Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1449 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

odustao ja, setio se danas neceg sto sam juce video i dok listao na forumu provalio prob... trazim dalje :)

 

Crveni SV prodat.

 

ma gledam novije sada ispod 2004-5 ne gledam :)

 

ma 2009 haha :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

burazer dok se vozio sa tim deckom, on zaboravio da mi kaze da pocinje neki cudan zvuk da se cuje u 5 brzinu, bukvalno kao da vozi u redline a da ima snagu da poleti, a u nizu brzinu ok. I vile mu nisu bile kriv epo ko zna koj put video motor uzivo aman ljudi :D ako sam ja corav cale burazer i drugar sigurno nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

odustao ja, setio se danas neceg sto sam juce video i dok listao na forumu provalio prob... trazim dalje :)

 

Crveni SV prodat.

 

ma gledam novije sada ispod 2004-5 ne gledam :)

 

Moj je 2003. što znači da nije u kombinaciji. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

za 250 e :D . Salu na stranu odlucio sam da ne zurim nigde jeste da sad idu cene gore, ali ipak cu da sacekam jos mesec-dva da dostekam jos par stotina evra i onda idem po nov motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

trenutno gledam do 2500 e motor. Cene sad skacu pocinje sezona, pa sad planiram da sacekam i jos malo ustedim pa uzmem najbolje za te pare sto ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Novac je lovac, samo polako :takoje:

 

Onaj koji je tebi sudjen sigurno se nece prodati.

 

Tako sam i ja prosle godine zurio sto pre da prodam MP3 Piaggio i uzmem SV-a da se slucajno ne proda.

Kada sam skoro odustao od prodaje i resio da ga vozim jos godinu dana pojavi se covek i kupi MP3-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12917 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Čaura koju RACE ТЕCH daje uz opruge je ф32mm.

Mrzi me više da se prepirem po forumima ali ne mogu da ne kažem:

Postavljanjem duže čaure ne otvrdnjavaš vešanje. Opruga je izašla iz fabrike takva kakva je i takva će da ostane. Ako poturiš 5mm (ili povećaš prednapregnutost kako se to zbunjujuće naziva) podićićeš prednji kraj za 5mm a viljuška će i dalje pod istim opterećenjum da se podjednako sabija. To jest smanjićeš SAG (Potonuće u mirovanju) i izgubićeš 5mm hoda viljuške na gore, onaj hod koji je potreban da drži točak na asfaltu kad naiđeš na udubljenje.

 

A. Ako si zadovoljan SAG-om (treba da je oko 35mm + - malo) ne diraj čauru. Ako je osetno više od toga možeš da pokrpiš dodavanjem podloški ili pravljenjem nove čaure ali treba da si svestan gubljenja hoda na gore. Jedino pravo rešenje su nove opruge.

 

B. Ako si zadovoljan SAG-om a tone ti previše na kočenju (što bi trebalo da izmeriš tako što staviš plastične vezice na viljušku pa ustanoviš da li je stvarno tako ili su te otrovali na forumima da je viljuška ovakva ili onakva) onda stavi gušće ulje ali i tada treba da budeš svestan da si promenom ulja usporio kompresiju i rešio problem tonjenja ali si usporio i povraćaj (rebound) i kompromitovao prijanjanje pri nailascima na ulegnuća kao i pri dodavanju gasa na izlasku iz krivine. Ako si uz ovo još i dodao podlošku... shvataš o čemu pričam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovako objašnjeno, je konačno i meni jasno. mislim na to prednaprezanje. i da to služi za "podizanje-spuštanje" prednjeg kraja mi nikad ne bi palo na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel imao neko ovakav problem? slikano danas, dok sam pdmazivao sve prekidače. inače imao sam povremeno to "curkanje" i ranije. malo napočetku sezone, pa onda dugo ništa, pa onda opet ponekad.

 

link: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/73071-sv-650n-02-beli-trag-na-dekli/page__p__1168958__hl__curka__fromsearch__1#entry1168958

 

pitanje je, da li moram da skinem i celu deklu ili mogu samo da skinem taj kao "poklopac" pumpe, da bih samo video u kakvom je stanju dihtung?

 

post-13916-0-52432200-1363542082_thumb.jpg

post-13916-0-07283000-1363542089_thumb.jpg

post-13916-0-04223300-1363542094_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2756 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ma samo taj poklopac skini pa ces videti sta se krije ispod.

Cak mozda samo da dotegnes malo te vijke ako su otpusteni, to ces videti kad probas da je skines...

Nije to nista opasno, ne sekiraj se! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a kad odvijem šrafove što ga drže, jel neće nešto da "upadne" u mašinu? ili samo odviješ i odvojiš? ne skida mi se ceo dekli, zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

приказ ме и збунјује, имам исти само у већој резолуцији и другачије су ознаке елемената. овај конкретно, није ми јасан шраф са ознаком 10, као да се одвија са унутрашње стране, а то онда значи да морам да скидам цео декли да бих могао да му приђем, а то бих да избегнем. ал канда неће да може :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Novac je lovac, samo polako :takoje:

 

Onaj koji je tebi sudjen sigurno se nece prodati.

 

Tako sam i ja prosle godine zurio sto pre da prodam MP3 Piaggio i uzmem SV-a da se slucajno ne proda.

Kada sam skoro odustao od prodaje i resio da ga vozim jos godinu dana pojavi se covek i kupi MP3-a.

 

Interesantna je tu jedna stvar ja sam se nadao da cu pre da kupim nego da prodam motor,kad ono suprotno bilo.Moju Apriliju RS 50 prodao ko od sale al za SV-a sam se malo namucio al ko sto kaze covek koji ti sudjen on ce da te ceka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: ...lep

Koliko znam,drug je menjao dihtung i skida se dekli

 

Mora da se skine velika dekla zbog zupcanika koji okrece propeler (impeler) vodene pumpe a koga drzi ili zeder, ako je zupcanik plasticni, ili mali pin ako je metalni.....u svakom slucaju ne moze se skinuti bez skidanja velike dekle.

 

 

Pozdrav

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Koliko znam,drug je menjao dihtung i skida se dekli

Mora da se skine velika dekla zbog zupcanika koji okrece propeler (impeler) vodene pumpe a koga drzi ili zeder, ako je zupcanik plasticni, ili mali pin ako je metalni.....u svakom slucaju ne moze se skinuti bez skidanja velike dekle.

 

Pozdrav

oket, i skice tako govore, samo nije napisano. dobro onda, pošto će da se radi iza zgrade, bitno je da znam šta me čeka i da se pripremim malo bolje. zahvaljujem i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Zubcanik je plasticni, ima metalni pin na osovini, i zeger ga drzi.... kad se rastura pozeljno je promeniti semering, i osovinu impelera ako ima tragova od semeringa, tj. ostecenja. Verovatno i dva dihtunga ce ti trebati...

Pricam onako iz glave, zadnji put sam to radio pre dve godine... :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja