Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko releja i pumpe Honda F3

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr F3

Motor je od skoro u mom vlasnistvu.dok g anisam odve kod majstora nisam shvatio kakv sam lepo upakovani lesh uzeo.e sad,zaljenje na stranu,imam problem sa relejem pumpe za gorivo,n radi kako valja pa me zanima da li mora da se kupuje nova pumpa sa relejem ili moze odvojeno i koliko kostaju pumpa i relej.Takodje,da li mogu polovni ili morjau novi,da li pasu sa nekog drugog modle ai da li nek ozna gde iste mogu da nabavim..HVALA PUUUNO UNAPRED!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

e, tako. pokupi prvo informacije pa javi jer od te lokalne elektrike/elektronike imaš dva moguća krivca, prvo eliminiši jednog.

posle je lakše. ako bude krivac pumpa, pravac laboratorija, kod skube na ratluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gujo, ovo mi liči na neki vremenski rele? Uključuje se kad proradi motor a ne na kontaktu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Gujo, ovo mi liči na neki vremenski rele? Uključuje se kad proradi motor a ne na kontaktu?

slično, o moj gipsani genije..

tiristor i pulsna pobuda sa spoja paljenja ka bobini. ima ih jedno 4 vrste al je princip uvek isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr F3

E pa ovako..otisao sam kod majsotra,on pipne duge motor upali ja sav srecan palitm.natovirm ga na slep sluzbu,prevezem ga nekih 30 km parkiram ga u garazi probam nista,malo uhvati kao jedan cilindar,detonacija i nista.i totlano unisitm sebi ostatak dana.Majsotr kaze da je reparirao pumpu ali da moze kad tad da zvekne,da relej u samoj elektronici motora koji kontrolise pumpu ne radi kako treba.Cuoa sam da moze da ubaci pumpa od japanskih vozila od koelga sa foruma,msm japanskih automobila i da odlicno sluzi svrsi,koliko je to pametno i da li imate neki ideju za taj relej?znaci ne relej na pumpi nego u elektronici.tako sam razumeo majsotra.i da li imate ideju koliko bi to sve moglo da kosta..A cim otopli i NARAVNO AKO OVAJ MOJ KRSH KOJI MI DUSU UZIMA UPALI anisma ga ni jendom jos provozao teram ga KOD Gosn ARAKISA NA DETALJNI CHECK UP.. :) a da takodje su mi dizne sire nego sto bi trebalo pa motor dobija vise goriva i ne mse da se korsiti saug...majko mila..ne znam ni sta sa time :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

dobar taj majstor.

ako je reparirao pumpu teško da može "kad tad da zvekne" ili je ta njegova reparacija traljava.

nego ti lepo prespoji na konektoru releja pumpe crnu i crno plavu (prva i treća žica, proveri boje) time dovodiš 12 volti direkt na pumpu pa kreši. ako pumpa valja, znaćeš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mada cak i dpumpa ne radi,ko je rezervoar pun,motor bi orao da upali jergorivo opet moze da dodje u karburatore prirodnim padom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr F3

slag na tortu,povedem majstora da ga upali,a on mi akze da e motor prepunio gorivom jer slavina rezervoara ne zatvara gorivo kako treba i da se prepunili karburatori..zovnem majsotra drugogo koji kaze kakve to ima veze slavina moze amlo da prepuni ali ako ti je on odradio servis kao rburaotra onda bi karburatori trebali da zatvore i a ne primaju gorivo.ko me pravi budalom sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Sve je to lupanje gluposti.. Tvoja slavina na F3 ima vakum crevo koje ide na karburator i tek kada verglas vakum otvori slacinu i krene gorivo. Pogledaj da to crevo nije presavijeno ili spalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

ljudi imam slican problem honda cbr 600 f1, pumpa ne dobija struju, probao sam je direktno i radi ali od relea ne dolazi struja, rele kao sa slike gore ima tri pina, na jednom dolazi struja sa kontakt brave na drugom plus sa run dugmeta a treci pin vodi ka pumpi i nema nista na njemu, jos jedan problem postoji, motor ne baca struju, bobine dobijaju napajanje ali nama struje na svecici, jel ima neko ideju sta mmoze da bude u pitanju?

 

da napomenem da je motor bio opran prvo i radio je nekih pola sata posle toga i samo se ugasio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Oće od vode da "prespoji na masu". Sačekaj da se lepo sve osuši pa probaj. Ako i tada neće, garantovano je nešto neispravno ;)

 

U svakom slučaju, rele pumpe se menja, a za boMbine treba videti i CDI. Da li on daje pobudu bobinama, da li dobija pobudu sa senzora radilice... ipak sačekaj ad se dooooobro osuši pa probaj. Najlakše je sve počupati i stavljati novo, ali ne mora uvek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

osusio se deset puta do sada, to je bilo jos pre 3 nedelje, pa nisam imao vremena da se zezam sa njim da vidim o cemu se radi, i danas sam poceo da ga rasturam da vidim o cemu se radi, bilo je ovih dana 30C tako da se dobro osusio ali problem i dalje stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Prespoj kill switch pa probaj, proveri osigurače pa probaj, prespoj prekidač na ćopavoj pa probaj.

 

Uostalom, zašto bi se mlatio kada imamo tako dobrih majstora na forumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

motor nije moj, od drugara je a ja popravljam kola pa mi je on doterao da pogledam i ako ne radim motore, prekidac off/run sam prespojio, on je ok, osigurace sam odmah proverio, jedan je bio izgoreo ali sam ga zamenio i to je sada ok, e sada koji je to prekidac na copavoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imaš ćopavu i iza nje je prekidač sa koga idu dve žice gore. Tu imaš i konektor, raspoji ga pa ommetrom ispitaj da li prekidač spaja i raspaja kada se ćopava pomera. Proveri i prekidač na ručici kvačila da li radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

prekidac na copavoj ne postoji, izgleda da ga je neko skinuo i prespojio posto znam da smo ga ranije palili dok je stojao na nozici a prekidac na rucici sam proverio, otvorio sam ga i struja dolazi do njega i prekidac prenosi dalje struju.

 

jos neki predlog sta bih mogao da proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Jagodina <====> Zemun
  • Motocikl: Honda cbr 600rr

nista nismo uradili, izgleda da je riknuo komp posto se nalazi ispod repa I direktno baca vodu sa

zadnjeg tocka na ecu. nije hteo da kupi drugi jer nismo 100% sigurni da je on a I stavio je motor na prodaju tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

U pednjoj masci postoji sigurnosni prekidač- "gravitacioni". On služi da ako se obori motor isključi pumpu za dovod goriva...proveriti njega da li on nije zatajio, ispituje se unimerom, mora da bude u kratkom spoju kada je motor na nogari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja