Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Prije nekih mjesec dana opalim jednu turu do Tirane, onako da ohladim glavu i negdje na pola puta stiže me tip sa windom i pokazuje mi da stanem. Francuz čovjek, voza se po balkanu zadnjih 45 dana, a tog dana se vraćao iz Grčke. Naravno nađemo neku pumpu i tu popijemo kafu da se ispričamo. Prešao je do tad 5300 km bez ikakvog i najmanjeg kvara, čak ni ulje nije mijenjao mada ima to u planu. A što je najinteresantnije nema nikakvih pomagala osim karte, nema čak ni mobilni, samo neki stari fotoaparat sa filmom.Oduševio me tip.

 

95a29f7fb259fa07d4999d94e6bcfcaa.jpg

 

5edcb216a638fbc29b6dd5623cefcfa9.jpg

 

A evo i mojeg u povratku kad me je već uhvatila kiša...

 

cc43287bce2fb3af29929f99d947d66d.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A što je najinteresantnije nema nikakvih pomagala osim karte, nema čak ni mobilni, samo neki stari fotoaparat sa filmom.Oduševio me tip.

To je prava stvar. Jedino se tako dozivi neki trunatak, ali ono bas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Stvarno old school putovanje, za danasnje pojmove cist avanturizam. Ali sto rece muljaz, to je prava stvar i jedino tako moze da se dozivi trenutak. A francuz je zivi dokaz da to i dalje funkcionise kao i pre i da moderne tehnologije nisu ni blizu toliko neophodne koliko smo se navikli da budu.

 

Ja sam, posle 4 puna meseca nevozenja, morao pre desetak dana da izvezem malo na sneg i probam gume, a i kao valja se za Bozic :). Sto se guma tice, idu taman toliko da se nisam zaglavio i nisam pao, ali o nekoj voznji nije bilo govora, te sam, ipak popunjenih baterija, posle 20 minuta motor vratio u garazu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I ja poterao konjića malo juče. Vežbao sam jedno sat - sat i po, i poprilično sam zadovoljan kako mi ide. :) Ono što sam primetio jeste to da sam totalno zaboravio na postojanje zadnje kočnice. :D

 

Inače, akumulator je bio u špajzu, napunjen do kraja i sklonjen od zime. Pre nego što sam to uradio s vremena na vreme sam palio motor da poradi malo, i kada je zima počela da zateže to mi je napravilo problem - došao sam u situaciju da akumulator nema snagu ni da zavergla. Pozajmio sam od druga Ctek punjač i stavio akumulator da se puni i ostavio ga tako jedan dan, a posle ga sklonio u špajz.

 

I gorivo je bilo baš pri dnu, pa sam se malo cimao da ne bude problema prilikom paljenja, te sam otišao najpre da kupim kanticu i levak, a onda na pumpu po benzin, i tako...ma upalio je na prvi pritisak tastera.  :jee1:

 

I tako, baš je bilo zanimljivo. :)

 

Sad polako gledam da zavšavam registraciju, pa ću onda i ulje da zamenim... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

I ja poterao konjića malo juče. Vežbao sam jedno sat - sat i po, i poprilično sam zadovoljan kako mi ide. :) Ono što sam primetio jeste to da sam totalno zaboravio na postojanje zadnje kočnice. :D

 

Inače, akumulator je bio u špajzu, napunjen do kraja i sklonjen od zime. Pre nego što sam to uradio s vremena na vreme sam palio motor da poradi malo, i kada je zima počela da zateže to mi je napravilo problem - došao sam u situaciju da akumulator nema snagu ni da zavergla. Pozajmio sam od druga Ctek punjač i stavio akumulator da se puni i ostavio ga tako jedan dan, a posle ga sklonio u špajz.

 

I gorivo je bilo baš pri dnu, pa sam se malo cimao da ne bude problema prilikom paljenja, te sam otišao najpre da kupim kanticu i levak, a onda na pumpu po benzin, i tako...ma upalio je na prvi pritisak tastera.  :jee1:

 

I tako, baš je bilo zanimljivo. :)

 

Sad polako gledam da zavšavam registraciju, pa ću onda i ulje da zamenim... :)

 

 

Pred sledecu zimu gledaj da napunis rezervoar do kraja ili koliko god mozes. Prazan rezervoar preko zime zna da donese dosta problema.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Znam, znam za to. Glavni problem je korozija, jel? Freewind ima plastični rezervoar, pa sam čitao da zbog toga nije bitno da li stoji sa punim, polupraznim ili praznim rezervoarom.

 

Ima li još nešto što ne znam a moglo bi da pravi problem? Ispravio bih tu grešku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Yup, plasticni je tank i mimo nemogucnosti da se zalepi tank torba, mislim da je sjajno resenje. Nema rdje, nema muke oko ostavljanja zimi, laksi motor i spustenije teziste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Inace, nudi mi jedan bjb kolega Freewind u zamenu za moj BMW... Ja sam planirao da predjem na Versys ili noviji Transalp, ali citao sam po forumu o Freewindu i sve sto sam procitao su bile reci hvale. Da li ste vi ljudi normalni? :D

 

Salu na stranu, verovatno cu ga uzeti, malo da se vozikam i da ga prodam kako bih uzeo ono sto sam i planirao u pocetku. Koliko se lako/tesko prodaju? Vidim da ih nema puno po oglasima, a mnogi ih voze... Jel to znaci da ode odmah? :) I koja bi bila realna cena za dobar freewind sa solidnom pratecom opremom? Bacite koju informaciju cisto da budem siguran u to da necu pogresiti :)

 

PS. mozete i na PP, svejedno mi je.

 

Pozdrav,

Marko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da li ste vi ljudi normalni? :D

I ja sam se isto pitao pre par meseci, a sad sam im se pridružio. :jee:

 

Koji to kolega? :)

 

Inače, ja kad sam gledao tamo recimo od septembra - oktobra prošle godine, na oglasima je bilo nekih 4 ili 5 Freewind-a. Ovaj koji sam ja uzeo je na oglasima stajao od juna ako se dobro sećam, a ja ga uzeo u novembru. Prodavac mi je rekao da ga je baš dosta ljudi zvalo, ali da sam ja bio prvi i jedini koji je otišao da ga pogleda. Mada, rekao bih da je to bilo zbog toga što je bio baš južno, nekih 50-60km južnije od Niša, pa je moguće da se zbog toga niko nije zaputio naniže. No, još bolje, ostao je za mene. :D E sad, da li je to bila brza prodaja ili ne, nemam pojma. Znam samo da su svih onih 4 ili 5 Freewind-a prodata (ili su barem sklonjeni oglasi) veoma brzo nakon što sam ja uzeo ovog. Možda su samo u pogrešno vreme oglašeni. :)

 

Što se cene tiče, ja sam ovog uzeo za 1650€ (plus sitni troškovi oko papira), i mislim da je to bila dobra kupovina. 1999 godište, prešao 56000km. Od opreme je imao kofer (doduše neki kinez, i sa izvučenom crvenom led trakom povezanom na stop svetlo), Buffalo bisage i adekvatne nosače/držače za njih (uradi sam varijanta), grejače ručica, štitnike ruku, centralni stender (koliko kapiram, on ne dolazi inače) i bio je (i dalje je :)) zaista baš dobro očuvan (ima sličica dve strane unazad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pre par godina su se cene bas sunovratile i dzabe je mogao da se kupi, ali su posle skocile. Prosle godine je drugar gledao da kupi winda ( i mene napadao da mu prodam, ali NE DAM :D ), i cene su isle od 1500e za lose primerke, pa do preko 2000 za neke od poslednjih godista u dobrom stanju.

 

Broj primeraka na oglasima cenim da dovoljno govori o zadovoljstvu vlasnika i ponudi i potraznji. Od mene jedino zamerke na zastitu kolena od vetra i nogu od vode sa puta. Veoma svestran, agilan i povozit bajk. Nije za ljude preko 190 visine. Sto se kvaliteta tice, ultradosadan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja završih registraciju. Sa sve tablicom i saobraćajnom me izašlo oko 23 crvenih. Doduše, nisam obilazio agencije, već sam otišao tamo gde ćale registruje automobile. Agenciju drže neki njegovi poznanici, pa sam računao da neće da me ošure, al sam se zajebao izgleda. :D Al ko ga šiša. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma da bre, okej je. Vodio sam se prema onom online kalkulatoru za cenu registracije. Sa tablicom i saobraćajnom mi je izračunao oko 20k, pa sam i tako nešto očekivao, ali sam zaboravio da i agencije naplaćuju svoje usluge. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja