Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ovde se pise o malim vizirima da pomazu a u enduro delu i turing stavljaju balkonska vrata da ne osete vetar 😃 Kod mene je neki poveci vizir za far sto se stavlja i ima efekta al tuce u kacigu kako god da okrenem. Pomaze ali mislim da sv s, hornet s, fazer s i bandit s su mnogo bolji po tom pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Da li mozda ima neko za sv650 wvby 2003-2005 cdi od 25kW ili 35kW? Tražim da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Neznam, živim u Austriji.

Jel se može uopšte u Srbiji blokirati motor na 35kW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, Gile_Extremeboy je napisao:

Neznam, živim u Austriji.

Jel se može uopšte u Srbiji blokirati motor na 35kW?

Prvo pitanje: zašto bi ga blokirao na 35 kw? Ima raznih načina, od ECU, preko restriktora u usisu, izduvu, do fizičkog ograničenja na gasu koje si i sam postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Zato što mi zena ima A2 kategoriju do 35kW. A ispravno pitanje bi bilo, da li se u Srbiji može zavesti blokada na 35kW u papire motora, pitam čisto informativno, ja to izvodim u Austriji i motor se vozi na Austrijske tablice. I to se radi na sledeći nacin: kupi se blokada sa papirima u mom slučaju 120e, ugradis sam ako znaš, odeš do neke radionice za motorcikle da pogleda jel to ugrađeno po propisu i izdaju ti potvrdu za neke novce za koje se dogovorite, e onda se ide na tipizaciju pred državne organe da se prezentuje ugradnja sa papirima, 25e košta da pogledaju i 25e košta da upišu i eto ga motor na 35kW. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

@Gile_ExtremeboyU Srbiji jako tesko,gotovo nemoguce,ako nije uvezen i homologovan tako od strane uvoznika.Potreban je fabricki podatak da je takav pravljen za nase trziste,i opet zajebavaju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Može, ali teško. Moraš da ugradiš blokadu u legalnom servisu, zatim da ideš na valjke da mere snagu i mislim da usput imaš još svašta nešto od papirologije.

 

Pre 21 sati, Gile_Extremeboy je napisao:

Zato što mi zena ima A2 kategoriju do 35kW. A ispravno pitanje bi bilo, da li se u Srbiji može zavesti blokada na 35kW u papire motora, pitam čisto informativno, ja to izvodim u Austriji i motor se vozi na Austrijske tablice. I to se radi na sledeći nacin: kupi se blokada sa papirima u mom slučaju 120e, ugradis sam ako znaš, odeš do neke radionice za motorcikle da pogleda jel to ugrađeno po propisu i izdaju ti potvrdu za neke novce za koje se dogovorite, e onda se ide na tipizaciju pred državne organe da se prezentuje ugradnja sa papirima, 25e košta da pogledaju i 25e košta da upišu i eto ga motor na 35kW. 

E kad bi kod nas bilo tako lako da se reši na manje ili više kW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7114 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za tu cenu motor sasvim korektno izgleda, i još nije fiksno 1600, znači računaj da ide za 1500eura. 
Ajde @Motorcyclist šta si se stiso, pare u džep i idi pazari to :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Realna cena za SV650S 1. gen po mom mišljenju je tako, od 1.600 - 2.000 EUR u zavisnosti od stanja. Ako je neki baš, baš, baš očuvan, ima smisla i koji eur preko toga.

 

Mene frapirala cena u oglasiva za neki CBR600F2 1993. godište, za koji je traženo mislim 2.200 EUR. Nije ništa specijalno očuvan ili da ima malo pređenih kilometara. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6897 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ni lako naći dobar SV650. Svojevremeno kad smo drugar i ja tražili takav motor, obišli smo pola Srbije pa na kraju uze najskuplji u oglasima i jeste bio najbolji. Doduše to je bilo pre 10 godina, taj motor za sve vreme je redovno servisiran i nije štucnuo nikad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Nije ni lako naći dobar SV650. Svojevremeno kad smo drugar i ja tražili takav motor, obišli smo pola Srbije pa na kraju uze najskuplji u oglasima i jeste bio najbolji. Doduše to je bilo pre 10 godina, taj motor za sve vreme je redovno servisiran i nije štucnuo nikad.

 

 

Neuništiv je. Onaj moj za stazu kuca 63.000 na satu i i dalje šljaka bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: SV650

Koje ulje sipate u njega (prva generacija) ?

Ja sam stavio fabricku 10w30 preporuku, al' mi mnogo njih preporucuje 15w50.

Je l' lepse ubacuje u brzine sa guscim uljem, trenutno mi se cini da "klikce" jace nego sto bi trebalo?

 

/edit

 

Na savet Luka9905 sam krenuo da menjam brzine na 6-7k obrtaja i menjac radi mnogo glatkije.

Pre toga sam menjao na nizim obrtajima i menjac je "kliktao", tako da ako neko ima slican "problem", eto potencijalnog resenja.

Promenio član solidSnejk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja