Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
1 hour ago, miljanvasic said:

Za vikend se malo vozilo do Zlatibora, a zatim do Sarajeva i nazad. Sve u svemu nekih 900 km. Motor zaista radi i ide odlično no međutim negde između Višegrada i Sarajeva stadoh da zamenim bateriju na kamerici i kada sam hteo da nastavim javi se sledeće (snimak dole). Isto to se desilo i posle kada sam stigao kući, dakle samo kada je motor ugrejan na radnu temperaturu. Kada je hladan sve je normlano. Sumnjam na anlaser. Da li se nekome još dešavalo nešto slično?

 

 

Meni vec godinu dana. Radio anlaser, 2 baterije menjao. Izgleda da je to cest problem.

Resenje ce biti drugi anlaser.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2885 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Prvo proverite sve žice u vezi sa anlaserom. Redom: plus na ACC, na releju dolaznu i odlaznu, vezu na alternatoru. Zatim, minus! Da li je dobro vezan za šasiju ili već odakle dolazi minus na anlaser. Veoma često je problem baš u minusu.

 

Ako problem i dalje postoji, rasturiti anlaser, dobro ga očistiti, proveriti biksne i četkice. Proveriti da li su zaletovani delovi i dalje u čvrstom spoju (desilo mi se da je pukao flahčić koji je prenosio plus). Da li su šrafovi na anlaseru gde se kači plus i dalje čvrsto vezani sa ostatkom.

 

Tek posle svega toga (što ništa ne košta), i pod uslovom da ne mogu da se nađu biksne, četkice, menjati anlaser. On ili radi ili ne radi. Ako gubi spoj, to se rešava.

 

Po ovome, anlaser povlači više struje (ugase se ostale lampice), što navodi na to da je u pitanju ili loš kontakt, ili se zakrivi u biksni koja se zagreje i raširi preko tolerancije (manje verovatno).

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Sve provereno, sve je na svom mestu. Nista drugo do skidanja anlasera. Japanci su ga izgleda dizajnirali i predvideli da se nikad ne skida pa je trebalo rasturiti pola motora 🤣

Anlaser se poprilicno tesko vrti rukom. Izgleda da je do lezajeva ili sta vec. Kako god odneću ga sutra kod majstora pa ću videti šta i kako

 

20240402_145630.thumb.jpg.84dae9fee3e9bbb85a2e04399bd6a307.jpg

 

20240402_145633.thumb.jpg.2d1fba9b77aac61ba6a47573a6d64935.jpg

 

20240402_145642.thumb.jpg.ee243b8c65ea4f2f74a51b820a6bce61.jpg

 

20240402_145645.thumb.jpg.89fbfc5a8234a76649eea1d2c40c0aa3.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Da ne mracim, tako sam i ja. Stavljene nove cetkice i pojacana masa. Posle silnog rasturanja opet isto. Odlepio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, Ninja66 je napisao:

Da ne mracim, tako sam i ja. Stavljene nove cetkice i pojacana masa. Posle silnog rasturanja opet isto. Odlepio.

Ubi ga k'o zeca 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Cena novog anlasera u Barelu, prava sitnica 104720, slovima: sto cetiri hiljade sedam stotina dvadeset dinara 🤣

Uradiću remont i naručiti verovatno sa ebaya novi zamenski, 80-120 eura su cene plus troskovi carine i pdva

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Cena novog anlasera u Barelu, prava sitnica 104720, slovima: sto cetiri hiljade sedam stotina dvadeset dinara 
Uradiću remont i naručiti verovatno sa ebaya novi zamenski, 80-120 eura su cene plus troskovi carine i pdva
Pa vidi šraf/ bolcna koja drži pločicu prednje šape za Suzuki bandit pre 3 godine 4.500 din komad u EuroSumaru i čekanje 15 dana

Solo rajder sa stolicom i osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
14 hours ago, miljanvasic said:

Cena novog anlasera u Barelu, prava sitnica 104720, slovima: sto cetiri hiljade sedam stotina dvadeset dinara 🤣

Uradiću remont i naručiti verovatno sa ebaya novi zamenski, 80-120 eura su cene plus troskovi carine i pdva

Isto razmisljamo, nov aftermarket. Vidim po internetu da ljudi takve montiraju po svetu, jedino je isporuka problem, par nedelja ili meseci. Ako iskopas nesto povoljno i brzo, okaci ovde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Skoro je neko pisao oko led sijalica za fjr. Evo sad sam menjao sijalice zbog tehnickog pa sam slikao ove sto imam. Prezadovoljan sam, evo vec godinu dana rade bez problema, odlican cut-off imaju, ne treba guma da se sece niti menja jer se ventilator odsrafi i leze sve lepo na fabricku gumu. Kupljene kod nas na KP, oko 50-60e placene pre godinu dana, garancija godinu dana.

20240330_134303.jpg

20240330_134310.jpg

20240330_134316.jpg

20240330_134350.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Ja isto na bivšem tdm-u, preporuka za one kojima ne smeta 6500k belo svetlo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300

Pozdrav svima,

 

Od skoro sam ponosni vlasnik legendarnog FJRa, i uskoro zavrsavam sa celokupnim servisom svega (poslednja stavka prednje vile) i od sledece nedelje nadam se u prvu voznju za ovu godinu...

Nego imam jedan problem vizuelnog tipa, pa ako moze mala pomoc, bio bih veoma zahvalan. Naime, pokusavam da nadjem one plasticne poklopce na repu gde idu bocni koferi... Slike u prilogu:

 

Hvala unapred 

IMG_20240404_114257.jpg

IMG_20240404_114250.jpg

IMG_20240404_114242.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Na cega obratiti paznju prilikom kupovine polovnog?
Ima li nekih generacija za izbegavanje?
Samo su ovi noviji imali "recall"

Solo rajder sa stolicom i osmehom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Anlaser monitran nazad, noṣ̌en kod majstora Miladina Pavlovića iz Stajićeva, cena popravke 4000 dinara. Sada nema tog prekidanja pri startovanju motocikla ni kada je motor ugrejan ali mi se čini kao da malo sporije vrti odnosno kao da je potreban jači akumulator. Akumulator je nov, stavljen pre neka 2 meseca, punjenje je u redu kao i svi kontakti tako da mislim da reparacija anlasera i nije neko dugoročno rešenje. Naručio sam i novi analser preko eBaya iz Australije, cena nekih 140$ plus troškovi našeg pdva i carine dok stigne

 

https://www.ebay.com/itm/186344677993?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=otru79l-qqu&sssrc=4429486&ssuid=UwIFvZvHRUu&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Promenio član miljanvasic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Posle svake popravke ide i onaj psihološki faktor ...dal' radi bolje/lošije...pošto si poručio nov sad se opusti i teraj dok traje.....a imam neki osećaj da će potrajati. Tako obično biva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1607 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Akumulator staviti fabriku,ali voditi racuna o 'udarnoj' snazi. Nije svaki isti. Uzmi kvalitet. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A
32 minutes ago, DaliborBP said:

Akumulator staviti fabriku,ali voditi racuna o 'udarnoj' snazi. Nije svaki isti. Uzmi kvalitet. 

Stavljena yuasa koja je bila najakuplja i imala najvecu udarnu snagu od svih akumulatora u ponudi za fjra

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 694 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

А може и 4 пута јефтинији Ландпорт, баш ме занима да ли ће та Јуаса да траје као 4 ова

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 4/6/2024 at 8:51 PM, Влајко said:

А може и 4 пута јефтинији Ландпорт, баш ме занима да ли ће та Јуаса да траје као 4 ова emoji6.png

Сент фром мај Шајоми...
 

 

On 4/6/2024 at 9:40 AM, miljanvasic said:

Anlaser monitran nazad, noṣ̌en kod majstora Miladina Pavlovića iz Stajićeva, cena popravke 4000 dinara. Sada nema tog prekidanja pri startovanju motocikla ni kada je motor ugrejan ali mi se čini kao da malo sporije vrti odnosno kao da je potreban jači akumulator. Akumulator je nov, stavljen pre neka 2 meseca, punjenje je u redu kao i svi kontakti tako da mislim da reparacija anlasera i nije neko dugoročno rešenje. Naručio sam i novi analser preko eBaya iz Australije, cena nekih 140$ plus troškovi našeg pdva i carine dok stigne

 

https://www.ebay.com/itm/186344677993?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=otru79l-qqu&sssrc=4429486&ssuid=UwIFvZvHRUu&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Naruci na adresu nekog prijatelja u Austriji, i neka ti donese ili posalje, i nemas pdv i carine.

@Vljko: greska u citiranju, jbg, internetski poludoucen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 4/5/2024 at 2:42 PM, dukishn said:

Pozdrav svima,

 

Od skoro sam ponosni vlasnik legendarnog FJRa, i uskoro zavrsavam sa celokupnim servisom svega (poslednja stavka prednje vile) i od sledece nedelje nadam se u prvu voznju za ovu godinu...

Nego imam jedan problem vizuelnog tipa, pa ako moze mala pomoc, bio bih veoma zahvalan. Naime, pokusavam da nadjem one plasticne poklopce na repu gde idu bocni koferi... Slike u prilogu:

 

Hvala unapred 

IMG_20240404_114257.jpg

IMG_20240404_114250.jpg

IMG_20240404_114242.jpg

Zar i ti poklopcici postoje? Pojma nisam imao, kao sto pojma nemam da li ih ja imam na FJR ili ne? Imam kofere i nemam pojma da li ti poklopci postoje i sa njima, ili su samo na masinama bez kofera,,,???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 4/3/2024 at 4:27 PM, mrxfon said:

Skoro je neko pisao oko led sijalica za fjr. Evo sad sam menjao sijalice zbog tehnickog pa sam slikao ove sto imam. Prezadovoljan sam, evo vec godinu dana rade bez problema, odlican cut-off imaju, ne treba guma da se sece niti menja jer se ventilator odsrafi i leze sve lepo na fabricku gumu. Kupljene kod nas na KP, oko 50-60e placene pre godinu dana, garancija godinu dana.

20240330_134303.jpg

20240330_134310.jpg

20240330_134316.jpg

20240330_134350.jpg

Imas li neku oznaku tih sijalica, ili jos bolje link ka oglasu? Pretpostavljam da su za oborena svetla, cim navodis cut-off. A sta se preporucuje za duga svetla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
Pre 2 sati, SHOKLA je napisao:

Imas li neku oznaku tih sijalica, ili jos bolje link ka oglasu? Pretpostavljam da su za oborena svetla, cim navodis cut-off. A sta se preporucuje za duga svetla?

Evo ja ću da postavim link 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €11.42  50% Off | LED Projector Lens H4 Motorcycle Headlight Bulb 12V Canbus H4 9003 HB3 Hi Lo Beam Moto Headlamp For ATV UTV Motorbike Lamp

 

 

One su H4, imaju svoj projektor za kratko a za dugo koriste reflektor iz fara. Jedina "mana" je što im je boja svetla 6500k, nemaju varijantu u žutoj 4300k.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
8 minutes ago, TomyB said:

Evo ja ću da postavim link 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €11.42  50% Off | LED Projector Lens H4 Motorcycle Headlight Bulb 12V Canbus H4 9003 HB3 Hi Lo Beam Moto Headlamp For ATV UTV Motorbike Lamp

 

 

One su H4, imaju svoj projektor za kratko a za dugo koriste reflektor iz fara. Jedina "mana" je što im je boja svetla 6500k, nemaju varijantu u žutoj 4300k.

Upravo sam pretrazio ceo kp, i nisam nasao te sa sopstvenim socivom.  😞

Inace, koja vrsta sijalica idu u FJR za kratka, a koje za duga svetla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja