Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Zato sto je jedan S2 a drugi nije. Ne mora da bude S2 ako je mladji od 2006.

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Drugi nije S2. Osim sata, razlikuje se sediste, nosaci zadnjih fuzastera, zadnja vila, drugacija mapa...

Promenio član Slammer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Pozdrav svima. Imam Fazer S1, 2004 god. Ono što me zanima je to gde ima i po kojoj ceni da se kupi zadnji amortizer sa oprugom? Kad sedne supruga, motor malo više legne nazad i prednjica mi se malo podigne. Pa em prednji točak nema dobar grip, em prilikom malo jačeg kretanja hoće lako da se podigne na zadnji točak, em mi far baca visoko zbog toga i noćna vožnja sa dvoje je prava muka. Ima na KP polovan 100€ ali bih radije nov kupio pa me zanima gde se može naći. Hvala unapred. 

IMG_20230415_192424.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Na fazeru se samo preload podesava tako da za ovaj problem koji ima nece dobiti nista. Ja bih licno radio kod nekoga amortizer, svi pricaju o majstoru u G.Milanovcu...

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

On samo podesava koliko ce da se sabije opruga kada sedne, i razlika je vrlo mala na najmanjem i najvisem podesavanju. Praktivno moze da dobije malo na upravljivosti, lezanju, ne toliko o ovome sto prica, da se propinje na zadnji i slicno... Ja sam se igrao sa podesavanjem kod mene i razlika nije koliko sam ocekivao. Najvise sam dobio zamenom ulja u viljuskama, mirniji je mnogo prednji kraj i na kocenju i pri ubrzanju.. Mozda i ja gresim ili pogresno razumem ali mislim i da je na 7 amort nece nista dobiti... Ja sa suvozacem stavim na 5,6 sam vozim na 4 a nekad ni nenvracam nego vozim 5 6 sam. Malo bude tvrdji. Bem li ga.

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Bane, samo našteluj zadnju oprugu na tvrđe i eventualno promeni ulje u prednjim štapovima za neko malo viskoznije. Zamenom zadnjeg amortizera nećeš ništa dobiti, pogotovo ne to što te muči, ne bacaj pare. Ako ti je zadnji kraj nemiran i po prelasku preko nervnine motor postaje nestabilan a oscilacije gore-dole se nastavljaju onda je do zadnjeg amortizera a ako se propinje pod većim težinskim opterećenjem onda je do podešavanja zadnje opruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8472 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 4 sati, Don_Kihot je napisao:

Malo bude tvrdji. Bem li ga.

Aj ovako kratko cu drug, nije tema za to ali mozda ce znaciti. Delimicno si u pravu, "brzina" opruge je konstantna ali ako (primera radi) ona nosi 5kg po milimetru sabijanja, bez ikakvog spanovanja a da bi je sabio (opet npr.) 10mm moras je opteretiti sa 50kg!

Sta se desava ako je mi bez opterecenja sabijemo 10mm?

Za koliko ce se sabiti sa ovakvim predopterecenjem ako na motor sedne covek od 60kg? (Cuj covek od 60kg?! Xaxaxa :D  )

 

Spustice se za 2mm, kao da je na sebe primila 10kg posto smo je prethodno "opteretili" sa 50.

Nadam se da je jasnije, opruga nije amortizer, ona je tu da nosi tezinu, "sag" se steluje upravo predopterecenjem (a time se direktno menja ciklistika i vozno ponasanje).

Ako tezina koju motor nosi izlazi iz okvira mogucnosti opruge ona se menja naravno. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8472 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam ponovo, ovo za kilazu mi zvuci glupo a trebalo je kao neka sala biti! 

 

Izvinjavam se kolegama sa manje kilowata! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Sve mi je jasno ali je primer vrlo proizvoljan i rekao bih cifre ne odgovaraju realnoj situaciji vec su iskoriscene da plasticno ukazu na konkretnu stvar. Da bi bio siguran da je opruga (predopterecenje) podesena kako treba sag jeste jedini merodavan ali to povlaci matematiku. Hod amortizera je poznat pa treba izmeriti visinu tacke na motoru kod mesta kacenja amortizera pa sesti izmeriti opet sa sabijanjem, sa otpustanjem opruge naci sredinu i videti jel sag odgovarajuci (ako se secam nekih 20 do 30% hoda amortizera. Ja kada sam to merio odstupanja su bila mala, sto opet ne mora da znaci da sam sve odradio bas kako treba i da je sve kod mene kako treba.
Pricam iz licnog iskustva da podesavanje predopterecenja kod mene nije ni blizu imalo za posledicu stvari o kojima covek prica. Ne negiram nista ostalo.

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2
Citam ponovo, ovo za kilazu mi zvuci glupo a trebalo je kao neka sala biti! 
 
Izvinjavam se kolegama sa manje kilowata! 
Ja se ne bih slozio, ako je 60kg covek ja sam onda covek ipo. Svidja mi se matematika. Pravda za ljude od 60kg

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8472 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, brojke su ilustracije radi (ali ne daleko od realnih cifara!)... Uzeo nasumicno, lep, okrugao broj ;)

Opruga koja je "kljoknula" i sabila se, izgubila elasticnost, slabo reaguje na stelovanje. Ona zdrava i "za zub" pokaze razliku.

I ja vodjen iskustvom kucam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Ne znam, kod mene razlike ima ali je zanemarljiva bar u smislu problematike iz teme. Uticaj se vidi na rupama, neravninama, malo drugaciji "fidbek", nista drugo. Ali mi je zamena ulja u vilama napravila drasticnu razliku. Pre toga je "plivao" napred. I kad se zavrne gas i kad se naglo koci.

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Nisu mi stizala obaveštenja pa sam mislio da nije niko odgovorio na pitanje, izvinjavam se svima. Hvala na pomoći u 'otklanjanju' problema. Uradiću i servis štapova jer vidim da ima mišljenja da je moguć problem upravo to. Opruga je podešena na 7 već. Bio je motor tvrđi u vožnji ali više i nije baš. Inače žena i ja merimo oko 90+70kg. 90 sam ja, da ne bude zabune :D :wacko: Šala mala..  Ono što osetim u vožnji kad je i ona na motoru je to da mi se i sam zadnji kraj ponaša drugačije na neravninama.. Zato sam mislio da je do zadnjeg amortizera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Pozdrav društvo,

 

Nakon 13 godina na dva točka, 10 godina na forumu i 6 godina u sedištu Suzuki GSX750F, od skoro sam vlasnik FZ6S modela i utisci za sada su jako pozitivni. Estetski me je uvek privlačio, a mogu reći i da što se tiče vožnje, upravljivosti, ubrzanja, položaja, potpuno zadovoljava moje potrebe.

 

Nadam se da me primate u sektu :).

 

IMG_20230409_170339.thumb.jpg.a10bc1e063015586bc9cda5a393bc254.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ono što planiram da stavim u narednom periodu je nosač kofera, pa ako neko ima da proda, rad sam da pazarim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
Upravo sada, max80 je napisao:

Ono što planiram da stavim u narednom periodu je nosač kofera, pa ako neko ima da proda, rad sam da pazarim. 

Dobrodošao i da te dugo služi. 

Imam ja Givi, 9900din bez ploče, nov. 

Bočni se više ne prave za S1 i S2 nažalost.. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja