Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Danas sipao 95, pa ćemo videti koliko i šta...

 

Iskreno malo sam se zbunio, prešao sa 98-icom nešto malo manje od 200km, pa mi se upalila rezerva, a na pumpi danas sipao 8,5l. Izgleda da bevka troši oko 4,5l na 100km bezolovnog 98...

 

Videćemo kako će proći 95-ica... baš ću da obratim pažnju.

Pa 300-tka ie bi trebala da troši manje nego 250-tka ie. :neznam:

Moj Malaguti kolko je odličan  po mome ima nešto premali rezervoar za gorivo. Po podatcima drži nešto manje od 9 litara, tačno 8,7. I kad ga napunim do čepa vozim ga uvjek dok se ne upali lampica za rezervu. To je nekad več kod 180 km a nekad preko 220 km pređenih, zavisi kako i gde se vozim. I kad sipam nikad ne ide više od 5,8 litara. Još da napomenem, da sipam uvjek 100 oktana.  Evo prošle godine sam kraj jula vozio jednodnevnu turu od 423 km sa kolegom skuterašem do Balatona i nazad. Kod mene na Petrol-u sam ga napunio do vrha i napravio do Keszthely-a, (gde sam na MOL-u ponovo sipao), tačno 202 km. Natočio opet puno do vrha (i još mi se malo polilo) tačno 5,17 l. Sam nisam mogao da vjerujem, kolko je malo potrošio. Još sam pozadi imao i Givi e370 i nešto od opreme. Istina bila je totalna ravnica nije bilo uspona ni nizbrdica a cepali smo tamo od 70 km pa sve do 100-110 km/h. Kad sam došao kuči, napravio sam po satu 221 km, nešto više, jer smo se vračali drugom rutom i opet ga kod mene  napunio. Onda sam sipao 5,38 l. Znači za put od 423 km ukupno sam potrošio 10,55 litara. to je 2,49 l/100 pređenih km. A kolega je putovao sa BMW C1 200 i za istu trasu potrošio je tačno 12 litara. Njegov BMW potrošio je 2.83 l/100 km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

TDM 850 supruga ja, 3 kofera i tank torba... Na 1100 km potrošio prosečno 4.8 l sa vošnjom na pretežno 3500/4000 obrtaja

Ako sam se ja prevario, nije moj novčanik :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Shadow 750 black widow, 4 do 4,5L/100km. Kad "mrljavim" po seoskium putevima, bude i 3,5

 

za mene iznenadjenje, vise mi trosio i dosta slabiji Dragstarf 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

bb947a91c3651fe0c0f74367106a06bc.jpg

 

Kilometraza.....pa do cepa...

 

d88f8ced39732b2e7576686ea5649f8d.jpg

 

Pa kilometraza...

 

 

a6fac4c309ca53643de431e01a524d9d.jpg

 

 

Motor mi laganica trosi oko 5.9l i to cisto gradske voznje ...i to skroz ostre voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

konacno zapisah ponovo. presao 240 i na kraju nasuo 18L. Izadje oko 7,5. Cini mi se da je pre trosio vise ili sam ja smanjio doziranje gasa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1442 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

- Juce, Kawa Z 750s, otvoren put, brzina sve vreme u rasponu 100-120 km/h, potrosnja 4,8 l/100km. Moglo je i nesto nize, ali sam planirao da u danu predjem 500km, i u istom stignem kuci... :-P

- Pre neki dan, "peglanje" po Djerdapskoj magistrali, Kladovo - D.Milanovac - Kladovo, brzina u rasponu 140-220 km/h (Z 750s vs Multistrada 1200), potrosnja 6,8 l/100km. Moglo je i nesto vise, ali sam planirao da se vratim kuci u komadu... :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

bmw k1100lt 95to godiste zadnja provera na putu od 1200km i sa pretovarom,dvoje teska kategorija i 3 puna kofera plus putna torba na rostilju, kombinovane voznje 60-150km/h, 4.5l,sipanje na svakih 300km do cepa 13,5l nemoze ni kapi vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Regal raptor 350spt sa karburatori, dvoje na motor vozeno deo autoput del neki stari makadam. Potrosnja 4,2l na 100km. Mislim da je ovo puno za 350?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Mislio sam da mi je merac pokvaren odnosno da mlooogo trosi, ustvari povlacim svaku rec. Manje-vise otprilike tacno 5 litara otvorenog puta, kao sto mi je drugar i rekao , svaka kockica na meracu = 50km . Ja zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Harlić osvetlao obraz ☺.na cg gorivo normalne vožnje 3.7litra☺ do 80kmh teran☺ nije prešo 4litra na našu vodicu isto normalne vožnje,u povratku teran ko djavo,mozda po litre više☺ .

U auspluh ga ljubim

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja