Jump to content

Moto Zajednica

magljenje proglem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Interesuje me da li je neko nekako resio problem zamagljene kacige u hladnijim danima,i u pri nizim temperaturama od 15 stepeni, moja kaciga je vcan i neverovatno magli da li postoji nesto neki sprej(i gde moze da se kupi) ili neko posebno pranje koje bi se radilo recimo nedeljno ili mesecno da to sprecim. Svaki savet dobrodosao

Hvala kuglica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Interesuje me da li je neko nekako resio problem zamagljene kacige u hladnijim danima,i u pri nizim temperaturama od 15 stepeni, moja kaciga je vcan i neverovatno magli da li postoji nesto neki sprej(i gde moze da se kupi) ili neko posebno pranje koje bi se radilo recimo nedeljno ili mesecno da to sprecim. Svaki savet dobrodosao

Hvala kuglica

 

Bilo je vise puta na forumu pa malo potrazi.

Ja se sjecam jednog savjeta da se vizir sa unutrasnje strane namaze pjenom za brijanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ostaviti odskrinut vizir radi neuporedivo bolje od svih sredstava, preparata i mazanija. Bar na mojoj kacigi.

 

E sad, sto je to potencijalni zdravstveni problem (po hladnom vremenu), to je druga stvar... (ja to resavam podkapom)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Interesuje me da li je neko nekako resio problem zamagljene kacige u hladnijim danima,i u pri nizim temperaturama od 15 stepeni, moja kaciga je vcan i neverovatno magli da li postoji nesto neki sprej(i gde moze da se kupi) ili neko posebno pranje koje bi se radilo recimo nedeljno ili mesecno da to sprecim. Svaki savet dobrodosao

Hvala kuglica

 

Bilo je vise puta na forumu pa malo potrazi.

Ja se sjecam jednog savjeta da se vizir sa unutrasnje strane namaze pjenom za brijanje

 

ili bilo kakvim sapunom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

izvinjavam se posto nisam uspeo da nadjem , ok, pazicu da se ne ponovi hvala svima na kreativnim odgovorima ,posto mi na drugoj kacigi koja je airoh ne magli resio problem vozicu sa njom , a ovu moji prvu i omiljenu samo leti i to je to hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

izvinjavam se posto nisam uspeo da nadjem , ok, pazicu da se ne ponovi hvala svima na kreativnim odgovorima ,posto mi na drugoj kacigi koja je airoh ne magli resio problem vozicu sa njom , a ovu moji prvu i omiljenu samo leti i to je to hvala jos jednom

 

Ovo su neke od tema sa tim problemom

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/49093-magljenje-vizira-i-sredstva-protiv/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52715-koliko-je-pametnoglupo-prskati-vizir-antifog-sprejom-za-sofersajbne/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Jedan dodatak temi.

Verovatno smo svi nekada imali problem sa zalepljenim insektima na viziru i kacigi uopste, pogotovo pri vecoj brzini i predvece, kada mozes da analiziras sta su doticne bubice vecerale. E pa "kupio" sam resenje od jednog Nemackog kolege bajkera (pored svega sto se nudi kod njih, oni su pronasli najbolje resenje). Postoji sprej za ciscenje kompjuterske opreme, (po ceni dostupan svima i ima ga u skoro svim prodavnicama komp. opreme), koji ujedno sprecava i staticki eliktricitet. 2F174721-35F7-4646-8734-59E6CF244B56_thumb.jpg

Poenta je premazati celu kacigu sa tom penom pre puta i jednostavno nista se ne lepi za nju,cak i voda kliza a ako nesto i ostane skida se "pogledom" tj. mekom vlaznom krpicom ili maramicom. Pakovanje je od 400mg tako da moze da potraje i nekoliko sezona uz obilnu eksploataciju. Sto se zamagljivanja tice i unutrasnjost vizira brisem sa ovim, ali nije merilo jer imam pin lock anti fog. Moze se vrlo efikasno koristiti i za vizire na motorima, jer se mnogo lakse brisu i uvek deluju kao novi. Nadam se da Vas nisam "udavio" i da ce nekome koristiti.

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 308 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pre par dana sam narucio od gospodina Raje iz Mladenovca Antifog foliju koja se poput Pinlocka lepi za unutrasnji deo vizira evo oglasa http://oglasnik.bjbikers.com/ads/anti-fog/

Danas sam se provozao,spoljna temperatura je bila oko 3 stepena i mogu da kazem da sam odusevljen jer strvarno radi i vizir mi uopste nije maglio.Sa moje strane topla preporuka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Najbolja stvar su viziri sa pinlock (ili sličnim sistemom da se dobije dupli vizir). To radi odlično posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8247 postova

 

Upravo sam ugradio pinlock u moj Shark. Neki univerzalni koji moze na svaki vizir da se stavi...valjda vise nece magliti....

 

Neće, osim ako ne uđe vlaga/voda između dva sloja.

 

Pinlock radi sjajno. Da ne tupim - ništa magično, čista fizika. Uvek mi je bilo nejasno zašto imaju samo skuplje kacige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ja mogu da potvrdim da mi jedino sada kaciga sa pin-lock sistemom je upotrebljiva za voznju po hladnom vremenu (do+5 sam probao). I ona magli, da ne bude zabune, ali ipak nekako centralni deo vizira ostane nezamagljen

 

antifog folije su mi otkazivale poslusnost vec nakon nekoliko meseci cim se taj sloj skine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

moje iskustvo je da to resava samo kvalitetna kaciga?Moja suomi ne magli na 0 stepeni,ali uopste,ni mojoj supruzi koja ima istu...Jednostavno kad kupujete,stavite na glavu i hucite,onako kao kad hocete da zamaglite staklo,ako ne zamagli dobra je...Naravno ,zato se kaciga kupuje kad je hladno vreme...izviris malo napolje i huknes,i odmah ti je jasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja