Jump to content

Moto Zajednica

Predlog ture od 4 dana (poseta zamkovima u Rumuniji)

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao svima!

 

Pre par dana je svratio Majstor Kvarisa do blokova, pa smo razgovarali o jednoj ideji koju je pomenuo Kvarisa.

 

Pogledajte mapu:

P7duX_bgbransnagovbukurestbg7vw.th.jpg

 

Ukratko, ukupno je 1400 km (mozda jos par stotina preko) i mislim da bi nam trebalo 4 dana da sve lepo obidjemo. Pricao sam sa kolegom sa posla koji je bio na toj turi (ali busom, preko agencije) i malo mi je ispricao sta bi valjalo videti:

- Temisvar (nikad nisam bio tamo do sada)

- Bran (drakulin zamak)

- Sinaja

- Snagov (mesto gde je drakula sahranjen)

 

Viza mislim da nije problem, a ne bi trebalo ni da je skupa. Krenuli bismo , recimo, u Petak rano ujutro, a vratili bismo se u Ponedeljak uvece. Hoteli su u Rumuniji, kazu, povoljni, tako da tih nekoliko spavanja (3) ne bi trebalo da bude preko 100e ni u kom slucaju.

 

Sto se tice asfalta, cuo sam da je tamo bolji nego kod nas. Koliko bolji, to ne znam tacno...

 

Sta mislite? Meni ovo deluje kao bas lepa tura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Cao svima!

Viza mislim da nije problem' date=' a ne bi trebalo ni da je skupa. Krenuli bismo , recimo, u Petak rano ujutro, a vratili bismo se u Ponedeljak uvece. Hoteli su u Rumuniji, kazu, povoljni, tako da tih nekoliko spavanja (3) ne bi trebalo da bude preko 100e ni u kom slucaju.

 

Sto se tice asfalta, cuo sam da je tamo bolji nego kod nas. Koliko bolji, to ne znam tacno...

 

Sta mislite? Meni ovo deluje kao bas lepa tura...[/quote']

 

Meni ova tura izgleda super. Bio sam u Rumuniji pre dva meseca. Isao sam kolima do Temisvara i onda avionom za Bukurest. Vozio sam se malo po okolini (kolima). Definitivno ima sta da se vidi, prelepa zemlja. Nije bas da su im svi putevi dobri, cak ima delova u kojima su dosta losiji nego ovde (znam da zvuci neverovatno, ali je tako).

Sto se vize tice, traze vam ista dokumenta kao i za zamlje sengenskog sporazuma i nije jeftina. Ja ih ne placam, ali koliko se secam, mislim da je kostala $35 (za vise ulazaka $60). To je nesto malo jeftinije nego npr. austrijska (a ona vam omogucava da se sirite po celoj Evropi).

E da, da se ne bi neko zajebao - RUMUNSKA VIZA VAM TREBA I AKO IMATE SENGEN!!! (naseg vozaca nisu pustili u zemlju (ima sengen na godinu dana), tako da su po nas dolazili iz konzulata iz Temisvara da nas voze na aerodrom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Super! Predlazem da obavezno ponesete asov, lopatu i glogov kolac. Pretpostavljam da vec imate krst oko vrata i da grickate beli lukac umesto semenki. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Nece taj drakula mene jos skoro da vidi ima puno toga da se obidje pre nego sto krenem da grickam beli luk i nek se teraju sa njihovim vizama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Evo linka do njihovog sajta...

http://embassy.romania.org/visa/visa.html

 

Tamo napisase da za nas ne treba viza... vise ovde

http://embassy.romania.org/visa/annex1.html

 

"Yugoslavia - Dp. Sv. Of. Sl. 30 days"

 

 

To gore se odnosi eventualno na imaoce diplomatskih i sluzbenih putnih isprava

 

Veruj mi da treba viza ( http://www.mfa.gov.yu/Srpski/search.html )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja ne bih povecavao turu, jedino ako budemo dodali jos nekoliko dobrih mesta za videti... Mislim da je 1400km za 4 dana sasvim ok dozivljaj :D

 

E sad, sto se tice datuma za turu, mislim da bi to bilo extra uraditi tamo negde u Maju, da bi nam ostalo leto za ostala putesestvija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
....da bi to bilo extra uraditi tamo negde u Maju' date=' da bi nam ostalo leto za ostala putesestvija...[/quote']

ja bih predložio da to bude u junu. Tako bi imali 3 putovanja u 3 meseca (Turska, Rumunija i CG). Taman da se skupe parice... ( i odmore leða :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ako planirate put za maj-jun-jul racunajte na mene. Zanima me da li je u planu ture i onaj cuveni ''Causeskuov planinski autoput''. Kazu da je neverovatno zanimljiv!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
Ako planirate put za maj-jun-jul racunajte na mene. Zanima me da li je u planu ture i onaj cuveni ''Causeskuov planinski autoput''. Kazu da je neverovatno zanimljiv!

 

 

Istina, fantastican je. Od gradova u okolini isplati se posjetiti, Sibiu, Brasov, i Sigishoaru. Sjeverni dijelovi zemlje tj. pokrajine Moldavija i Maramures su takodjer raj za motoriste. U svakom slucaju necete pozaliti , sto vise siguran sam da cete biti odusevljeni :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Da se i ja malko ukljucim. Naime, poslednjih par dana sam se potrudio da porazgovaram sa ljudima koji su isli na doticnu turu i imaju je na VHS. Naime dobio sam vrlo pozitivne ovacije za izbor ture, ali takodje i krajnje negativne za organizaciju puta. Receno mi je da bez prevodioca ne bi trebalo ni da se priblizimo doticnoj zemlji. Rumuni u potpunosti odbijaju da govore engleski a vrlo su radi da zavrnu po koji evro. Kampovi ne postoje, a smestaj i nije bas jeftin(bar za moja shvatanja), a o spavanju na otvorenom da ni ne pricamo(skidaju retrovizore, rucke...). Mislim da bi se trebalo bolje razmisliti o doticnoj turi, za sada, doticna je vec prevazisla moje finansijke limite, a da ne pricam o novcu koji treba poneti za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
A u kom se delu Rumunije nalazi taj put? Nisam cuo za to ranije...

Da me ubijes ne mogu da nadjem gde sam citao putopis u kome neki bajkeri iz Hrvatske opisuju taj put. To je auto put' date=' koji je pravljen tako da preseca najvise planinske vrhove u Rumuniji, a sagradjen je na brzinu, za hitan prevoz vojske iz jednog kraja zemlje u drugi. Causesku se zentao da ce Ruje da ga napadnu.

Po prici i slikama koje sam gledao, vrlo ostra konkurencija Alpima (samo blize i jeftinije).

Takodje, mislim da nije losa ideja o povezivanju sa nekim RU moto drustvom. To bi nas spasilo od mnogih problema na putu.

I jos nesto, MNOGO ozbiljnija stvar od Drakulinog zamka u Rumuniji su [b']MANASTIRI[/b]. Vlad Tepes je voleo da nabija Turke na kocice, ali se nije pretvarao u slepog misa. Po stepenu svoje vere i posvecenosti pravoslavlju, Rumuni su na samom vrhu, odmah pored Grka. Za njih smo, na zalost, jos uvek pagani koji igraju oko svojih totema. :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
ali takodje i krajnje negativne za organizaciju puta. Receno mi je da bez prevodioca ne bi trebalo ni da se priblizimo doticnoj zemlji. Rumuni u potpunosti odbijaju da govore engleski a vrlo su radi da zavrnu po koji evro.

 

Apsolutno nisu u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
A u kom se delu Rumunije nalazi taj put? Nisam cuo za to ranije...

Da me ubijes ne mogu da nadjem gde sam citao putopis u kome neki bajkeri iz Hrvatske opisuju taj put. :

 

Mozda je to bio moj putopis. Samo klikni na moj WWW i mozes ga tamo pronaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Mozda je to bio moj putopis. Samo klikni na moj WWW i mozes ga tamo pronaci.

 

Jeste! :lol: Hvala na podsecanju. Imam ''samo'' 36 a vec sam poceo da zaboravljam. Sta ce biti u 96stoj? #-o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

:shock: kojoj 96toj? :D:D:D

 

apropo skupoce ili jeftinoce smestaja - nekome je casa polupuna a nekome je poluprazna, uvek je to tako. Meni je varijanta Rumunije jeftina i mislim da je tesko naci bilo gde jeftiniji smestaj hranu i ostalo, ako mislis da je Rumunija skupa treba da vidis cene u npr Engleskoj... da ne pominjem Svajcarsku ili Francusku, isti djavo...

 

Dakle hocu da kazem: mislim da je Rumunska varijanta daleko najjeftinija od svih blizih destinacija, sem eventualno Albanije (ali tamo me svakako nece skoro videti)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da ne treba da se toliko brinemo za sigurnost u Rumuniji. Ipak bi poslo nekoliko nas, pa se samim tim znacajno smanjuje sansa da neko pokusa nesto... U stvari, sve to zavisi od srece na koga ces naleteti. Recimo, mozes u najsigurnijoj zemlji naletiti na ludaka koji ce ti napraviti probleme, a mozes i proci sjajno u mestu za koje to nikad ne bi rekao...

 

Meni se cini da smo malo skepticni najvise zato sto ne znamo mnogo o Rumuniji. A meni se bas zato i ide tamo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
A u kom se delu Rumunije nalazi taj put? Nisam cuo za to ranije...

Da me ubijes ne mogu da nadjem gde sam citao putopis u kome neki bajkeri iz Hrvatske opisuju taj put. :

 

Mozda je to bio moj putopis. Samo klikni na moj WWW i mozes ga tamo pronaci.

 

Bravo care! Super ti je putopis :D

Evo linka http://web.vip.hr/nikola.mrakovcic.vip/stories/romania_story.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Mislim da ne treba da se toliko brinemo za sigurnost u Rumuniji. Ipak bi poslo nekoliko nas' date=' pa se samim tim znacajno smanjuje sansa da neko pokusa nesto... U stvari, sve to zavisi od srece na koga ces naleteti. Recimo, mozes u najsigurnijoj zemlji naletiti na ludaka koji ce ti napraviti probleme, a mozes i proci sjajno u mestu za koje to nikad ne bi rekao...

 

Meni se cini da smo malo skepticni najvise zato sto ne znamo mnogo o Rumuniji. A meni se bas zato i ide tamo :D[/quote']

 

Alo ljudi, pa o kakvom ugrozavanju bezbednosti na putu se ovde govori!?

Pa oni ''sutra'' ulaze u EU, a kod nas vec na granicnom prelazu vidis da ulazis u ''rezervat indijanaca'', pa te opet niko ne dira!

Kad MI imamo takve predrasude o drugima, sta tek CNNom zatrovani svet misli o NAMA ???? PA u Mongoliji i Iranu ne pljackaju bajkere.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mene jako svrbi ta Rumunija veæ neko vreme, a upravo sam proèitao putopis i :shock: APSOLUTNO ostao bez reèi!!! Nikola majstore!

:kul: Ne znam na šta æe lièiti 4-dnevo preletanje ovako divne zemlje sa nepunih milion mesta za obiæi, al' aj'' da probamo :kul: :biker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja