Jump to content

Moto Zajednica

Servis na Dominatoru 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Uskoro bih trebao raditi servis na mom Dominatoru pa me interesuje koje ulje da stavim.

Kao sto vec sigurno svi znate, Dominatori trose malo vise ulja pa bih radije isao na neku jeftiniju varijantu tipa mineral ili polusintetika. Treba mi preporuka za proizvodjaca i za gradaciju.

Isto tako me interesuje gde se u Novom Sadu ili okolini mogu naci filteri za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sipao sam Motul mineral 3000 20-50 na prvom ovogodisnjem servisu i zbog ocajnih rezultata prinudjen sam da ga posle samo 900 predjenih km ispustim i zamenim sa uljem nekog drugog proizvodjaca.

Ono sto mene interesuje je da li postoji neka specijalna procedura koju treba postovati kada se prelazi sa jedne marke ulja na drugo? Da li je potrebno ispirati masinu sa onom tecnoscu pre nego se ubaci novo ulje?

Novo ulje koje planiram staviti je isto mineral i iste je gradacije (MOL GP 20-50)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Sta ti se desavalo pa si nezadovoljan uljem koje si sipao?I sto ne stavis polusintetiku?Kod zamene ulja drugim uljem nije potrebno ispiranje ali je obavezna zamena filtera za ulje(ja filter menjam uvek) i ispusas ulje na dva mesta,iz rama i motora mada mislim da to vec znas.Ja sam stavio motorex polusintetiku i isto cu i iduci put samo cu staviti 15W/50 a sada je 10W/40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Motor je trosio mnogo ulja i menjac i bio dosta tvrdji. Sve to bi jos i mogao podneti da je cena Motula pristupacna ali s obzirom da je 1 L minerala nesto preko 800 din, jednostavno mi se ne isplati.

Meni su svi savetovali da se drzim mineralnih ulja vece gustine (15-50 ili 20-50).

Nikola, koliko ulja trosi tvoj Dominator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Bač

Javi se na ovaj broj 0613333988 decko se zove Zoran radi ipon ulja cene su ekstra ujedno je i dobar majstor a nalazi se tebi u blizini od 20 km. pozzdrav :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Bre ja nesto ne merih ali na dosadasnjih hiljdu km ne videh da je potrosio uopste.videcu za dalje kako se krece potrosnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Danas sam konacno izbacio Motul 3000 20-50 iz masine. Ulje je bilo mutno i retko kao voda a preslo je jedva nesto preko 1.000 km.

Sipao sam Mol 20-50 i javicu prve rezultate o ovom ulju za nedelju, dve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

I kakvi su utisci a vezano za novo ulje?Ja listao malo po netu i ako ne sipam motorex 10-50,sipacu bardahl XTC C60 20W50,mislim da je isto polusintetika a i mnogi ga hvale.Mislim da je ovo 10w40 sto sad imam previse retko i trosi i moj motor pomalo od ovog ulja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jos uvek ne mogu nista reci jer sam presao tek oko 150 km sa MOL uljem.

Ono sto sam uspeo da primetim je da je masina mozda lako bucnija a menjac malko meksi.

Mene ipak najvise interesuje koliko ce ga motor potrositi.

Kazu iskusniji ljudi od mene da je za Dominatora 650 normalna potrosnja ulja 0.5-0.7 litara na 1.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ne može da bude normalna potrošnja 0.5l nikako... toliko ni Honda Civic V-tec ne troši.

Na njegovih 2.4l ulja, 0.5l je zaista mnogo, jer je njemu predloženi interval zamene ulja 10000km.

Po toj matematici, ti bi ostao bez ulja posle 5000km.

 

Proveri ti gumice ventila i karike pa ti neće trošiti ni jedno ulje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

U fabrickom upustvu za Dominator 650 pise da se ulje menja na svakih 3.000 km (u njega stane 2 litre) i isto tako pise da ce motor potrositi nesto ulja u tom periodu. Znaci svaki Dom sigurno trosi ulje samo je pitanje koliko a to zavisi pre svega od stanja masine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja