozraceno na kocione celindre dolazi ulje zraka nema dali je neko imao slican problem

Zasto ne mogu da dobijem pritisak i dali ona zastitna gumica kod rucice od kocnice igra neku ukogu ili je to samo zastita od prasine

post-3145-0-54304200-1304445744_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

Ako si potiskivao klipove unutra da isteras svo ulje,i ako su klipovi ostali skroz unutra u kljestima zbog toga i nemas pritisak,probaj izvuci malo napolje klipove par milimetara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2313 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Popusti kljesta i pokusaj da ih iskosis da ti ventil bude na najvisoj tacki, pa onda probaj da ispustis. kada ispustaj vazduh nemoj da ti rucica potone do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Popusti kljesta i pokusaj da ih iskosis da ti ventil bude na najvisoj tacki, pa onda probaj da ispustis. kada ispustaj vazduh nemoj da ti rucica potone do kraja.

danas cu pokusati sve ponovo kako ste naveli gore pa cu javiti sta sam napravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Ako si potiskivao klipove unutra da isteras svo ulje,i ako su klipovi ostali skroz unutra u kljestima zbog toga i nemas pritisak,probaj izvuci malo napolje klipove par milimetara.

 

operacija je uspjela morao samizvuci klipove malo zatim sam dobro prozracio i sad je sve ok

 

jos je ostala korpa da se zamjeni cuje se malo neznam dali je to strasno jer se cuje samo na leru.dali mogu voziti ovu sezonu sa sjebanom korpom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Normalno je da se cuje malo korpa na leru. Ako ti je to jedina diagnoza, onda nema razloga za zamjenu.

da ali zasto se ne cuje kad pritisnem kvacilo ili kad povecam obrtaje na hiljadu i sto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bem li ga... kad pritisnes kvacilo, nategnes opruge i sve se stegne, pa ne tandrche.

Kad das gas, onda centrifuga malo izvrsi postrojavanje.

 

Stani pored nekog ducatia, i odmah ce prestati. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Bem li ga... kad pritisnes kvacilo, nategnes opruge i sve se stegne, pa ne tandrche.

Kad das gas, onda centrifuga malo izvrsi postrojavanje.

 

Stani pored nekog ducatia, i odmah ce prestati. :D

hahha u pravu si prijatelju zato mi se dukati ne dopada ali ja mislim u mom slucajau da je korpa otisla jel lupka pravo cak se osjeti i pod nogma kako lupa kad se motor zagrije na radnu temperaturu malo se lupkanje stisa ,

mene samo zanima one opruge ( federi) na korpi dali smiju da imaju lufta ili ne skidao sam korpu onaj iglicasti lezaj mi izgleda dobro ali opruge u korpi imaju previse lufta sad me zanima dali je taj luft normalan/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uzmi shubler i izmjeri ih. Ako su van tolerancije onda mjenjaj.

Korpa se mjenja kad se naprave "zubi" (pa zapinje pri pustanju kvacila) ili kad je naprsla. Lupkanje nebi trebalo da bude indikacija za losu korpu.

I moj CBR je lupkao u leru i tako 30.000 bezbriznih km. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Uzmi shubler i izmjeri ih. Ako su van tolerancije onda mjenjaj.

Korpa se mjenja kad se naprave "zubi" (pa zapinje pri pustanju kvacila) ili kad je naprsla. Lupkanje nebi trebalo da bude indikacija za losu korpu.

I moj CBR je lupkao u leru i tako 30.000 bezbriznih km. ;)

onda je bolje nista ne dirati nek lupka hahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Popusti kljesta i pokusaj da ih iskosis da ti ventil bude na najvisoj tacki, pa onda probaj da ispustis. kada ispustaj vazduh nemoj da ti rucica potone do kraja.

danas cu pokusati sve ponovo kako ste naveli gore pa cu javiti sta sam napravio

 

Neznam kako je kod tebe na motoru ali na mom nema sanse da se ozraci sistem ako se samo sipa koc. tecnost gore i druka kocnica... nece da otvrdne nema sanse.

Posle mi je neko na forumu dao savet: odvrnes sisice za ozracivanje, uzmesh crevo i nataknesh na sisice pa uzmesh spric od npr 20ml ( kupish u apoteci ) i sistem punis od dole. Tako cesh se odmah osloboditi vazduha koji je ostao u crevima i kocnica ce odmah otvdnuti.

 

Meni je trebalo bukvalno 5 minuta ovim sistemom nek ozracim oba klesta.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Popusti kljesta i pokusaj da ih iskosis da ti ventil bude na najvisoj tacki, pa onda probaj da ispustis. kada ispustaj vazduh nemoj da ti rucica potone do kraja.

danas cu pokusati sve ponovo kako ste naveli gore pa cu javiti sta sam napravio

 

Neznam kako je kod tebe na motoru ali na mom nema sanse da se ozraci sistem ako se samo sipa koc. tecnost gore i druka kocnica... nece da otvrdne nema sanse.

Posle mi je neko na forumu dao savet: odvrnes sisice za ozracivanje, uzmesh crevo i nataknesh na sisice pa uzmesh spric od npr 20ml ( kupish u apoteci ) i sistem punis od dole. Tako cesh se odmah osloboditi vazduha koji je ostao u crevima i kocnica ce odmah otvdnuti.

 

Meni je trebalo bukvalno 5 minuta ovim sistemom nek ozracim oba klesta.

 

:zdravo:

ozracio sam kocnice kao sto je kolega naveo gore izvukao sam klipove par milimetara vani zatim ih ponovo vratio prozracio i kocnica je super odmah sam dobio i pritisak.

ali me sad brine ovo lupkanje korpe znaci kad stisnem kvacilo lupkanje prestane i kad se motor zagrije isto tako lupkanje nestane dali je neko od vas imao slican problem nekad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja