Jump to content

Moto Zajednica

stublina za speedfight 2..turska nova ili org polovna?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

imam SF 2 ,treba da zamenim stublinu i klip....e sad pitanje je da li staviti polovnu a original sa novim klipom ili ipak uzetu tursku ali sve novo?

o novoj a original ne razmisljam jer je papreno skupa....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Koji je klip u pitanju? Original ili kopija? Mislim da ti je bolja varijanta polovni ali dobar cilindar. Opet, novo je novo, a ovo ti je nekako provereno. Sta se tebi desilo sa klipom pa da ti je otisla stublina? Koliko je kubika, i sto ga ne odneses na obradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

50cc je...kupio sam ga sa nekim klipom vec,navodno je bio org ,sad nisam ni ja siguran,probao da menjam neki koji nije bio original i opet nije htelo...kao da je stublina postala ovalna pa kad se motor zagreje,das gas do daske on se lepi za stublinu,i motor se gusi...e sad sto se tice obrade tu je drugacija stvar,unutrasnjosto stubline je neki cvrrst materijal koji se mnogo tesko obradjuje...oni to obrade i stave cauru unutra da bi bio po standardu...majstor rece da mnogo puta to i ne bude bas onako kako treba.....a sa tom manom stubline i klipa sam kupio motor,tako da ne znam zbog cega se to sve desava....

 

@ damir...vodeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

upravo tako ali nisam za tu varijantu,iovako trosi 5l na 100 jos mi samo treba veci klip....

mozda probati sa novim klipom original,ssto su dodatni troskovi,pa ako ne uspe onda cela stublina,ali nova ili ne? ipak polovna moze da bude dobra ali i ne ne mora da znaci....ipak ce motor na prodaju,samo ga treba osposobiti,po mogucstvu sto jeftinije 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Ako ima ostecenja po cilindru ne vredi stavljati nov klip zeznuce i njega. Moguce da vec neko nesto radio pa nije precizno odradjeno, ili je neodgovarajuci klip. Jesi gledao imas li ulja, i jel radi pumpa?

 

Imas rms-ovih kitova po pristupacnim cenama, ja licno na svom skuteru imam rms kit 50cc vec 2god i ide bez problema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ko zna sta je ko pokusavao....pa imam problem malo oko pumpe,pusi on kad ga vozim ali koliko ja znam sajla za gas se racva na 2 dela,jedan ide u karb dok druga ide na pumpu,ali kod mog nije tako,pumpa nije vezana za sajlu,tako da uvek isti protok ulja ima,tamo gde treba da bude sajla ima kao neki sraf ali okreces ga do mile volje i ne znam kako da ga ostavim,u koji polozaj....rekose mi da je ta pumpa staticna....mozda je i do nje ali kontam kad ga vozim pusi,znaci trosi ulje,i cini mi se da brzo potrosi...bolje da pusi vise nego da ne pravi dobru mesavinu...reci mi gde si ti uzeo i imas li neki link da pogledam ja sta i kako oko kita....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Definitivno nevalja cilindar. Mozda je doslo do pregrevanja pa se malo uvio ili ko zna... Svi ti francuzeri imaju cilindar koji je izliven od nekog aluminijuma a sami tunel je ojacan odnosno hilzovan. To je jeftinija varijanta pri izradi ali posle samo muke sa njim.

Kit, za kit sam cuo da ima momak u Sremskoj Mitrovici. Mogu da ti dam njegov telefon pa da proveris. Decko ima i servis i to jako dobar pa mozes da pokupis i neki savet.

Kada bi razbusio na veci fi kao sto je rekao Damir, smanjila bi ti se potrosnja a ili bi ostala ista, ali bi se zato vozio mnogo brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

povecala bi se potrosnja sig,verujem....to mi bas ne treba a sto se tice kit-a ne znam ni ja,imam mnogo vrsta,pitanje je sad sta uzeti a da je ok.... mogu da uzmem broj pa da pitam,mozda cu dobiti neku korisnu informaciju.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih uzeo novu termo grupu ali orig. ako ne to bar od nekog ko je kvalitetniji, tipa Anthena, Polini, Malossi... Jeste malo skuplje ali neces da se pokajes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imalo je ranije standardnih komkpleta u Kompp0u. RMS je bio u pitanju. Znam ljude koji su dugo vozili sa tim bez problema. Zovni pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ok hvala .....

danas sam zvao i pitao poznatog "gedzu" iz bg-a koji mi je nudi dobru stublinu org za 40 e + nov klip.... a imam ponudu RMS h2O fi40 50cc 46e - bez glave ,stavim staru glavu i resim problem za 46e,nadam se da bi bilo pouzdano....motor ce na prodaju tako da se ne brinem oko ne znam kakvog kvaliteta.da pogledam i pitam ovo sto perlx rece i jos nekog majstora za savet pa cemo videti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja