Jump to content

Moto Zajednica

GORE-TEX vs CORDURA moto odeća

Recommended Posts

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Nemojte zaboraviti ni odrzavanje jakni sa gorateksom.

Obicno ih pogresno peru pa kad propuste najlakse je da optuze proizvodjaca.

 

http://www.louis.de/...&artnr=10038824

 

http://www.louis.de/...&artnr=10038830

 

 

 

Pojedini Rukka modeli imaju i sloj od kevlara pa u njima slobodno mozete ici po splavovima bez dodatne kupovine pancira :D

 

Bre komso, sad si me bacio u razmisljanje, jel smem da perem postavu u masini ili ne? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Opere se sredstvom za pranje goratexa a svako 2-3 pranje, mozes i svako :), prskas sa sprejom za impregnaciju goretexa. Nebitno dal je ulozak za jaknu, patike, kombinezon za pecanje, jakna za skijanje... . Ako posle par pranja ne uradis impregnaciju pocinje da pusta vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ponovo ja..

 

 

Ja kad sam se letos vozio u onom djubretu od odela "boldor" (toliko je i koštalo)

Meni su noge na plus 35 bukvalno gorele, da ne pričam o propratnim mirisima koji su izlazili iz njih nakon celodnevne vožnje :bljak: .

 

 

Sad sam polako sve pokapirao (hvala forumašima) i već pikirao na

Pharao jaknu koja ima sendvič membrana corduru 1000D

MVS-1 (nemam pojma šta je to)

i POLO-TEX (nemam pojma šta je to)

 

i košta razumnih 249 eura

 

post-1574-0-14049200-1297530807_thumb.jpg

post-1574-0-16630000-1297530815_thumb.jpg

post-1574-0-67412700-1297530826_thumb.jpg

post-1574-0-68744200-1297530829_thumb.jpg

 

 

http://www.polo-motorrad.de/en/catalog/product/view/id/94871/s/sphinx-jacke/?___from_store=de

 

 

, pantalone isto imaju sendvič membrana corduru 1000D

MVS-1 (nemam pojma šta je to)

i POLO-TEX (nemam pojma šta je to)

 

i one koštaju razumnih 199,95 eura

 

post-1574-0-90330600-1297530838_thumb.jpg

 

post-1574-0-37891400-1297530855_thumb.jpg

 

Znači sve to u kompletu košta 450 evra minus PDV to bi došlo oko 383 evra...

Ja predpostavljam da je ovo najbolji odnos uloženo - dobijeno.

Ako neko ima sugestiju da je nešto bolje za nešto više novaca molim da to podeli s nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Opere se sredstvom za pranje goratexa a svako 2-3 pranje, mozes i svako :), prskas sa sprejom za impregnaciju goretexa. Nebitno dal je ulozak za jaknu, patike, kombinezon za pecanje, jakna za skijanje... . Ako posle par pranja ne uradis impregnaciju pocinje da pusta vodu.

 

jel mozaes da izbacis neki link sprejeva namenjenim iskljucivo za goratex?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@ Johann

 

Pharao je odlična oprema i sigurno nećeš pogrešiti. Meni su u Minšenu proletos rekli čike u BMW prodavnici da ista fabrika pravi ona čuvena BMW odela i Pharao kao low-cost varijantu. Sad ako su mene lagali i ja lažem vas ali neverujem 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Opere se sredstvom za pranje goratexa a svako 2-3 pranje, mozes i svako :), prskas sa sprejom za impregnaciju goretexa. Nebitno dal je ulozak za jaknu, patike, kombinezon za pecanje, jakna za skijanje... . Ako posle par pranja ne uradis impregnaciju pocinje da pusta vodu.

 

jel mozaes da izbacis neki link sprejeva namenjenim iskljucivo za goratex?

 

 

Predpostavljam da ta sredstva i tretmani važe i za ostale vrste materijala ?

Cordura

Sympatex

itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Opere se sredstvom za pranje goratexa a svako 2-3 pranje, mozes i svako :), prskas sa sprejom za impregnaciju goretexa. Nebitno dal je ulozak za jaknu, patike, kombinezon za pecanje, jakna za skijanje... . Ako posle par pranja ne uradis impregnaciju pocinje da pusta vodu.

 

Nesto ovde ne stima. Ti govoris o impregnaciji SPOLJNEG dela jakne koji NIJE Goretex. Goretex je membrana koja se nalazi unutar jakne, izmedju spoljneg dela (o kome ti pricas) i (ili) unutrasnje postave jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Opet ja ...

 

PT-P Rally IV Hose Pharao

 

Kako li to liči na BMW Rally 2 ?

 

http://www.polo-motorrad.de/de/catalog/product/view/id/94890/s/pt-p-rallye-iv-jacke/

 

Jakna košta 400 evra i ona ima sendvič MVS-1

Cordura (ne piše koji nivo kvaliteta)

Premium polotex

post-1574-0-63476300-1297532763_thumb.jpg

post-1574-0-67239900-1297532768_thumb.jpg

post-1574-0-16603200-1297532772_thumb.jpg

post-1574-0-98350200-1297532779_thumb.jpg

 

Pantalone

 

PT-P Rally IV Hose Pharao

 

Koštaju 300 eura ona ima sendvič MVS-1

Cordura (ne piše koji nivo kvaliteta)

Premium polotex

 

http://www.polo-motorrad.de/de/catalog/product/view/id/95274/s/pt-p-rally-iv-hose/

 

 

post-1574-0-82562100-1297532782_thumb.jpg

 

 

Računica 700 eura minus PDV dodje otprilike 595 eura...

 

 

@ Johann

 

Pharao je odlična oprema i sigurno nećeš pogrešiti. Meni su u Minšenu proletos rekli čike u BMW prodavnici da ista fabrika pravi ona čuvena BMW odela i Pharao kao low-cost varijantu. Sad ako su mene lagali i ja lažem vas ali neverujem 0namigivanje.gif

 

 

Arakise,

 

Ja idem sledeće nedelje na IMOT sajam u Minhen, pa ću na jednom mestu sve videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@Johan

Polo-Tex je membrana kao i Gore. Ne ozvoljava vodi da udje, a izbacuje znoj napolje. Razlike u membranam su hmm... cudne, svi proizvodjaci kriju prave podatke naravno, al su uglavnom performanse slicne. Kazu da je Gore najbolja, al nisam primetio razliku neku izmedju Gore,C.A.R.E. membrane i EWS-a. Sve su radile posao korektno do 30, a posle toga samo gas pomaze i zalivanje vodom :).

 

@ Kepo

Ja sam uzeo BMW-ov kit (tecni deterdzent i impregnator) i zadovoljan sam. Imas u Luisu ili u nekim kampreskim radnjama (Gora, Devet strana sveta,....). Ovaj sa Buckovog linka je ok, ima te hemije koliko oces, posto trpaju texove u sve zivo.

 

Ja sve tex stvari perem u masini na 30, bez centrifuge, OBAVEZNO BEZ OMEKSIVACA, na programu za osetljiv ves.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@lalajko Pricam o unutrasnjem delu jakne ako mislis na BMW RP a isto vazi i za spoljni :). Nek te ne buni sto je na BMW-u odovjen sloj, mora da se impregnira posle pranja i kisnjenja. Naravno spoljnu stranu uloska impregniras ne unutrasnju da ne bude zabune :)

 

@Johan

Proveri u Minhenu cenu za BMW RP2, letos je bilo oko 700e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Devojka moja ima integrasini sloj kao ti aco , ja njenu jaknu impregniram iz 3 ruke, isprskam sacekam da se osusi cuku dve i ponovim postupak, naravno spolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

pisao D@ne

 

Ovde treba napomenuti da je jako bitno znati kako se obuci ispod Gore Texa. Ako obucete pamucne majce, niste nista uradili. Treba obuci sintetiku, tj. nesto sto se jako brzo i lako susi, tj da ga vase telo sto pre osusi, kada se pokvasi od znoja, kao sto je napisano iznad.

 

 

A šta ti oblačiš ispod jakne? Konkretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Koja je svrha impregnirati membranu? Ako to i podje za rukom, dobije se (od skupe membrane) obicna najlonska kesa.

Mislim da je d@ne jednom pisao o nekom spreju za "odbijanje vode" koji sprecava / usporava natapanje vanjskog sloja jakne.

Impregnacija je u mojoj optici korisna samo za Jagera i mene. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

@lalajko

Pa ta membrana je tu jer su ove iznad nje propusne :). Impregnacija prolazi do membrane i impregnira je, da ti slojevi ne pustaju ne bi membrana stajala ispod njih. U svakom slucaju mora da se impregnira bilo gore, cordura ili koza.

 

 

@niksloter

Zavisi od godisnjeg doba. Inace uvek ide aktivni ves koji transportuje vodu sa koze na mid layer (srednji sloj). Mid layer je promenjljiva, sa njm regulises temperaturu, tj ako je hladnije oblacis vece izolatore, tipa flis dukseve razlicite debljine. Mora da bude sintetika jer pamuk zadrzava vodu. Uloga srednjeg sloja je i transport vlage do outher shella (spoljnjeg sloja) koji je od membrane i koji izbacujej vodu napolje. Ako uzmes odecu sa pamukom on vezuje vodu i eto belaja. Sad, ako sam na pecanju u vodi na 3 stepena normalno da je srednji sloj adekvatno deblji :) nego kad si leti na motoru. Princip slojevitg oblacenja je uvek isti. Ja sam zimi po gradu u majci sa malo debljim duksom i jakna sa postavom, naravno. Ako vozim van grada uzimam i aktivni ves obavezno i malo deblji flis duks.

 

Inace Gore pokazuje pravi potencijal pri vecim fiickim aktivnostima tipa paninarenje, veranje po kojekakvim cukama, probijanje kroz smetove ili neki zhtevniji offroad kad morate da se obucete dobro zbog hladnoce a opet bi se skinuli u gace kad se posle 10 minuta zagrejete i pocnete da kljucate od vrucine :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Koja je svrha impregnirati membranu? Ako to i podje za rukom, dobije se (od skupe membrane) obicna najlonska kesa.

Pa nisu sredstva za impregnaciju texa na bazi voska. Napravili ljudi hemije za odrzavanje kojima impregniras a ne gube se svoojstva materijala(disanje i transport vode).

Link sa objasnjenjem o impegnaciji

 

"To prevent wet out, all GORE-TEX® shell fabrics are treated with an ultra-thin treatment called DWR, a durable water repellent polymer that is applied to the outermost fabric layer. DWR penetrates the fibers and lowers the surface tension of the fabric, causing water to bead up and roll off this outer layer of fabric, instead of being absorbed.

DWR is not permanent, though. Regular wear and tear, plus exposure to dirt, detergents, insect repellent, and other impurities can shorten its lifespan. The good news is that restoring the water repellency of your GORE-TEX® shell is extremely easy."

 

Tj vodonepropusnost se dobija uz pomoc polimera na spoljnoj strani koji nije postojan i potrebno ga je obnavljati, tj nanositi ponovo(impregnirati). Isto kao kad mazes cipele sa imalinom samo sto je ovde imalin polimer u spreju :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@zool

Cini mi se da nisi bas najbolje preveo. Taj DWR polimer o kojem govoris je upravo onaj "d@anetov sprej" iz mog prethodnog posta.

"Water repellent" znaci "(materijal) odbija vodu", tj. ne upija, a ne ne propusta. S tim se sprica vanjski sloj da se jakna ne natapa, nego da se voda "skotrlja".

Ja jos nisam nikad ni jednu jaknu spricao s nicim i jos nikad se nisam skvasio, a pravio sam lokve ispod jakne kad je objesim na vjesalicu.

Da sam imao ovaj DWR, mozda bi lokva bila manja. Moram to da isprobam (vec godinama :D)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Dainese ima svoju varijantu goratexa i oni ga zovu D-DRY.

Ja sam svoju jaknu urnisao pranjem u masini obicnim praskom za ves ,tada sam platio skolu pa sad vodim racuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

@zool

Flis duks, nikad nisam čuo za taj izraz. Flis je neka marka? Gde ima da se kupi, cene?

http://www3.satzmedia-catalog.com/asp/_1071/flash/pdfs/0077.pdf

http://www3.satzmedia-catalog.com/asp/_1071/flash/pdfs/0075.pdf

 

Ovo je deo BMW ponude i oko 100 jura su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Materijal na engleskom se zove fleece, u narodu odomacen kod nas flis ili cebe. Vestacki materijal na dodir podseca na magisnu krpu. Imas da ga nadjes u bilo kojoj sportskoj prodavnici. Link. Odlican za zimu, veoma topao, transportuje vodu a ako se pokvasi se veoma brzo susi. Cesto moze da se nadje u kombinaciji sa integrisanom membranom pa dobijes nesto izmedju jakne i debljeg duksa. On je jedan od izbora za srednji sloj.

Slojevito oblacenje objasnjenje.

Gore je izmislio Bob Gore 1976 a patentirao 1980. Sudeci po Wiki kad im je istekao glavni patent pojavile su se slicne ili iste varijante drugih proizvodjaca.

Taj Dainese D-dry je jedina membrana koja mi pusta vodu :(. Kad je bila nova nije ali posle dve godine koriscenja cizmi i pored redovnog odrzavanja pocele da pustaju :(.

 

Wiki link koga zanimaju detalji o Gore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

First layer-ere (u narodu poznatiji kao aktivni ves;) i drugi sloj (obicno fleece) je mnogo bolje da kupujete u ski varijanti. Potpuno ista stvar, ali je zbog vecih serija za isti kvalitet 30-50% jeftinije. Odlicne fliseve, npr. mozete da nadjete za 5-7k din u Beogradu (sto je dosta jeftinije od moto varijanti). A obicne (npr. Intersport brendove: McKinley, Etirel itd.) i vec od 2k din.

 

U sustini, kao sto su mnogi rekli, nema tu mnogo filozofije: nista pamucno na sebe (ni gace;)), aktivni materijali i jakna sa bar 10k propusnoscu znoja => zivot je mnogo, mnogo laksi na temperaturama iznad 25C.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja