Jump to content

Moto Zajednica

iGo kutak

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hajde da postavim jedno pitanje (mada smatram da možda i nije baš striktno vezano za ovu temu).

Već nekoliko godina koristim iGO navigaciju instaliranu na tel. (Huawej i Samsung S3) i sve to funkcioniše dobro. Imam i Contrast i Tom Tom i Hero karte (uglavnom koristim Hero) i prošao sam motorom uz pomoć ove navigacije Nemačku, Švajcarsku, Austriju, Bugarsku, Rumuniju, .... (vozio po Minhenu, Beču, ....) i sve je skoro bez greške.

U kacigu sam imao ugrađene slušalice (sa žičanom vezom), priključio se na telefon i dobijao glasovna uputstva (što je izuzetno dobra opcija za po grad).

Međutim nedavno sam u kacigu ugradio bežični (CARDO Scala) komunikator i sada mogu da komuniciram sa suvozačem i da telefoniram, ali u slušalice ne dobijam upozorenja iz navigacije, a takođe ni muziku niti bilo koji drugi ton iz telefona. Ton iz navigacije ili muzika čuje se iz zvučnika ugrađenog u telefon.

Očigledno da je u pitanju neki problem u odnosu telefon-navigacija, pa ukoliko neko ima ideju kako ovo može da se reši bio bih jako zahvalan.

Ziko probaj da instaliras handsfree aplikaciju sa google prodavnice- pa preko nje i komunikatora probaj da viidiš da li hoće zvuk, kao i mono bluetooth router (ovaj drugi ako imaš problema sa zvukom u slusalicama). Sličen probleme sam imao i ja sa handsfreejem (doduše bila je neka kombinovana varijanta ručne modifikacije na postojeći fabrički handsfree)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo i ja zaludan u ove tmurne dane pa rešio da se igram malo. Instalirao sam na tel, android je u pitanju, navigaciju HERE. Gledam paket mapa za celu evropu oko 10GB ako sam dobro video - nešto mi to mnogo. Ovo 10GB je kad otvorim navigaciju i odem na opcije i preuzimanje mapa. Sad skidam neki paket mapa Europe 2014Q3 oko 5,4GB.

Hteo bih da instaliram i Igo navigaciju na telefon pored Here. Rezolucija ekrana je 800x480. Imam Igo na drugom telefonu HTC - služi samo kao rezervna navigacija, tabletu i navigaciji. E sad bih hteo da je ubacim i u telefon koji koristim. Nikad to nisam radio, radio mi drugar ali sad bih hteo to sam da odradim. Treba mi neki link za instalaciju IGO navigacije i neko uputstvo kako se ubacuju na telefon i mape. Da li su ove mape što sam skinuo Europe 2014Q3 dobre i da li mogu da ih ubacim i Here navigaciju.

Pomažite, nešto sam se zagrejao za ovo da sam odradim.

Evo sad gledam i ne mogu da nađem gde su mape koje sam skinuo. Čekirao sam opciju da se skidaju na karticu a ne u memoriju telefona ali ne mogu da ih nađem. Kako se označava folder gde se pakuju mape ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Nisam baš neki ekspert za igo, jer od uvek koristim Here i po meni nema bolje navigacije (opet kažem po meni). Nemoj to da te buni što su ogromne mape Evrope, tako su i za iGo ili bilo koju drugu navigaciju. Moja neka preporuka je da skineš za zemlju za koju ti je potrebna, npr meni je srbija non stop u telefonu (mapa) a ostalo nemam. Npr kada negde trebam da idem u inostranstvo samo skinem njihovu kartu za sebe i to je to. Jer nema svrhe da mi stoji karta Nemačke a nikada još nisma tamo bio, barem ja tako gledam.

Ovo sve pričam za Here mape jer one se skidaju ponaosob.

Igo je malo drugačiji moraš preko kompa da skineš mape odgovarajuće i to posle da prebaciš u odgovarajuće foldere unutar moba. Te mape što imaš kolega 2014Q3 su starije i to baš baš. Jer su iz 2014 godine kvartel 3(od 4) što mu dođe nekih godinu ipo dana.

Ono što mogu ja da ti pomognem imam neki iGo što mi je dao prijatelj (kada sam je isprobavao) koji je kompatibilan sa svim rezolucijama, u stvari on sam podesi rezoluciju u odnosu na telefon i ne moraš da tražiš odgovarajući igo, ali je problem što su u njemu mape baš neke starije možda više od 2 god..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam isto na HERE instalirao samo mape naših suseda tj ex yu a ostalo kao što kažeš po potrebi. Hteo sam da imam i Igo za ne daj bože ako zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@ nasaStvar -  druze , imam ja instalaciju za sve rezolucije ... znaci instaliras je na tel - rad na celom ekranu , instaliras je na tabletu - radi preko celog ekrana  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Zemzem veruj mi druže do sada me nije izneverila Here nikada, gde god da sam otkucao tu me je i dovela. Ali hoću da kažem i da je iGo odličan ali meni nekako ne odgovara. Tako da nema potrebe da te brine Here, ako je to problem.

@darko baš takvu instalaciju imam i ja, koja paše na svim uređajima (tj rezolucijama).

Ali postoje i posebne instalacije samo za određene rezolucije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Darko onda se ja izvinjavam nisam znao za taj podatak :)

Meni se Hera gubila par puta nije mi pokazivala pravu km do odredista nekako najvise verujem u iGo,mada kada god mogu idem bez navigacije malo me navigacija zaglupljuje samo u nju gledam a kada idem bez nje pamtim objekte itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

@ nasaStvar - druze , imam ja instalaciju za sve rezolucije ... znaci instaliras je na tel - rad na celom ekranu , instaliras je na tabletu - radi preko celog ekrana ;)

Imam i ja neku, rade sve rezolucije, ali pri svakom pokretanju moram da podesavam sve iz pocetka... Jel se desava to na tvojoj instalaciji?

To malo vise smara, pa mi je sad u telefonu garminov Navigon koji je ok.

 

Inace tu Here navigacuju koju skidate, jel ona radi offline?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisam još probao ali koliko se sećam HERE radi kao i navigacija tj ne treba ti internet. Skinuo sam je preko telefona - direktna instalacija i onda skidao mape koje su mi bile interesantne za početak. Nisam je još testirao kako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Here navigacija ima opciju da radi preko interneta a takodje postoji mogucnost da se svaka mapa besplatno downloaduje na memoriju telefona. Kada se skine mapa treba samo uci u meni i selektovati "offline maps" opciju i onda ona cita mape sa memorije umesto da ucitava preko interneta. Ja sam je koristio ove godine u Grckoj, odlicno se pokazala! Takodje je koristim i po Beogradu, za sada nemam zamerki... Takodje su od skoro i ubacili da moze da prijavljuje guzve u saobracaju, ali za tu opciju mora da bude ukljucen internet kako bi ucitavala podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kao što je rekao funky sve stoji tako. Bez problema može da radi navigacija bez interneta. Ja sam se čak zeznuo pa kada sam išao do grčke nisam imao mape (here) pa sam morao preko Google mapa da se snalazim tamo i mogu reći da sam potpuno zadovoljan i da sam od tada promenio mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јел може неко да ми пошаље (бар у приватној поруци) линк ка Иго за телефон -  720x1280 piksela је резолуција. Хвала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ne znam da li se mogu postavljati linkovi za skidanje. Da li je to protiv pravila???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Honda CR250R

ako se jos niste snasli,imao sam ja ja igo primo za android,vidjecu na racunaru ako nadjem pa kacim pa cu postaviti link,samo nzm za koju rezoluciju je 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Danas me loša mapa koštala 5000 din. ili u roku od 8 dana "đeca i vojnici, pola od toga:tras2:

Da li je HERE 2015.Q4 poslednja?

 

Drugo što me zanima, da li neko ima ideju zašto mi glas malo kasni na navigaciji multimedije u autu? Da li je i to do mapa? Npr. već sam došao na raskrsnicu i tek onda mi govori gde da skrenem, iako sam na mapi već video.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja