Jump to content

Moto Zajednica

Predlog ture od 4 dana (poseta zamkovima u Rumuniji)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Bas je dobar ovaj Nikolin clanak... I ja sam se zagrejao za put u Rumuniju 8)

 

Mislim da u rumunskom konzulatu mozemo da nadjemo detaljne karte Rumunije da nam pomognu u planiranju puta... Jos ako bi i stupili u kontakt sa nekim hostelima ili kampovima pa da unapred utvrdimo stajalista i troskove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

mislim, da vam LONELY PLANET rešava sve stvari oko spavanja, troškova, interesantnih stvari , itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
Bas je dobar ovaj Nikolin clanak... I ja sam se zagrejao za put u Rumuniju 8)

 

Mislim da u rumunskom konzulatu mozemo da nadjemo detaljne karte Rumunije da nam pomognu u planiranju puta... Jos ako bi i stupili u kontakt sa nekim hostelima ili kampovima pa da unapred utvrdimo stajalista i troskove...

 

Svaka auto karta ce vam biti dobra, za smjestaj ne trebate planirati unaprijed, jer si onda vezan uz to, a svaki gradic ima jeftinije prenociste. Moj put je trajao ukupno 12 dana, cca 4200 km, spavao sam u hotelima, jeo u restoranima (naravno jeftinijim) i u prosjeku sam potrosio 40 eura dnevno. (uz 3 besplatna nocenja, 2 u Srbiji i 1 u Bukurestu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ako bi termin bio polovina jula, postoji mogucnost da bi i ja uspeo da se prikljucim turi. Ne mogu nista da potvrdim, posto ne znam kako cu u datom trenutku da stojim sa finansijama, i da li ce motor dobro da me sluzi. Bilo bi dobro, sta vise odlicno da imamo prevodioca, posto smatram bi nas spasilo mnogo muka, lutanja i naravno novaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ljudi, shvatite vec jednom da su Nikolini tekstovi sveta knjiga. Procitajte i njegov putopis o Bugarskoj i znam da cete vec razmisljati i o tom putovanju. Ja sam sve to proucio i otisao i nisam se prevario. I mene interesuje tura po Rumuniji, i rado cu vam se pridruziti... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pa to je to ljudi' date=' kad idemo... :shock:[/quote']

 

Kraj Maja, pocetak Juna? 8)

 

Ili mozda kasnije... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Kraj maja ili pocetak juna, potpuno OK za mene.

 

Usput, nasao sam dvoje ljudi koje znam u Rumuniji koji bi mogli da nam pomognu oko svega, od prevodjenja i snalazenja preko odabira najbitnijih mesta itd.

 

Vidimo se uskoro pa cemo detaljisati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
Kraj maja ili pocetak juna' date=' potpuno OK za mene.

 

...[/quote']

 

Prije nego sto krenete raspitajte se dali je Transfagarasan otvoren, jer je ta cesta vecinu godine zatvorena za promet (kao i nocu).

Na slici vam je sjeverni dio, ja vam predlazem da na Transfagarasan krenete s juzne strane iz grada Curtea de Arges-a. U dolini u podnozju ima auto kamp i dosta privatnog smjestaja. Ako necete praviti vecu turu po Rumunjskoj, al svakako posjetite Brasov i Sigishoaru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Kraj maja ili pocetak juna' date=' potpuno OK za mene.

 

...[/quote']

 

Prije nego sto krenete raspitajte se dali je Transfagarasan otvoren, jer je ta cesta vecinu godine zatvorena za promet (kao i nocu).

 

A sto je zatvorena vecinu godine i nocu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni onaj put deluje sigurno, cini mi se da je dobar, krivine su pregledne sto je super za obaranje a ima i kratkih pravaca da se produva motor mada znam da se to ne radi (i ne radim) kad se ide na dalji put zbog sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
Meni onaj put deluje sigurno' date=' cini mi se da je dobar, krivine su pregledne sto je super za obaranje a ima i kratkih pravaca da se produva motor mada znam da se to ne radi (i ne radim) kad se ide na dalji put zbog sigurnosti.[/quote']

po slici put i nije bas toliko siguran... nigde zastitne ograde, put bas i nije nivelisan... ne zatvaraju ga oni dzabe, budi siguran u to.

Ali da je izazov i to pravi , JESTE :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Meni onaj put deluje sigurno' date=' cini mi se da je dobar, krivine su pregledne sto je super za obaranje a ima i kratkih pravaca da se produva motor mada znam da se to ne radi (i ne radim) kad se ide na dalji put zbog sigurnosti.[/quote']

po slici put i nije bas toliko siguran... nigde zastitne ograde, put bas i nije nivelisan... ne zatvaraju ga oni dzabe, budi siguran u to.

Ali da je izazov i to pravi , JESTE :)

 

Za mene je pravi izazov.

A kazes da nije bezbedno zato sto nema zastitne ograde?

Pa stani, ako NEDAJ BOZE proklizas u krivini i ne mozes da izbegnes izletanje sa puta sto se najcesce desava da li je bolje da se zakucas u zastitnu ogradu ili da izletis negde na livadu?

Mislim da je pitanje krajnje glupo. Naravno da je bolje izleteti i zaustaviti se negde na livadi nego se zakucati u ogradu.

 

Ti razmisli malo o tome pa kazi da li sam u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako pogledas ponovo sliku (prethodna strana), videces da nema ni L od livade, vec samo ostro stenje i uglavnom polustrme litice. Nisam siguran da bi se ma kome svidelo izletanje na takvu "livadu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

mislio sam uopsteno na put kao put... A naravno da je za motore(a i za automobile) bolje bez zastitne ograde kad ima livade, ali ovde ih bas nesto retko ima (na slici)...

opet kazem, ne zatvaraju ga bez razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja