Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Što se tiče blatobrana, vozio sam sa i bez njega. Bez blatobrana nema neke velike razlike jer je podrep dovoljno dukačak da zaštiti. Svakako da je bolje imati jer je i sam proizvođač to predvideo.

 

Djole, srećna kupovina, u zdravlju da se voziš i puno lepih kilometara ti želim. :moto3: Lep ti je motor, sad samo vozačka i spreman si za uživanje u putovanja motorom. :takoje: Ovde možeš svašta čuti a od pojedinih članova koji imaju "pamet celog sveta" neverovatne izjave i savete drugima. Malopre pročitah da Freewind nemože ni 200km da se vozi u cugu i da brzina od 100-110km/h je misaona imenica za njega. :lud: Tako se ovde savetuju novi članovi koji imaju dilemu. Počeću da selekcionišem teme koje ću pratiti.

 

Da se pohvalim, kupio sam originalne nosače bočnih kofera. :jee: Planiram i neke kofere bočne, mada će verovatno biti oni "kinezi" jer ih prijatelj na TDM-u ima već dve sezone i nikakvih problema sa njima. Ako naiđu neki dobri i povoljni polovni možda njih pazarim. Pratim... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Pozdrav Djole, dobrodosao u klub :-)

Mnogo ti je lep wind, sigurno ces se lepo navozati sa njim. Sta god da te zanima ovde slobodono pitaj i znaj da se clanarina placa u pivima na mesecnom nivou :-)

 

Đole, ja sam blagajnik kluba, članarinu za ovu godinu imaš fore da uplatiš do nove godine ili zajedno za narednu godinu sa kamatom pri prvom okupljanju Freewindaša :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Hvala na dočeku, a prvom prilikom isplaćujem i članarinu sa sve zaostalim kamatama :D.

 

E sad par početničkih pitanja :D. Na kom položaju držite slavinu za gorivo kada motor stoji pošto ne postoji klasično off? Koji lanac da kupim (i gde to ima na nbg-zemun potezu), da li je praksa da se menja sa sve lančanicima ili da pogledam u kakvom su oni stanju? I da li sam mogu da zamenim lanac, imam relativno dosta iskustva sa mehanikom inače, ali ne i sa bajkovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Da se pohvalim, kupio sam originalne nosače bočnih kofera.

 

1.jpg

 

koolko paaaaraaaa

 

40 eur

 

Hvala na dočeku, a prvom prilikom isplaćujem i članarinu sa sve zaostalim kamatama :D.

 

E sad par početničkih pitanja :D. Na kom položaju držite slavinu za gorivo kada motor stoji pošto ne postoji klasično off? Koji lanac da kupim (i gde to ima na nbg-zemun potezu), da li je praksa da se menja sa sve lančanicima ili da pogledam u kakvom su oni stanju? I da li sam mogu da zamenim lanac, imam relativno dosta iskustva sa mehanikom inače, ali ne i sa bajkovima?

 

Slavinu uvek ostavljam na "ON", na "PRI" okrenes kad motor bas dugo nije paljen ili nakon nekih intervencija na motoru(nakon par trenutaka vratiš na "ON"). Imaš objašnjeno i u "user manual" :takoje:

 

Kad menjaš lanac ili lančanike menjaš sve u kompletu. Nemoj žuriti, kupovaću i ja, biće zimi u Louis-u DID komplet sa lančanicima za 100-120EUR. Trenutno na akciji imaš u Polo "AFAM"-ov set za 110EUR + 10% provizija. Neznam kakav je AFAM, trebalo bi da je dobar. MOTOBIKE iz Kać-a je počeo da uvozi "Reginu", nisam gledao cene a ni zvao. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Evo da i ja zvanicno pozelim dobrodoslicu koleg(z)i :lol:

Ja na mom windu imam zlatni DID a sto se tice slavinice nju nisam dotakao od kako sam kupio motor,znaci vec 2 godine stoji non stop na "On" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kakav je zlatni did za odrzavanje (alki spolja, da ne bude zabune :D ) i koliko je skuplji?

 

@ivan - u gevari je did komplet oko 14000, sto mu dodje nesto sitno preko 120e, djole navedi tacnu cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

@ivan

I ne žurim, samo se okvirno interesujem. Imam još dosta stvari da nabavim... Mada, opet ovo je svakako nešto kao 120-130 evra, što onda deluje ok.

 

@kosooki

Ne sećam se koju je tačno cenu naveo lik kada sam ga zvao telefonom. Kao što rekoh, krenuo sam okvirno da se interesujem, pa kada je trebalo da mi saopšti cenu seta posle par minuta presabiranja, to je bio onaj trenutak kad se stisneš kao očekujući presudu...Onda kao olakšanje, pa sam ga ponovo "14 hiljada..?" - "Da 14 hiljada a-fa-fafafa" ... Eto, nadam se da sam dočarao momenat, ali tačnu cenu nisam zapamtio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

@kosooki

Ja za ciscenje koristim neki eko kliner(odmascivac),naprskam s tim,ostavim par minuta i onda ga isperem sa vodom..lanac bude cist k'o suza! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

gde si to capio i koliko kosta?

i ukakis li felnu sa tim?

Imas po svim gvozdjarama i farbarama...cena je bila ako me dobro secanje sluzi oko 280 dinara,ide u pakovanju od litre.Sa tom litrom izguram celu sezonu.To uspem u jednu posudicu i polako sa nekom cetkicom natopim lanac i ostavim nekih 10tak minuta i posle samo sa feropreom sve skinem,mada moze i sa dosta slabijim pritiskom vode da se spere sva prljavstina.

Ako ne pronadjes ovaj eco cleaner probaj da potrazis Famin,primenjuje se isto kao i predhodno sretstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

:neznam:

Ja znam da je meni lanac cist a kad dotraje stavljamo drugi i vozimo se opet..

Ne znam sta toliko lose moze da utice na lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Mnogo je bitnije da nije pretegnut , ja ga perem naftom i isperem puskom u perioni posle toga izgleda kao nov. Drugar koristi wd sprej za odmascivanje, sve je to od slucaja do slucaja :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja sam koristio parafin i rezultat je bio:

 

-cist lanac vizuelno, ali masan

-masne i prljave ruke (oprao sam ih posle 3 dana tek :))

-masna felna i viljuska :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

A sad sam shvatio... Ti imas traume od pranja lanca jer uprljas te doktorske ruke :-)

Ne mogu da se setim cime ono Deki pere lanac, mislim da je on najpametniji :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ma nego sta su nego doktorske ;)

ne bezim od prljanja, stavise volim, al nisam srecan kad ih toliko uprljam da jedino smirglanjem 4 sloja koze mogu da ocistim :)

 

Jel je bila neka pozitivna stvar u tvom pranju lanca? :lol:

 

bio lep dan u pizdu materinu, a pivo znojavo ko neka umesna snajka posle 2 sata..... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1137 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Mala digresija apropo lanca: ako ne nadjete DID mozete opusteno i RK posto su u istom rangu. Ja sam na svog Kle-a sravio RK i savrseno rade svoj posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

A sad sam shvatio... Ti imas traume od pranja lanca jer uprljas te doktorske ruke :-)

Ne mogu da se setim cime ono Deki pere lanac, mislim da je on najpametniji :-)

 

Pranje lanca sta? :D :D ja ne perem,ja menjam :D hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

pomagajte brzo...obraticu se vama drugari jer freewind nosi istu masinu kao dr 650.potrosi mi ulje od ful do min za nekih 1200 km.

naime posto cu se voziti sigurno do decembra a motor necu jos da parkiram znaci moram hitno da dolijem.to jest planirao sam da sipam neko jeftinije ujle sad za to malo voznje sto je ostalo jer ionako na prolece ide novo ulje.hteo sam da pitam kakvo je kronovo ulje i dali da sipam sintetiku ili polu sintetiku i koja gradacije ja bolja za ovo hladnije vreme.Hvala u napred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Sipaj pulusintetiku 10-40 nemoj sintetiku ja iskreno mislim da mu nikako ne bi prijala. Manje ces pogresiti i ako mu naspes mineralno nego sintetiku. Ako je skroz na minimumu moj savet ti je da istocis to sto je ostalo i naspes lepo novo ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja