Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 2 sati, Ninja66 je napisao:

Par je 26500 ali nema prednjih trenutno, bio kolektivni u fabrici. Ceka se uvoz.

Sad u nedostatku TF prodajem Angel ST.

Znaci zadnja Mitas TF i prednja Pirelli Angel ST su 26.500rsd? Pretpostavljam da je u pitanju ST2.

Jos jedno pitanje: Da li je za prednju za FJR bolji izbor Angel ST ili Angel GT? Zadnja definitivno vise odgovara GT model, a za prednju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
6 minutes ago, SHOKLA said:

Znaci zadnja Mitas TF i prednja Pirelli Angel ST su 26.500rsd? Pretpostavljam da je u pitanju ST2.

Jos jedno pitanje: Da li je za prednju za FJR bolji izbor Angel ST ili Angel GT? Zadnja definitivno vise odgovara GT model, a za prednju?

Nismo se razumeli, par ST je 28k.

Sigurno je bolja GT. Sve od vozaca i osecaja zavisi.

Ortak do pre 20 dana vozio samo Rove i to zestoko. Dosao sa zenom iz Trebinja, isti dan prodao R i kupio FJR. Montirao Sportforce, ne interesuje ga koliko ce preci, zeli da drzi kao zvaka. Pratim i bas da vidim koliko ce SF izdrzati na FJR u tim uslovima.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, Ninja66 je napisao:

Nismo se razumeli, par ST je 28k.

Sigurno je bolja GT. Sve od vozaca i osecaja zavisi.

Ortak do pre 20 dana vozio samo Rove i to zestoko. Dosao sa zenom iz Trebinja, isti dan prodao R i kupio FJR. Montirao Sportforce, ne interesuje ga koliko ce preci, zeli da drzi kao zvaka. Pratim i bas da vidim koliko ce SF izdrzati na FJR u tim uslovima.

Sa "R" stilom voznje na FJR bice oko 3 - 3,5k.

Te SF su poznate po mekoci i trosenju i na laksim masinama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 684 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Osim Michelinki PR i Pirelli Angel GT (i poneki Metzeler), da li je neko na FJR1300 isprobao jos sta drugo?
Konkretno mislim na Mitas Touring Force, i ako jeste, kakva su iskustva "iz prve ruke"? Koju kilometrazu mogu da izguraju, kakav im je grip i lezanje na ovoj gromadi?
И ја тренутно имам Митас ТФ. Сада су на 13+ хиљада км. Мени су се мало издеформисале, писао сам о томе, задња се појела са стране а није по средини. Предња се ушиљила лепо и потрошила до маркера.
1693f8a1c3cbd32050eb92f59ccd1492.jpg

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2062 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 6. 9. 2023. at 16:58, SHOKLA je napisao:

Ako mozes da mi javis dimenzije, ukupnu duzinu ili CENTAR-CENTAR rupe? Naravno, ukoliko odgovaraju, prihvatam ih i kao poklon, a i za kintu.

Nadjoh koske konacno...

Duzina od-do centara rupa - 165mm

Rupa f-12mm

Debljina koski - 6mm

Ako odgovaraju,

tvoje su, za DŽ naravno,

ako ne, kome odgovaraju ove mere, njegove su...za DŽ naravno. :bacikosku:

 

IMG-20230912-215202.jpg

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 13 sati, BokyBoy je napisao:

Nadjoh koske konacno...

Duzina od-do centara rupa - 165mm

Rupa f-12mm

Debljina koski - 6mm

Ako odgovaraju,

tvoje su, za DŽ naravno,

ako ne, kome odgovaraju ove mere, njegove su...za DŽ naravno. :bacikosku:

 

IMG-20230912-215202.jpg

 

Provericu, ali mislim da su ove duze, i da su MOZDA pogodne za spustanje FJR-a, ukoliko nisu predugacke.

Provericu, i javiti, a u svakom slucaju HVALA!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jos jedno pitanje za vlasnike FJR-ova:

Da li vam suvozaci-ce prilikom penjanja na zadnje sediste staju prvo na jedan zadnji fuzaster, tj do koliko kg suvozacice je provereno otporan?

Trebao bih odgovor iz licnog iskustva, provereno, jer mi se ne ganjaju nosaci fuzastera ili sami fuzasteri, ili zavarivaci za sanaciju havarije.

(ja ovu moju vazda teram da na zadnje sediste naskace kao gimnasticarka, a ona kaze "gledaj one debele na BMW-ima kako se penju, kao po merdevinama...."  :-D )

1-47123.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 684 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Обуо сам Јаворку данас. Оне "Metzeler Roadtec 01 HWM" што уграбих за пола пара ономад. Притисак напред 2.7 назад 3.0. Уз сво дужно поштовање према Митасу, ово је тотално друга димензија. Полако сам ишао до Раље па све брже и више обарао како су километри пролазили. У повратку сам био опуштен и сигуран као никада, али озбиљно. Ово је меко, упија неравнине и рупице, држи ко зубима, осећам се сигурно, ма... питам се где ми младост прође... то је други мотор начисто... знам само једно, да ако се ова гума овако буде понашала све време док траје, ја другу не купујем па макар штедео и не возио док не сакупим пара...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 8 sati, BaneVuk58 je napisao:

70 kg provereno :lol:

Pa i meni je sapAtnica tu negde 70-75... Pa, da znam, da li da menjam sapatnicu za dve "po japanskim merama" ili da nisanim BMW-a... ;-)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 6 sati, MarkoMoto je napisao:

Ma ne moze to da popusti i da je samo slaninom i cvarcima hranis. Moze da izdrzi mnogo vise :D

Izdrzavam i ja, iako nisam iz Japana... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 4 sati, Влајко je napisao:

Обуо сам Јаворку данас. Оне "Metzeler Roadtec 01 HWM" што уграбих за пола пара ономад. Притисак напред 2.7 назад 3.0. Уз сво дужно поштовање према Митасу, ово је тотално друга димензија. Полако сам ишао до Раље па све брже и више обарао како су километри пролазили. У повратку сам био опуштен и сигуран као никада, али озбиљно. Ово је меко, упија неравнине и рупице, држи ко зубима, осећам се сигурно, ма... питам се где ми младост прође... то је други мотор начисто... знам само једно, да ако се ова гума овако буде понашала све време док траје, ја другу не купујем па макар штедео и не возио док не сакупим пара...

Сент фром мај Шајоми...
 

Скупљај паре :46:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Za sve one, koji se kunu u dugotrajnost Pirelli Angel GT guma: 

Kawasaki z750s, dvoje na njemu cca 160kg + oko 20-25 kg prtljaga, predjeno oko 3500km, od toga oko 2000km na ravnom putu (do Krfa i nazad). Na autoputu nije voženo brže od 115-120km/h, pretežno oko 110.

E, sada: image.thumb.jpg.4b2b32c9e72025e4ba503b212ca8c1dc.jpgimage.thumb.jpg.c7b01abd1fe3de3274b8e67f78a7ed76.jpgKako li će tek guma izgledati nakon tih 15-20.000km, koliko neki prijavljuju da im traje?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2857 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Lično se ne opterećujem kako guma izgleda...ako drži dobro po mokrom ili. suvom može da bude romboidna. Lični sam njom prešao na FJR-u 17K i nisam morao da je menjam ali je bila 4 pune godine od montaže. Mislim da sam Metzelerim Z8 već prešao 8K i ne fali joj ništa. S e je stvar "ukusa". 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2062 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, SHOKLA je napisao:

Za sve one, koji se kunu u dugotrajnost Pirelli Angel GT guma: 

Kawasaki z750s, dvoje na njemu cca 160kg + oko 20-25 kg prtljaga, predjeno oko 3500km, od toga oko 2000km na ravnom putu (do Krfa i nazad). Na autoputu nije voženo brže od 115-120km/h, pretežno oko 110.

E, sada: image.thumb.jpg.4b2b32c9e72025e4ba503b212ca8c1dc.jpgimage.thumb.jpg.c7b01abd1fe3de3274b8e67f78a7ed76.jpgKako li će tek guma izgledati nakon tih 15-20.000km, koliko neki prijavljuju da im traje?

Na kojim pritiscima vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, BaneVuk58 je napisao:

Kod mene 2.5-2.9 plus minus

2,4 prednja i 2,8 zadnja.

Uz napomenu da je Kaaw oko 220-230kg spremna za voznju.

Pre 2 sati, BokyBoy je napisao:

Na kojim pritiscima vozis?

2,4 / 2,8bar

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 6 sati, BaneVuk58 je napisao:

Lično se ne opterećujem kako guma izgleda...ako drži dobro po mokrom ili. suvom može da bude romboidna. Lični sam njom prešao na FJR-u 17K i nisam morao da je menjam ali je bila 4 pune godine od montaže. Mislim da sam Metzelerim Z8 već prešao 8K i ne fali joj ništa. S e je stvar "ukusa". 

Ovo je prvi put da sam kupio i vozio Angel GT, po preporuci, i to iz razloga "duze" voznje udvoje sa prtljagom, a i iz razloga sto sam novu gumu platio u Austriji poprilicno ispod regularne cene, zbog DOT-a, tj starosti od 6 godina. Naravno, starost nove gume od 6 ili 7 godina ne bi trebala praviti bilo kakav problem u uslovima normalne voznje...

E, sada, guma odlicno drzi na asfaltu, ali mi prilikom svakog prelaska bele linije, u umerenom nagibu, prestroji motocikl za par cm, i stvara mi onu dozu nesigurnosti kao po vlaznim belim linijama.. Do sada sam pretezno vozio zadnje ContiRoadAttack i Michelim PR u raznim generacijama, i nisam se sretao sa pomenutim. Uz to je Kawa z750s spremna za voznju laksa od FJR za 60-70kg, pa mozda i to ima uticaja... nznm...

Jos uvek nisam ovu gumu probao na FJR, niti znam kako se ponasa na tako teskom motociklu, ali sa Kawe definitivno leti dole ovih dana, a vracam Michelinku PR koju sam pred put na odmor preventivno zamelio Angelom. Jednostavno, ne uliva mi poverenje na ovom motociklu.

Zamolio bih za iskrena zapazanja iz licnog iskustva na FJR sa Angelom GT (zadnja). Prednja bi verovatno bila Angel ST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2857 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мој стил вожње не оптерећује много гуму. Наравно да клизне на "бело" углавном кад је мокро зато опрезно на пешачком и то ми је већ и навика. ГТ сам имао на два мотора па сам хтео чисто промене ради Метцелер.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kod mene na FJR angel gt2 traje oko 7-8000km. Z8 interact, contiroadattack doguraju ~5000km. Sad sam stavio Michelin PR 4 na nagovor drugara jer se on kune u PR4.

 

Inace, za duzi put i opterecenje koristim bridgestone bt023, pokazala se kao odlicna.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Ја идем по препоруци Јамахе 2,7 / 2,9  и немам проблема. Лично искуство да су Мишелин добре гуме , овде ми Мецелер лежи боље. Неки се заклињу у Бриџстон гуме. Моје лично искуство од доласка мотора . Metzeler Roadtec 01 пређених 7.000 са старим мецелер и 3000 са новим исти модел позади , предња је сад СЕ. Поуздане на сувом и влажном, лежање и кочење сигурно.  Једино сам имао лоше искуство на прелазу преко битумена према Раљи када сам клизнуо. Све остало јако задовољан издржљивошћу такође. Не возимо сви исто, тако да искуства варирају, Ја возим преко целе године 70% градска вожња, главно превозно средство.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
On 14. 9. 2023. at 8:15, SHOKLA je napisao:

Za sve one, koji se kunu u dugotrajnost Pirelli Angel GT guma: 

Kawasaki z750s, dvoje na njemu cca 160kg + oko 20-25 kg prtljaga, predjeno oko 3500km, od toga oko 2000km na ravnom putu (do Krfa i nazad). Na autoputu nije voženo brže od 115-120km/h, pretežno oko 110.

E, sada: image.thumb.jpg.4b2b32c9e72025e4ba503b212ca8c1dc.jpgimage.thumb.jpg.c7b01abd1fe3de3274b8e67f78a7ed76.jpgKako li će tek guma izgledati nakon tih 15-20.000km, koliko neki prijavljuju da im traje?

Температура асфалта на отвореном, грејање гума и терет = ово шти видимо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 509 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 2 sati, akibuki je napisao:

Температура асфалта на отвореном, грејање гума и терет = ово шти видимо.

Kod mene na Traceru 900 Angel GT blizu 13,000 i naravno vrijeme za mijenjanje, ali nisam bio zadovoljan od prvog dana. Mnogo sam vise ocekivao pogotovo na mokrom, mada su i na suvom i zagrijanom asfaltu znale da kliznu bez ikakvog razloga. Nikad nisam dosao do faze da im vjerujem. 
Na novoj igracki su stigle Bridgstone Battlemax i nakon prvih par stotina kilometara kao da su stvorene za moj (ne pretjerano agresivan) nacin voznje. Vjerujem im vjerovatno i vise nego bi trebalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dva pitanja u vezi FJR-a godište 2002.: 

1. Da li se zazor ventila podešava "na šraf" ili uz pomoć pločica? 
2. Španer razvodnog lanca, da li je hidraulični ili na oprugu (mehanički)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja