Jump to content

Moto Zajednica

Malo Italija, više Slovenija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kao sto mozete da procitate u (pod) naslovu teme,ovo pisanije je rezultat moje pobede nad tehnikom :jee: .

Neko se mozda i seca,letos se dogovarali "gastosi" da se nadju tamo negde na severu Italije,pa da se malo vozaju zajedno.Jedna od meta je bio cuveni prevoj Stelvio.

Na kraju spade knjiga na dva slova,pa smo se kako je dogovoreno nasli na dogovorenom mestu samo Ivke i ja.

Njega nesto ovde u poslednje vreme nema,opravdano je odsutan :aha: ,pa cu pricu o tom dogadjaju-osvajanju Stelvia-da ostavim njemu.Ja nisam neki majstor da slikam,plus me i mrzi tako da sam prilicno siguran da on u svom repertoaru ima gomilu lepih stvari koje vredi videti.

Ja sam ovde jednu drugu pricu da vam pricam,lagano svaki dan po malo.Treba mi ovo malo da gradim iskustvo,vama nadam se nece mnogo smetati

 

Ovo cisto malo da vam privucem paznju ;)

6FtZF_18304965.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad sam vec krenuo da se verem po brdima,aj' reko' da sibnem malo do Julijskih Alpa i svima nama (barem Titinim pionirima) poznatog Triglava.Od predjasnje etape sam se odmorio par dana na italijanskom severnom Jadranu.Klasicno turisticko mesto,Caorle.KIlometarska pescana plaza,suncobran do suncobrana.Kad upekne zvezda,nema hodanja bos po pesku.More sranje,al' dobro ima ko voli.Ukusi su razliciti.

Po vec ustaljenoj rutini poranim bez budilnika.To mi nikada nije trebalo.Oko 7 sam vec u punoj ratoj opremi.Samo jos da uvezem magarence i ideemoo!

Znaci s' mora opet u brda.

Krecem put Udina,biram lokalne puteve.Sve sam razradio,napisao na papirce i stavio u prozor tank torbe.Elektroniku ne koristim.Poklonik sam teorije da se put nikada ne pogresi....eventualno se nadje neki novi.Po naseljenim mestima striktno 50,ne samo zbog kazni.Kad vidim tablu sa crvenom straftom,automaccki dodajem.Izvan naselja je dozvoljeno 90,tolerise se i mali +.Put dozvoljava i mnogo vise,pa tamo gde vidim dosta napred lepo ga zategnem.

Na glavnoj sam arteriji koja vodi na tromedju IT,A,SLO,lepo siroko...a jedna traka.Obilazim u drugu ne prelazim.

Vec sam se lepo zagrejao.Leto jeste,al je rano.Dobar deo puta onako u senci,na momente se oseca nalet svezine,verujem od obliznje reke.Vreme obecava,samo da ne bude pakao.

Usredsredjen na dogadjanja ispred mene uspevam da kraijickom oka uhvatim patrolu Carabiniera koji su tek stigli na ceku.Sunce bije pravo u oci,a oni se namontirali u senku.Jedan kao da upasuje kosulju u pantelone,drugi nesto kopa po gepeku.Spremaju se da montiraju radar 100%.Vec sam prosao,prate me pogledom,a meni nekako doslo da im mahnem... :lol: .Smejao sam se sebi i njima,pa sigurno citav sledeci kilometar.

Vec sam blizu prve vazne tacke.Sa glavnog puta SS13 skrecem desno.Tu me ceka prvi uspon.Idem ka mestu Sella Nevea.Kazu poznati ski centar ::) .Meni to nista posebno ne govori.Ne skijam.Meni se prevoji dopadaju kad su prohodni

WCYYY_sellanevea.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Put tesan,ali ipak dvosmerni.Nema nikoga :staa: .Prolazim mnoge lepe stvari i izuzetne prizore.Ponesen lepotom,jednostavno idem i upijam.Jbg. nemam naviku da stanem da slikam.Posle reko' daj da napravim neku fotku bice lepa uspomena

eS1Zs_premapredilu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tuneli uski i neosvetljeni(sem prirodno).U par navrata u samom tunelu krivina od 180' i vrlo zahebana podloga.Ja polako,pa nema problema.Ko se zaleti.....vide se tragovi da je toga i bilo

Vp4qC_tunelo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Evo ga i Sella Nevea.Izgleda sablasno pusto,a nije vise ni tako rano.Proslo 9.Dobar dan :) !Stop za fotku i dalje.Ne gasim motor.

2rjvQ_sellanevea.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Opasno sam se usredsredio na put,jer je prilicno los.Vidi se da je dobar deo godine pod snegom i mokar,pa se sav nesto truni.Ja prilicno natovaren,gledam da me ne iznenadi.Ne mogu sad tacno ni da se setim koliko je vremena proslo,rekao bih ni celih cetvrt sata.

Odjedared ispred mene nevidjeni spektakl prirode.

5dEpt_jezero.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Stao sam bukvalno na sred puta da sidjem,da bar malo okvasim ruke

ulCG0_pauzat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jezero smaragdno zelene boje zove se Predil,kao i planinski prevoj koji se nalazi u neposrednoj blizini.A sto je laaadnooooo.Isti taj prevoj slovenci zovu Predel i sve je ovo izuzetno blizu granice izmedju IT i SLO

U jednoj uvali vidim neke kajakase,kupaci "strajkuju" :lol: .Nije nesto posebno veliko.Gledam malo okolo i provaljujem opasno mesto za pravu pauzu.Odavde je i prizor,pa.....malo je reci totalni spektakl

sZsHe_predil.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

6uaYV_predil2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

LJudi ja sam i dan danas ocaran ovim prizorom.Ovo mi je'ladno desk top ::) Ja apsolutno nisam nikakav majstor za fotografiju,plus aparat je neki olympus totalni automatik zti (za totalne idiote),a slika je vrh.Ja taman da sam hteo,ne bi je ovako napravio.

Inace na vaznom se mestu nalazim.U smislu daljeg putovanja.Ovo odmoriste je na raskrsnici koja jednim krakom vodi ka pomenutom prevoju Predil/Predel,a drugim jos na sever ka mnogo ranije pomenutoj tromedji.Pravac Tarvisio

Posto imam nameru da se penjem na Vrsic,pa onda na jug ka Istri,biram pravac tromedja i ulazim u Sloveniju "odozgo".Ako se ne varam mesto se zove Podkoren.

Ubrzo nakon granicnog prelaza,na kojem naravno vise nema nikoga,dolazim do novog vaznog raskrsca.Kranjska gora.

Sad ovde bi lepo legla fotka,koju ja nisam napravio :zvizduk: .Provalio sam jednu grupu austrijanaca.Dva KTM-a i Triumph u cijem je sedistu koleginica,pa lagano za njima,jer mi se cini da znaju put,a i ritam mi odgovara.Krece lagano uspon prema Vrsicu,prilicno se zaguzvalo.Mi onako maaaalo siledzijski,jedan po jedan,probijamo se na celo kolone.Asvalt je skroz bez veze.Propanuo,sto bi rekli neki,a kad krenu serpentine tu 'ladno kocka!!!Jos sa nekom rizlom onako zlikovacki zavucenom u fugne...Totalna romantika ::) .Gledam da im ostanem blizu,ali ne previse je cujem kako lupkaju kamencici po kacigi.Samo mi jos fali da mi lansira neko nesto u far ne daj Boze :staa2:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo pa muško, pa mu ime Persa 0a-smiley.gif

 

Ma nije Persa, šalim se, odlično za prvenac, izgleda kao da ti je pedeseti putopis. Samo napred 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Rek'o cika Jager da se menja naslov.

Ja sam prilicno neuk po tem pitanju,pa molim da me se prosvetli u pomenutom smislu :neznam:

 

 

E sad dok i to ne naucim,da ja nastavim sa pricom.Necu jos mnogo da vas davim.

I tako.....gde sam ono stao......a da.

Stigoh na Vrsic,a taaamo guzva k'o na stadionu.Ovi austrijanci stali ja svirnem i nastavim dalje.K'o da sam znao....Cim sam poceo da se spustam videh jedno lepo mestasce,nesto poput vidikovca,taman da se napravi jos koja fotka i da malo odmorim podnozje kicme.Plombe su jos sve na broju.

3aEGV_vrsic.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

gyGnR_vrsic2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

S' ove strane duvka neki vetric,prilicno frisak.Naleteh tu na jedan simpatican par Slovenaca,iz Celja su.Vidim dobro se uvezali u neke suskavce,ja onako u onom odelu,provaljujem da je 'ladnjikavo,u senci smo,al' meni prija.Malo se razgovorismo.Gospon po naski skroz dobro prica,gospodza razume al' govori njini jezik.Nije problem,dosta toga razumem.

Idemo dalje.Zajahujem,kad evo ih oni austrijanci opet.Nisu se nesto puno zadrzali "gore".Bas je bila guzva,ne znam jel' to normalno,slabo motora...

Odavde je prilicno nizbrdo.Ide se za Bovec.Usput tabla za vrelo Soce,ja za trenutak zastanem,pa sve 'ocu,necu.Necu nastavljam.Sve mi nesto delovalo kao da ce biti malo off-road,pa reko' 'de d'idem sa svim onim stvarima,drzim se asvalta.Mozda i gresim,al' u nekom drugom krugu poseta obavezno.Narocito posle onoga sto mi je Soca priredila nadalje.

x5Ubq_mostk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Znaci odatle,pa sledecih jedno 50 km put prati reku,za videti obavezno :ooo: .Prirodna lepota u punom sjaju.Asvalt skoro pa perfektan.Guzve nema.Nema ni bajkera,to mi bas bese cudno.Isprekidana linija cak i u krivini :D ,uhvatio sam dobar ritam,vrlo retko kocim.Tako najbolje obozavam....Uuuuziivanciijaa :moto3: .

Okruzen gustim zelenilom pratim tok nebesko plave vode,koja kao da vri dok se provlaci kroz svoje kameno korito.U vise navrata nailazim na kajakase,interesantno uglavnom iz zemalja istocne Evrope.Sudeci barem po tablicama na parkiranim vozilima

biBMp_rivers.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

BVMod_nasoci.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ja sam promenio naslov, a ti vozi dalje, čekamo :moto3:

Pa nije Stelvio.... :zbunjen:

Prva slika jeste,to se sve desilo par dana pre ovoga o cemu sada pisem

Aj' stavi recimo "Malo Italija,vise Slovenija"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Jao ja sam to sve obišao letos Burgmanom sa devojkom....svrbe me tabani koliko mi se ide opet.....evo par sličica sa Vršiča i cenovnik u planinarskom domu :), kada se ide od Kranjske Gore ka Vršiču ima 26 serpentina po kocki, pre nas je prošao neki bus kome je iscurilo ulje i jedan motociklista je pao....izvini što uskačem u temu al sav sam se usplahirio

post-13775-0-04287100-1295992890_thumb.jpg

post-13775-0-21266200-1295992907_thumb.jpg

post-13775-0-47171900-1295992912_thumb.jpg

post-13775-0-45830800-1295992919_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...Dan je zaista divan.Suncan,"uz umerenu naoblaku" :lol: ,ali nije vruce.To me pravo da vam kazem prilicno radovalo.Prethodnih sam se dana i dobro o'ladio i propisno oznojio.

Da pomenem sad i par tehnickih stvari.Sve se ovo do sada odvija na putu koji nosi broj 206.Posle mesta Kal Koritnica nalazi se raskrsnica na kojoj bi se pojavio da sam izabrao onaj drugi put od jezera.Put koji vodi preko prevoja i granicnog prelaza Predel i Loga pod Mangrtom.Sada vec put nosi oznaku 203 i ide dalje na jug (jugo-zapad) i dalje uz Socu,ka Bovecu.

Ima nekih radova,pa se povremeno saobracaj regulise semaforom,tako da se vozi naizmenicno jednom trakom.U tim situacijama koristim priliku da se "nasilnicki" :zvizduk: probijem na celo kolone.Naravno kad je crveno i svi stoje :takoje:

Na jednom od tih semafora nailazim na jednog holandjanina koji vozi Pan European sa prikolicom (iza,k'o na kolima).On i gospodja melju kilometre.Reklo bi se ljudi u godinama,svaka casss.Samo drugarski pozdrav i gaaaas

Sve cesce u retrovizoru vidim neki beli Kangoo.Ne poznajem vozni park organa javnog reda,pa sam se isprva malo zabrinuo,medjutim ne daje niakakve signale.Ma ideeeemo.Liku ocigledno prija moj ritam i dobar deo puta vozimo tako.Kako ja,tako on.Vozimo naravno malo brze.Cini mi se samo dva puta usporavam zbog "merila hitrosti" :lol: .Toliko slovenackog ipak znam :takoje: Od "gringosa" u klasicnoj varijanti ni traga ni glasa.

Nizu se mesta,Kobarid (odavde put br. 102),Tolmin,Most na Soci...

Negde pred Idriju vidim zmirka rezerva.Ima za jos,nego mi zapade za oko jedna mala OMV pumpa uz reku.Kasnije tek,gledajuci na kartu,provaljujem da to vise nije Soca nego Idrijica.Pozdravljam se sa vozacem Kangooa mahanjem i svirkom.Bas smo se lepo "druzili".Stajem da malo odmorim,tankujem OMV 100,onako cisto probe radi.To ce tek kasnije da me iznenadi ;).Iza pumpe vidim klupicu sa suncobranom,odlucujem se za malo duzu pauzu.Dok kontrolisem rutu na karti i ispijam picence,jedini zvuci koji dopiru do mog uha su zubor vode i po koji auto,onako u prolazu

1l0ux_omv1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mW4fA_omv2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zw8tC_omv3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pokusavao sam ove tri fotke da slozim u jednu tipa-panorama.Nesto mi ne ide,mada mislim da mozete da zamislite okolinu

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja