Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Motocikl: SV650

Koji je fabricki promer auspuha na SV650 prve generacije?

Merim ovaj moj pre ulaska u lonac (Dragon Ada) i nonius kaze da je spoljni precnik cevi 53mm.

 

Svi aftermarket lonci koje videh do sad su oznaceni sa 51mm, pa sam zbunjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Neko korman i nosace kormana za sv650s 2007/08?

Zamenio bih ove heblove, bas mi je neudobno na duzim voznjama 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Ja imamo na 1 gen pa prodao drugu ja mislim da mozes od N verzije uzeti ceo trougao i komplet sajle trebalo bi pasati sraf na sraf

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
2 hours ago, aleksuzuki 650sv said:

Ja imamo na 1 gen pa prodao drugu ja mislim da mozes od N verzije uzeti ceo trougao i komplet sajle trebalo bi pasati sraf na sraf

Na slikama izgleda drugacije gornji trougao, nisam siguran da moze sa nakeda na s verzuju da se prepakuje..

Svaki savet nekoga ko je radio ovako nesto bi mi znacio 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki SV 650 N, 2006. godište, Naked, vozilo prešlo 26000 km, Novi Sad. Cena 3.400 € - Motori -...

Razlog prodaje-zdravstveni. Mislim da neću više voziti. 

Promenio član gox
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Meni je strugar namestio po zeljiprekopirao sam fabricke i nameatio malo duze za 1 gen kontam da je isto i na 2 gen nema neke razlike 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
Winter is coming..
IMG_1717.thumb.jpeg.a2a2ef6411ce59406af04596a18a65a7.jpeg

Lep primerak skroz. Imam isti u istoj boji. Čini mi se da imaš odradjeno sedište, ne znam kako te služi? Ja sam prošlu nedelju u dan ubio 750km većinom autoput. Dupe odtrnulo tek sutra haha.
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova

Pratim SV, ako bog da da se pazari nesto na zimu. S mi je lepsi u drugoj generaciji od nejkeda, s tim sto bih voleo vise korman zbog upravljivosti, ali ne da ga nataknem na S verziju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
12 hours ago, nikolavik said:


Lep primerak skroz. Imam isti u istoj boji. Čini mi se da imaš odradjeno sedište, ne znam kako te služi? Ja sam prošlu nedelju u dan ubio 750km većinom autoput. Dupe odtrnulo tek sutra haha.

Hvala 😁

Što se tiče sedišta, takvog sam ga uzeo i ne znam kakvo je fabricko. Ali nemam problema, doduse nisam imao vise od 350km u danu. Meni smetaju heblovi, korman od n verzije pod obavezno u buducnosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Nov 7000€

U odnosu na ostale, mislim da mu treba oprostiti što nema tft ekran. Ali zato ima provereni nepoderivi agregat i sjajnu reputaciju kao i gomilu delova dostupnih u kratkom roku.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova

Kakva je situacija sa ovim limitiranima na 25kw i slicno iz uvoza, izbegavati ili? Negde se skida blokada zamenom ECU-a a negde je mehanicka plocica kod sajle gasa koja se moze skinuti. Kada sam pitao jednog prodavca u vezi toga (iz znatizelje) rekao je ma ne treba novi ECU, to ja mogu skinuti.

 

On ostaje zauvek 25kw u saobracajnoj kod nas? Moguce peripetije kasnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Ljudi se uhvatili tih TFT ekrana, po mom mislenju nepotrebna glupost na motoru... Zamisli kazem da je motor los jer nema TFT ekran...

Daj mi bre kazaljke ili kombinaciju sa malim LCD "displejem" sa strane za digitalni prikaz brzine i indikator brzine i ostale neophodne informacije. 

TFT ekrani em sto su sranje na suncu, em sto crkavaju, em sto su pretrpani glupostima i odvracaju paznju u voznji. 

 

Proizvodjacima su TFT ekrani najlaksi posao, napravi softver, metne ekran i samo po potrebi menja izgled od modela do modela... 

 

Old-school. :sampion:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Kakva je situacija sa ovim limitiranima na 25kw i slicno iz uvoza, izbegavati ili? Negde se skida blokada zamenom ECU-a a negde je mehanicka plocica kod sajle gasa koja se moze skinuti. Kada sam pitao jednog prodavca u vezi toga (iz znatizelje) rekao je ma ne treba novi ECU, to ja mogu skinuti.

 

On ostaje zauvek 25kw u saobracajnoj kod nas? Moguce peripetije kasnije?

Peripetije 1/1.

 

Moj je iz uvoza bio na 25 kW i odustao sam od registracije odnosno AMSS. Moraš potvrdu od servisa da je skinuta blokada, pa zatim da ga nosiš u AMSS na valjke. Ne sme da izbaci ne znam koliku razliku u snazi da bi ti dali potvrdu da je okej i da je vraćen na snagu. Sa tom potvrdom ideš u AMSS da odradiš homologaciju.

 

Ako je u saobraćajnoj ostalo na 25 kW, onda mislim da možeš da ga ocariniš na 25 kW, pod uslovom da je iz fabrike izašao sa 25 kW. Ako se dobro sećam, kad VIN broj počinje sa 21... onda je izašo sa 25 kW. Ako kreće sa 11.. onda je izašao sa normalnom snagom. Nemoj me držati sa reč, pozaboravljao sam detalje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova

Evo jos jedan. Najezda 25kw iz Svice :)
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki SV 650 SV650 25 KW A2cat, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 24000 km, Novi Sad. Cena 2.750 € - Motori - Polovni Automobili


Doduse ovde je uradjen AMSS. Znaci sam skines blokadu i to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Koliko je realno da motor za 21. God prelazi 1000km po sezoni 😀

Doduse ovaj izgleda bas bas ocuvano.

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

A za te godine i te novce, ne mozes ocekivati nov, nov. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Motorcyclist je napisao:

Doduse ovde je uradjen AMSS. Znaci sam skines blokadu i to je to?

Tako bi trebalo. Ako u saobraćajnoj i papirima od preko piše da je 25 kW i ako je fabrički izašao sa 25 kW, onda i kod nas može da se uradi AMSS bez peripetija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Iskreno, slaba ponuda Sv-a na PA. 

 

Verujem da su ok agregati, ali ne mogu da se načudim sa tim na koji način ljudi kasape granu i ostale delove motora samo da bi ugradili drugi top. Pa valjda treba da postoji neki smisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja