Jump to content

Moto Zajednica

Bonus - malus sistem osiguranja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, prve godine kada sistem proradi nema malusa, tako da nema ni otimanja. Tek naredne godine će se pojaviti prihod od malusa, a tek nakon nekoliko godina će se videti da li su osiguravajuće kuće zadovoljne zaradom ili nisu. Ako nekome to nije jasno, nemoj da se hvata biznisa :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pre svega, ona procena od 3% vozila koja imaju godišnje udes je veoma paušalno data. Da ne kažem lažna. Procenat vozila je garantovano mnogo veći. Ipak se tu radi o otimanju para i željom za šišanje ovaca. Igrom slučaja, učestvuješ u saobraćajki. Budeš kriv. ODERU te za kaznu. Oduzmu ti dozvolu. E sad, sve to nije dovoljno, pa treba da platiš još i veću cenu osiguranja? Pa, hajde da kažemo da je to i u redu, bar na neki način. Ali, ne može, ali ama baš nikako biti identična cena osiguranja za dva identična vozila ako jedno vozi porodičan čovek od kuće do posla i pređe godišnje 5.000km, a drugo vozi neki komercijalista koji prelazi 100.000km

OK, karikiram malo, ali pređena kilometraža svakako mora biti na neki način uračunata. Veća je mogućnost da će vozilo učestvovati u saobraćajnoj nesreći ukoliko prelazi veću kilometražu, zar ne? Na sve to, treba dodati i godine iskustva u vožnji. Mlad vozač - veća premija osiguranja. Vozač sa 30 godina iskustva - niža premija. Pa kad se sve to izmiksa sa snagom vozila, kubikažom, ovim-onim... dobila bi se jedna fer cena osiguranja.

 

@Aćim

:takoje: Sviđa mi se tvoj izbor droga, ja sam poslednjih 25 godina na istim tim maliganima. Uz dodatak nikotina, naravno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

I predjena kilometraza i broj vozila koje pojedinac poseduje.

Da ne kazem da bi bilo fer na jedno osiguranje dva vozila.

 

Slazem se da mora da kosta,ali bode oci ta disproporcija...i po meni je za otimanje para.

 

Mala digresija...danas mi knjigovodja kaze da ima u poreskoj dug od 256 din na ime nekog poreza na transver novca sa racuna koji su svojevremeno otpisivali,ali nisu rasknjizavali jer je iznosio do 10 din godisnje. Sada su ga obracunali sa kamatama.

Nakon izlistavanja poreskih kartica,duga nema jer je placen,naravno, vec je ovo sada "greska softvera koji je umrezen sa glavnim softverom..." i moze da se izbrise ako se podnese zahtev koji se taksira sa 660 din. Druga opcija je da se uplati tih 256 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...i moze da se izbrise ako se podnese zahtev koji se taksira sa 660 din. Druga opcija je da se uplati tih 256 din.

 

Hahahahaha!!! Srbija, brate! :D Ovo zaista ima SAMO KOD NAS :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja