Jump to content

Moto Zajednica

EXIDE vs LANDPORT

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

stigo Exide .... Konacno posle dve godine imam akku ....

 

ali naravno ne bio ja Peca da me ne bije odma maler sa akku-om .... stigo mi je 2 cm deblji ! morao sam nosac da prepravljam i krilo da pomeram da ga uglavim ... trebase da bude standardan kad ono veci ! JBG pocelo je ... ne bi me cudilo da sad crkne posle mesec dana ,,

oce me pa to ti je ,,,,

 

 

stiglo mi : Dimenzije DxŠxV (u mm): 175x100x155

 

a trebalo : Dimenzije DxŠxV (u mm): 181x77x168

 

Landport ima dobre mere ali Exide mere nisu standard za BMW kako ?? e to nemam pojma ... bitno da vergla ko lud (za sad) pa da vidimo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Malo je off, ali nadm se da nećete zamjeriti. Koji Akumulator ide na BMW R1100RT?

Trba da kupim a pojma nemam koji ide, zanima me oznaka, ili dimenzije i amperaža? :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Malo je off, ali nadm se da nećete zamjeriti. Koji Akumulator ide na BMW R1100RT?

Trba da kupim a pojma nemam koji ide, zanima me oznaka, ili dimenzije i amperaža? :neznam: :neznam: :neznam:

 

 

 

Hmmm.. Gledao sam ovo na Vartinom sajtu, pa sam zatim kontaktirao zastupnika, koji trenutno nema ovih akumulatora, ali ima druge vrste koji je dimenzijama širi od ovoga vartinog. Pa je pitanje dali taj širi može uopšte da stane, tj koje su max dimenzije koje mogu da stanu u BMW???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Malo je off, ali nadm se da nećete zamjeriti. Koji Akumulator ide na BMW R1100RT?

Trba da kupim a pojma nemam koji ide, zanima me oznaka, ili dimenzije i amperaža? :neznam: :neznam: :neznam:

 

Dimenzije DxŠxV (u mm): 181x77x168 ... to je standard 12V 19A .... mada na R100RT ide 12V 32A i veci je .... zovi Dzerija iz GM pa njega itaj ima on akku-e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

evo ja isterah sezonu sa ovim Exide sto sam pazarijo .. na kraju sezone i dalje jje drzao 12.40V ...

 

posto uz njega dolazi kiselina koju ti odmah u radnji sipaju izgleda da pakuju malo vise pa se pojavljivala po koja kap na onom odusku ...

 

za sad mi radi videcemo za ubuduce ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Skoro sahranjen jedan Landport posle tri godine. Moze on jos, ali cim padne temperatura nema vise snage. Zamenjen je akumulatorom Exide i za sada radi. Videcemo koliko ce ovaj da traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prošle zime uzeo exide jer nije bilo varte..

 

posle 3-4 meseca reklamirao i dobio novi..

Gurao je lepo preko leta, međutim prvi pad temperature i ćao..

 

Sad ću pokušati opet sa reklamacijom, mada neki zastupnik kaže da ne može, međutim lik u radnji kaže da ga opet donesem..

 

Znači exide :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Dobio sam Land Port aku uz motor kupio ga predhodni vlasnik, cim je istekla garancija od 6 meseci tesko je palio motor,kleme su male za datu amperazu 10-12ah, a srafovi m4 katastrofa,inace se stavljaju na aku od 6Ah, morao sam da stavljam podloske da bi mi drzao kleme, onda su oblazle matice pa sam uzeo druge u bateri centru, posto su u obliku cetvrtke,nemogu se staviti standardne.

Prva ugradnja u Ducati je YUASU i trajao je 7 godina ,moracu ponovo da ga uzmem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Prošle zime uzeo exide jer nije bilo varte..

 

posle 3-4 meseca reklamirao i dobio novi..

Gurao je lepo preko leta, međutim prvi pad temperature i ćao..

 

Sad ću pokušati opet sa reklamacijom, mada neki zastupnik kaže da ne može, međutim lik u radnji kaže da ga opet donesem..

 

Znači exide :bljak:

 

Jbg Vlajko sad, exide je za prvu ugradnju u BMW-u, posle tri sezone je izdahnuo mojom krivicom i nemarom. Punio sam ga punjačem za auto i prevelikom strujom punjenja sam mu došao glave.

Kupio sam drugi exide koji održavam smart punjačem za sad je sve ok. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Na motoru imam Landport već tri sezone i počinje četvrta i do sad nije pokazao znakove umora. Ove zime stoji na punjaču Ctek MXS 5.0 non-stop.

U Autu imam Exid takođe tri pune godine bez problema.

 

Sad da kupujem akumulatori između Exid i Landport odlučio bih se za Yuasa akumulator.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Yuasa dosla sa kupljenim motorom i radila jos 4 godine bez da je skidam zimi i posebno odrzavam. Ugradih novi isti koji cu ipak paziti posto Yuasa nije jefina :(:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ljudi..ono što se seriski stavlja u nova vozila..nema veze sa onim što nam ovde prodaju..

 

Jedan čovek kaže da mu je deseta zima fabričkom aku bmw-a :neznam:

 

Meni je najduže trajala jedna crna varta oko 5 god..

 

Sad mogu da pohvalim jednu Vesnu iz 2007..nije se obrukala zimus.. a bosh od godinu i po jeste..

 

Veliki problem prave i alarmi.. umeju da vuku i po 0,2A..

čak i ugašeni..oni vuku neku struju i ako se ne vozi svakodnevno..kumulator se i isprazni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Meni je Landport umr'o posle godinu dana, a preko zime sam ga drzao u sobi, na toplom.

A i punio sam ga jednom dok je stajao u sobi...

 

Kupih Vartu, pa cemo da vidimo kako ce se pokazati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

UNIBAT sam isprobao, dva nova i oba crkla posle par meseci i oba zamenjena u garantnom roku al ne verujem da ce da potraju, ubuduce ih zaobilazim u sirokom luku.

 

EXIDE se previse razlikuje po ceni u odnose na Louis-a pa sumnjam da su isti.

 

YUASA, svaka preporuka! Jeste skuplji al traje 5-6 godina pa kad se preracunas izadje minimum tri puta jeftinije od bilo kog drugog.

 

Pojavili i lithium ion polymer akumulatori bez ikakvog odrzavanja samo sto je cena oko 200 - 300 evrova.

http://www.super-b.com/products/super-B-5200.html

http://www.bikebits4you.com/Maintenance/Batteries/Lithium_Ion/Lithium_Ion_HJTZ10S-FP_Replaces_YTZ10S_Motorcycle_Battery

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

stigo Exide .... Konacno posle dve godine imam akku ....

 

ali naravno ne bio ja Peca da me ne bije odma maler sa akku-om .... stigo mi je 2 cm deblji ! morao sam nosac da prepravljam i krilo da pomeram da ga uglavim ... trebase da bude standardan kad ono veci ! JBG pocelo je ... ne bi me cudilo da sad crkne posle mesec dana ,,

oce me pa to ti je ,,,,

 

 

stiglo mi : Dimenzije DxŠxV (u mm): 175x100x155

 

a trebalo : Dimenzije DxŠxV (u mm): 181x77x168

 

Landport ima dobre mere ali Exide mere nisu standard za BMW kako ?? e to nemam pojma ... bitno da vergla ko lud (za sad) pa da vidimo..

 

Ja otvorijo temu pa reko da se javim sa rezultatima :

 

posle 2 godine i 6 dana akku riknuo 1jok.gif

 

Napon kao i drzi 12,1 V ali zavrti par kruga i padne na 7V ... posto nema love za novi ceka me godinu dana guranja motora 0ljut2.gif

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2369 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jbg... Samo neka sranja... Vec sam pisao u ovoj temi,a ne znam sta bi mogao novo da kazem. Mnogo je jebeno kad fali struje. Sad si me malkico u brigu dao,mom Exideu ce ovo biti cetvrta sezona. Videcemo kako ce se pokazati,bas cu izmeriti "struju" kad dodjem kuci danas. Vec sam rekao da se ja kunem u Vartu,kod mene je palila 7,5-8 godina. Inace,ja sam vozio i na dva Trepcina aku od po 6v 14ah spojeni tako da bude 12v. I to je radilo sezonu-dve. Kod nas bar moze da se napravi mesta (bar kod mene) i za manji aku od automobila,tako da i tu imas mozda neku opciju da resis problem barem privremeno dok se ne snadjes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Moja Varta evo vec 6 godina radi bez problema,i to bez posebnog odrzavanja na kraj sezone skinem na pocetku dopunim i voziiiii.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Kupio nov Exide gel 19ah...platio 100e.

Juče u Metro-u accumularor za auto 55ah....3200.oo

>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ocekujem bar 2 sezone i to je to za ove jeftinije. Exide evo druga sezona pali ko mina, nadam se da ce tako ostati o ove godine pa za dalje kako bude. A to da deru, deru kao i sve vezano za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

večeras na mišeluku  gsxr 1000 stao sve normalno.Ugasio i nije viže upalio.Rikno exide totalno.Probali sa kola 72ah i nemože da upali .LJudma nije jasno a ja kažem nevaljaju kablovi iz kineskih radnji .Debeli  su ko 10  kvadrata a kad ih rasečeš imaju 2,5. Nema šanse da prodje amperaža i to mala za aku od 8ah kolki je bio na gsxr.Mogu da zamislim kako bi bilo da proba da se upali auto.

Znači prvo proverite kvadraturu kablova bez obzira šta piše  na njima jer lažu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
pre 46 minuta, sasa ns 1 je napisao:

večeras na mišeluku  gsxr 1000 stao sve normalno.Ugasio i nije viže upalio.Rikno exide totalno.Probali sa kola 72ah i nemože da upali .LJudma nije jasno a ja kažem nevaljaju kablovi iz kineskih radnji .Debeli  su ko 10  kvadrata a kad ih rasečeš imaju 2,5. Nema šanse da prodje amperaža i to mala za aku od 8ah kolki je bio na gsxr.Mogu da zamislim kako bi bilo da proba da se upali auto.

Znači prvo proverite kvadraturu kablova bez obzira šta piše  na njima jer lažu

 

Tacno tako , sad i da hoces da kupis nema gde da nadjes kvalitetan . Naj bolje je da napravis sam , kupis 25 kvadrata crni i crveni , 4 stipaljke i vozi .

 

Inace je i mani riknuo akku isto tako , dovezo se i ostavio motor malo kasnije ni kontakt da upali .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja