Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje registracije za motocikle

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Sta je sad tacno, jel su smanjili ili ne?

 

ja sam za svoju hondu platio u sep 2010 registraciju skoro 16000 din sa svim glupostima, 95to godiste............koliko je sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Harley Davidson Heritage Softail Classic

narodna skupstina republike srbije/doneti zakoni/ ZAKON O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POREZIMA NA UPOTREBU, DRŽANJE I NOŠENJE DOBARA donet 29 12 2010 objavljen u sluzbenom glasniku 101 10 vazi od 01 01 2011

http://www.parlament...akta/zakoni.asp

klikni na ceo zakon

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

jao bre, dokle više natezanje i mlaćenje prazne slame..!?

a tek logika da se više veruje agenciji A nego agenciji B samo iz razloga što vam brojke više odgovaraju :stabre:

 

a) porez na upotrebu je krajem godine "usklađen" sa indeksom rasta cena na malo i inflacijom, tj povećan za 12,5%. uz ovo "usklađivanje", usklađene su i akcize na gorivo a i sigurno mnoge druge dažbine

 

b) predlog zakona (*) koji uključuje smanjenje usklađenog PUMV za motorcikle za klase preko 750ccm na 7.000 i 10.000 RSD bio je na glasanju u skupštini u poslednjoj nedelji pred praznike. nigde još zvanično nije objavljeno da li je usvojen ili ne, a ukoliko jeste biće objavljen u službenom glasniku i tek onda stupiti na snagu. do tada je, po logici stvari, stari zakon još uvek važeći.

 

* http://www.zakon.co.rs/predlog-zakona-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-porezima-na-upotrebu-dranje-i-noenje-dobara.html

 

edit: na sajtu koji je meelosh naveo, lepo se vidi da je zakon ipak usvojen i da je objavljen u sl. glasniku 101-10 :dil:

http://www.parlament.gov.rs/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=1049&t=Z

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Treba da sačekamo malo, da pa da se stvari iskristališu. Negde sam video (ne mogu sada da nađem, a tražio sam) da je neko postavio tekst uredbe gde se reguliše nova cena "poreza na upotrebu i držanje", a tamo lepo piše da je max cena 10000 dinara. To bi trebalo da je jedina validna stvar, a svi ostali dopisi bi morali da se drže toga.... Videćemo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sta je sad tacno, jel su smanjili ili ne?

 

Pa smanjili su za kategorije 750-1100 i preko 1100 ccm. To je objavljeno u Sl.Glasniku 29.12.2010.

 

Ali su pre toga vršili godišnje usklađivanje poreza sa stopom inflacije (to se radi svake godine), gde je porez uvećan za 10-ak procenata. E onda se neko napravio pametan i odštampao dopis u kojem je iskazano to uvećanje poreza i taj dopis poslao, ne sačekavši da izađe Sl.Glasnik u kojem je objavljena izmena poreza za dve kategorije. Da stvar bude još gluplja, u dopisu je pogrešno odštampana kategorija 750-1000 umesto 750-1100.

 

Dakle, klasična birokratska zavrzlama.

 

A dok se ta birokratska glupost ne ispravi, proći će nekoliko dana ... zato je važno sledeće :

 

SVI KOJI OVIH DANA TREBA DA REGISTRUJU MOTORE PREKO 750 ccm , TREBA DA SAČEKAJU DOK SE GREŠKA NE ISPRAVI. NE UPLAĆUJTE NIŠTA DOK U SUP-ove NE STIGNE NOVI DOPIS !!!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: K8 1000

PU za grad Zrenjanin je dostavio zrenjaninskom AMD-u 05.01.11. ispravljen dopis sa novim cenama poreza na upotrebu motornih vozila gde najskuplja klasa motocikala plaća 10000 din , dok ću ja koji sam platio prošle godine 10787din za 1000RR 2004.-to god , ove godine platiti 5950 . Da rezimiramo , porez jeste smanjen ali to ne znači da je svima registracija jeftinija . Razlog su nove table,saobraćajna i nalepnica pa je registracija nižim klasama i par stotina dinara skuplja , dok je skupljim klasama jeftinija od recimo 2 do 20-ak hiljada (Hayabusa 2007 npr.). I još jedna stvar ,nemojte baš slepo verovati kojekakvim kalkulatorima za registracije zato što jednostavno nisu tačni. Primer : komunalna taksa , koja je jedina promenljiva i različita od opštine do opštine uglavnom u tim kalkulatorima nije tačna. Za opštinu Zrenjanin je uglavnom 300-400 din za moju klasu dok je tačan iznos okruglo 2000 din a početkom prošle godine je bila 443din .Pa na ukupnu cenu reg. dodajte proviziju banke ili pošte i cenu tehničkog pregleda koji se kreće od 1000 pa do 3-4000 din i eto vam razloga za raspravu nadugačko i naširoko ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Eto, dakle novi dopis je već poslat. :takoje:

 

To znači da će Losmi Capo u ponedeljak morati da uradi dve stvari :

 

1. Da ode u SUP, preuzme novi dopis i objavi ga na forumu ...

 

2. Da plati pivo za sve forumaše jer je nepotrebno širio paniku ... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za moje magare '87god :

 

http://www.registrac...za_registraciju

 

"Ukupni troskovi Vase polise osiguranja i taksi su: 9948.80 dinara + provizija banke ili poste za svaku uplatnicu"

 

http://www.taki.rs/s...egistracija.htm

 

11491.8 din

 

 

I obe cene su BEZ tehnickog i bez nove saobr. i tablice >:( >:(>:(

 

A prosle god. me reg. bez tehnickog izasla 9550din :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Mislim da Miloš nije kriv u ovoj situaciji...on je samo hteo da nam dostavi prave informacije, koje su u tom trenutku bile validne , odnosno važeće...druga je stvar što se dopisi menjaju svaki treći dan..pa se više ne zna šta je pravi izvor informacija...

U svakom slučaju najbolje su prošli najjači i najnoviji motori....neki prosek nije osetio bilo kakavu razliku, čak šta više sa zamenom tablica i saobraćajnih neki će proći skuplje, nego prošle godine....ipak se nešto desilo... više nema razloga bežati od 1000 ccm...razlike su zanemarljive.....:dilema:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Eto, dakle novi dopis je već poslat. :takoje:

 

To znači da će Losmi Capo u ponedeljak morati da uradi dve stvari :

 

1. Da ode u SUP, preuzme novi dopis i objavi ga na forumu ...

 

2. Da plati pivo za sve forumaše jer je nepotrebno širio paniku ... :jee:

Nikakav problem za pivo a i nesto vise,ja se nadam da gresim :ups:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Mislim da bi trebalo da secekamo da neko registruje motor a ne da bezveze nagadamo .. ovi od 750 pa na gore definitivno imaju neko umanjenje i oni su srecni sto im regisrtacija Npr. ne kosta 400 vec 364 eura ...

 

vi sto ste racunali registracije el ste uzeli u obzir tehnicki pregled koji je od ove godine mnogo skuplji , ekolosku taksu opstine koja je od opstine do opstine razlicita , 300 din privremena saobracajna i gavna stavka provizija banke na uplatnice i provizija agencije za registraciju koje nema ni u jednom kalkulatoru a staje negde oko 1000din zavisi od agencije !

Ali sto sam popizdeo za onih 300din sto moras da das ako hoces da se vozis dok oni ne naprave saobracajnu >:(:rat2:

 

I jedna stvar mi nikako nije jasna ? sto bre moramo da placamo PROVIZIJU BANKE ... ma necu bre to da placam .. jbm ti drzavu kad ti nemas nikakvog izbora u danasnje vreme nego da sve sto imas od para ili bilo kakvih prihoda MORA da prodje kroz jebe, banku ,,necu bre ... za svaku uplatnicu ti platis proviziju ???????????? alo breeee ....

 

jedina svetla tacka je sto kad odneses te sve uplatnice u Upravu prihoda u Jagodini provizija je jako smesna i visestruko manja nego u banci..

e sad treba kad odes u agenciju za registraciju i oni ti popune uplatnice da uzmes sve to i sam da odes da uplatis . jer bar kod nas sve agencije za registraciju uglavnom uplacuju u Banka intesa gde skidaju kozu sa provizijama....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije pojeftinilo, poskupelo je i za nas ispod 500cc. U mom slucaju za nekih 2000 din

 

Prosla registracija mi je bila 10300 dinara a sad ce mi biti oko 12800 ako se dobro secam. Ali to je sa novom saobracajnom i novom tablicom, koji skupa kostaju oko 2000 din tako da nam otprilike isto dodje? :stabre:

Takodje zavisi i od opstine do opstine...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Uglavnom je najjeftinije po postama, neke banke deru i po 300 dinara po uplatinici a neke idu na procenat uplate koji opet ne moze da predje nekih 200 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Cuj pivo... neces se izvuci sa pivom! Kilo ratluka od ruze u Laboratoriju! :nanana:

Lalajko,licno sam se uverio da je za tebe malo i dva kg-a,pa covece ono vece tvoja Mama za malo da zena ne proba ratluk :jee:

 

Javljam se u ponedeljak sa tacnom informacijom iz Ljermontovog sup-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Mislim da bi trebalo da secekamo da neko registruje motor a ne da bezveze nagadamo .. ovi od 750 pa na gore definitivno imaju neko umanjenje i oni su srecni sto im regisrtacija Npr. ne kosta 400 vec 364 eura ...

 

vi sto ste racunali registracije el ste uzeli u obzir tehnicki pregled koji je od ove godine mnogo skuplji , ekolosku taksu opstine koja je od opstine do opstine razlicita , 300 din privremena saobracajna i gavna stavka provizija banke na uplatnice i provizija agencije za registraciju koje nema ni u jednom kalkulatoru a staje negde oko 1000din zavisi od agencije !

Ali sto sam popizdeo za onih 300din sto moras da das ako hoces da se vozis dok oni ne naprave saobracajnu >:(:rat2:

 

I jedna stvar mi nikako nije jasna ? sto bre moramo da placamo PROVIZIJU BANKE ... ma necu bre to da placam .. jbm ti drzavu kad ti nemas nikakvog izbora u danasnje vreme nego da sve sto imas od para ili bilo kakvih prihoda MORA da prodje kroz jebe, banku ,,necu bre ... za svaku uplatnicu ti platis proviziju ???????????? alo breeee ....

 

jedina svetla tacka je sto kad odneses te sve uplatnice u Upravu prihoda u Jagodini provizija je jako smesna i visestruko manja nego u banci..

e sad treba kad odes u agenciju za registraciju i oni ti popune uplatnice da uzmes sve to i sam da odes da uplatis . jer bar kod nas sve agencije za registraciju uglavnom uplacuju u Banka intesa gde skidaju kozu sa provizijama....

Peco,moras da platis proviziju banaka,cak i agencija koja ima pecat od Poste i oni ti naplacuju proviziju...

Verovao ili ne ja sam pred novu godinu registrovao jedan skuter i na priznanici sam upisao 20din manje nego sto sam trebao pa sam morao da doplatim 20 din a provizija kod Komercijalne banke je bila 35din,ukupno sam platio 20 a proviziju 35din :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Uglavnom je najjeftinije po postama, neke banke deru i po 300 dinara po uplatinici a neke idu na procenat uplate koji opet ne moze da predje nekih 200 din...

Posta ti je najskuplja,najjeftinija je Pireus Banka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Super, sada kad kinezi budu poceli da idu javnim saobracajem, moci cemo da od njih kupujemo polovne automobile. Verujem da im kvalitet nije nista losiji od Yuga, a ja doduse za drugo i nemam pare. Zbog te besparice sam i kupio kineski motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Pa tako nesto se i desilo u 2010 kod nas, siguran sam. Zato su i odlucili da smanje registraciju jer dzabe ti visoka cena registracije, ako ljudi ne voze kola/motor, tj. ne registruju svoje vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja