Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Komšije Zemunci biću slobodan da dam svoj sud. Dejanov zvuk je prirodniji i prijatniji, dok je kod Nemanje zvuk suviše robusan. Očekuješ da nailazi neznam kakva mašina, najmanje hiljadarka, a onda se pojavljuje vižljasti (da ne kažem tanani) Freewind. Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Realno kad budes stavio kiler opet ce fino da brunda,dovoljno da komsije ne poklanjaju jaja svaki dan :D

Vracam se na pitanje ulja,Nemanja i par ljudi je stavljalo motul 5100?vasi utisci?ja sam imam castrol...i rado bi ga promenio,jel zna neko cenu za 4 l motula?jel u massu bese ga ima?a i prednja guma mi je na kraju,zadnja moze jos al ako budem imao para rado bi ih promenio u neke putni enduro,samo malo mogucnosti za suvi off,razmisljam o haidenau k60 scout ili k76,ima li neko predloga?nazad mi je conti trail atack,zadovoljan sam njome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kod mene vec idavno ide Motorex Formula 15-50. Motor je presao 58500, nikad ne dolivam ulje. Cena je oko 1000rsd za litar. Ja sam za gume skontao na kraju da stavim Conti TKC 80 pa sta Bog da. Hteo sam T63 Michelin, ali nema prednja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Realno kad budes stavio kiler opet ce fino da brunda,dovoljno da komsije ne poklanjaju jaja svaki dan :D

Vracam se na pitanje ulja,Nemanja i par ljudi je stavljalo motul 5100?vasi utisci?ja sam imam castrol...i rado bi ga promenio,jel zna neko cenu za 4 l motula?jel u massu bese ga ima?a i prednja guma mi je na kraju,zadnja moze jos al ako budem imao para rado bi ih promenio u neke putni enduro,samo malo mogucnosti za suvi off,razmisljam o haidenau k60 scout ili k76,ima li neko predloga?nazad mi je conti trail atack,zadovoljan sam njome.

 

Bel-Ray Thumper Racing Syn Ester Blend 10W-40 ulje namenjeno jednocilindričnim motorima, prevazilazi najviše standarde zaštite API SM JASO MA2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ne znam da li sam vec pisao u ovoj temi o tome, pre jedno 3 god samse dopisivao sa Mexikancem na advrider-u. On je imao winda koji je presao tad preko 80 000km i kaze sipa samo motul 5100 10-40. Tada sam i ja uzeo i ne menjam ga jer nemam probleme sa njim. Ako neko hoce da se talimo evo predloga, meni je ovo zanimljiva ponuda velikoprodajne cene motula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ne znam da li sam vec pisao u ovoj temi o tome, pre jedno 3 god samse dopisivao sa Mexikancem na advrider-u. On je imao winda koji je presao tad preko 80 000km i kaze sipa samo motul 5100 10-40. Tada sam i ja uzeo i ne menjam ga jer nemam probleme sa njim. Ako neko hoce da se talimo evo predloga, meni je ovo zanimljiva ponuda velikoprodajne cene motula

 

Neće te moći baš tako lako da se talite. Znam za te cene, ali to mogu da kupe samo firme, a ne i fizička lica ! Al ako se skupite, kupiću vam ja preko moje radnje. Po ceni koja i jeste, naravno...0takoje.gif Sa uplatom idemo kod njih i podignemo ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Fala kolega to je jako divno sa tvoje strane :takoje: evo ja se prijavljujem, ako neko hoce nek se dopise... gde si u Zemunu, znam da je bio jedan f650 bas kod poligona gde smo snimali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

U Branka Pešića, blizu Teleoptika i Inse. Ima još jedan Zemunac sa TDM om i on hoće ulje, samo nas dvojica bi radije 15-50. Meni to čak stoji u prospektu za više temperature, odnosno za leto ! Isto sam 1 cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Može i još dvoje, troje, ja možda ne bih uzimao u ovom krugu. Skupite se i javljaj te ! Meni je sad prioritet kofer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Nikakav problem, uplatimo preko mog računa i ako su oni elektronski povezani sa bankom sedamo na motore i idemo isti dan da preuzmemo ulje. 0takoje.gif Ako nisu onda najbrže može sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Roar druze care :D inace mene jos zeza struja,tj nadam se da je akumulator,danas se nadam da cu uzeti nov aku,pa da ne nosim vise kablove u kuferu...

meni je to prioritet,no,ja sam za,treba da uzmem jos neko ulje,al i ovo nec se baci,ja sam za,kako se dogovorimo,ako smo Nemanja Roarov drugar i ja znaci fali jos jedan koleza pa da se talimo,jedino me kopka sto sam sipao do sad 10-40,al sto sam ja pametniji od lika koji obilazi svet na prdezu :D sto se tice guma Bane me je prelomio,hvala jos jednom,k76 ce pasti samo da dodjem do para,jos ne znam dal cu obe il samo prednju za sad koja mi je kriticna.

ps Nemanja sta uradi sa kilerom?jesi narucio? ljudi jel bese 8 ampera kiselinski aku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Robert nema ovih dana vremena da se javi na tel a ne da mi napravi kiler. Moracu malo da se strpim a do tsd komsije jebiga, nije do mene :) 8 ampera i teraj ... Deki nece se masina nece se buniti sa 15w50 veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

U originalnom BMW prospektu koji se dobija pri kupovini novog motora data su i uputstva koje se ulje koristi.

 

SAE 10 W - 30 za temperature od -30 do +5 stepeni C

SAE 10 W - 40 za temperature od -30 do +15 C

SAE 15 W - 40 za temperature od -20 do +30 C

SAE 15 W - 50 za temperature od -20 do +40 C

SAE 20 W - 50 za temperature od -10 do +50 C

 

A onda posebno dijagram sa druge strane istog temperaturnog podeoka stoji

 

SAE 20 za temp. od -20 do +10

SAE 30 za temp. od 0 do +30

SAE 40 za temp. od +20 do +50 (meksiko)

 

Dobro, ovo Meksiko ne stoji u prospektu 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Kod nas je Japanac napisao 10w-40, mislim da je Mexikanac uglavnom terao na otvorenom putu pa je zato točio redje ulje. Ja sam sad prvi put sipao ovo malo gusce i prešao oko 1000km. Nisam primetio bitno razliku u radu motora i nije ga potrošio ni gram (mada i pre mi nije trošio ulje pa mi je zakucala mašina).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja pitah jednom vec, ali cini mi se da nisam dobio odgovor. Ko je menjao lanac i zatezace u masini, gde je kupio i koliko platio delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja nisam to menjao ali sam narucivao delove preko 3t racing firme iz balosave. Delovi su originalni suzukijevi i cena je bila skroz ok. Nazovi ih pa pitaj za cenu. mislim da to i nije neka prevelika investicija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nisam ni ja menjao al mislim da je neko odgovorio ako se secam dobro,sad uzeh aku u biker housu,nadam se da je on u pitanju,videcu sutra ujutru konacno,ako sam to resio,bacam se na problem ulja,i ljudi ima li nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Drugari izgleda da sam resio problem sa strujom menjanjem akumulatora,sto je super i bezbolno ;) sta cemo za to ulje?ja bi trebao menjati uskoro,ps jel ide neko na ovo otvaranje moto sezone u subotu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja