Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR125R dileme..

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

za svoj prvi motor bi definitivno izabrao Supersport klasu... Koliko je CBR 125R dobar za jednog pocetnika? jel ima neko iskustva sa ovim motorom?

da li je 125cc malo ?  neki ljudi su mi preporucivali da je za prvi motor sasvim odgovarajuce nesto od 600 ccm recimo CBR600F... kolika je razlika u tezini voznje sa 125 na 600? jel potrebno i bolje krenuti od 125 ccm ili je moguce i na 600 ccm ovladati motorom? Znam da su mozda ovo nekom glupa pitanja ali recimo da je meni u prvom planu bitno postati sto bolji vozac... inace moja iskustva su- kao klinac vozio sam tomos automatic 50 ccm, i jedno leto sam imao priliku da vozikam suzuki GS 125 ES...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

ne znam jbg 

Ako znas da menjas brzine, koristis kvacilo i sve ostalo sto ide uz voznju motora sa brzinama onda je to ok valjda.  Ako si disciplinovan tj. nosis opremu, ne zavrces gas itd onda zasto da ne 600ccm?

Inace, CBR 125R je KRS...  Troma masina, kao i svaki 125ccm 4T motor. Ima uzane gume, motor izgleda kao igracka tako da ako si preko 180cm izgledaces kao slon na njemu.  Ako imas pare, pazari nekog polovnog FAZERa ili nesto slicno...

 

Pozz

jbg taj motor sam video jedino sa slike... nisam znao da je tako smesan... inace  itekako bi delovao smesno 1.88 cm i 88 kg...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo kako ja gledam na sve to

 

1. beži od svih cvaja ako si stariji od 18 godina

2. ako si početnik nemoj kupovati nov motor, moj savet bi bila neka honda cb500, ili kawa er5 jednu sezonu pa tek onda uzmeš novo, na ova dva motora možeš da se lepo navozaš i naučiš a da prilikom prodaje ne izgubiš puno, pogotovo u slučaju honde.

3.ako nisi disciplinovan nemoj uzimati 600, jebiga zzr ide 160 trećom i to bez crvenog a brzina lako povuče čoveka

4. ako pak hoćeš novo pogledaj kawe er6 u verzijama N i F.

 

aj ti nama malo pojasni za šta ti motor treba i koje su ti sklonosti pa da detaljišemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

1.imam  20god

2.dobro razmisljanje...zato sam i dosao na forum da se pre svega dobro informisem...

3.disciplinovan sam , ne bih nikada divljao ko manijak, nosio bih opremu...itd...ne moze lako da me povuce brzina- i stvarno ne kazem to tek tako

 

sto se tice motora za sta mi treba... pa nema tu neke velike filozofije... oduvek sam voleo motore..., voznju na dva tocka... oduvek su me fascinirali sportski modeli, nisam jedan od onih koji se naloze na nesto pa ih prodje itd. zeleo bih da imam motor koji bih mogao da koristim kad god je to u mogucnosti, da mogu da ga vozim za svoju dusu i jednostavno uzivam u u masini, a isto tako da imam sredstvo- ono od tacke a do tacke b... mislim jbg sta visse da ti kazem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

1.imam  20god

2.dobro razmisljanje...zato sam i dosao na forum da se pre svega dobro informisem...

3.disciplinovan sam , ne bih nikada divljao ko manijak, nosio bih opremu...itd...ne moze lako da me povuce brzina- i stvarno ne kazem to tek tako

 

sto se tice motora za sta mi treba... pa nema tu neke velike filozofije... oduvek sam voleo motore..., voznju na dva tocka... oduvek su me fascinirali sportski modeli, nisam jedan od onih koji se naloze na nesto pa ih prodje itd. zeleo bih da imam motor koji bih mogao da koristim kad god je to u mogucnosti, da mogu da ga vozim za svoju dusu i jednostavno uzivam u u masini, a isto tako da imam sredstvo- ono od tacke a do tacke b... mislim jbg sta visse da ti kazem

 

 

mislio sam na to da li ti motor treba prvenstveno za grad ili bi se uglavnom vozio negde dalje, možda malo i van puta, koliko ti je važna zaštita od vetra, i tome slično...

 

e sad kažeš da li u obzir dolaze samo novi ili može i nešto polovno i koja je cifra naravno u pitanju pa da idemo dalje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

e ovako da se i ja ukljucim u pricu.Moj predlog je CBR 125 nikako jer ide ko ku...Pre neki dan stao lik sa tim novim 2007 godiste pored mene na semafor i kao nesto turira.Ja ga kuliram upali se zeleno krene pre mene  i ja ga oderem do sledeceg semafora.

Tolko mala kubikaza a 4t neide nikako.Moj predlog GS 500 u svakom slucaju jer je lak za voznju,malo trosi,ima ok putnu brzinu i mozes kad ti treba na njega da nakacis neki polu vizir za put.Ako planiras vec nov motor ER6n posto je savrsen motor za malo para.Ima 75 konja i trosi 6-7 litara a izgleda extra.Ali s obzirom da ti je prvi veci motor ona bolje da uzmes u razmatranje neku hondu cb500 i nesto slicno tome jer i ako padnes nemoras da krpis plastike(koje su ubedljivo najskuplja stvar kad padnes)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Cini mi se da kad je kupovina motora u pitanju,performanse nisu presudni faktor.Sve je to u redu sto ti sa svojim tzr-om oderes hondu,a to sto ti klip i karike menjas 5 puta dok cbr svoje ne pojede nijednom,i to sto tvoj motor trosi duplo vise od cbr-a,to si zaboravio.

A druga stvar,da je taj motor toliko los koliko vi pricate,da li bi se i dalje prodavao? pa nije ni honda od juce.. CBR ima svoje prednosti,i mane,i svoju ciljnu grupu na trzistu,a mislim da za 3500 hiljade kolko kosta ovaj motor nema nijedan motor koji nudi ovu garanciju,trajnost i jos jednu vaznu stvar - to je MOTOR,a ne skuter,itd,koji je ulaz u svet vecih motora.

i to sto ima 12.5 KS uopste nije malo za nekoga ko ima 0 km iskusva,jer se sa 100 km/h isto gine,i sa 125 i sa 1000.Ili najbolje da kupi odmah R6,sta on da se zeza s tim prdavcima 125icama,ko jos to vozi,samo klinci.  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo. A jesi li mozda razmisljao o nekoj Transalp varijanti? Dakle, neki enduro od oko 600 kubika koji bi mogao da vozis par godina dok ne ovladas 'zanatom' i tacno vidis sta zelis i sta ti lezi.

 

Dakle, moj predlog bi bilo nesto iz sledece grupe: Honda Transalp 600, Suzuki VStrom 650 (preporuka), Kawasaki KLE 500, Yamaha XT 600, Honda Dominator 600...

 

Druga varijanta su definitivno motori poput Suzukija GS500, Honda CB500, Suzuki Bandit 400 i slicno. Stvar je malo i tvog ukusa, tj. sta ti se vise svidja.

 

Proguglaj malo i pogledaj slike tih motora, pa proceni gde se najvise nalazis. Sto se tog malog CBR-a tice, nije to lose, samo bi ti mozda suvise brzo dosadio...

 

A pre nego sto prelomis, savetujem ti da se prosetas do nekog moto skupa (imas kalendar ovde na sajtu), pa lepo pogledaj svaki od tih motora izbliza, da vidis da li ti gabaritno odgovaraju. Eto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Cini mi se da kad je kupovina motora u pitanju,performanse nisu presudni faktor.Sve je to u redu sto ti sa svojim tzr-om oderes hondu,a to sto ti klip i karike menjas 5 puta dok cbr svoje ne pojede nijednom,i to sto tvoj motor trosi duplo vise od cbr-a,to si zaboravio.

A druga stvar,da je taj motor toliko los koliko vi pricate,da li bi se i dalje prodavao? pa nije ni honda od juce.. CBR ima svoje prednosti,i mane,i svoju ciljnu grupu na trzistu,a mislim da za 3500 hiljade kolko kosta ovaj motor nema nijedan motor koji nudi ovu garanciju,trajnost i jos jednu vaznu stvar - to je MOTOR,a ne skuter,itd,koji je ulaz u svet vecih motora.

i to sto ima 12.5 KS uopste nije malo za nekoga ko ima 0 km iskusva,jer se sa 100 km/h isto gine,i sa 125 i sa 1000.Ili najbolje da kupi odmah R6,sta on da se zeza s tim prdavcima 125icama,ko jos to vozi,samo klinci.  :o

Nekazem ja da je CBR 125 los,ali u klasi 125 nema sanse

Druga stvar na mojoj yamahi nije radjena generalna nikad od pre mesec dana jer sam se ja nesto pravio pametan.Ako neverujes lepo pitaj IgorXT koji je radio.

Za njega je cbr motor koji bi vozio mesec dana i zestoko bi ga smorio pogotovo sto je taj motor namenjen likovima od 16 godina(jer im je to ciljna grupa)

Slazem se sa pablom da bi bilo mnogo bolje da uzme nekog endura i lepo nauci sve lagano!!TAko se bar pocinje. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

pre svega zelim svima da se zahvalim oko pomoci  biranju motora... sta da kazem, ja volim sportske modele super sport klase... ali sam ipak zakljucio da ja nemam dovoljno iskustva da sednem na takvo nesto- jbg ne pada mi se a i ne daju me se  pare za plastike :)... moj cilj je da u tu neku pricu udjem na pravi nacin, da steknem dobro vestinu... tako da cu uzeti nekog endura za pocetak, a posle cu razmisljati o nekom cbr600 ili sta vec otom- potom...

@pablo

naveo si lepe motore... sto se tice tih moto skupova -definitivno cu posetiti neki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: beograd-kotez

slusaj za pocetak 125 mrka kapa,pusti ti sto oni pricaju 500,600ccm....jebiga to su vecinom ljudi  sa predjenim kilometrima i on kad bi seo na 125 ccm 4T vozio bi ga ko ja bmx sa pomocnim tockovima,kao druga stwar 125ccm 4T se nekvari ni priblizno kao 2t,da nekazem uopste (sem ak nisi neki manijak), brzina od 100-110km/h jeste da je pri punom gasu ali se taj motor sasvim laganica vozi 80km/h sto ti je po gradu sasvim dovoljno da se lepo zabavis, provozas devojcicu itd...potrosnja je 3l sto znaci jedan dan se otvoris sipas mu za soma(neznam tacno koliko mu staje u rezervoar) sednes na njega i prosto zaboravis da ide na gorivo....mogo bi ja jos ihahaj o ovome... ali za prvi motor ti netreba  nista jace....pozz i srecno oko kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 383 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Treba nauciti postovati motor,za sta je namenjen i gledati sveukupno sta nudi.Mislim da ces sa CBR125 biti prezadovoljan jednu sezonu,i to bi ti bio odlican pocetak.Neces smrditi,neces popravljati,lak je za voznju,jeftina registracija,pristupacna cena,i JAKO LAKO ces ga prodati.Evo zasto:kupovao sam dosta puta delove u hondinom predstavnistvu (Centar S) i covek sto radi na prodaji mi je rekao da im je to ubedljivo najprodavaniji motor!

Mislim da imas odlican izbor pred sobom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: novi sad

ma daj to ti je super motor za pocetak

mala trkalica za krivine lagan a mozes ga bas ako ti treba i budziti

nemoj se zezati sa ovim od 600 cc pa to je znas kolko jako brate jes to sa brzinama je ok al kad predjes 100 ne vidis nista

cuvajte se ljudi nije zajebancija danas voziti

svugde ces  stici

ja iskreno bi to vozio odma da imam meni bas to odgovara ne treba vise

nemoj da te tovare ovi stariji :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: novi sad

Cini mi se da kad je kupovina motora u pitanju,performanse nisu presudni faktor.Sve je to u redu sto ti sa svojim tzr-om oderes hondu,a to sto ti klip i karike menjas 5 puta dok cbr svoje ne pojede nijednom,i to sto tvoj motor trosi duplo vise od cbr-a,to si zaboravio.

A druga stvar,da je taj motor toliko los koliko vi pricate,da li bi se i dalje prodavao? pa nije ni honda od juce.. CBR ima svoje prednosti,i mane,i svoju ciljnu grupu na trzistu,a mislim da za 3500 hiljade kolko kosta ovaj motor nema nijedan motor koji nudi ovu garanciju,trajnost i jos jednu vaznu stvar - to je MOTOR,a ne skuter,itd,koji je ulaz u svet vecih motora.

i to sto ima 12.5 KS uopste nije malo za nekoga ko ima 0 km iskusva,jer se sa 100 km/h isto gine,i sa 125 i sa 1000.Ili najbolje da kupi odmah R6,sta on da se zeza s tim

e to si dobro rekao ...bas

di ce za njega bre tolko znas sta je bre 100 na sat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja