Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ma ja sam u delikatnoj situaciji jer mi auto nije nista manji ludak od motora i stvarno je uzitak kad zavrljacim obrtomer na 8500, ali svakako je ovo lepo vreme rezervisano za grickanje musica, komaraca, kamencica i ostalih letecih tvari :D

 

danas popodne uzimam garazu i transp14.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

dzep nece jer me 100km u autu na plin i 100km na motoru kosta isto, jedino sto se motorom vise ciljno ili besciljno vozam :)

 

nego, imam cudnu pojavu

kada se pri konstantnom gasu sporo vozim u prvoj ili drugoj motor mi trza napred nazad, ali nije kao trzanja nego kao blago posustajanje, pa potezanje, pa opet posustajanje....

ne verujem da je nesto do rada motora, jer u sustini odlicno radi, lici mi da je lanac mozda malo istegnut, ali sam neiskusan da znam da li je to to ili je to normalna pojava, pa vas pitam sta se kod vas desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ako si govoris o obrtajima ispod 2500, nisam mislio na to, naravno da tu trza kao lud

pricao sam o obrtajima kada normalizuje vucu, dakle nesto sitno iznad 3000, tu ima nepravilnosti pri konstantnom gasu

 

mada, malopre primetih na semaforu da kad je hladan nepravilno radi i na leru, tako da cu odraditi neki servis svecica, mozda filtera vazduha, goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

To iznad 3k se meni ne desava,tj posle toliko obrtaja lepo vuce i ravnomerno ubrzava i radi,ispod naravno kao i svaki jedan cilindar mora da trza,e sad i meni je prosle godine,kad je doslo toplije vreme,nepravilnije radio na leru,zamenio sam ulje filter i svecice,nije nesto preterano pomoglo,nerviralo me je neko vreme,a onda sam se navikao :) evo i ove sezone isto,s tim sto me opet ceka da zamenim ulje i filter pa cemo videti,jedino sto mi je jos padalo na pamet je ciscenje i stelovanje karburatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

bas cu pogledati kakva je situacija kad je zagrejan, ovo lelujanje u vuci sam primetio kad je hladan

 

nadam se da je nesto do samog rada motora jer, a ne lanac koji je bivsi vlasnik relativno skoro menjao zajedno sa lancanicima

 

kako se uopste manifestuje los lanac????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Istegli se a lancanici budu nazubljeni. Mislim da vam je problem rešava servis karburatora. Za svaki slučaj operite i nauljite filter vazduha. drugar i ja smo na mom windu skidali, čistili i sinhronizovali karb. Naravno ja sam tu uglavnom nadgledao i eventualno pridrzao po nešto :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Mi smo ga za 2 do 3 sata završili. Ako ne znaš sam ili nemaš nekog ortaka koji zna to onda nemaš izbora.

Sad mi se na semaforu ugasio i ja da upalim kad ono prc. Mrtvo puvalo. A sunce upeklo za 3 min sam prokuvao. Sklonio ga negde u hladovinu i ispomeram mu sve moguće kablove ako je neki u prekidu, pogledam osigurac za anlaser, kontakte sve moguće i sve ok. Pokušao sam i na gurku i ništa. Već sam izgubio nadu i iscimao ćaleta da dodje po mene. Kad je došao nagovori me da pogledam sve osigurace i vidim da je izgoreo jedan za svetlo i onaj od anlasera što je bio ok. Sreća pa sam imao u rezervi i zamenim ih a motor upali iz cuga.

I sad mi nije najjasnije dal nije pre toga palio jer je riknuo onaj od svetla ali savetujem vam da uvek imate po par komada u rezervi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Sad ponovo nije hteo da upali a svi osiguraci ispravni. Ovo je slučaj za majstora...

Isterivača gremlina... !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

uf, nadam se da je glupost neka, a cesto bude glupost, jedino sto nekada krv propljujes dok iskopas gremlina

valjda nece biti primenjeno sad i da ce se brzo resiti

 

javi sta ste poradili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Narednih par dana imam posla preko glave, nadam se da ću sredinom sledeće nedelje uspeti da ga oteram da pogledaju. Drugar mi je električar nadam se da će mi on to rešiti. Javljam vam detalje uskoro. Najviše se plašim cdi-a jer je najskuplji... Ali sa druge strane sve što se konstatuje i otkloni je bolje od tog gremlina kako ga zovete :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

imao sam gremlina na autu zbog kog cim se malo zagreje je pocinjao nezadrzivo da gubi gas i na kraju se ugasi bez ikakve sanse da upali ponovo dok se ne ohladi

 

i onda raznorazni strucnjaci su tu radili dijagnostike (usitinu niko mi nije menjao zadnji disk zbog toga vec su relativno logicno pristupali), pa je tu radjen servis kompjutera, sredjivanje regulatora pritiska goriva, menjane svecice, ciscene dizne, menjana pumpa goriva, ja menjao bobinu, komutator, kapu, ruku.... i sve bez uspeha

da stvar bude gora, lik (lopovcina raspala) koji mi je "menjao" pumpu, svecice, "cistio" dizne i tako jos nesto "sredjivao" mi je uzeo grdne pare za to, a nista od toga nije ni pipnuo, ali neka, kosmicka pravda ce ga stici tamo gde ga najvise boli

 

elem, ja na sve te majstore, dijagnoze, delove.... puknem preko 500eura i nista ne napravim

na kraju ja zasucem rukave, rasklopim razvodnik u sitna crevca i celu tu tromesecnu patnju resim parcetom smirgle i kontakt sprejem :)

 

Nemanja, oces ja da ti donesem smirglu ili ces sam da kupis? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Evo ja nudim slajfericu :D A kako to uvek biva bude neka totalna glupost,no oteraj pa vidi,ako zatreba jak a ne nesto pametan za guranje javi ;)

Zemun sam svakako prostudirao gurajuci razna kola!

Kosooki to mi je najgore od svega,kad ni ne znas dal je zamenio i uradio kako treba majstor za sta uzme grdne pare,al kad nismo svi mehanicari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

najgore sto sam ja dovoljno majstor da provalim da nista nije zamenio, ali svestan da ne mogu mnogo da dokazem sam to tako pustio, jer nisam jedan od onih koji ce mu otici i polomiti sve po kuci

 

ako zatreba jak a ne nesto pametan za guranje javi ;)

Zemun sam svakako prostudirao gurajuci razna kola!

 

na ovo zaboravi :)

prosle godine se zajebem pa ostavim na kontaktu peko noci, izvuce bateriju, prospe gorivo, prelije karb, zapusi mi sito i obzirom da kablove nisam imao pokusali smo na guranje da upalimo

znas ono kad kazu "ne jebe ga ko puz kisu"

e, tako je bilo

skakali smo po njemu, gurali na nizbrdici, pokusavali u prvoj, trecoj, petoj..... i sve sto smo dobijali od njega kao odgovor je uredan trag gume po asfaltu :D

kompresija je toliko ludacka da mu treba deseta brzina ili neko od 130kg da pritisne tocak, kako bi paljenje na gurku bilo makar teoretski moguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

e bas to sam i ja sebi izgovorio kada sam otklonio kvar :D

 

najveci problem meni je sto zivim u zgradi i onda za bilo kakvo cackanje treba da maltretiram nekog ortaka sa dvoristem (po mogucstvu servisom) da bih bilo sta odradio, a to je, slozicete se, cesto glupo. Ali, sad pravim kucu i majstore cu posecivati tek onda kada bas ne budem mogao da resim problem, jer majstora koji zaista voli i ima vremena da se pozabavi problemom ili koji je posten nije bas lako naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ovaj drugar je isto prebukiran reko mi da dodjem za 7 dana haha jbg čovek ne zna šta znači kad imaš motor pa propustis jedan lep da se ne voziš a ne 7 :-) a mislim da mu se nešto i ne zajebava sa ovim pa ću ici kod drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Prekontrolisati sve dzekove, spojeve kablova, signal sa copave (mada tad ne bi ni verglao). To sto su stradali osiguraci moze da znaci da negde nesto mrsi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Stradali su posle pokušaja da ga upalim na gurku. Gledao sam mu sve dzekove, i copavu drndao. Ubedjen sam da je neka glupost. Danas bi trebalo da završim ranije sa poslom pa ću do majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja