Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imam spoj meka i toluena koliko hoćeš :) mislim da će i to završiti posao.

Prednji kocioni, ne znam ni ja sto bih ga menjao, kažu da su npr nissin dosta bolji. Ali sačekaću svakako jer ovaj da oglasa se ne javlja pa je verovatno prodato.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Operacija gotova, sad kad sagledam situaciji unazad - uopšte nije bilo potrebe da se odradi sve ovo. Klasična zamena ulja bila bi dovoljna, ovako sam samo smirio onog djavoljka u glavi koji me je izazivao da li ja to umem da napravim i da ko zna kako to izgleda iznutra.

Činjenice je da izgleda skoro pa besprekorno, iako je ulje menjano pre nekih 8-9 godina. Na klipovima je bilo samo malo naslaga pri vrhu, onaj deo sto ne ulazi preko gumica. Klipove od jednih kljesta sam ocisiti samo pamucnom krpom i malo ako sam zagrebao noktom.

I gumice su u odličnom stanju ali sam naručio nove pa ću sačekati njih.

8e8e81ec95722286e7752068e5cdfcde.jpga6c2a3b7246b4a96b0ac20ffc73bbcc7.jpg

Kljesta zadnje kočnice neću dirati, samo ću promeniti ulje i crevca.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste priznajem :D

Sad su prednje vile na redu. Desna mi procurela! Ali prvo nešto da sklopim pa ću onda dalje da rastavljam.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iako sam se ranije izrazio skepticno prema kvalitetu raznih delova da alija, na nagovor kolega i njegovim pozitivnim doživljajem istim rucicama sa alija, naručih ih i ja. Nek ide svih 16eura u propast pa i ako nisu ni za šta.

966ff37cd1bf73696bfb123dfe7c5f4d.jpg
64c6b1c49c6a39cca9c9ce43d10dfec6.jpg

57218af96df96b5583f729e0315a9da1.jpg
d4ca5e136766940d04e4ca76886b728a.jpg


Eto ih..a utisci, šta znam, neki amumimijum jeste, ne deluju zaista ko da će pući sami od sebe niti prilikom normalnog korišćenja.
Na izgled su ok, brine me samo boja, koliko dugo će trajati ali to će vreme pokazati.
Jedina mana im je na ručici od kvacila. Okrugla rupica gde ulazi burence od sajle je za pola mm premalo da bi burence ušlo bez primene sile. Verujem da bi ga nekako i nabio unutra ali ne znam kako bi to izvadio. Da ne bude problem razbusih ga na 8,5mm dok je burence 8mm. Nije neki zahvat ali lepše je kad pase iz prve.
I druga mana je na istoj toj ručici, malo deluje klimavo oko dela za podešavanje i nadam se da neće pući neka osovinica u njima.
Naručio sam istog momenta i crne rucke sa crvenim podesavacima, potpuno iste. Ali lepše mu stoje crvene. Naručio sam sledeći dan i neke podesive po dužini a ujedno i sa ugraviranim detaljima pa pretpostavljam da ću njih zadržati a ova dva seta prodati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Savane nemoj mnogo da se razocaras kada za 3-4 meseca postanu svetlo narandzaste, to se mojima desilo. Mozda potraju malo duze ako makinu drzis u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@Savan

Ja uvek kada rasturam tj vadim klipove stavljam nove gumice, tako da pametno sto si porucio nove, sto se tice ozrake posto skidas viljusku bice ti sve dole...sta hocu da kazem, ja sam kod mene sklopio kocioni sistem na radnom stolu, klipove vratio nazad izmedju njih zavukao letvice od parketa i na radnom stolu ozracio sistem, kljesta malo dole, malo iznad glavnog kocionog malo u ravni...uglavnom da vazduh ode iz creva u kljesta...Evo i slike

DSC_7794.jpg.610938ede8d0ade9d249ca90ea620ccd.jpg

 

Juce remontovao slavinu za gorivo, ubacih silikonske gumice trebalo bi da je kvalitetnije... Naravno sve oprano i malo sam na polirci  "liznuo" onaj klip sto klizi po gumici

DSC_7776.thumb.jpg.f6ac2a8b2b608fccbf947d0558ac4d9d.jpgDSC_7778.thumb.jpg.4a3878648fd79893c8334ce470d2fbee.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobar si, i odlična ti ideja. Videću ako budem imao viska vremena pa da skinem inkocioni cilindar pa sve to namestim kao sto si i rekao.
Ustvari sad dok pišem setih se da su kod mene i prednja leva i desna kljesta povezana pa bi to bilo malo i preglomazno da se to tako u celini montira. Ne fali ništa ni jedno po jedno namontirati, spojiti, napuniti i potom ozraciti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sam sve radim pa je onda nezgodno postaviti oba kljesta istovremeno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

1aabaf4d229f12df4e76a3d63839d370.jpg13d7c1f2f87c42a887cbdde23f8f135c.jpg

Ove su danas stigle, celih 22e. Izgledaju bas dobro ali je pasung ili kako se već pravilno kaže na srpskom, blago rečeno užasno. Klimaju se kao da će otpasti uskoro. Nije ni čudo kad ima toliko lifta oko sarafa a i oko dela na kormanu gde ulaze ručice i tu ima lifta koliko hoćeš.

78e3a2e14ce46119894fb4eafac667b3.jpg

Dalje namontirao crevca koja su mogla bez kljesta. Skinuo prednji blatobran i odvrnuo/zavrnuo par srafova od točka/vila.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

trebaju ti plasticni prtenovi koji ce da idu i oko osovine i da izadju gore da popune ovu rupu s tim sto ce gornji deo biti siri. nadji nekog strugara da ti to odradi. a kako ti je na originalu zar nemas na originalnoj rucki prsten neki plastican ili je cela metalna? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moraću da premerim dijametre rupe i sarafa koji prolazi a ujedno i prazan prostor iznad...

Nije mi jasno da taj ludi kinez to nije sam uspeo napraviti. Kad je već kopirao i merio, sto nije dobro izmerio?!

Ti kinezi uopšte ne lice na japance!! :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tema moze slobodno da se preimenuje u: 

"Sta je Savan uradio danas na svom motociklu"... 

Mala sala... ;) Lepo ti to sredjujes, ali mi nekako ne idu ti kineski delovi na tako lep Englez...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Tako sam i ja skontao prosle godine da samo nesto ceprkam oko njega iako nema potrebe, jer mi je malo dosadio nakon toliko godina :)
Sad sam hteo nesto opet menjati, kupovati al jok. Mislim da cu uzeti kamericu i snimati voznju, i gledati kad mi je dosadno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pokušavam da stimulisem još možda nekoga da i on nešto čačne oko svog motora. Evo i Golub je takodje zauzet sa svojim.

Ni meni ne idu ti kineski ali ajde rek’o da probamo. Zasad nisam nešto oduševljen ali videću ako uspem da prepravim kako treba da budem zadovoljan. Svakako sad imam drugih prioriteta pa će to ostati za kasnije da se rešava.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ajde već kad smo u ovoj temi...

Prekjuče sam menjao lamele i opruge na Hondi CB 750. Slobodan se spremio da ih menja jer su blago proklizavale na većim obrtajima, ali nije stigao da ih promeni pa mi je dao ceo komplet uz motor kada sam ga kupio od njega (ovim putem mu se još jednom zahvaljujem na gestu ;) ). U manualu stoji da se set lamela (od 7 ploča) sastoji od 3 vrste lamelnih ploča. Prva (A) do korpe, pa narednih 5 istih (B) u sredini i na kraju još jedna (C) do potisne ploče.

Ono što mene buni je to što nove ploče (TRW Lucas, kataloški broj MCC148-7) u setu imaju samo 2 vrste ploča A i B. Ispada da su 2 krajnje iste, iako u originalu nisu iste. 

Ja sam ih barem deset minuta prevrtao, gledao i merio, da bi uvideo razliku ali definitivno su te 2 krajnje ploče (do korpe i do potisne ploče) u novom setu identične (onih 5 drugih (B ploče) znam da idu u sredinu i tu nema dileme). Tako sam ih i montirao. Sve radi kako treba. Motor lepo odvaja na kvačilu, menjač lepo upada u brzine. Kvačilo lepo odvaja i ne proklizava. Verujem da je sve to ok sklopljeno, jedino me buni to što su Lucas-ove ploče drugačije od originalnih, ali nadam se da to tako treba.

 

Slika nemam, zaboravio da slikam dok sam radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Stigle LED sijalice sa Ali-ja, i to za 11 dana pa kad postar dodje zacudih se reko prijatelju mozda si omasio. Zadovoljan sam za te novce ( po jedna hb3 i hb4 oko 1700 total) kako izgleda ali pravi efekat cemo videti tek na putu.Inace zamena je bila laganica.

 

27783146_1571330022986358_517954110_n.jpg.2e314965f9a2193553bfb12869a8262a.jpg

27783407_1571330119653015_218615741_n.jpg.05d8aab52b7e082f5cf32e07f1a8f504.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 8 sati, Savan je napisao:

Pokušavam da stimulisem još možda nekoga da i on nešto čačne oko svog motora. Evo i Golub je takodje zauzet sa svojim.

Ni meni ne idu ti kineski ali ajde rek’o da probamo. Zasad nisam nešto oduševljen ali videću ako uspem da prepravim kako treba da budem zadovoljan. Svakako sad imam drugih prioriteta pa će to ostati za kasnije da se rešava.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Aj kada vec oces da stimulises/isprovociras :) evo da ja kazem da sam u zadnjih mesec dana sredjivao motor od cure, CB500 (kupljen pre 3 meseca)

Promenio lamele, ofarbao sve sto je bilo za farbanje (crash-bar, drzac za kofer, drzaci za nogare, zadnja rucka za drzanje saputnika), nove plocice, naravno sredjene kociona kljesta, i sve ostalo sto se podrazumeva kao kompletan servis. Probao sam da sredim i ispoliram ausluh ali delimicno uspesno. Ipak je u puno bojem sjaju sada nego sa tom korozijom na njemu

I od subote je na "nogama" i vozi se skoro svakodnevno, jer je ovde osim danas, 13+ stepeni. 

Sledi moja krmaca za 1-2 nedelje ..... ali nista posebno, klasican servis :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad ću i ja još malo, deca su legla, sad samo da vidim hoće li žena skuvati kafu ili da odmah krenem. Idem da premerim luft na rucicama pa da dam na poslu da mi na strugu odrade. A ujedno da probam da smestim i voltmetar negde. A da stigle mi i krajnice - bar ends. Ne znam kako se zove kod nas.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa fer je, i ona meni ne kaže da ja ‘moram’ da skuvam večeru već kaže, ne bilo ti zapovedjeno! :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Krenuo sam da kupusam Varadera jer bih da promenim filter vazduha i svecice, a pre svega bih da skinem i kutiju filtera da malo ocistim sajle gasa i coka. Pored filtera se nalaze krilca za kontrolu protoka vazduha. Sta kontrolise ova krilca? Na skici se nalaze pod brojem 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kod mene njih pokreće sajla od gasa. Zavrni gas i trebalo bi da se otvore?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja