Jump to content

Moto Zajednica

TC Ljubljana

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC
1343066670[/url]' post='1342492']

Dankan, decak, oni ti popune TAx free papirice , i posalju sa robom, barem je moj dogovor sa njima bio takav, :neznam: a ti nadjes nekoga ko ce u narednih 6 meseci(mislim da je u pitanju toliki period vazenja papira) da putuje za Slo i on na granici potrazi povracaj novca.. :zvizduk:

 

Neje komplikovano ,samo meni nisu hteli da se iscimaju za ovako malu kolicinu. :moto3:

 

bem li ga ,valja probati, zar nee?? :zbunjen: :zbunjen:

 

Valja probati munjo... Javi ako uspes, istina da mozda mozes vratitu DDV ali uz regularnu posiljku tesko da ces izbeci carinu plus PDV ovde... Igrom slucaja pomalo se razumem pa govorim iz najbolje namere... Sa srecom munjo!

ps. Tako je, vreme za povracaj poreza je 6m

Dogovor bio za autobus, :moto3: na ime i da cekam na stanici u BGD, nekome su vec slali na taj fazon pre godinu, malko vise,i to sa BJb, odatle mi i ideja. Prvo kuckao ,pa zvao, oni potvrdili.A placanje , koliko se secam pominjalo se na racun preko.. banke, poste... ,na firmin.bem li gaq sada mi vec promaja u glavi. :neznam:

 

 

Hvala munjo, ali posle ove kupovine, meni za sada nista ne treba :moto3: , i ovo je bio predlog iz najbolje namere ,ko zna ,mozda nekome posluzi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da li neko ima kombinaciju za donosenje robe iz Slovenije? Trenutno su TCX Infinity cizme na lepom popustu pa bi bilo dobro iskoristiti priliku.

 

http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicni-skornji-tcx-infinity-gore-tex-i3134.shtml

 

Nemam kola i par drugara sa kojima bih licno otisao. Nemam ni pasos :) Ako neko slucajno ide i raspolozen je da u Srbiju vrati cizme rad sam da ga pocastim novcem od povrata poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Da li je neko raspolozen da ide do ljubljane? :zvizduk:

Iskombinovao bi se nesto ako bi isao jos neko, pa da podelimo troskove... Ako kupim auto u sledecih ... ne znam koliko, mogli bi i mojim kolima... Do kada traje ovaj popust?

Pa da vidimo kome jos sta treba, napravimo spisak i da donesemo paketice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

AJa živim u Ljubljani, i što se tiče TC Motshopa lično mislim da je on preskup. Ima tu u Ljubljani i sloveniji drugih shopova koji isto vraćaju pdv i poprilično su jeftiniji od TC Motoshopa. Ako već neko poteže na toliki put, pomeni je puno bolje da ode u Trst i tamo pazari, jer tamo je sve jeftinije nego u Ljubljni 20-30%. Moje mišljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

AJa živim u Ljubljani, i što se tiče TC Motshopa lično mislim da je on preskup. Ima tu u Ljubljani i sloveniji drugih shopova koji isto vraćaju pdv i poprilično su jeftiniji od TC Motoshopa. Ako već neko poteže na toliki put, pomeni je puno bolje da ode u Trst i tamo pazari, jer tamo je sve jeftinije nego u Ljubljni 20-30%. Moje mišljenje

Ajde onda daj neki link ka nekoj radnji u Trstu, kad vec spominjes :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ovo su ti još neki u Sloveniji šopovi

http://www.honda-as.com/honda/index.php

http://www.moto-oprema.com/shop/index.php?main_page=index&language=si

http://www.mx-shop.si/

http://www.ducati.si/

Sad za Trst nemam adresa jer sjedemn u auto i odem tamo. Pozanimaću se malo po netu pa ću postaviti.

I da tc motoshop ne vraća svih 20% poreza nazad, pošto oni imaju medjunarodni tax free, a tu varijantu ima provizija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Oko 11,4% se dobije pri povracaju poreza na granici.

 

To ako se vraća preko Blue tax-a. Takodje neke prodavnice radi direktni povrat pdv-a na kasi i one ti vraćaju puni iznos pdv-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Htedoh reci da ne mozes da se vratis odmah sa granice u radnju da vratis pare nego da mora da prodje tih nekih par dana a max rok je valjda 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ostavite nekog sa robom u nekom restoranu blizu granice i neka se neko kolima vrati nazad i naplati a verovatno postoji mogućnost,trebalo bi da je tako,da na samoj granici imaš mesto gde možeš da uradiš povraćaj ali je tu verovatno veća provizija tih koji to odrađuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Prijatelju, možeš ti sa granice odmah da se vratiš u Sloveniju sa svim računima

 

Mislim da gresis, mada je to mozda i do same radnje u sta vec nisam siguran,

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Iz ličnog iskustva znam da sam robu ja lično doniop do granice, predao je kolegi i vratio se nazad za Ljubljanu a on je robu odnio za Bosnu. E sad da li je do prodavnice različno da ti odma isplate ili ne to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad god sam radio povraćaj poreza,bilo koja granica da je bila,morao sam cariniku da prikažem kupljenu robu,on mi ispuni formular,udari pečat carine da je to izašlo iz zemlje i teraj.Recimo na mađarskoj granici sam mogao da naplatim ali sam dobijao manje nego kad sam to odradio u toj prodavnici gde sam kupio robu.Cifre nisu bile male pa nikad nisam menjao na granici već sledeći put kad se vratim.

Znači poenta je da roba mora da napusti zemlju a taj koji ti vraća porez mora imati carinski papir da je roba napustila zemlju da bi on mogao da refundira te pare koje je tebi isplatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ja dođem iz Furlana na SLO granicu sa dva kompleta guma.

Oni mi udare pečate,ja pređem granicu...odmah polukružno i vratim se u Furlan po pare.

 

Kada se vraćaš u prodavnicu,pun iznos PDV-a(19%)

Kada uzimaš na granici od 11-14 %

 

NE MOŽEŠ SAM DA BIRAŠ NAČIN POVRAĆAJA POREZA.TO ZAVISI OD SAME PRODAVNICE.

NEKE OVAKO NEKE ONAKO.

 

Neke prodavnice u SLO ne možeš da uzmeš povraćaj ni u samoj prodavnici već u njihovoj glavnoj filijali.

U prevodu,ja sam kupio gomilu kamp opreme u prodavnici GORA u Ljubljani,a njihova filijala je u Mariboru.

Tako da mi trenutno 50 eur čeka neki put u tom pravcu.

Ili nekog poštenog putnika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Da li je neko raspolozen da ide do ljubljane? :zvizduk:

Iskombinovao bi se nesto ako bi isao jos neko, pa da podelimo troskove... Ako kupim auto u sledecih ... ne znam koliko, mogli bi i mojim kolima... Do kada traje ovaj popust?

Pa da vidimo kome jos sta treba, napravimo spisak i da donesemo paketice :D

 

Nadamo se novogodišnjem popustu, kao svake godine do sad, obično između 15. decembra i 15. januara. Javi, ako svraćaš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Poslednja vest iz prve ruke...

 

... popust od 30 % počinje, čim stigne novogodišnja čestitka na kućnu adresu (za one koji su u bazi, a i za sve ostale takođe), znači, ovih dana i traje do 20. januara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

TC Motoshop.

 

Nalazi se u neposrednoj blizini BTC-a, ali nije u okviru samog tržnog centra. Idi na sajt, imaju mapu.

 

 

Hvala, cim se otopi odoh tamo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja