Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da... Ovo je "indijanka" 1moto3.gif polako cemo da je preobrazimo u 'talijanku 1moto3.gif ... slonova kost je extra boja isto. Auspuh je obican ima samo nastavak koji je dodat da dim odlazi pozadi ne u gumu... Vlasnik voleo "malo jacu smesu" uvek 5% :)

 

Za moju dusu, otvori masinu, i ocisti sve, ja cu lakse disati, kamoli ti, a kamoli masina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
1424609873[/url]' post='1716620']
1424608664[/url]' post='1716612']

Da... Ovo je "indijanka" 1moto3.gif polako cemo da je preobrazimo u 'talijanku 1moto3.gif ... slonova kost je extra boja isto. Auspuh je obican ima samo nastavak koji je dodat da dim odlazi pozadi ne u gumu... Vlasnik voleo "malo jacu smesu" uvek 5% :)

 

Za moju dusu, otvori masinu, i ocisti sve, ja cu lakse disati, kamoli ti, a kamoli masina :D

 

Hehehe, pravo zboris, kad se nisam slogirao kad se pohvalio covek smesom... 1moto3.gif Moracu da to lepo pregledam, ocistim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Evo i moje indijanke u ovoj temi. Danas sam je prvi put izvezao na  ulicu nakon sto sam je kupio u septembru prosle godine. Prilicno sam uzbudjen sto cu je sutra prvi put voziti u saobracaju, posto sam danas otisao po vozacku dozvolu sa upisanom A kategorijom. Iskreno, ne znam sta me ceka. Malo se tesko pali na kurblu, tj. posle desetak pokusaja. A onda radi odlicno. Malo dimi jace dok je na saugu pa se smiri kad ga spustim. Ali vuce ko luda za svojih 19500km. Da li bi mi neko preporucio dobar servis u Zemunu/Beogradu. Ovo prvo mi je blize. Iskreno, treba pretresti struju jer migavci brljave a elektronsko paljenje ne radi. Voleo bih da je malo sredim...

Pozdrav Vespasima! :D

post-36476-0-59433400-1427148369_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Bio sam pre neki dan do "Moto Davor" u crvenkapi, na N.BGD-u.. Upravo sredjuje jednu takvu, na stolu mu je... A ima i Italijanki. Pokusaj kod njega da sredis lepoticu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Lepa osica, bas... Sa srecom pocetak...

 

Pa najbolje se provozaj kada hoces da servisiras do Igora u Valjevo, Igor je pravi zaljubljenik, najbitnije mu je da vespa od njega izadje perfektna, sve ostalo je u drugom planu. On ce lepo da ti sve pregleda i da ti kaze sta i kako, a onda smo gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Ssone,

Cuo sam za Moto Davora, mada i neke negativne komentare. Resio sam da se ogradim i jednih i drugih dok ne stvorim svoje subjektivno misljenje, da ne donosim preki sud :D Video sam na njegovom sajtu sredjivanje Vespi, bas je strucno. Izgledaju prelepo!

@dankane,

Znam i za njega ali nemam hrabrosti da se upustim u to putesestvije posto sam pocetnik ali i zbog toga sto nisam siguran u kakvom je stanju Vespa ispod lima. Tj. da me ne izda do tamo. Voleo bih neki servis u blzini da odem na dijagnozu. Da je prvo sredim za pocetak koliko toliko pa da se uputim i do tog Valjeva ako treba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Koje ulje se preporučuje za mešavinu?Ima li istine u tome da ako se vozi na otvorenom bolje je koristiti mineralno,a za grad polu sintetika?Uzmimo u obzir da je agregat starije konstrukcije i da se vrti na 5000-6000 O/min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Nažalost prodajem :( :(...

Proklete pare, sve bi u životu bilo bolje da njih nema :D :D

 

@igor: Hvala, kupovao neke gumice i sajlice od tebe :D :D bilo je sve super. Znači kritika/pohvala...kada nešto sam sređuješ :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

@Osaista & dankan

Pohvale momci.....vespe su kao lutke.Najveca pohvala je kad si zadovoljan i vidis svojih ruku delo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolege, gledao sam slike vaših PX-ova i uživao. Evo je i moja saputnica već 14 godina, PX200E Millenium Edition 2001 (po mom mišljenju ultimativni PX200, posle toga su Italijani prestali da ga proizvode, ostale su u proizvodnom programu PX125 i PX150 sa slabijim mašinama i euro3 katalizatorom). Nešto manje od 9K KM, prvi a nadam se i jedini vlasnik - dok nas smrt ne rastavi (moja naravno - pošto ona ne pokazuje znake starenja :) ). Tu i tamo nakačeno je po nešto dodatne opreme, kako je mome ukusu odgovaralo.

 

gallery_12186_1355_130864.jpg

 

gallery_12186_1355_103712.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Dobar Milenium,lep......kako si znao bas kinga da izaberes ;) ....Ja ga imam godinama na svojoj vespi a konstruktoru bi dao nobelovu nagradu za izum :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Prelep milenijum zaista. :) vidi se da je cuvas

 

nego imam jedno pitanje, vidim da svi imaju zadnji rollbar. Ljudi meni je bas problem da kocim, obavezno udarim petom u fuzastere za suvozaca i u situacijama kada treba prikociti naglo imam problem, a kociti samo prednjom prvo nije uvek dovoljno, a drugo, nozna kocnica inicira stop svetlo, a to pje u gradu jako bitno... Koja su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Dobar Milenium,lep......kako si znao bas kinga da izaberes ;) ....Ja ga imam godinama na svojoj vespi a konstruktoru bi dao nobelovu nagradu za izum :sampion:

Hvala kolega, ima sam prilike da na pređašnjem PX-u sedim i na standardnom sedištu, daleko od toga da nije udobno ali ko proba K&Q povratka nema :takoje: Ova je sa 0 kilometara izašla sa Kingom na sebi. Inače sam krajem 80ih imao Giuliari Yankee, bilo je dobro ali kad je K&Q izašao, ništa nije bilo dovoljno dobro :)

 

Prelep milenijum zaista. :) vidi se da je cuvas

 

nego imam jedno pitanje, vidim da svi imaju zadnji rollbar. Ljudi meni je bas problem da kocim, obavezno udarim petom u fuzastere za suvozaca i u situacijama kada treba prikociti naglo imam problem, a kociti samo prednjom prvo nije uvek dovoljno, a drugo, nozna kocnica inicira stop svetlo, a to pje u gradu jako bitno... Koja su vasa iskustva?

Hvala, hvala, ona je član porodice, tako da tu nema dileme :)

 

Što se neophodnosti tiče zadnji roll  (i onaj na prednjem braniku) je obavezan - ne daj Bože da padne to su najkritičnije tačke (po mom iskustvu) tako da je ova roll dobila sa 0 km.

 

Jeste nezgodno za kočenje, pogotovo za one sa većim stopalom, ali postoji neki položaj sa petom desne noge u unutrašnjem ćošku dok prsti gledaju na spoljašnju stranu tik pored nožne kočnice. Može da se uvežba, samo da te utešim da je još gora situacija kada voziš nekoga...

Inače kod Vespe nije preporučljivo kočenje samo prednjom (čak i kad ima disk napred kao Milenijum), težina je nazad i zadnji deo ako nije ukočen ima tendenciju da gura, pa se zanosi pošto je prednji ukočen. Ista stvar važi za kočenje samo zadnjom kočnicom, dovodi do proklizavanja i zanošenja.

 

Edit: da se dopunim da ne bih bio pogrešno shvaćen, najbolja varijanta je kočenje sa obe kočnice, prednjom intenzivnije, zadnjom umoreno i po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nebi se slozio bas sa tobom sto se tice kocenja.na vespi sam poprilican broj km. Ako kocis samo zadnjom zna da se popreci samo tako. U kombinaciji prednja-zadnja samo cucne.Bez prednje nema zaustavljanja pogotovo ako ides malo brze.

Sve je stvar navike.

@dankan

ja sam na svojoj odsekao sipke koje su mi smetale. 45 broj patika uvek negde zapnu. Od tad nemam problema. Kao da ih nema. A rolbar mi je spasao veapu kad me covek srusio. Jednostavno skocio sa trotoara na mene. bubrezi ostali neogrebani a rolbar izguljen propisno. O meni da ne pricam. Ostavio sam snicle na asvaltu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

@dankan streetbiker Prelepe vespice...a king :care: :care: čak mi i jenki izgleda udobnije od fabričkog :D

 

Rol bar nikako ne skidaj. Spasio me je sitnih ogrebotina 100 puta...provalačenja između stubića...kapija....pa čaka sam na dva - tri puta izgubio balans i krenula je da pada u mestu ( zaheb je, što te opali po potkolenicama :D druga strana rol bara :D..ali tako je to u ljubavi :D ). Kočenje isključivo sa obe..dozirano...baš kao što je Igor napisao. Desilo mi se u početku jednom da malo jače zadnjom, obavezno pokuša da te prestigne zadnji točak :D :D

 

@streetbiker Kakva je razlika disk/doboš napred...razmišljo davno o prepravci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@dankan streetbiker Prelepe vespice...a king :care: :care: čak mi i jenki izgleda udobnije od fabričkog :D

 

Rol bar nikako ne skidaj. Spasio me je sitnih ogrebotina 100 puta...provalačenja između stubića...kapija....pa čaka sam na dva - tri puta izgubio balans i krenula je da pada u mestu ( zaheb je, što te opali po potkolenicama :D druga strana rol bara :D..ali tako je to u ljubavi :D ). Kočenje isključivo sa obe..dozirano...baš kao što je Igor napisao. Desilo mi se u početku jednom da malo jače zadnjom, obavezno pokuša da te prestigne zadnji točak :D :D

 

@streetbiker Kakva je razlika disk/doboš napred...razmišljo davno o prepravci?

Osaista hvala, hvala... što se tiče udobnosti - jeste udobniji je Jenki od fabričkog tu nema dileme. Što se tiče Kinga on je opet priča za sebe, legendarna udobnost. Ime i oblik su skinuti, ako se ne varam, sa Triumph Bonneville-a a kopirali su ga mnogi pa je tako i Giuliari skinuo i ime i oblik za Vespu PX - na našu veliku radost i zadovoljstvo.

 

Hm, da probam to da napišem u jednoj prostoj rečenici - PX mnogo bolje i sigurnije koči sa prednjim diskom. Toliko dobro da u normalnim gradskim uslovima često uhvatim sebe da kočim samo prednjom kočnicom. U složenijim situacijama i pri većim brzinama ipak je bezbednosti radi (da te zadnji točak ne prestigne :)) potrebno dozirati i zadnju. Ako si u mogućnosti da uradiš prepravku mislim da je to dobra investicija. Sad na tržištu imaš i gotovih kitova koji sadrže sve neophodne delove pa se "budženje" svodi na skini i stavi.

Vespa pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Ja sam navikao na motoru da imam dobru prednju.... Iskreno imam problem da se naviknem na mehanicku kocnicu, resavam to drzanjem odstojanja ali ni to nije moguce u guzvi... Kombinqcija prednje i zadnje je vec nesto drugo, dosta bolje koci.

 

Inace, koliko moze da kosta takva jedna prepravka na px-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja sam navikao na motoru da imam dobru prednju.... Iskreno imam problem da se naviknem na mehanicku kocnicu, resavam to drzanjem odstojanja ali ni to nije moguce u guzvi... Kombinqcija prednje i zadnje je vec nesto drugo, dosta bolje koci.

 

Inace, koliko moze da kosta takva jedna prepravka na px-u?

Imaš razne varijante i različite kitove, njjednostavnije je da izguglaš "front disk brake kit vespa px" :)

 

Najbliže fabričkoj varijanti je Grimeca kit (Grimeca je proizvođač fabričkog rešenja na Milenijumu). Dobra strana je što svi, apsolutno svi, dodatni delovi koji ti eventualno ustrebaju uz ovaj kit mogu da se poruče. To znači da nema mesta "budženju" nego sve montiraš i šrafiš kao što je na Milenijumu. Loša strana, pretpostavljaš već, je cena 350-400 EUR kao i da rešenje (poluhidraulična jednoklipna klješta su za prednju kočnicu malo "oldfashioned" rešenje) nije baš u skladu sa cenom, za manje para može da se kupi mnoooogo bolji kit.

 

Polu kastom verzija je da kupiš kit (naprimer - scoot RS za PX) sa mnogo boljim klještima tj. potpuno hidraulična Nissin dvoklipna klješta sa plivajućim diskom i pancir crevom i da probaš da se izboriš sa ugradnjom ili da odeš kod majstora. Cene za kit su oko 330-350EUR. Dobra strana - bolje rešenje, mnogo bolja kočnica, mnogo kvalitetniji materijal i manje para. Loša strana možda neće sve moći da se uklopi po sistemu "skini - stavi" te ćeš morati da se konsultuješ sa majstorom ili da naknadno poručuješ delove i radiš prepravku već postojećih. Sve u zavisnosti od toga koliko znaš i koliko imaš mogućnosti da barataš sa alatom.

 

Kastom verzija je tek hard-core  - da probereš komponente koje bi hteo da napasuješ, da nađeš dobrog strugara koji može da ti izradi adapter za klješta koja si odabrao i to po crtežu koji ti ili on napravite. Da nakačiš Master cilinder sa posudom i pancirno crevo po izboru i da gledaš kako ćeš da napasuješ sve da bude kao i fabričko rešenje. Dobra strana je što sve komponente mogu da budu vrhunske i one koje se tebi najviše sviđaju, imaćeš unikatno i najbolje rešenje. Loša strana je što ti za ovo treba mnogo vremena i znanja i kad podvučeš crtu verovatno više para ako budeš uzimao vrhunske komponente i plaćao strugara i druge usluge majstorima (a u ovoj verziji će ih sigurno biti).

 

SIP Skuteršop za Grimecu i mnoge druge delove pogledaj ovde

Vespatime.com za razne kitove i delove za kastom disk rešenje pogledaj ovde

Ovde imaš temu ugradnje hidraulične disk kočnice na modernvespa.com

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja