Jump to content

Moto Zajednica

Bonus - malus sistem osiguranja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Meni se čini da su mere drastično pooštrene za glupe prekršaje. Koliko znam, gomila ljudi se naplaćala kazni za žute trake, simbolična prekoračenja brzine, nepropuštanja pešaka, pojaseve, svetla itd. Ali čini mi se da je za drastične prekršaje sve ostalo isto, mada nisam siguran ni kako bi se to promenilo.

 

Ja upravo o tome i pričam, nikoga nisu kaznili za ne poštovanje desne strane ili polukružno okretanje preko pune linije, a te što su kaznili zbog žute trake je zato što su imali kamere, inače ni njih ne bi kaznili. Ne kažnjavaju ni one koji pričaju mobilnim telefonima, toga i dalje ima koliko hoćeš. Jel tako ili mi se čini?

 

Mere jesu pooštrene, ali primena (kažnjavanje) nije. Kod nas je najveća kazna za kriminalce istražni zatvor, jer čim izađu iz njega sud ih oslobodi (suđenje traje večno).

 

Ne,ne Acim je u pravu. Jednom sam ga pitao u kojoj zemlji zivi da se doselim i ja tamo.

 

A u tvojoj Srbiji kažnjavaju gore navedeno? Ti voziš po propisima? Ne pretičeš preko pune linije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

@ Acim

Verovao ili ne,postujem propise i ne preticem preko pune cak ni motorom. Saobracaj shvatam vrlo ozbiljno.

Ono sto hocu da kazem tebi i svima...ne treba bezuslovno podrzavati kazne o kojima se prica na TV -u (u finansijskom smislu). Postoji i drugi vid (kazneno)popravnih mera.

 

Primer za Austriju.Covek je prekoracio ogranicenje 21 km/h i platio kaznu 20 evra jer nije bilo udesa,nikoga nije ugrozio.

1. Kakav je standard u Austriji?

2. Kod nas je 6-20 hiljada,nekoliko tacaka,plus zabrana upravljanja. Malo li je?

Vecina kazni se kod nas naplati iz rutinske kontrole. Sta se time postize u vezi bezbednosti? Nista.

Jesmo li mi veci Evropljani od EU?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Naravno da cilj (nama vozačima) nije punjenje budžeta, već povećanje nivoa bezbednosti i naravno da nisam siguran da je tako i kod nas. Jedino mislim da se situacija popravlja, ali je daleko od dobre.

 

Kakav god da je zakon o saobraćaju, ako se ne poštuje i ako policija ne forsira te mere, onda od primene nema ništa, a ni od bezbednosti saobraćaja. Ja ti samo kažem da se osvrneš oko sebe i pogledaš koliko se prekršaja pravi na sve strane, a ostaju ne sanksionisani. Kada vidim devojku u kolima kako priča mobilnim i guši saobraćaj, poludim, ne zna da vozi ni bez mobilnog, a kamoli sa njim.

 

To što kažnjavaju prekoračenja brzine, alkohol i žutu traku, to je tek igla u plastu sena, 99% prekršaja prođe bez kazne. Pogledaj samo koliko motociklisla pobiše vozači automobila koji rade polukružno preko pune linije i reci mi znaš li da je neko kažnjen zbog toga (bez saobraćajke).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Naravno da cilj (nama vozačima) nije punjenje budžeta, već povećanje nivoa bezbednosti i naravno da nisam siguran da je tako i kod nas. Jedino mislim da se situacija popravlja, ali je daleko od dobre.

 

Kakav god da je zakon o saobraćaju, ako se ne poštuje i ako policija ne forsira te mere, onda od primene nema ništa, a ni od bezbednosti saobraćaja. Ja ti samo kažem da se osvrneš oko sebe i pogledaš koliko se prekršaja pravi na sve strane, a ostaju ne sanksionisani. Kada vidim devojku u kolima kako priča mobilnim i guši saobraćaj, poludim, ne zna da vozi ni bez mobilnog, a kamoli sa njim.

 

To što kažnjavaju prekoračenja brzine, alkohol i žutu traku, to je tek igla u plastu sena, 99% prekršaja prođe bez kazne. Pogledaj samo koliko motociklisla pobiše vozači automobila koji rade polukružno preko pune linije i reci mi znaš li da je neko kažnjen zbog toga (bez saobraćajke).

 

Potpuno se slazem sa tobom.

Vidim oko sebe sta ljudi rade,ne mogu da verujem i naravno,ostaju nekaznjeni.

Gde poludim...

 

Redovno pricaju telefonom u kolima (posebno fensi),nema kazne,naravno,a onda Alvirovic objasnjava kako pusenje u vozilu smanjuje bezbednost. I to je ok da bude tako. :stabre:

 

Patrola se redovno namesti u debeo 'lad i radarom...tup 61 na putu za koji je trazeno da ogranicenje bude 70 i odbijeno zbog nekih dozvola Gradske uprave (Novi Sad-Futog),a pored zvizde Audiji,dzipovi ili njihove kolege bez rotacije.

 

Rutinska kontrola i cuveno pitanje "A znas li zasto sam te zaustavio?"

 

Da zakljucim...

podrzavam da se uvede red u saobracaj (i ne samo saobracaj) i tome dajem licni doprinos.

ZOBS je izuzetno strog i skup,po meni suvise represivan i nelogican u svojim pojedinim delovima. Smatram da mu je vreme za korekcije,jer do sada nije dao neke rezultate.

A druga stvar,obzirom na dalekoseznost kazni koje propisuje (zabrana upravljanja,tacke... i td) njegova primena bi trebala biti besprekorna po proceduri,da omoguci da i vozac ima prava,da se dokazuje vozaceva krivica,a ne da vozac mora da se brani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pa vidiš da se u potpunosti slažemo :moto3: Verujem da se i većina slaže sa time, to je sasvim normalno.

 

Pored radara iza drveta, kod nas se kažnjava i vožnja pod dejstvom alkohola tako što stanu iza kafane (ili diskoteke) čiji vlasnik nije dobar (čitaj nije platio), a povremeno i zbog pojaseva i to je sve. Sve drugo kažnjavaju samo u slučaju udesa, a to je nedovoljno. Zato sam i napisao ono:

 

Mere nisu pooštrene, da jesu, bilo bi rezultata.

 

I da pojasnim, jesu pooštrene na papiru, ali ne i u praksi. Policija nedovoljno radi, morali bi više da kažnjavaju one prave prekršaje (prvenstvo prolaza, puna linija, nasilnička vožnja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mislim da ste zaboravili da svaki krivac u saobraćaju već ima svoju kaznu koju mu propiše sud na osnovu ZOBS-a. Dakle, ovaj sistem je dodatno nepravedan jer ti nabacuje na tovar i osiguranje prema nekakvoj neobjašnjivoj matematici. Naravno, najlakše je formirati argument kada kažeš: pa tako je na zapadu. Očigledno, i zapad ima neke svoje lopove. Bezbednost u saobraćaju je prioritet bez premca, tu nema dileme. Ali, kada neko samo maše rečenicama "bezbednost, sigurnost, čuvajte decu, tralala", a iza toga nema ama baš ništa čvršće, onda mene ta argumentacija nervira jer me prave budalom.

 

Osim toga, ubeđen sam da osiguranja imaju od ovoga veliku korist. Naime, u onoj računici koju je neko preneo, mislim da se slobodno barata sa jednim bitnim podatkom - a to je 3% nezgoda na godišnjem nivou! Hej, 3% uključujući svako čukanje i migavac? Ma hajde da se ne lažemo, ta brojka je sigurno nekoliko desetina procenata. Ja ne znam mnogo ljudi oko sebe koji jednom u dve ili tri godine ne dožive najmanje neku neprijatnost: čukanje, udaranje, sudar, grebanje ili bilo šta slično. Mislim da su kroz propagandu bonus-malus sistema izmislili podatak od 3% kako bi imali temelj za argumet. Eto, svako ko se skrši, pripada onoj grupaci od svega 3% nesavesnih, i treba da ide na lomaču. Još jednom, ne zaboravite da svaki krivac u saobraćaju već ima svoju propisanu kaznu od puno hiljada dinara, bodove, oduzimanje dozvole itd.

 

Imam jedno pitanje za sve: da li se nakon svih ovih izmena i pooštrenih mera u saobraćaju, iz poslednjih godinu-dve, osećate sigurnije?

 

Da mogu, dao bih ti deset pluseva umesto tog jednog koji sam mogao. Svaka čast, sve si rekao. Nema dalje.

 

Aćime, imam pitanje za tebe: Ti si zadovoljan stanjem po pitanju osiguranja i ovog novog malus/falus-bonus načina dranja ljudi? Meni se, po tvom pisanju, čini da jesi. Ajde otkrij nam tajnu koje droge koristiš, da i nama bude lepo :D

Šalu na stranu, mislim da, iz meni nepoznatog razloga, suviše braniš postojeće pogrešno i neodrživo stanje. Ako sam pogrešno razumeo, unapred se izvinjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da jageru, zadovoljan sam sistemom koji je juče počeo da radi i o kome čak i sama osiguravajuća društva nisu sigurna kako će funkcionisati. O čemu ti pričaš čoveče? Kad smo već kod droga, verovatno si ti taj ili si možda pao sa kruške? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Bonus-malus sitem postoji i kod nas.......svake godine bonus 5%, ako se igra "čukarički" -15%, pa ti vidi ako se isplati.....kazna ionako sleduje (ako dođe policija na mesto nesreče)....a imamo i povečanje osiguravajuče premije za 20% za mladog vozača (posedovanje vozačke dozvole manje od dve godine )....a da ne pričamo o regresnom zahtevku osiguravajučeg društva ako napraviš sranje u stilu pijan za volanom (osiguravajuče društvo isplačuje odštetu, a od tebe naplačuje svu štetu učinjenu na drugom vozilu + troškove lečenja ako je potrebno)

Nije na zapadu sve tako lepo....pogotovu osiguravajuče premije a tek kasko.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Da jageru, zadovoljan sam sistemom koji je juče počeo da radi i o kome čak i sama osiguravajuća društva nisu sigurna kako će funkcionisati. O čemu ti pričaš čoveče? Kad smo već kod droga, verovatno si ti taj ili si možda pao sa kruške? :lol:

 

Pa dobro de....Nisam primetio da si nešto kritički nastrojen prema svemu o čemu ovde pričamo :)

No, kako god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bonus-malus sitem postoji i kod nas.......svake godine bonus 5%, ako se igra "čukarički" -15%, pa ti vidi ako se isplati.....kazna ionako sleduje (ako dođe policija na mesto nesreče)....a imamo i povečanje osiguravajuče premije za 20% za mladog vozača (posedovanje vozačke dozvole manje od dve godine )....a da ne pričamo o regresnom zahtevku osiguravajučeg društva ako napraviš sranje u stilu pijan za volanom (osiguravajuče društvo isplačuje odštetu, a od tebe naplačuje svu štetu učinjenu na drugom vozilu + troškove lečenja ako je potrebno)

Nije na zapadu sve tako lepo....pogotovu osiguravajuče premije a tek kasko.....

 

Sve ovo što si naveo je po meni APSOLUTNO U REDU! Za "penal" zbog vožnje u pijanom stanju pogotovo. Ali u Srbiji se radi o 250% !!!!!

Verujem da bi u SLO izbila revolucija da vam tako nešto uvedu. Samo ovde ljudi ćute ko ovce :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Primer za Austriju.Covek je prekoracio ogranicenje 21 km/h i platio kaznu 20 evra jer nije bilo udesa,nikoga nije ugrozio.

1. Kakav je standard u Austriji?

2. Kod nas je 6-20 hiljada,nekoliko tacaka,plus zabrana upravljanja. Malo li je?

Vecina kazni se kod nas naplati iz rutinske kontrole. Sta se time postize u vezi bezbednosti? Nista.

Jesmo li mi veci Evropljani od EU?

 

Za takav isti prekršaj sam prošle godine nadrapao za 500 evra i 5 kaznenih bodova (po starom zakonu,) i bilo je van grada....i ja bih voleo da živim u Austriji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam primetio da si nešto kritički nastrojen prema svemu o čemu ovde pričamo :)

 

A zašto bih bio kada ne znam o čemu se radi? Bonus malus je definitivno bolji sistem nego naš stari jer je nerealno da dobri i loši vozači plaćaju istu cenu osiguranja, a da li je naš trenutni bonus malus sistem dobar, otkud bih znao kada je stupio na snagu tek neki dan. Osiguravajuća društva tvrde da će manje zarađivati, država nas ubeđuje da će biti bolje za dobre vozače, pa jednostavno ću sačekati i videti šta i kako. Sva vozila su mi registrovana pre ove promene, tako da mi je bar ove godine potpuno svejedno. U svakom slučaju zameram što dobri vozači u startu nisu dobili maksimalni popust (to sam već više puta u ovoj temi napisao, nisi pročitao), jer osiguravajuća društva i MUP već imaju podatke o tome, ali šta je tu je, sigurno imaju opravdanje (nemaju zajedničku bazu).

 

Zašto se ti buniš protiv tog sistema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne bunim se protiv malus-bonus sistema uopšte. Čak naprotiv, izuzetno pozdravljam uvođenje tako nečega. Ali ne na ovaj način. Bonus minimalan, malus maximalan. Mislim da shvataš na šta ciljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Naravno, svaki dobar vozač (recimo da je to vozač koji nije imao udes svojom krivicom nekoliko poslednjih godina) ima prava da se buni zbog takvog rešenja i naravno da mi nije drago što odmah nisam dobio maksimalni popust. Napisao sam to više puta, pročitaj pažljivo temu od početka. Mmožemo i da se kladimo, ako smeš :lol:

 

Elem, malus deo mi je sasvim OK, loše vozače treba kazniti domaćinski, a da li je naš sistem 80% OK ili 60%, to ne znam, ali će valjda vremenom i to biti ispeglano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

:)

 

To je jedan od manjih problema, taj koji navodiš. Nije mi normalnoda plaćaš 250% ako 3 puta u godini dana kvrcneš komšiji retrovizor. A možeš 100 godina voziti bez mrlje u karijeri i opet nećeš dobiti značajan popust. Na to sam mislio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne moraš da plaćaš, kupi komšiji novi retrovizor kada god ka skrcaš i rešena stvar. Nemojte da branimo indijance u saobraćaju, neka bar finansijski budu kažnjeni za svoje neznanje, ako ih već policija ne kažnjava. Do sada su svi svaljivali štetu na osiguranje i bolelo ih je uvo kako voze, a sada će morati i za džep da se hvataju da ne bi uleteli u veliki malus. Ako ne zna da vozi, neka plaća, ne vidim ništa loše u tome. A da li je pošteno? Naravno da nije, ovaj svet nije pošten, ali ipak vredi živeti, lepo je :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ipak si ti na nekim drogama :D :D

 

Šalu na stranu, sve je u redu to što kažeš, međutim opet mi je nenormalno velik raspon u "kaznama" i "nagradama". U drugim državama, pogotovo u EU, situacija nije takva. Ako ništa drugo, maksimalni popusti idu i preko 60%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U tim zemljama se bonus malus primenjuje već godinama, sačekaj 5-6-10 godina, možda će se i kod nas to menjati, ništa nije zakucano večno. Od droga koristim pivo, vino i rakiju, ako te baš zanima :takoje:, a to bih preporučio i tebi :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ipak si ti na nekim drogama :D :D

 

Šalu na stranu, sve je u redu to što kažeš, međutim opet mi je nenormalno velik raspon u "kaznama" i "nagradama". U drugim državama, pogotovo u EU, situacija nije takva. Ako ništa drugo, maksimalni popusti idu i preko 60%

 

Budi optimista. Gledaj to tako da ovde svi krećemo sa skoro maksimalnim bonusom. Mislim da kada se cene osiguranja u Evropi i kod nas uporede, naše i dalje biva među jeftinijim, samo što smo mi sirotinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

U tim zemljama se bonus malus primenjuje već godinama, sačekaj 5-6-10 godina, možda će se i kod nas to menjati, ništa nije zakucano večno. Od droga koristim pivo, vino i rakiju, ako te baš zanima :takoje:, a to bih preporučio i tebi :hej:

 

:takoje: za droge.

 

To cekanje nas unistava,a kosta.

Kod nas ne postoji mera,a pravila uglavnom nisu uskladjena,nego se odmah odvali cifra kao da imamo standard bolji od Norveske,sto otvara vrata "dogovorima".

 

Mene je prosle godine oborio neki lik koji je vozio "aran" (radna masina za secenje drva) i otisao sa lica mesta. Izasao je iz sporedne ulice bez zaustavljanja i oduzeo mi pravo prvenstva.

Nakon uvidjaja je pronadjen i krenuo je postupak.

Osiguranje nisam mogao da naplatim jer nema obavezu registrovanja toga (mislim da je i danas tako). Po ZOBS-u nije smeo biti u saobracaju,a bio je. Nije ni pokrenut prekrsajni postupak zbog toga. Malo je falilo da ja budem kriv jer nisam prilagodio brzinu...ili sam izgubio kontrolu...ili...nije ni bitno. Neko je morao biti kriv,a ja sam jedini bio tamo.Sreca pa je naisao neki covek ,video to i pristao da bude svedok.

Motor je malo bio malo izgreban,fuzaster polomljen,nista strasno jer nisam isao brzo. Jaknu sam pocepao,kacigu izgrecao i dobro povredio koleno.

 

Moj je izbor mogao biti samo gradjanska parnica,za koju bih morao unapred da platim sve troskove (od 15 do 90 hiljada u zavisnosti od visprenosti advokata) i koju naravno dobijam,ali nemam iz cega da se naplatim,posto on nema nista na sebi i zvanicno nema primanja.

 

Epilog:odustao sam od svega toga,platio popravak,isao na vezbe za koleno. A njega sam od tada video tri puta u saobracaju,poslednji put na Varadinskoj dugi koja je pokrivena kamerama.

 

Tako da ne verujem u price u medijima o plemenitom cilju ovog sistema,jer ako neko napravi udes (a svakom se moze desiti) kad mu se isposabiraju kazne po ZOBS-u, tacke,zabrane,jos ako mu bude oduzeta dozvola,pa se doda osiguranje... Ajmo ga streljati odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Što je najgore, takvi problemi će ostati i po novom sistemu osiguranja. Na ulicama je veliki broj neregistrovanih vozila (ciganskih spačeka, konjskih zaprega, gurača ručnih kolica nakrcanih kartonima preko glave i ostalih čudnih vozila).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5500 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Obzirom koliki je bonus (a pre bi ga nazvao falus), imam utisak da je tu samo sto tu mora biti. Ovde se za svakog imalo realnog, radi samo o malo perfidnijem nacinu otimanja para. Jer da nije tako, i da je u pitanju stvarna briga o bezbednosti kroz sistem osiguranja, pored malusa koji je 250%, bonus bi bio makar 40-50%. Nije valjda da nam treba nekoliko godina da to shvatimo...

Elem, navikli smo poslednjih godina da se u ambalazi kakve brige o bezbednosti i sl. prodaju (uz obaveznu kupovinu) razna sranja, i to na globalnom nivou.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja