Jump to content

Moto Zajednica

Video sam traktor...onako iz bliza !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Razmisljao sam da li svoju muku da podelim sa vama ili ipak ne. Ipak da.......jer svi smo ovde zbog iste stvari ,stvari koje nam u zivot unosi boje,ali i stvari koja moze biti nenadjebljivo opasna,hm motocikli.Neko je rekao na ovome forumu `kada vec vozimo i vucemo Boga za k...c,ne treba i da ga lupamo po jajima`. Zapamtio sam savet,imam suvise utakmica u nogama,ni jedan jedini saobracajni prekrsaj a ucesnik sam u istom od daleke 1989 godine kao vozac motornih vozila.Sa 39 godina u guzici ne divljam po ulicama,ne brzam ne ludujem,znam da je glava samo jedna.Znam gde se moze zavrnuti po gasu ,a gde ne............svaki put kada sednem na motor sve veca sam p...a,nije me stid priznati javno.Ali prvo motor pa onda sve ostalo,jedan je od mojih zivotnih rezona...dobar ili ne prosudicete sami.Ali vrag ne spava...ljudi jednostavno ne vide nas,klasicno ne ustupanje prava prvenstva prolaza,klasicna zamka za 90% motorista,ma koliko razmisljali u napred sta ce onaj tamo ispred nas da uradi ili ne,nekada nema izlaza....osim drljanja po asvaltu.

6.11.2010.......22 stepena celzijusovih,hm kraj sezone na vidiku jedno predivno subotnje po podne,vozim svoju voznju,naseljeno mesto,svetlo upaljeno,14h,stvarnih 50_km na cas,nemam razloga da ovde nesto izmisljam......glavni put u susret mi dolazi traktor sa prikolicom punom nekog shodera,vidim ga jos dok je na suprotnoj traci.......i COVEK LADNO PRUZA LEVU RUKU i pocinje da skrece bez zmigavca kojeg naravno i nema ispred mene.....kocenje pesek,prasina,na nasi predivnim putevima.....klasika tocak mi sklizne i ja tako klizeci kao hokejas otklizam do njegovog zadnjeg tocka na prikolici.Ustajem,ceo sam,oprema je odradila svoje,polu lud pitam pa dobro covece kuda.A covek kaze jebo ga ti nisam te VIDO`,a da nisam imao prikolicu prosao bi me.

Mili moji forumashi,sta bi bilo da nije bilo 50~tak na cas,ovako prosao sam samo sa ugruvanoscu,i jednim shavom ispod kolena,ziva je glava,srce se cepa za Kawom,ali sve se to moze srediti......

Necu vise da vas gnjavim jednostavno sam morao to da podelim sa vama.Oprema,oprez,....JER ONI NAS NE VIDE!

A mi cemo se vec videti negde na drumovim sa proleca.....ostajte mi zdravi debeli i veseli !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Dobro je, vazno je da si citav. :takoje: I sta kad ustanes posle pada zbog nekoga ko nije "video", izlomiti ga od batina ili sta drugo? Kud gleda taj narod dok vozi!? Imao sam par takvih situacija, ali uspeo sam, sreca da se uvek izvucem bez pada, uglavnom je bila manja brzina pa se moze reagovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne vide ali čuju ;) zato su hit "nervozni kinezi" jel zvuče kao veći kombi ili manji kamion (vrlo bitno da se tako čuju) jel to u podsvesti našeg vozača znači "koči ODMAH ide nešto veće od tebe" ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne sme zavijajuća, protivno je zakonu ako liči na onu koje koristi Policija, Hitna pomoć...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Našao sam jednu na Bubanja potoku - subotom koja ima jednoličan kratki zvuk nalik alarmu ali je dosta jaka. Vidim da je neki koriste i na automobilima. Čini mi se da može da posluži svrsi, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Kad sam procitao naslov teme, pomislio sam da ces da nam das neke karakteristike traktora (koliko ima konja sa, a koliko bez tog traktoriste, ubrzanje od 0-100 km/h, upotrebljivost u gradu i sl.) 1oda.gif

 

Ustajem,ceo sam,oprema je odradila svoje

 

A da nije bilo opreme...

Ovo je jos jedna opomena za one koji voze kako bez zakonom propisane obavezne opreme (kaciga), tako i za one koji ne nose adekvatnu opremu koja nije zakonom propisana, a trebala bi biti!

Zastitna oprema, koliko god nekome delovala skupa ili nepotrebna, je neophodna!!!

Iako je brzina bila relativno mala (50 km/h), bez opreme si mogao mnogo lose da prodjes!

U najboljem slucaju, tapacirao bi put sopstvenom kozom.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Ne vide ali čuju ;) zato su hit "nervozni kinezi" jel zvuče kao veći kombi ili manji kamion (vrlo bitno da se tako čuju) jel to u podsvesti našeg vozača znači "koči ODMAH ide nešto veće od tebe" ;)

 

Ima da povadim sve iz auspuha! Ma j.... ih ja sve corave.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Kneže brate, šta da ti kažem...Isti dan, ista (skoro) priča...Taj 06.11. je baš bio zajeban dan za naš kraj.

Bogu hvala, nosimo opremu i ne jurcamo. A to što si rakao je deo naslova u opisu teme mog drljanja ceste:

"jednostavno NE VIDE NAS !!!"

 

Bogu hvala da si ti dobro. :care: Ovakve situacije nas teraju na još veći oprez (ako ih preživimo). Šta da radimo

kad voleemo dva točka... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nema gore od traktora. Subotom je pijacni dan u mom Obrenovcu, a obicno subotom uspem da se iskobeljam na neku voznjicu. Put Obrenovac-Ub-Valjevo je prepun traktora, i cim ga vidim u daljini, bio na putu ili pored, spremam se za najgori moguci scenario. Bogu hvala, za sad ih uspesno eskiviram. Ali ima kod traktora jos nesto opasno. Vrlo lako moze da se desi da se ne primeti ono sto gotovo po pravilo ostavlja iza sebe - dzombe blata, citave trake razgnjecanih komada njiva koje razvlaci stotinak i vise metara posto se ukljuci na asfalt. A preko tih g...na tako lako moze da se prokliza.

Nikad nisam video zandara koji je zaustavio traktor zbog blata koje razvlaci.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To sto vi kazete je nazalost istina, ali u ovom slucaju, traktoristi bez kabine je dozvoljeno da daje signale rukom. Njima, biciklima sa motorom, biciklistima, motokultivatorima i sl. Najveci problem kod toga je sto on nesto mahne rukom bezveze u vecini slucajeva pa je tesko protumaciti nameru. Retko ko od njih svata da ta prikolica ili tovarni sanduk treba takodje da se ''izvuku''. Valjda ljudi zaborave na to, a ne smeju ni u kom slucaju. Jedino ne kontam, 50km/h je brzina kojom mozes bezbedno i sigurno da se zaustavis. Mozda si mogao bolje da reagujes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

U ovdasnjim putopisima mogli ste procitati da sam odsanjao decacke snove i sa dva tocka otisao na more , znaci nisam kuce od juce i mislio sam : " Ne, meni se to nikada ne moze dogoditi ! " ali istina je da se delimo na one koji su pali sa motora i na one koji ce tek pasti. ZATO PAMET U GLAVU A KACIGU NA GLAVU !

post-6202-093707100 1291314116_thumb.jpg

post-6202-019593200 1291314138_thumb.jpg

post-6202-095756500 1291314152_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

To sto vi kazete je nazalost istina, ali u ovom slucaju, traktoristi bez kabine je dozvoljeno da daje signale rukom. Njima, biciklima sa motorom, biciklistima, motokultivatorima i sl. Najveci problem kod toga je sto on nesto mahne rukom bezveze u vecini slucajeva pa je tesko protumaciti nameru. Retko ko od njih svata da ta prikolica ili tovarni sanduk treba takodje da se ''izvuku''. Valjda ljudi zaborave na to, a ne smeju ni u kom slucaju. Jedino ne kontam, 50km/h je brzina kojom mozes bezbedno i sigurno da se zaustavis. Mozda si mogao bolje da reagujes?

 

 

Po novom, zabranjeno je voziti traktor bez kabine, a na kabini mora imati rotaciju!

Sto se tice blata koje ostavljaju za sobom-i to je zabranjeno jos od ranije, ali...0tuzan.gif

Svaki traktorista je duzan da pre izlaska na put ocisti blato sa tockova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dzabe vam sirena, sta lupate? Ako vas je vec neko isekao necete sirenom da kocite nego kocnicom. Sirena sluzi da upozoris nekog ako si mu u mrtvom uglu pa krene da te "sece".

A za opisanu situaciju ili drecava odeca ili "loud pipes, save lives" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Zakon o bezbednosti saobraćaja – Saobraćaj

Član 7. Pri ukljucivanju u saobracaj sa zemljanog puta kao i sa površina na kojima se ne vrši saobracaj, vozac ne sme na tockovima vozila iznositi blato na put sa savremenim kolovozom.

 

Prema članu 97. Zakona o putevima svako lice koje nanosi blato sa prilaznog puta na javni put, može biti kažnjeno od 200 hiljada do milion dinara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

 Sedaju za volan bez imalo savesti i razmisljanja sta se sve moze dogoditi. Investija od par hiljadarki dati da se sredi signalizacija na vozilu ponekad zna da kosta zivota!!! I tako uglavnom znaju da kaznjavaju na sitnicama, zbog prsluka ili sto fali sijalica u garnituri a za ovakve, bi trebalo momentalno iskljucenje iz saobracaja ili vanredni tehnicki koji sigurno ne prelazi mada njih ne diraju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Taj član 7. se kod nas najčešće krši od strane traktorista. Mogu na prste jedne ruke da nabrojim one koje sam video da su čistili točkove od blata, a i to je bilo u kampanjama šećerne repe što znači da su u pitanju bili kamioni sa prikolicom. Ali da je neko čistio blato sa traktorskih guma... Taj film još nije snimljen. Na žalost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Bitno je da si dobro! Motor će se srediti, ja moj još uvek sređujem :( meni se desila vrlo slična situacija samo nije bio traktor... I slažem se da tu sirena nema šta da radi... On je skrenuo na metar ispred mene, sirena mi nije ni u jednom trenutku pala na pamet, jedino ako ne nakačim neku koja neprekidno trubi :staa:

 

 

Idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

nemoj pogrešno da me shvatiš,jel ti to sad u vlasništvu imaš traktor sa prikolicom dok ne naplatiš štetu???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja