Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@brankor ja to skapirao kao tempomat, ali sada kada citam vidim da nije? Ili opet gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

@bugsy,

 

To služi da se nasloni donji deo šake, tako da možeš i sa opruženom šakom da doziraš gas.

 

Nisam još imao prilike da probam u dužoj vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Stvar je u tome da ova polugica može da se i ne koristi kad vozač smatra da je nije trenutno potrebna. Jednostavno se zakrene nadole, postavi u neutralni položaj i uopšte ne smeta.

I odista, nije za gradsku vožnju. Previše je neprecizna u doziranju.

Ali je zato keva za otvoren put i neku relativno ustaljenu brzinu.

 

Imao, koristio i zbog niske cene (i ja naručio sa DX-a) nisam je skidao sa ručice gasa prilikom parkiranja pa se vlasi dosetili da i ne mora da se naručuje.

Ali dno je bilo kada mi je jednom prilikom "odšetala" pak-mrežica sa rezervoara.

A onda je čika Arakis ugradio alarm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

 

Montirao danas ovo, mnogo zgodna stvar :)

 

 

 

High-quality-Motorcycle-accessories-wris

 

Da li si kupio kod nas i gde?

Imao sam jedan kupljen napolju ali je ovog leta nekako dobio krila >:(  >:(  >:(

 

 

video sam ovo. deluje mi extra nesigurno ne znam zasto. ali vidim komentare da je dobro za autoput.

a koji mu je taj neutralan polozaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Naručio sam sa Aliekspresa, ovde.

 

€ 0,87, besplatna poštarina, stiglo za oko dve-tri nedelje.

I ja sam taj kupio i evo izdrazao jedva jednu sezonu. Sav se izvitoperio na ovim vrucinama ove godine jer ga ja ne skidam sa motora uopste. Ali sa druge strane za te pare i godinu dana da izgura je sjajno,sledece godine druga boja  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Zasto bi zeleo da doziras gas opustenom sakom? Mislim to mozes ako su ti gumene rucice iole gumene jos uvek ali toliko je neprecizno to da me je strah da tako vozim. To samo na autoputu kad mi utrnu sake posle 200 km bez pauze pa malkice da ih odmorim.

 

Ima li neka namena druga a da sam propistio da primetim?

 

To i jeste glavna namena, da kada ti utrnu prsti na nekoj duzoj voznji autoputem malo ispruzis saku i razgibas prste a ne smanjujes gas nego nastavis istim tempom. Da je neprecizan jeste i to jako i meni je znao bas da cimne motor dok se nisam naviko tako a nije za voznju po gradu uopste ali ja sam uspeo da ga postavim tako da kada uhvatim gas u neutralnom polozaju samo ruka legne na to i onda mi ne smeta u gradskoj voznji a za autoput ga samo podignem par milimetara na gore da bi korenom sake mogo da ga kontorlisem i to je to. Fina stvarcica za te pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uspesno montirao heblove od VFR750-rc36 na moj CBR, sve sajle kablovi i crevo stoje dobro, nista ne treba da se produzava, samo sam malo popustio vezice kroz koje prolaze i i malo preoblikovao jedan drzac kroz koji prolazi kociono crevo i sve ide ko podmazano,
svrha ove budzevine je bila poboljsanje udobnosti i polozaja, operacija 100% uspela :)

post-4596-0-24569000-1441902649.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Meni se cini da si ih kontra okrenuo :P

Voleo bih i ja tako nesto na svom CBR-u da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se cini da si ih kontra okrenuo :P

Voleo bih i ja tako nesto na svom CBR-u da uradim.

Nije, samo ti se cini.

Mozes i ti, samo mislim da tvoj CBR 1000 ima viljuske 43mm, pa gledaj heblove od VFR 800 rc46A 2002 pa na dalje,

a na F4 je 41mm tu moze rc36 ili rc46w to je prvi model 800-tke '98-2001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Neka me slobodno ispravi neko ako ovo sto mi je receno nije bas tako.

 

@Biker-Boy

Meni je receno da ako budem podigao heblove iznad gornjeg trougla da cu da poremetim geometriju motora, a da to kasnije se manifestuje cak i padovima.

Gledao sam LSL, ali nas uvoznik je bio krajnje opusten po tom pitanju pa na kraju nisam ni dobio.

Plus mi je jedan kolega sa foruma rekao da njemu trese preko 200 zbog tih podignutih heblova (mada njegovi su neki kinezi, ali ne znam da li to moze toliko da utice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nema šeme da je tako. Ja na mom RC46 imam korman koji je i višlji i širi ohoho od standardnih hebloa pa nisam osetio ni jednu lošu stranu, jedino se malo teže pakujem na motoru pošto je i višlji i širi a ja malo visok , oko 190cm . Vozio po krivinama, po gradu ili 260 na autoputu , ništa meni nije ni ljuljalo ni drmalo ni treslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Meni je receno da ako budem podigao heblove iznad gornjeg trougla da cu da poremetim geometriju motora, a da to kasnije se manifestuje cak i padovima.

 

 

 

Ti ustvari menjaš samo položaj sedenja , geometriju motora menjaš ako pustiš štapove da izvire iz trouglova 41mm kao ja što sam uradio , malo sam ga nabo napred da bih dobio na reaktivnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bugsy, ti si hteo na F4-ki ili na litri da menjas volan?
Na F4-ki je isto kao i kod mene jer su njoj heblovi iznad trougla, 
Na litri je komplikovanije jer su njoj heblovi ispod trougla, a u tom slucaju bolje bi bilo uzeti neki LSL, kojem drzanje ide na isto mesto kao i fabricki heblovi samo je rukohvat mnogo vislji,  tako da tamo ni nebi moglo da se stavi od VFR, mislim, moglo bi, ali bi morao da izbacis stapove tih 3-4cm iznad trouglova, tj menjao bi geometriju.
Ja sam takodje nekad imao VFR 750 rc36 i motor je fantasticno stabilan, i na velikim brzinama, miran , bez vibracija, ko po sinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Za 1000RR se raspitujem. Ne interesuje me menjanje geometrije vec samo malo da dobijem na visini rukohvata po gradu.

 

Tacnije meni uopste nije naporan motor kada se sam vozim vec kada sam sa zenom onda mi je nesto drugacije mada i tada se samo nogama drzim za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre izvesnog vremena sam na jednoj od NIS pumpi kupio neke od preparata firme K2, Akra - sredstvo za odmascivanje (pranje motora), polir pastu  i sampon za pranje automobila (u nasem slucaju motocikala). Moram da pohvalim sve ove preparate, pocev od sampona koji daje bogatu penu, odlicno uklanja ostatke od musica i druge fleke, i na kraju odlicno i intenzivno mirise! Dan posle pranja u garazi mi jos uvek sve mirise - i auto i GS ispustaju miris!

 

Polir pasta je bas pasta, kako sam davno nekad kupovao, a ne ove tecnosti ko sad. U kutiji je i okrugli sundjer za nanosenje paste. Prosto je neverovatno kako se motor sada sija, takav nije bio ni 2010 kad sam ga doterao iz Nemacke! Naravno, i na dodir je gladak, pamucna krpa koju stavim na rezervoar sama spadne sa njega, a ni kapi vode se ne zadrzavaju.

 

Akru sam probao i ranije, tako da znam sta me ceka, takodje odlican proizvod, o kome postoji i tema na forumu.

 

Sve u svemu, stekao sam poverenje u K2 i kupicu jos neke njihove "hemije". Svaka preporuka, a narocito uzevsi u obzir da je cena vise nego sportska.

 

776558.jpg?itok=lW8QxBi_

 

auto_sampon_web.jpg

 

Pasta-za-poliranje_slika_L_36936741.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Odlicna stvar! Ja sa tim perem motor, lanac, sve! A i uzeo sam ono za sjaj guma, Bold mislim da se zove? Ne da vraca sjaj gumama, onako diskretno a ne da sija onako bezveze!! Poprskao sediste, kao novo mesec dana.....Poprskao na krpu i po instrument tabli na kolima....bruka! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Odlicna stvar! Ja sa tim perem motor, lanac, sve! A i uzeo sam ono za sjaj guma, Bold mislim da se zove? Ne da vraca sjaj gumama, onako diskretno a ne da sija onako bezveze!! Poprskao sediste, kao novo mesec dana.....Poprskao na krpu i po instrument tabli na kolima....bruka! 

 

 

 

Vaistinu bruka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И ја користим овај К2 "car shampoo with wax", и такође препоруке.

Док онај без "wax" не ваља ништа :)

 

И обавезно доле да има нацртан лимун. Остало не прихватам. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Odlicna stvar! Ja sa tim perem motor, lanac, sve! A i uzeo sam ono za sjaj guma, Bold mislim da se zove? Ne da vraca sjaj gumama, onako diskretno a ne da sija onako bezveze!! Poprskao sediste, kao novo mesec dana.....Poprskao na krpu i po instrument tabli na kolima....bruka! 

 

 

ja imam zamerku... kad naprskam i obrisem sediste sa tim , guza i posle bas ide mnogo levo desno  .. hahhah 

 

ko Valentino Rosi sam u krivini .. .( pomislice neko da obaram a ja klizam )  hi hi h i

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja