Jump to content

Moto Zajednica

Dogovor o kalendaru MZ Svet-a za 2011.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

e pa ja nisam krme, i volim da uzivam u pivetu a ne da se nalevam. kako ga u zadnje vreme nema bas mnogo da valja preso sam na rakije :zvizduk: (ioanako ne vozim ako ne idem na posos)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bili smo danas Scorpija, Čika Dule i ja u Beloj Crkvi. Tamo su nas dočekali Ssekir i Vladan, popili smo kafu pa smo krenuli u razgledanje.

 

Ima šta da se gleda i obilazi. Vladan je napravio fantastičnu selekciju lokaliteta za sve potrebe: malo ljudi, mnogo ljudi, u gužvu, bez gužve... ma šta poželiš.

 

Prvo mesto je ogromno. Napuštena fabrička hala sa pripadajućim imanjem okolo, mesta za bar 1.000 ljudi. Veliki potencijal, može da se napravi bukvalno sve ali za masovne manifestacije što nama nije odgovaralo.

 

Na drugom mestu videli smo kamp koji je u neposrednoj blizini ovog "masovnog lokaliteta" ali je skroz INN. Kamp je, ima celokupnu infrastrukturu, za naše potrebe preterano luksuzan čvrsti smeštaj koji je klimatizovan. Nije nam se ovo dopalo iz sledećih razloga: nemoguće je grupisati se na jednom mestu oko pečenja, bez natkrivenog prostora, "kućice" koje verovatno pripadaju uticajnim ljudima, ma baš kamp za veliki broj turista i imućnih vlasnika objekata.

 

Bili smo na korak da se odlučimo za treće mesto. Nismo odmah išli tamo jer je sve grozno, sneg se topi, blatište na sve strane.. Međutim mesto je super, izolovano, jedan bar, natkriveni prostor na dve strane i plaža koja pripada samo tom mestu koje je sada kafić na plaži.

Lepota.

 

Ali ajde, kada smo već tu da obiđemo i dalje jer smo videli da je Vladanova selekcija baš raznolika.

 

Četvrto mesto je kao gradska plaža. Ogromno, sa pedolinama, čamčićima i ostalim sadržajima koje je tokom leta prepuno turista. Tu sam bio ranije i imao sam problem da se izolujem. Doduše, ima super parking za motore ali je baš kao gradska plaža, bez hladovine i ako bi želeli da se povučemo od gužve morali bi u neku šikaru.

 

Peto mesto je poslednje. Obišli smo ga "reda radi" jer smo se kao odlučili za tu plažu a i udaljeno je 12km od Bele Crkve. Tu kraj ne bi bio jer je Vladan imao još karata u rukavu ali smo odlučili da dalje nećemo jer smo našli ono šta smo tražili.

 

Mesto - raj!

 

Kada se prilazi lokalitetu ambijent je kao iz filma "Ko to tamo peva" a kako smo čuli od Vladana to se tu negde i snimalo. Nigde ništa, samo uzan putić sa tragovima od guma koji čine put.

Divljina. Dobio sam želju da izađem iz kola i da se dernjam koliko god mogu, da isteam iz sebe bes i frustraciju svakodnevnog gradskog života.

 

A onda prilaz preko mostića, isto kao u filmu gde bi Bata Stojković preterao autobus. Rečica ispod mostića i slap vode koja otiče na drugu stranu. Za pecaroše raj, za kupače pont, ko bi se kupao uz divljanje može da skoči sa tog mosta, dovoljno je duboko.

 

Lokalitet je udaljen 500 metara takvim putem kao iz filma od sela. U selu je čvrsti smešta u seoskim domaćinstvima po krajnje pristupačnim cenama. Cene koje smo čuli su od prošle godine pa ih ne bi navodio ali u svakom slučaju nešto krajnje prihvatljivo, kao u Ovčar Banji.

 

Centar zbivanja nam je bife koji je u šumi i pored samo vode. Sa vlasnikom bifea ću se čuti od Nedelje, da ga ne zovem baš za vikend. Imam nameru da se dogovorim za cene jer nam više odgovara da snabdevanje pićem on radi a opet da nas ne dere jer smo tu ipak dva cela dana i noći.

 

Naravno, doneli bi i mi nešto svoje, kao u Kisaču, svi da budu zadovoljni.

 

Za šatore mesta koliko hoćeš i gde god hoćeš. Ima nadkriveni prostor ispod koga bi jeli i provodili vreme, ima klozet i pumpu za vodu koja je zbog zime demontirana. Bife ima jednu rashladnu vitrinu za piće koja i sad tamo stoji iako "lokal" ne radi.

 

Kako deluje, ovo mesto je kao izletište za ljude iz Bele Crkve koja realno nema potrebu za tim jer je cela pogodna za izlete. U terminu kada se mi budemo okupljali ne bi trebalo da bude gužve naročito što je ne samo 12 km od Bele Crkve nego je i van sela.

 

Ssekir, Scorpija i Čika Dule su imali više uspeha od mene kada je slikanje u pitanju. Treba imati u vidu da je sve fotografisano u najgore moguće vreme kada se sneg otapa pa je voda i kaljuga svuda.

 

Ali je lepota i sada kada je priroda ovako oskudna. U povratku smo sreli neku ptičurinu, mislio sam da je orlušina ili bar soko pa se ispostavilo da lupetam jer je neka druga grabljivica u pitanju. A velika bre, bataci ko ćureći.

 

U selu su nam smeštajne mogućnosti dobre. Očigledno je da moram da dođem dan ranije ne samo zbog dočeka gostiju nego i zbog tog preraspoređivanja. U zavisnosti od toga koliko ljudi dolazi sa kojom grupom u prilici smo da napravimo Slovenačku kući, Mađarsku kuću, Rumunsku kuću itd.

 

Usput, Rumunija je jako blizu, Rumunski turisti su česti gosti Bele Crkve pa se nadam da Rumunima i Rumunskim Mađarima ove godine neće biti problem da dođu jer su najbliži.

 

To je ono za prvu ruku, informacija brza i štura.

 

Detalji su kod Čika Duleta: fotografije, video klip, GPS kordinate, selo, prilazni putevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Prvo mesto je ogromno. Napuštena fabrička hala sa pripadajućim imanjem okolo, mesta za bar 1.000 ljudi. Veliki potencijal, može da se napravi bukvalno sve ali za masovne manifestacije što nama nije odgovaralo.

 

Osim toga, slabo je tu bilo sa hladovinom, a i hala možda neće biti na raspolaganju u terminu našeg skupa... Istini za volju, do samog jezera nismo ni otišli.

post-8495-0-36044400-1297548849_thumb.jpg

post-8495-0-79190000-1297548861_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Bili smo na korak da se odlučimo za treće mesto. Nismo odmah išli tamo jer je sve grozno, sneg se topi, blatište na sve strane.. Međutim mesto je super, izolovano, jedan bar, natkriveni prostor na dve strane i plaža koja pripada samo tom mestu koje je sada kafić na plaži. Lepota.

Odlično mesto. Po mom mišljenju, drugi najbolji izbor, shodno našim potrebama, ustanovljenim od ranije. Extra plaža za potencijalne sunčače, kupače ili one koji bi se eventualno treznili...

PS

Tu su Šeki i Vlada

post-8495-0-54999000-1297549503_thumb.jpg

post-8495-0-50138100-1297549515_thumb.jpg

post-8495-0-81346400-1297549523_thumb.jpg

post-8495-0-94072000-1297549536_thumb.jpg

post-8495-0-26602200-1297549550_thumb.jpg

post-8495-0-31013800-1297549770_thumb.jpg

post-8495-0-40371100-1297549785_thumb.jpg

post-8495-0-37648800-1297549799_thumb.jpg

post-8495-0-87686100-1297549817_thumb.jpg

post-8495-0-65572900-1297549830_thumb.jpg

post-8495-0-74539500-1297549911_thumb.jpg

post-8495-0-22193500-1297549923_thumb.jpg

post-8495-0-21437200-1297587533_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Bili ste na mestu na kojem smo i mi kampovali,to pored jezera,o tome sam vam i govorio.

Mesto je odlicno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Peto mesto je poslednje. Obišli smo ga "reda radi" jer smo se kao odlučili za tu plažu a i udaljeno je 12km od Bele Crkve. Tu kraj ne bi bio jer je Vladan imao još karata u rukavu ali smo odlučili da dalje nećemo jer smo našli ono šta smo tražili.

 

Mesto - raj!

 

Kada se prilazi lokalitetu ambijent je kao iz filma "Ko to tamo peva" a kako smo čuli od Vladana to se tu negde i snimalo. Nigde ništa, samo uzan putić sa tragovima od guma koji čine put.

Divljina. Dobio sam želju da izađem iz kola i da se dernjam koliko god mogu, da isteam iz sebe bes i frustraciju svakodnevnog gradskog života.

 

A onda prilaz preko mostića, isto kao u filmu gde bi Bata Stojković preterao autobus. Rečica ispod mostića i slap vode koja otiče na drugu stranu. Za pecaroše raj, za kupače pont, ko bi se kupao uz divljanje može da skoči sa tog mosta, dovoljno je duboko.

 

Lokalitet je udaljen 500 metara takvim putem kao iz filma od sela. U selu je čvrsti smešta u seoskim domaćinstvima po krajnje pristupačnim cenama. Cene koje smo čuli su od prošle godine pa ih ne bi navodio ali u svakom slučaju nešto krajnje prihvatljivo, kao u Ovčar Banji.

 

Centar zbivanja nam je bife koji je u šumi i pored samo vode. Sa vlasnikom bifea ću se čuti od Nedelje, da ga ne zovem baš za vikend. Imam nameru da se dogovorim za cene jer nam više odgovara da snabdevanje pićem on radi a opet da nas ne dere jer smo tu ipak dva cela dana i noći.

 

Naravno, doneli bi i mi nešto svoje, kao u Kisaču, svi da budu zadovoljni.

 

Za šatore mesta koliko hoćeš i gde god hoćeš. Ima nadkriveni prostor ispod koga bi jeli i provodili vreme, ima klozet i pumpu za vodu koja je zbog zime demontirana. Bife ima jednu rashladnu vitrinu za piće koja i sad tamo stoji iako "lokal" ne radi.

 

Kako deluje, ovo mesto je kao izletište za ljude iz Bele Crkve koja realno nema potrebu za tim jer je cela pogodna za izlete. U terminu kada se mi budemo okupljali ne bi trebalo da bude gužve naročito što je ne samo 12 km od Bele Crkve nego je i van sela.

 

Ssekir, Scorpija i Čika Dule su imali više uspeha od mene kada je slikanje u pitanju. Treba imati u vidu da je sve fotografisano u najgore moguće vreme kada se sneg otapa pa je voda i kaljuga svuda.

 

Ali je lepota i sada kada je priroda ovako oskudna. U povratku smo sreli neku ptičurinu, mislio sam da je orlušina ili bar soko pa se ispostavilo da lupetam jer je neka druga grabljivica u pitanju. A velika bre, bataci ko ćureći.

 

U selu su nam smeštajne mogućnosti dobre. Očigledno je da moram da dođem dan ranije ne samo zbog dočeka gostiju nego i zbog tog preraspoređivanja. U zavisnosti od toga koliko ljudi dolazi sa kojom grupom u prilici smo da napravimo Slovenačku kući, Mađarsku kuću, Rumunsku kuću itd.

 

Usput, Rumunija je jako blizu, Rumunski turisti su česti gosti Bele Crkve pa se nadam da Rumunima i Rumunskim Mađarima ove godine neće biti problem da dođu jer su najbliži.

 

To je ono za prvu ruku, informacija brza i štura.

 

Detalji su kod Čika Duleta: fotografije, video klip, GPS kordinate, selo, prilazni putevi...

Ovo ovde je baš sve na (skoro) jednom mestu. Priroda povučena od civilizacije, 'ladovina, voda, osučana područja, mesta za "čadore", stajanka za magarad, ljute mašine, golube i sl., ugostiteljski objekat, u neposrednoj blizini tvrdi smeštaj u selu, klozet... sve

 

Koordinate za ljubitelje Google Earth-a su N 44 56 372, E 021 17 497

 

Do lokacije se stiže odvajanjem levo od puta Kovin-Bela Crkva ka mestu Grebenac, odakle se ide do sela Jasenovo, potom na raskrsnici kod pandurske stanice levo i TU SI.

 

PS

Video klip, koji je snimio Scorpija će da sačeka sa kačenjem da ga komprimujem ispod 2 MB, da bi ga fuckin' sajt prihvatio...

 

UŽIVAJTE...

post-8495-0-82487300-1297550435_thumb.jpg

post-8495-0-22394000-1297550449_thumb.jpg

post-8495-0-74914100-1297550463_thumb.jpg

post-8495-0-38906600-1297550482_thumb.jpg

post-8495-0-20621000-1297550494_thumb.jpg

post-8495-0-23673300-1297550513_thumb.jpg

post-8495-0-65125700-1297550525_thumb.jpg

post-8495-0-00720800-1297550540_thumb.jpg

post-8495-0-89443200-1297550554_thumb.jpg

post-8495-0-60986200-1297550569_thumb.jpg

post-8495-0-95340500-1297550578_thumb.jpg

post-8495-0-84914400-1297550586_thumb.jpg

post-8495-0-70626400-1297550597_thumb.jpg

post-8495-0-82717900-1297550611_thumb.jpg

post-8495-0-82414400-1297550625_thumb.jpg

post-8495-0-84502200-1297550639_thumb.jpg

post-8495-0-59932800-1297551154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Do lokacije se stiže odvajanjem levo od puta Kovin-Bela Crkva ka mestu Grebenac, odakle se ide do sela Jasenovo

 

Kod mene ima selo isto se zove.. 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Prva slika u nizu fotografija je sa predhodnog lokaliteta tako da je ona nebitna za tu lokaciju koja je izabrana.( Cika Dule ovo i nije ispalo tako lose ako uzmemo u obzir da je slikano telefonom).Ljudi da kazem eto i ja a uvericete se i sami idealno je za1moto3.gif2BJB4.gif2BJB5.gif2BJB6.gif0takoje.gif!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића
Prva slika u nizu fotografija je sa predhodnog lokaliteta..

Da, u pravu si. Provukla se. Zezao me sajt sinoć. Nije lepo 'teo da kači slike. Ispravio sam sad. 'Fala!

 

...Cika Dule ovo i nije ispalo tako lose ako uzmemo u obzir da je slikano telefonom

Pa, jbg, kao stari foto amater sam morao malkice da "retuširam" svaku fotku, radi bolje vidljivosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Mislim da se nece to desiti jer kad mi budemo pravili skup sezona kupanja i turizma nece jos poceti za taj kraj.

... čemu u prilog govori i činjenica da je mesto izvučeno od svega vezanog za civilizaciju i turističku gungulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

Prva slika u nizu fotografija je sa predhodnog lokaliteta tako da je ona nebitna za tu lokaciju koja je izabrana.( Cika Dule ovo i nije ispalo tako lose ako uzmemo u obzir da je slikano telefonom).Ljudi da kazem eto i ja a uvericete se i sami idealno je za1moto3.gif2BJB4.gif2BJB5.gif2BJB6.gif0takoje.gif!!!!!

 

ako mislis na sliku sa splavom na buricima za naftu nisi u pravu. slika je sa gata, eno lepo se vidi buk desno i onaj mlin levo :zvizduk: nesto mene zeza net, okacicu par slika koje imam kasnije ili sutra, cisto za arhivu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ssekir, jel baš nemoguće za kupanje tom periodu?

 

Uvek smo bili pored vode a nikada se nismo kupali. Ok, u Kisaču je bilo hladno i hvala dobrom Bogu pa nas je sačuvao od kiše koja samo kod nas nije padala dok su svuda okolo besnele oluje.

 

Floyd se kupao u Ovčar Banji i koliko znam to je jedini slučaj.

 

Inače, nevolim da se kupam nigde sem u moru a i tu imam oštre kriterijume, zahtevan sam neverovatno.

 

Ali ovde bih skočio u slap, vuče me... A skočio bih i sa mosta kad već može, to je retka prilika.

 

Potpuni je užitak: rakijica ili pivce pored vode, ladovina, ptice pevaju, malo roštilja da se omaste crevca kako bi pečenje lakše prošlo...

 

Nezgodno majku mu, težak je život, mnogo je iskušenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

ako mislis na sliku sa splavom na buricima za naftu nisi u pravu. slika je sa gata, eno lepo se vidi buk desno i onaj mlin levo :zvizduk: nesto mene zeza net, okacicu par slika koje imam kasnije ili sutra, cisto za arhivu...

 

Ne nisam mislio na tu sa splavom ta i jeste tu gde joj je mesto,ma uostalom nije uopste bitno. Bitno je da je mesto super a i vama hvala na pomoci ,strpljenju i doceku!1zdravo.gifVujo gde je ona slika sto nas je svo troje slikao onaj deda?1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Da, vala baš! To je ujedno i bolji prikaz mesta gde treba da se skrene ka Jasenovu.

 

Pa kažu naši stari da se stvari nikada ne događaju slučajno. Upravo tu se našao neki deda pored puta, a Vuja nagazio na bremzu k'o mutav - kaže 'aj' ovde da se slikamo. Onako bez ikakvog posebnog povoda i razloga.

 

Sve ima svoje...

 

Jes' da se tu iskoristilo da se izgori jedna cigarica, jer u Vujinom autu ne sme da se kuri zbog zakona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja