Jump to content

Moto Zajednica

Zimske carolije sa Kanarskih ostrva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pocetak carolija pocinje u engleskom gradu Leeds-u,sredina je novembra.

Cetiri je sata ujutru,i alarm zvoni kao navijen.Spava mi se jos,kroz prozor cujem kako kisa prsti po asfaltu.Ne ustaje mi se nikako,zadnjih par dana kisa ne prestaje,imam utisak da pada po meni i dok spavam.Natalie(moja supruga), me opominje da je kranje vreme da dignem cenjenu pozadinu iz kreveta.Ustajem i za par minuta smo u kolima mog bivseg pase i vozimo se ka aerodromu u Mancesteru.Naravno,celim putem nas prati kisa,a displej u kolima kaze da je spoljasna temperatura + 5 stepeni.

Ukrcavamo se u avion i polecemo.Voznja avionom je sama po sebi "sterilna" pa i nema se sta opisivati posebno,osim sto smo za pilota imali nekog Shumahera,koji je toliko naglo "skretao",da sam imao osecaj da avionom driftuje po oblacima.

1F5A705A-E7C3-A044-B8A1-F6F399D2EEAD_thumb.jpg                          I nakon blizu 5 sati leta,kroz prozor aviona vidim kranju destinaciju,Kanarska ostrva!E to je ono i zbog cega sam ustao danas iz kreveta,zbog raja na zemlji i dvocifrene temperature u svako doba dana i noci!Slecemo i krecemo ka hotelu,a temperatura pravih pravcatih +26.

Natalie je strucnom metodom "eci-peci-pec" izabrala jedno od sedam naseljenih Kanarskih ostrva,pa ce nas dom sledecih 7 dana biti ostrvo Tenerife.Inace,za one koje ne znaju,Kanarska ostrva se nalaze u Atlanskom okeanu i pripadaju Spaniji,tj. spanska su provincija.Za mene je taj podatak fascinantan,tim vise jer se nalaze na hiljadu i nesto kilometara od Spanije i tek  nesto vise od 100 km od Afrike(najbliza africka drzava je Maroko),mada ko mene pita za misljenje,ni ja ne bih njih nista pitao da jednog dana odlucim da prisvojim komsijinu garazu,na primer.Uglavnom su sva ostrva Vulkanskog porekla,pa je npr. najvisi vrh Spanije Pico de Teide od 3712 mnv koji se nalazi upravo na Tenerifama.

16101E31-885E-E54C-A3D7-B13D3F3C932C_thumb.jpg                81A909F0-42C4-4D48-ACAB-40E582322E1F_thumb.jpg

 

 

Dolazimo to hotela,kojeg je Natalie jos strucnijom metodom "eci-peci-pec-ti-si-najpovoljniji-zec" izabrala,i tu odusevljenje ne prestaje.Hotel je na fenomenalnom polozaju sa pogledom na grad i more,meni vise nista ne treba.Silazimo dole da se upoznamo sa gradom-Los Cristianos.

Dok Natalie razgleda radnje,sopove i druge razne,meni nebitne djindjule,ja u glavi imam samo jednu misao-sto pre naci RENTA-BIKE.Nakon par trenutaka nailazimo na jedan takav i tu pocinje zanimljiva konverzacija izmeju prodavca usluga Renta-car-a i mene:

JA:Good... dan,vidim da imate motore u ponudi,kada mogu da iznajmim jedan od njih?

PRODAVAC 1:Da,imamo motore,ali imamo i automobile!

JA:Ok,koliko kosta iznajmljivanje motora,i imate li Suzuki DL 650 U PONUDI?

PRODAVAC 1:Da imamo,evo na primer Reno clio moze da se iznajmi po super ceni,za 3 dana to je xx evra!?

JA:Ok,a koliko je za motor,za jedan dan?

PRODAVAC 1:Pa sta ce ti motor za jedan dan,kada imas Reno klio za 3 dana po istoj ceni!

U tom trenutku sam vec poceo da se osecam lose,a znam da to nije posledica  velike promene temperature ili jakog sunca.Pa ja nisam vozio motor 6 meseci,i sada ne mogu da ga iznajmim,za svoje pare,u agenciji koja iznajmljuje i motore???

JA:U redu je(znam i ja da brojim do 3 dana,mogao sam Tenerife da gledam i na internetu u zagrejanoj sobi,ali sam ipak dosao ovde.mislim se u sebi),jel moze motor da se iznajmi ili ne?

PRODAVAC 1:Moze,moze,svi automobili su u odlicnom stanju...

Okrecem se i odlazim.

PRODAVAC 1:Adios sinjor,xexe...

JA:Adidas seronjos i tebi,xaxa

Odlazimo polako i pomalo zbunjen pitam Natalie da li bi i ona vise volela da uzmemo automobil na 3 dana ili motor na 1 dan,i nakon krace,dramske pauze,dobijam odgovor-MOTOR!To brate zeno,izmedju ostalog sam te i zbog toga ozenio!Ubrzo nailazimo na drugu agenciju za iznajmljivanje...:

JA:Good...dan,imate li reno klio za iznajmljivanje?

PRODAVAC 2:Na zalost nema!

JA:Super...

Ubrzo se uspostavi da je Prodavac 2 bajker,pa lako nalazimo zajednicki jezik.Nemaju malog stroma u ponudi ali imaju najnoviju Hondu Transalp-moze,kada?Sutra-moze!!Uz objasnjavanje na karti sta sve i kako treba obici,rastajemo se na obostrano zadovoljstvo:

PRODAVAC 2:Asta la vista amigos!

JA:Astal da Blista i tebi moj prijatelju!

 

Ostatak dana provodimo uz leskarenje na plazi,koju flasu vina i studiranje karte!Ono sto mi odzvanja u glavi su mesta koje mi je PRODAVAC 2 rekao da moramo da obidjemo,a to su:Vulkan -PICO del TEIDE,malo mestance koje moramo da posetimo i probamo neko od vina obavezno -ICOD de LOS VINOS i mesto zvano-MASCA.Poslednja stvar koju nam je napomenuo pred kraj je da je i na Tenerifama sada zimsko doba,pa mrak "pada" oko 18h,i nemamo puno vremena,narocito jer motor uzimamo tek u 9:30!

Naravno,od uzbudjenja sam ustao toliko rano da sam i ALARM mogao da probubim,i prvo oblacim kupace gace u nadi da cemo stici i da se okupamo(moje slutnje se kasnije ispostavljaju kao tacne).Dolazimo do RENTA BIKE-a i BOOM,iznenadjenje,nemaju Transalpa,izdat je,sinjorita se izvinjava zbog greske i pita da li moze kawasaki Versys?Gledam motor i mislim na brata GoranaTinija,znam da mi je nudio da probam njegovog Versysa ali sam odbio,ovog puta ne pravim istu gresku i pristajem,ionako sam sinoc u mislila ceo deo puta vec odvozio Transalpom.Dobijamo neke kinesko-spanske kacigice i krecemo!!!

Osecao sam se kao da prvi put sedam na motor,uzbudnjenju nikad kraja,Natalie me grli od pozadi i steze,i ona se uzelela voznje motorom!Suncano jutro,oko 27 stepeni,sa jedne strane more,palme,sa druge strane Vulkan  obmotan oblocima,mi na motoru....SAVRSENSTVO!

Mapa ostrva je u dzepu i samo po potrebi (na svakih 5 minuta) stajemo kako bi je pogledali i nasli pravi put ka Vulkanu PICO del TEIDE.Kako se penjemo priroda postaje sve lepsa i lepsa,i saobracaj sve redji i redji.Ali,sa povecanjem nadmorske visine se smanjuje i temperatura,mada mi smo spremni i na to,ubaceni su duksevi u kofer,pantalone i jakna.Skoro 6 meseci sam prizeljkivao voznju motorom i dobio sam i vise nego cemu sam se nadao.Priroda postaje sve neverovatnija,zelenija,oblaci ostaju ispod nas.cesto stajemo i svako prazno mesto za stajanje koristimo za slikanje i dodavanje po nekog dela odece na nas.

 

58CF9A88-CBC2-8749-9EFF-C81420F53BAC_thumb.jpg     393684CD-8925-7B49-8637-950DB4A6F20F_thumb.jpg    9D5CE9D5-8F5F-7244-8028-8CEC8FDCEF8F_thumb.jpg    B6FFEBDE-2803-D941-8197-DBE44DA90DF4_thumb.jpg    044401F0-3704-0B42-90AD-8FD927634416_thumb.jpg

 

Uskoro zelenilo i drvece zamenjuje kamen i pustinjska boja,u podnozju smo vulkana,na visini od 2200 metara!!!Hm,sada vec stajemo nevoljno i retko,samo kako bi napravili koju fotografiju,temperatura se jako spustila u odnosu na onu temperaturu koja nas je ispratila samo 2 sata ranije.    785832F4-CB2E-6142-88C1-3B74232A5F56_thumb.jpg   0B711105-3822-7C43-ABAF-2C1FEDF7AB95_thumb.jpg   95F32B8B-A445-E349-BE85-F86F90EAA219_thumb.jpg   98FC3976-D87B-B141-9FC1-62C9D0F3916C_thumb.jpg

 

Zastajem i vadim foto mashinen,ovo moram da slikam,nesto nalik na pescaru pomesanu sa velikim kamenjem.Kroz misli mi prolecu  AcaPN, Kepa, Spave, Boban i ostala enduro ekipa,pa ovo je raj za njih,mozda je ovo dobra lokacija za sledecu Kepijadu.   3D06C138-F2D7-AC4F-8750-6836360E553E_thumb.jpg

Nastavljamo dalje,toliko je hladno da ne znam da li je bolje da dodam gas i smrznemo se brzo ali j*bitacno,ili da krstarimo lagano i smrznemo se posteno.Od dodatne opreme imamo naocare za sunce,koje su mi povremeno stitile oci od necega sto lici na susnezicu.Primecujem da se vise ne penjemo.To je dobro,znaci trebalo bi uskoro da pocnemo i da se spustamo,a trenutno samo to prizeljkujem,pretpostavljam i Natalie.Dugo vozimo ravnomerno,bez promene nagiba i napokon doplazimo do racvanja puta,oba puta vode ka "dole".Stajem pored par automobila zeleci da isprobam svetsku metodu kartu citaj-turistu pitaj,ali mi se ne da.Gledam ih i ne mogu da pomerim usta od hladnoce kako bi ih upitao za zdravlje i dalji pravac,jos kada pomislim da moramo da silazimo sa motora kako bi dosli do prozora njihovih automobila,jer se naravno sredovecni turisti dive vulkanskim pejzazima iz toplo zagrejanih automobila.Temperatura nije veca od 7-8 stepeni iznad nule.Bez pomoci "prijatelja" nastavljamo dalje,uzdam se u svoju diplomu o zavrsenoj skoli orijentiringa u planinarskom drustvu "Pobeda"(i ako sam siguran da sada ni diplomu ne bih mogao da nadjem i pored zavrsenog kursa o snalazenju u prostoru i "ne gubljenju")i nastaljamo levim putem.

Spustamo se polagano na drugu stranu ostrva,"ubo" sam pravi put,priroda je opet zelenija,prijatnija,a temperatura se penje.Cak sa vremena na vreme i mi progovorimo po koju!Put je odlican ,krivudav,maltene bez saobracaja,sa motorom sam se vec "srodio" i ruka se polako opusta.Odavno ne postujem ogranicenja,kroz glavu mi samo prolazi sta ako proradi cika Marfijev zakon i mene "upeca" cika policajac sa radarom?Znam da moram biti unapred spreman i na taj scenario,i kefalo je proradilo,reci cu mu da su Ljovisna,Kasandra i Esmeralda braca od komsinice,pa ako mi to ne pomogne nista nece.Pored puta dominira borova suma,krosnje sume pokrivaju put,a na pojedinim delovima puta uocavam nesto sto je najverovatnije bila smola.Znam da sam primetio da motor ima slajdere,ali mi ih mi nemamo i smanjujem brzinu.

C21DBC06-5A51-F645-AFFB-2F7693DA7F73_thumb.jpg  

Napokon smo dosli  druge strane ostrva,grada  PUERTO de LA CRUZ.Temperatura opet prava,ona morsko zimska,debelo dvocifrena i preko 25 stepeniGledam na karti i vidim da nas ocekuje oko 50 km puta po samom obodu ostrva,pored mora,znaci bice toplo.Plasi me sto primecujem da se put nakon toga opet "penje u planine",ali otom potom,uzivamo u svakom trenutku sadasnjosti.

 

DD690AF1-F84B-674D-B637-E026DD043C43_thumb.jpg   DE02CEDB-53A8-F94C-BDC9-6BCFC2A26522_thumb.jpg   6FD49BD6-3775-E145-A62E-3908DAA38532_thumb.jpg

U gradicu Los Realejos mi polako popusta koncetracija i vec 15-tak minuta lutamo centrom grada u potrazi za putem koji vodi ka sledecem mestu.Inace tesko mi je zapamtiti imena sledecih gradova kroz koje treba da prodjemo i koji nam sluze kao orijentir,jer uglavnom svi gradovi pocinju sa LES...,LAS...,LE...Natalie me pita koji grad trazim na karti,ja odgovaram Les...nesto,i ona kao iz topa-LESKOVAC?!E tu zaustavljam motor i pucam od smeha.Ne bi to bilo toliko smesno za nekoga ko je iz Srbije i cuo je za Leskovac hiljadu puta,ali moja supruga Natalie je cehinja,i u Leskovcu smo bili samo jednom,kada sam radio za izdavacku kucu Kreativni centar  isao poslom  u Leskovac.Setio sam se i kako je zapamtila za ime grada,tada sam joj ispricao kako se na leskovacko-engleskom kaze Volim te,kaze se AJ-VAR -JU!

 

2C918664-5530-DE4C-A40D-D4687BC9ED13_thumb.jpg   4A12A023-A86D-584A-B49F-ABD52205D5F6_thumb.jpg   70FAEF1E-CEE5-F642-96FE-C03095A832F4_thumb.jpg

 

Nastavljamo dalje,i 50-tak km puta brzo prolazi pod tockovima Versysa.Opet raskrsnica,po karti bi trebalo da skrenemo desno i opet presecemo ostrvo.Stajemo i zakljucujem da to realnom zivotu znaci opet drasticno povecavanje nadmorske visine i ulazak u crne oblake!!!Nema nam druge,nastavljamo zadatim putem,vlaznost vazduha je nenormalna.Pocinje kisica,kisa,kisetina,pljusak.Dobro je da sam obukao kupace gace,kao da sam znao da ce mi trebati.Hladno je i mokro,prolazimo kroz mnogo puta ranije isprobanu metodu kisa kvasi-vetar susi.Opet smo "zaledjeni" od hladnoce,mene od tela slusaju samo prsti i stopala,ostale delove tela ne osecam,i ne treba mi trenutno vise.Zanimljivo,u trenutku najveceg pljuska i pri munjevitoj brzini od 15-20 km\h kroz maglu,mi poceninjemo da se smejemo kao ludi,Jel ti je hladno?,pitam je- Jeste,jel ti je lepo-PRELEPO,odgovara!I meni isto.

Opet se spustamo i dolazimo do sledeceg mesta ucrtanog na karti kao obaveznog za posetiti,a to je ICOD de LOS VINOS,mesto poznato po poznatim i dobrim vinima koja moraju da se degustiraju.Sedamo u prvi kafic kraj same obale mora,konobar prilazi,pita sta zelimo da popijemo i mi odgovaramo: Dve najvece i najtoplije kafe koje imate!Toliko o vinima.

Nakon sto smo se kao ugrejali i lepo rucali nastavljamo dalje,poslednje mesto koje treba da se obice je MASCA,mesto od kojeg smo najvise ocekivali i to sa razlogom.

Da bi dosli do MASCE,naravno da moramo da se penjemo i smrzavamo opet,sada smo vec naviknuti na isto.Penjemo se do najvislje tacke i stajemo.Prizor fascinantnan,svaki treptaj oka je kao skljocanje foto aparatom i pravnjenje novog umetnickog dela.

 

71F4F0F1-CE54-4048-A05B-6CCC447D1F34_thumb.jpg   0F99E614-0E91-4842-A95C-09884AC43BFC_thumb.jpg   065D00F0-53E3-6B44-ADEE-5066E09FF6D2_thumb.jpg

 

Na neki cudan nacin svaki delic tela oseca lepotu prizora.Osecao sam neku smirenost,pogledam na druge strane i vidim "ispod"  mene avion koji slece na tenerifanski aerodrom,imao sam osecaj da mogu rukom da ga prizemljim.

 

4C7C0607-B454-C64F-AEE1-C80B5C7D918D_thumb.jpg   EDB4E930-89BA-D54F-8DED-92B1CDC676D8_thumb.jpg   12756A50-1596-6344-A379-706C44E4FEBE_thumb.jpg

Nastavljamo dalje,nase avanturisticko putovanje za taj dan se lagano zavrsava.Nakon 200 kilometar motor je uredno spakovan na parking hotela,a mi smo spakovani u toplu kadu uz svecice i flasu vina,zasluzena romantika.Sredjujemo utiske u svojoj glavi i ja se pitam kako je Robinson Kruso  mogao da se smori na svom ostrvu,sto nije iznajmio motor,ili pak Reno klio?!

 

46CA884E-0536-B741-85BD-635C8CB7E642_thumb.jpg

 

Ostalih 5 dana provodimo mirnije,kupajuci se u okeanu,uzivajuci u suncanju,ispijanju koktela na plazi,odmarajuci se.

 

8D4F60F7-DA29-A347-BBA5-8582516D24F9_thumb.jpg   8F823626-723D-0E49-B7DC-EC00A8406448_thumb.jpg   15DEDB30-25B4-704F-A6D0-99D988574C69_thumb.jpg   D6A0AB25-14D4-ED4A-9BD3-86BEE79915DA_thumb.jpg   6FA93C2F-D008-A34E-85C3-583A1CDA060A_thumb.jpg   A5B43339-863C-604E-AEE1-114C25958D20_thumb.jpg   4ED3749D-BBBE-564F-8D15-3CE3F8E04F4A_thumb.jpg   511ECAF2-4897-3D40-B2D7-13B993046CC3_thumb.jpg

 

Jednom prilikom,sa prozora restorana u kojem smo rucali,primecujem bakicu i dekicu kako "skijaju"peskovitom plazom pored mora!Spominjem supruzi kako bi mogao da odem do njih i trazim im ski-pas na proveru,smejemo se i odlucujemo da ih ipak ostavimo na miru,ovu voznju mi castimo....

 

591F76F9-EBC9-164C-A565-97C399858A9A_thumb.jpg   05696357-4A70-214F-B655-F46B75FCA517_thumb.jpg  

F876BDB2-65B3-D44C-B877-1E2ECAFF1C6F_thumb.jpg   71852138-6424-1F42-BA09-97B59B1E3995_thumb.jpg   6FAA0A00-0365-FE41-B3C1-6D56BD1DFA3C_thumb.jpg   612B3876-E045-6046-9977-F9AF0BBB436B_thumb.jpg   214B1620-06B6-494C-93D8-E221498D4181_thumb.jpg   3A8F0057-CCEF-CE42-8186-F97014683D27_thumb.jpg   ACA6D8CD-0906-5140-878B-A18B2E35DE18_thumb.jpg

 

Avion slece u Mancester,ulazimo u auto bivseg pase koji je kao ni jedan bivsi pasa bio toliko ljubazan da nas uz odgovarajucu novcanu nadoknadu saceka u povratku sa odmora i odveze nazad u Leeds.Displej u njegovim kolima pokazuje temperaturu od +4 stepeni,kisa dosadno pada.Pitam se da li je i prestajala.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sjajan putopis Pauce!! Sad mi nije jasno zasto ranije nisi pisao ovakve stvari? BTW, ovaj Verus je pravi motor za tebe, lepo ti stoji.

 

BTW2: nasli ste se :) Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Au Pauke al ti je lose. Nije da sam mislio da se patis u UK, al reko radi covjek nesto, nema vremena, ovo-ono... :D Otvorim forum danas a Pauk na Kanarima. Peglaj brate i posalji nam jos neki putopis, kad je vec krenulo u tom pravcu. Sve najbolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Bravo Pauke, kad vec mora ta `ladna Engleska, mora povremeno covek i sunca da vidi :D

 

Drago mi je da ste se lepo proveli, pozdravi suprugu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Lepo kumovi,prelepo

Nego sto bre niste zvali da idemo u zezanje zajedno?

Mogli smo together da hedonizujemo dok gospodze razgledaju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

pauce, dosadnog li ostrva , uzas, al kad ides motor uz teide, odozdo iz playa americas, kakav puuuuuuuuuuuuuuuuuut , san snova, vozio sam tuda i padao u nesvijest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pauke, baš biH me interesovalo koliko to zadovoljstvo košta kad se plaća iz Engleske, avion, pansioni...? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

a jes vam loše bilo i još se smrzli...pih...:gaa::gaa::gaa:

nego koliko u evropskim novcima dođe neki bajk na više dana ili tako nešto???:jee1:

:BJB2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

pauce, dosadnog li ostrva , uzas, al kad ides motor uz teide, odozdo iz playa americas, kakav puuuuuuuuuuuuuuuuuut , san snova, vozio sam tuda i padao u nesvijest

E to je to :moto3: ,perverzija,jos taj deo puta moja supruga snimala kamerom na play-back([pozajmili kameru,ja nemam pojma kako i sta,Natali jos vise ne zna,kad smo prosli taj deo puta i stali,zapitali smo se cemu sluzi dugme REC :nanana: )

 

 

Pauke, baš biH me interesovalo koliko to zadovoljstvo košta kad se plaća iz Engleske, avion, pansioni...? ;)

Okruglo 500 funti za nas dvoje=avion(povratne karte) + smestaj (apartman,sa svim potrebnim i neotrebnim u njemu),bez klope :Mina:

 

 

a jes vam loše bilo i još se smrzli...pih...:gaa::gaa::gaa:

nego koliko u evropskim novcima dođe neki bajk na više dana ili tako nešto???:jee1:

:BJB2:

Iznajmljivanje motora sam platio 65 motor+8 neko osiguranje=73 evra za dan.Toliko na primer kosta j*b*ni Reno clio za 3 dana,i to jos bele boje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sjajan putopis Pauce!!Sad mi nije jasno zasto ranije nisi pisao ovakve stvari? BTW, ovaj Verus je pravi motor za tebe, lepo ti stoji.

 

BTW2: nasli ste se :) Srecno!

Ranije nisam pisao ovakve stvari jer ranije nisam bio na Kanarskim ostrvima :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

E pa puče, vredelo je pentranje po brdima, ako ništa da i mi vidimo lepotu MASCA, lep pogled, možeš boda da uhvatiš za 00 , :moto3: lep putopis nema šta,pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

tone motora je na teideu non stop, zbilja je fascinatno sa mora idete odjednom suma i odjednom 3500 metara cvisine ispod vas samo oblak i vidite avione u istoj liniji sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja