Jump to content

Moto Zajednica

Dogovor o kalendaru MZ Svet-a za 2011.

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Rece mi Scorpija Vujo o nekih 200kg !! Razmisli malo o toj cifri!? Hahahaha :zdravo:

 

Razmišljam ja ali treba svi da razmišljamo. A stvari stoje ovako:

 

- svi koji dolaze iz najudaljenijih krajeva doći će u petak uveče. To je jedan obrok, u subotu dva i nedelju pred razlaz tri. To znači da smo iza sebe trajno ostavili period kada je sve trajalo dan i po, sada traje dva i po dana a kad se sabere koliko je to obroka izađe mu na ovo što sam rekao:

petak jedno prase, subora 2X2, nedelja jedno uz roštilj-šarano. Usput, za ispomoć kod iznenadnih obroka, tu je roštilj.

 

- da li je 150kg ili 200kg zavisi od ukupnog broja ljudi. Uz poznatu Slovenačku i Hrvatsku ekipu Mađari će nam doći u većem broju jer je Jožef otišao sa dobrim utiscima. Uz to tu su i Rumunski Mađari i Rumuni kojima smo ipak uz granicu.

Kako do sada nismo uputili zvaničan poziv nikome tako nemamo ni brojno stanje izuzev Slovenaca i Hrvata koji su stalno sa nama.

 

Deki je u kontaktu sa jednim Britancem, Mihac sa Bugarima i Čika Dule sa Nemcima. To je ono što znam. Sa Dekijem sam pričao da pozovemo čoveka, jeste da mu je stvarno daleko ali tu mi nemožemo ništa sem da ga zovemo iskreno i prijateljski a on ako bude mogao doći će.

 

Odgovor na pitanje koliko kila prasetine daće nam dogovor o gostima. Prevedeno u listu, pozvaćemo prijatelje iz sledećih zemalja:

 

1. Hrvatska

2. Slovenija

3. Mađarska

4. Rumunija (dva kluba, Rumunski i Mađarski)

 

Sad treba biti pametan, šta radimo? Zovemo celu Evropu? Zovemo određeni region? Selektivno još par zemalja?

 

Iskren da budem zvao bih i one za koje je realno nemoguće da dođu npr. Kubance. Cilj Skupa je da se ljudi vide, druže, pomažu, putuju... a sa njima ako to nije moguće lično nije razlog da makar ovako Internetom nemamo nikakav odnos. Ali, to je druga priča.

 

Koga zovemo: predlozi, saveti, sugestije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa posto je selo u blizini, moze Sekir ( ili Srpko )da se dogovori sa nekim domacinom, ili privatnim mesarom oko cene, pa da kod jednog coveka pazarimo prasice, a da on u rezervi ima jos ako nam potreba. Tri nam treba sigurno, a vec u petak uvece ili u ponedeljak ujutru ce se znati brojno stanje i nase potrebe, a dok mi ispecemo ova dva ( subota ), moze se vec pripremiti jos neki komad za pecenje. S'obzirom kako nema posla, mislim da ce ti ljudi tamo jedva docekati nekog kao mi i resiti nase probleme sa te strane. Ne bi me cudilo i da nam se ponude da dodju i da nam to ispeku na licu mesta ! ( mislim da manje - vise svi oni poseduju opremu za pecenje ( razanj na akumulator ) .

Sam nas skup za te manje sredine znaci puno, a i oni znaju da ako mi budemo zadovoljni - mogu ocekivati da im opet dodjemo ( ili neko drugi ko cuje od nas ).

 

Ono sto nam treba :

Prasici - provereni i pregledani od strane veterinara

Mesara - za rostilj

Pekara za hleb

Neki diskont pica ili prodavnica u kojoj se moze dobiti pice ako nam zafali i u " sitne sate " .

 

Otprilike bi to bilo to. Eto, i mi smo u Kisacu imali sve dogovoreno, nista nam nije zafalilo, al da jeste - bilo bi reseno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ja Nemce mogu da zovem, ili da ih ti kao "Broj 1" pozoveš, što inače shvatam kao adekvatniji način da im se zvanično obratimo. Ionako to nismo uradili onomad...

 

Njihov kalendar je vrlo bogat, da ne kažem vrlo stisnut. Oni se vrlo često druže i piče li piče, uzduž i popreko po hajmatu.

 

Nemačka je velika zemlja i inače je dosta daleko, te ne mislim da bi neko od njih zaždio 1000 km dovde. Iskreno jako bih voleo da se varam i da se svi prijatno iznenadimo ako bi nam se pojavili neki od njih sa svojim raritetima. Poznato je njima naše pečenje i radža, kao i to da smo odlični domaćini.

 

Dakle, na raspolaganju stojim za prevod i tsl. kao i za svaki vid predstavljanja MZ Svet-a na MZ Forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

to oko nabavki u selu sam i ja razmisljao iz jednog prostog razloga - najmanje cimanja. pametno bi bilo da to odradi srpko jer on poznaje ljude. ja tamo ne znam nikog (mada imam dosta klinaca u skoli otud pa nije ni to neki veliki problem, ali se moze tumaciti razno - znate kakvi su ljudi) drugo pitanje je lakse ali ga treba reci - kolko mucenice? :zvizduk: da znam da se "pomucim" da nadjem dobru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Hm , opet moram da komentarisem, a toj mi se ne svidja.

Elem, za Ne upucene jedno prase od 20kg ozisceno pece se naj manje 4 sahata, ako je dobra vatra i nema vetra, posto predpostavljam pece se na licino mesto! Daklem KO ce ustati u nedelju u 6 sahata da ispece prase da bi putnici iz udaljenih rajeva dobili na vreme hranu?

Ali poceo sam od kraja?!

Od pocetka:

-Zdrava muska osoba na svadbama , slavama , ispracajima ( kod nas i na sahranama) moze da pojede max 1-1,5 kg pecenja, a da mu ne bude lose.

Za petak preporucujem neku obasicu, cevap i sl. cisto da se ljudi okrepe od putovanja. Kilaza nije bitna, jer ce se visak potrositi u Nedelju!

Daklem prica o 200kg pada u vodu, za 50 pa i 60 ljudi bice dovoljno 2 vesele prasice od po 25-30kg.

Znaci potraziti tamo u Jasenovu dve zivuljke koje hoceju da ucestvuju na zurki, a ako smatrate da je malo moze i ono trece pametno prase da se pozove. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ta dva ce biti malo.

Ja uzimam dva po petnaest za svoju slavu a imam manje od 30 ljudi i to za jedan dan sa svom

ostalom hranom . Posto nece biti supe,sarme i ostalog treba uzeto vise.

Ono sto bude trebalo da se jede u nedelju treba pripremiti u subotu.

Znaci, dok se gosti u subotu zabavljaju domacini treba da rade.Jedni da se angazuju oko

spremanja a drugi oko usluge gostiju. Pre odlaska treba sve osmisliti a na licu mesta

u zavisnosti od broja ljudi podeliti zaduzenja , bez onoga "a sto bas ja".

Ukoliko se prasici nabavljaju u blizini skupa treba se dogovoriti sa covekom pa uzimati

koliko je potrebno , upravo ono sto je pisao Lijan, naravno ako je to moguce!

Treba na papir staviti sve, napraviti podsetnik (kao u vojsci za drzanje obuke)od pocetka

do kraja skupa.

Eto to je neko moje vidjenje. Smatram da ko od nas dodje treba maksimalno da se angazuje

kao i da treba izabrati jednog ili dvojicu "glavnih medju jednakima" koji ce nas na licu mesta

organizovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma sve se moze dogovoriti. Za Kisac smo dogovorili sa covekom od koga su kupljeni prasici da ih sredi, tako da je nama ostalo samo da se stave na razanj ! Moze tako i sada ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...za 50 pa i 60 ljudi bice dovoljno 2 vesele prasice od po 25-30kg.

Tu smo mi negde sa matematikom a evo i kako:

 

Odavno nas nema 50-60. Toliko je bilo u Ovčar Banji jednovremeno, za stolom na večeri ali je ukupno kroz kamp prošlo oko 200 ljudi. U Kisaču je i pored loših vremenskih uslova i slabije posećenosti opet bilo toliko ljudi uz više obroka jer je sve trajalo jedan dan duže.

 

Sada ne očekujem ispod 150 ljudi ukupno jer je nemoguće, naša je cifra oko 200 ljudi. Ako je 2 kom dovoljno za 60 ljudi onda je za 180 ljudi potrebno koliko?

 

...jedno prase od 20kg ozisceno pece se naj manje 4 sahata, ako je dobra vatra i nema vetra, posto predpostavljam pece se na licino mesto! Daklem KO ce ustati u nedelju u 6 sahata da ispece prase da bi putnici iz udaljenih rajeva dobili na vreme hranu?

 

Mislio sam da u nedelju bude jedno prase i roštilj. Roštilj za one koji kreću ranije a prase može da se stavi oko 10 pa je za ručak gotovo oko 14, sa jelom to je 15h, pravo vreme za pokret a da se stigne kući dok je dan. Sve ovo, sat dva gore dole, po potrebi.

 

...treba izabrati jednog ili dvojicu "glavnih medju jednakima" koji ce nas na licu mesta

organizovati.

 

Ssekir je tamo, ja dolazim u petak popodne pa ću biti i ja sa njim. Mihac nabija na kolac, Kataran rukovodi termičkom obradom, Duki seče, Makica služi, Floyd smešta po kampu i šatorima, Šumi vodi finansije. Brigu oko pića nemamo, tu je Srpkov bar, jedino rakiju možemo da ubacimo. Gledano iz ugla pojedinca nema troškova kampa a ima bar-a koji je jeftin pa je to tu negde.

Otprilike takva je organizacija bila do sada i pokazalo se dobro.

 

Ukoliko se prasici nabavljaju u blizini skupa treba se dogovoriti sa covekom pa uzimati

koliko je potrebno , upravo ono sto je pisao Lijan, naravno ako je to moguce!

 

To je idealno samo ne verujem da je moguće baš tako. Danas sam zvao Srpka i rekao mu da nam trebaju prasići. Kaže da u selu ima toga, raspitaće se sledećeg vikenda kada ode u Jasenovo paćemo precizirati cenu. Iskazao sam potrebu za 6 komada a da zaklani imaju oko 20-25kg. Uzeo je to sa rezervom, kaže da se prvo raspita pa ćemo za porudžbinu lako. Naravno, veterinarska kontrola i pečat su obavezni, to mora, odmah smo se složili.

 

Što se ražnjeva tiče kaže Srpko da brige nema, "tu su profesionalci". Sad bi samo trebalo da ti "profesionalci" puste nas da radimo sami a oni neka pijuckaju u blizini, tako bi bilo najbolje.

 

Nisam siguran da bi tako "etapno" uzimanje bilo korektno. Neznam koliko ima smisla tražiti od ljudi da kolju tri dana za redom, i danju i noći, kad nam se prohte. Više sam za varijantu da to zakolju ranije ali blagovremeno pa tako zaklane da uzimamo kad i koliko hoćemo.

Pečenje nikad nije ostajalo, preticale su kobasice u Ovčar Banji ali su na kraju i one otišle u slast.

 

Eto, tako sam ja razmišljao. Šta god nije dobro ispravljajte me što pre da ne uhvati maha.

 

Ipak, pričam a ništa se ne razumem u to što govorim, sve što znam o tome naučio sam od vas. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima po selima i privatnih mesara koje imaju frizidere. Ako dogovorimo posao i cene sa nekom od njih, ne vidim problem da nam obezbede par prasica vise - ako nam potreba. Ako nam ne potrebaju - idu u ponedeljak u redovnu prodaju . A vremena su takva - kakva su, nema posla, nema novca, ja da zivim u nekom selu i da mi se ponudi nesto takvo, dezurao bi kuci ceo dan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E stvarno ne mogu se cudu nacuditi!?? Koji 150-200 ljudi?? Po onom spisku za majice ima MZ ljudi oko 25-6, mozda vise. Sa strane(inozemci)mozda jos 15-20 ljudi! Znaci nesto vise od 40 odakle da doglavimo jos 160!? Pa i domaci da NAVRATE pa ne moze biti vise od 100!

Pusti onu pricu :"Ja sam Nekad imao MZ.... ili Ja volim MZ ali vozim Japanca..." pa je kao ljubitelj te price?!

Da li je ovo pre svega MZ psusret ili nesto drugo? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

E stvarno ne mogu se cudu nacuditi!?? Koji 150-200 ljudi?? Po onom spisku za majice ima MZ ljudi oko 25-6, mozda vise. Sa strane(inozemci)mozda jos 15-20 ljudi! Znaci nesto vise od 40 odakle da doglavimo jos 160!? Pa i domaci da NAVRATE pa ne moze biti vise od 100!

Pusti onu pricu :"Ja sam Nekad imao MZ.... ili Ja volim MZ ali vozim Japanca..." pa je kao ljubitelj te price?!

Da li je ovo pre svega MZ psusret ili nesto drugo? :neznam:

 

0takoje.gif0takoje.gif

 

Isto pitanje odakle nabrojaste 200 ljudi??1neznam.gif u kisacu bilo ukupno 20 - 25 motora MZ-a to je aj max 50 ljudi bilo 1neznam.gif odakle jos 150..... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

31068_1201876467468_1845284281_372796_2955709_n.jpg

 

ne da je dobra slika, fantazija ,mogao bih da je gledam danima, svaka cast Sumi imas ukusa, osecam kao da taj dim dim koji se vidi na sredini praseta kao da je tu negde u mojoj sobi. lepsa sika od nekog tamo japanskog motorcica :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uopšte ne insistiram na nekoj zamišljenoj količini. Ja drugu računicu nemogu da izvedem a ako neko zna TAČNO koliko je kila prasetine potrebno na koliko komada ja ću tako da naručim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

po mom misljenju ok je 3 komada... i malo rostilja da bude kao u Kisacu, u petak kad sam dosao i ostali koji su stigli u petak spremili smo kobasice, i uvece stavili prvo prasence.. 1zvizduk.gif

 

u subotu kad je glavni deo ujutro jedno i pred vece jos jedno, a u nedelju nesto za nabrzaka dorucak za ove koji idu dalje i za rucak malo rostilja za ove koji ostanu do rucka... 1mda.gif to je moj predlog..1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

I ja mislim tako,samo uzeti kobasica jednu kutiju,kao u Ovcar banji pa peci po potrebi,brzo se spreme a i pivo ide posle dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

pitati srpka za kobasice po selu. domace. odlicno ih prave ako oce. ako on trazi (bez obzira za koga) nece smeti da fusare.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja