Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Gledam neku montažu ručke zadnje kočnice na guvernalu. Praktikuje se za enduro. Nešto sam se istresirao na nekim nizbrdicama pa malo jutublirao pa se pojavile neke ideje ....ako je to uopšte moguće za naše motore 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 2 minuta, Влајко je napisao:

Имао сам среће emoji23.png

Сент фром мај Шајоми...
 

Где си пазарио у шведској , Блокет или ти је неко тамо тумарао? Јави, немој да виљушкариш. Да пазарим и ја, за почетак као огрлице да их носим

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Где си пазарио у шведској , Блокет или ти је неко тамо тумарао? Јави, немој да виљушкариш. Да пазарим и ја, за почетак као огрлице да их носим
Прво, код мене су већ годину дана а друго то је купио друг од друга, грешком, нема шансе да се сазна где... али пробаћу...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 8 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Gledam neku montažu ručke zadnje kočnice na guvernalu. Praktikuje se za enduro. Nešto sam se istresirao na nekim nizbrdicama pa malo jutublirao pa se pojavile neke ideje ....ako je to uopšte moguće za naše motore 

Дај неку фотку или јутјубета да се образујем, што кажу ови савремени едукујем. Ја сам наручио ово са еБеЈа за кофере да ми не скакућу. Прошле године ми је летео кофер када сам бупнуо неки пресек асфалта на путу

s-l500.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

А мени треба савет, кад намонтирам ове гуме, на колико да их пумпам? 2.5-2.9 је очигледно мало. По страним форумима причају да држе предњу на 2.8-2.9 а задњу на 3.1-3.2... Нисам паметан, ал' то већ знате...

Сент фром мај Шајоми...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 6 minuta, Влајко je napisao:

А мени треба савет, кад намонтирам ове гуме, на колико да их пумпам? 2.5-2.9 је очигледно мало. По страним форумима причају да држе предњу на 2.8-2.9 а задњу на 3.1-3.2... Нисам паметан, ал' то већ знате...

Сент фром мај Шајоми...
 

Ја рокам по параметрима 2.5 и 2.9 на мојих 95 кг

0-02-05-70acf5871500c3fd530c0c6e7eef35ecc6e30513be86123dfc25cf21abfa5805_fcbccdb8173852b.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

2.5 2.9......140 kg +100kg kamp opreme ;)....jbg. zato mi traju 20.000 km :lol:

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pošto par godina unazad kampujem i javlja se problem silaženja po klizavom, rasutom terenu nizbrdo gde je potrebno koristiti zadnju kočnicu ....koja kod mene je nemoguća misija kad treba i balansirati nogama. Prednja onda šeta levo desno ....Bože me sačuvaj. Gledao neke klipove, deluje jednostavno. Uglavnom koriste endurci. Razmišljam o nekoj "home made' varijanti53ce48a82100495d56f59bd8db4e302a.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bane, ja kad treba da se strmopizdim po nekom makadamu ugasim motor, ubacim u prvu ili drugu i stiskanjem kvacila kocim zadnji tocak... Prednju kocnicu ne pipam, po takvom terenu padam o'ma cim je stisnem :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 8 sati, Влајко je napisao:

А мени треба савет, кад намонтирам ове гуме, на колико да их пумпам? 2.5-2.9 је очигледно мало. По страним форумима причају да држе предњу на 2.8-2.9 а задњу на 3.1-3.2... Нисам паметан, ал' то већ знате...

Сент фром мај Шајоми...
 

Ово је за Вука грешком убачено на Влајка. Пардонирам. Да Вуче, ти си висок. Ја са мојом висином 185-186 идеално ми је све испод ( била плава и` л гарава). Постоји ли нека опција да се помери и прилагоди ножна твојој висини? Ја ћу да ти прогуглам и ту опцију ако постоји нешто за вас големе, горостасе на мотору

Promenio član akibuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Pošto par godina unazad kampujem i javlja se problem silaženja po klizavom, rasutom terenu nizbrdo gde je potrebno koristiti zadnju kočnicu ....koja kod mene je nemoguća misija kad treba i balansirati nogama. Prednja onda šeta levo desno ....Bože me sačuvaj. Gledao neke klipove, deluje jednostavno. Uglavnom koriste endurci. Razmišljam o nekoj "home made' varijanti53ce48a82100495d56f59bd8db4e302a.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom

 

Вуче гледај од 03:20


Такође види и ове модификације , можда ти значи
 

 

Promenio član akibuki
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Stigosmo za vikend koji je za nama i do Durmitora, malo do primorja i preko Trebinja i ostatka BiH do kuće. Nekih 1500 km, čisto da se malo razrade nove kočnice. Pored toga, odusevljen sam koliko je motor zapravo udoban vez bilo kakvih prepravku sedišta i slično. 700 - 800 kilometara u danu bez problema uz pauzu za kafu i drugu za ručak :yamaha:

20230831_160956.thumb.jpg.e28cc9c27bc54328c1bc668dd6afd7ca.jpg

 

20230831_160908.thumb.jpg.b19ab481acd1e61ba605ccf4221a0d71.jpg

 

dji_fly_20230831_155928_556_1693512826145_photo_optimized.thumb.jpg.b2db0363475f15adb0cc623a8a0adea7.jpg

 

20230831_163556.thumb.jpg.bfc4757b3bf480a5ef5af44d040d6d42.jpg

 

20230901_072253.thumb.jpg.08d6f26bd9b7e5d65280a2da664bd7bf.jpg

Promenio član miljanvasic
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dovoljno da staneš, slikao,malo protegneš noge,uživanje u predelima i bez problema prelazio tu kilometražu.....normalno i krštenica čini svoje. Uživaj

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
On 29. 12. 2022. at 18:20, mrxfon je napisao:

Ovo je jedan od poznatijih aftermarket quickshiftera i firma je prilicno ozbiljna. Cak imas i aplikaciju za telefon preko koje se povezujes na uredjaj i imas mogucnosti podesavanja u najsitnije detalje.

Ovo nije jedan od poznatijih nego je jedan od dostupniiih / povoljnijih , i dalje aftermarker...

To sto imas app na tel - apsolutno ne znaci nista ako ne znas o tome , a verujem da nas puno ima koji ne znamo ...mnogo puno... 

Imas neke difolt podesavanja , isto koliko i "fabricka" podesavanja suspenzije kad motor napusti fabriku , ali to je osnova. Daleko od konacnog..

Na kraju , probao sam par motora sa ovim QS i deluje smesno ...promenis brzinu , prodje 3 sekunde , motor se pokloni i promeni...ja garantujem da cu brze promeniti bez kvacila nego QS... 

Zato se i javih u temi - da pitam , jesi li namestio , kako radi, slikaj nam te paramtere na app , ili , jos bolje , kad si u mogucnosti napravi koji klip da vidimo kako radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1451 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 2. 6. 2022. at 0:01, mrxfon je napisao:

Odes lepo u Jeep komerc i odneses im crtez tj dimenzije i oni ti na cnc-u izrezu koske. Ja sam placao oko 1500din za obe. 1mm na koski je oko 6.25mm na zadnjem delu. Otprilike, ako skratis koske za 4mm dobices vislji zadnji kraj za 25mm.

 

Meni je smetalo sto FJR nije agilan na kratkim krivinama, pa sam spustio prednje vile za 25mm, a zadnji podigao za isto toliko i uradio malo stelovanje ogibljenja. Takodje sam dodao i bar riser-e da bi vratio polozaj tela kao kod originalnog setup-a jer mi je to odgovaralo. Sad je dosta povozniji po krivinama, brze reaguje.

 

Ako se budes odlucio za stelovanje ogibljenja, javi mi se pa cu te uputiti kako i sta treba.

Na onom crtezu koske, koji si ovde u temi okacio pre par godina, nisi naveo duzinu od centra do centra rupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2113 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, SHOKLA je napisao:

Na onom crtezu koske, koji si ovde u temi okacio pre par godina, nisi naveo duzinu od centra do centra rupe.

Imam ja fabricke koske sa Tunderace-a, mozda odgovaraju za fjr, ja sam pravio krace, samo da ih nadjem i postavljam dimenzije, na poklon naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1451 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 33 minuta, BokyBoy je napisao:

Imam ja fabricke koske sa Tunderace-a, mozda odgovaraju za fjr, ja sam pravio krace, samo da ih nadjem i postavljam dimenzije, na poklon naravno.

Ako mozes da mi javis dimenzije, ukupnu duzinu ili CENTAR-CENTAR rupe? Naravno, ukoliko odgovaraju, prihvatam ih i kao poklon, a i za kintu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Evo sad bas trazim koja je duzina i nema nigde. Uglavnom, premeri koja je duzina na stock dog bone-u i ako smanjis za 

4mm dobices ~25mm na visini pozadi

5mm dobices ~32mm na visini pozadi

 

Ja sam isao na 4mm.

 

Za precnik rupe stavi 12.5mm da moze sraf lepo da prodje, 12mm je knap pa mora malo da se isturpija unutrasnji precnik.

Promenio član mrxfon
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
On 9/5/2023 at 11:08 AM, Darko Mihajlovic said:

Ovo nije jedan od poznatijih nego je jedan od dostupniiih / povoljnijih , i dalje aftermarker...

To sto imas app na tel - apsolutno ne znaci nista ako ne znas o tome , a verujem da nas puno ima koji ne znamo ...mnogo puno... 

Imas neke difolt podesavanja , isto koliko i "fabricka" podesavanja suspenzije kad motor napusti fabriku , ali to je osnova. Daleko od konacnog..

Na kraju , probao sam par motora sa ovim QS i deluje smesno ...promenis brzinu , prodje 3 sekunde , motor se pokloni i promeni...ja garantujem da cu brze promeniti bez kvacila nego QS... 

Zato se i javih u temi - da pitam , jesi li namestio , kako radi, slikaj nam te paramtere na app , ili , jos bolje , kad si u mogucnosti napravi koji klip da vidimo kako radi...

Ne znam sa kojim qs si imao iskustva ali ovaj menja brzinu u nekom delicu sekunde. Ako motor stigne da se pokloni onda je qs ili neispravan ili lose podesen. Pravo da ti kazem nisam hteo da menjam fabricke parametre jer po meni odlicno radi i sto se tice brzine promene i broja obrtaja na kojima je qs aktiviran.

 

Ne mozes brze od ovog da promenis brzinu i bez kvacila jer moras da pustis rucicu gasa. 

 

Ne kazem da je najbolji aftermarket qs ali ako uzmes u obzir cenu i to sto ne vozim ovaj motor po stazi, onda je jedan od najboljih.

 

Nije mi trebutno app povezana sa qs-om pa ne mogu da ti posaljem parametre. A na netu imas dosta klipova kako radi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1451 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Osim Michelinki PR i Pirelli Angel GT (i poneki Metzeler), da li je neko na FJR1300 isprobao jos sta drugo?

Konkretno mislim na Mitas Touring Force, i ako jeste, kakva su iskustva "iz prve ruke"? Koju kilometrazu mogu da izguraju, kakav im je grip i lezanje na ovoj gromadi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A
Pre 2 sati, SHOKLA je napisao:

Osim Michelinki PR i Pirelli Angel GT (i poneki Metzeler), da li je neko na FJR1300 isprobao jos sta drugo?

Konkretno mislim na Mitas Touring Force, i ako jeste, kakva su iskustva "iz prve ruke"? Koju kilometrazu mogu da izguraju, kakav im je grip i lezanje na ovoj gromadi?

Ja vozim na Mitas Touring Force, kako sada FJRa, tako sam i Diverziju 900 koja je takođe težak motor. Za sada sam na FJRu presao nekih 12000km sa njima i po mom nekom misljenju mogu izgurati jos nekih 5000 sigurno. Vozio sam i po suvom i po mokrom, hladnom i toplijem vremenu i generalno zadovoljan sam i kako drže i koliko su dugotrajne . Naravno, ne neka ekstremna vožnja i obaranja do krajnjih granica, ali za opuštenu, "touring" vožnju i više nego dobre za taj novac. Koje su krajnje granice ne znam, nisam pokušavao. Zna malo da prokliza na belim linijama i konkretno kod mene počinje malo da se "kocka" zbog dosta vožnje po pravom pitu. Mislim da nema smisla dati duplo više novca, konkretno za set Angel GT 2, ali sve je to stvar ličnog mišljenja, stila vožnje itd. Za sledeću sezonu ću montirati nove gume i verovatno će to opet biti Mitas TF jer sam zaista generalno zadovoljan kako se ponašaju na motoru.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2659 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
13 hours ago, SHOKLA said:

Osim Michelinki PR i Pirelli Angel GT (i poneki Metzeler), da li je neko na FJR1300 isprobao jos sta drugo?

Konkretno mislim na Mitas Touring Force, i ako jeste, kakva su iskustva "iz prve ruke"? Koju kilometrazu mogu da izguraju, kakav im je grip i lezanje na ovoj gromadi?

Upravo na trecem paru Touringa i predjem oko 12.5-13000 km, ostrije voznje sa nas dvoje i tri kofera uvek. Ima boljih guma ali za te pare meni veoma odgovara. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1451 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 3 minuta, Ninja66 je napisao:

Upravo na trecem paru Touringa i predjem oko 12.5-13000 km, ostrije voznje sa nas dvoje i tri kofera uvek. Ima boljih guma ali za te pare meni veoma odgovara. 

Znas li cenu kompleta prednja-zadnja, 120-180? Cini mi se da si ti pisao ranije da ih imas u ponudi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2659 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
1 minute ago, SHOKLA said:

Znas li cenu kompleta prednja-zadnja, 120-180? Cini mi se da si ti pisao ranije da ih imas u ponudi?

Par je 26500 ali nema prednjih trenutno, bio kolektivni u fabrici. Ceka se uvoz.

Sad u nedostatku TF prodajem Angel ST.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja