Jump to content

Moto Zajednica

Najbolje Enduro/touring Cizme Do 200E ?

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Nazalost, Guevarina prodavnica u Banja luci vise ne egzistira. zarvorili su je , Srecom tu je ebay

 

Mislim da su samo preselili, nisu zatvorili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

U TC-motoshop (SLO) su TCX Infinity Gore-Tex 188e, trenutno sniženje je 2o%, i kad se još oduzme tax free (nekih 10-12#) ispadne ekstra cena.

 

Šta mislite o Daytona čizmama (osim da im je cena visoka)?

 

p.s. trenutno sam i ja u fazi traženja nekih dobrih čizama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Za TCX Infinity Gore-Tex cizme u Engleskoj na testu magazina RIDE dali su najbolje ocene .I sto se tice bezbednosti , vodonepropusnosti ,vetronepropusnosti,sveukupna ocena najvisa.Komparacija je vrsena sa ostalim poznatim proizvodjacima .Ovde su oko 180-200 funti ili oko 220eura.Ja sam moe uzeo jako jeftino jer su bile stari stok i jos sa oznakom OXTAR .Jos su uvek nove koristio ,sam ih samo jednom dok sam bratu isao dovesti motocikl i to po konstantnom pljusku i ok 2-2.5 sata voznje i mogu vam rec da sam vrlo zadovoljan.Nepropustaju nimalo i tople su pogotovo sto je ta voznja bila u zimu.Na osnovu saznanja sa mnogih foruma pre kupovine i doneo sam odluku da bas njih uzmem i sigurno je da su jedne od najboljih na trzistu ako ne i najbolje.Toliko od mene i nadam se da sam nekome pomogao oko izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Toliko od mene i nadam se da sam nekome pomogao oko izbora.

 

Jesi, hvala ti! :)

Aj` samo reci u odnosu na tvoj broj patika ili cipela, jel si cizme uzeo za broj vece, ili dva broja vece?

Pitam jer ja ne mogu da ih probam, a narucio bi ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Da li uopste postoji MX cizma koja je pouzdano vodonepropusna ? 

 

Mikka ima neke Sidi, al se ne secam kako se zovu. Čini mi se da je bliza MX-u nego Touringu, i vodonepropusna je.

 

Cini mi se da su ove.

 

da jedina cizma koja je vodo-ne-propusna je sidi crossfire, nosim ih 3 godine i nemam primedbe, puste i one vodu ali posle 6-7 sati drdanja po off-u, blatu i barama do kolena...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hmm, procitao sam na webu jako dobre kritike za Alpinestars Web Goretex cizme, od ljudi koji ih nose po nekoliko godina. doduse one nisu enduro kategorija, vec cisti touring. al ajde da pitam za utiske i vas, ako je neko nosio ove cizme? u louisu su oko 190eur?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ja sam rabio do sada:

2009_Alpinestars_Tech_3_Boots.jpg

a od sada i:

2010_alpinestars_TECH_7_motocross_boots_BLACK_RED.jpg

 

tech3 sam vozio dosta po off-u i nisam imao mokru nogu nakon prolaza kroz potoke itd... valjda nisam dovoljno duboko i dugo drzhao pod vodom... nosim pantalone preko njih pa kapiram da su tako manje shanse da voda udje...

 

a tech7 su me odushevile, bolje su u svakom pogledu od tech3... materijal, kopche, sto nekih sitnica... jedva chekam prvu vozhnju :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dobro je što sam lično otišao da kupim čizme (u Italiju), jer da nisam, sigurno bih kupio pogrešne čizme. Naime, dva drugara su išla za Italiju nekim poslom i ja sam razmišljao da mi kupe TCX Infinity, samo nisam bio siguran koji broj, 44 ili 45. U poslednjem trenutku sam odlučio da krenem sa njima i kada smo stigli u prvu moto radnju (oblast Veneto), ukapirao sam da mi nijedan broj TCX Infinity ne odgovara. Te čizme nikako nisam mogao da zakopčam (čičak traka) preko listova. Onda sam pogledao i druge čizme iste namene i najviše su mi se dopale (po udobnosti, a zatim i po izgledu) Dainese Visoke D-WP. U Dainese outletu su mi rekli da je to (laganiji i poboljšani) naslednik modela Virunga. Cena na sniženju je bila 195€.

 

Dainese_Visoke_D-WP__53736_zoom.png

 

Uzgred, pazario sam i gomilu Dainese majica po posebnoj ceni od 5€ :moto3::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja naručio Gaerne balance. Daj bože da ubodem broj. :care:

 

bottes-trial-gaerne-balance-classic-19819907.jpeg

 

Moje još nisu stigle. :'( Mada, očekujem ih do kraja meseca. :care:

Ako igrom slučaja njihov 46 bude naš 45 - očekujte ih na berzi. ;)

 

PS. Dobri čizmaci Aćime. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Dobro je što sam lično otišao da kupim čizme (u Italiju), jer da nisam, sigurno bih kupio pogrešne čizme. Naime, dva drugara su išla za Italiju nekim poslom i ja sam razmišljao da mi kupe TCX Infinity, samo nisam bio siguran koji broj, 44 ili 45. U poslednjem trenutku sam odlučio da krenem sa njima i kada smo stigli u prvu moto radnju (oblast Veneto), ukapirao sam da mi nijedan broj TCX Infinity ne odgovara. Te čizme nikako nisam mogao da zakopčam (čičak traka) preko listova. Onda sam pogledao i druge čizme iste namene i najviše su mi se dopale (po udobnosti, a zatim i po izgledu) Dainese Visoke D-WP. U Dainese outletu su mi rekli da je to (laganiji i poboljšani) naslednik modela Virunga. Cena na sniženju je bila 195€.

 

 

Uzgred, pazario sam i gomilu Dainese majica po posebnoj ceni od 5€ :moto3::Mina:

 

U kojoj radnji si kupio čizme? Ima li neki sajt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

@acim, koji si broj uzeo dainese-a u odnosu na civilnu obucu? Meni u subotu stizu iste takve br.42 zahvaljujuci SashiP i kolegi nemo-u iz Ljubljane :care: (cena mizerna u odnosu na MASS, 224 evra u SLO a kod nas 32300,- din ili skoro 315 evra). Ne mogu da dochekam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Broj je 44, isti koji najčešće nosim. Retko kada uđem u neke cipele ili patike 43, najčešće je to 44, tako da su dobre šanse da ti čizme odgovaraju ako si uzeo isti broj koji i inače nosiš. Ipak, uverio sam se da pogotovu čizma mora da se proba, jer noga može da se zaglavi na raznim pozicijama prilikom obuvanja, sve zavisi kakvu ko nogu ima.

 

Čizme su kupljene ovde:

 

http://www.valerisport.com/ITA/articolo.asp?codice=2668

 

Na popustu su 199€, ali pošto nisu mogli da mi napišu Tax Free, spustili su cenu još malo, znači na 195€. Nisu se baš pretrgli, ali kako ste rekli, u odnosu na cene kod nas, ovo je super cena.

 

Po ceni od 199€ imate i u ovoj prodavnici i ovi mogu da napišu Tax Free:

 

http://www.market2ruote.it/index.php?main_page=product_info&products_id=2720

 

Ako se pitate zašto nisam kupio na ovom drugom mestu, odgovor je da su imali poslednji komad 44 koje su me žuljale (leva noga), dok su u ovom prvom legle iz prve (i imali su više komada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Evo cizama koje sam nasao u POLO-u. Veoma podsecaju na Infinity (kopca manje) i mislim da imaju robusniji djon, lici vise na djon vojnih cizama.

Cizme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Meni se O'Neal nisu svidele kad sam ih video uzivo. Bile su one sa drugacijim djonom.

 

Ali priznajem, ne izgledaju lose. I ja sam hteo da ih uzmem prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

što se Polo a tiče ja se lomim oko dve čizme

 

O'neal element

 

Alpinestar tech3

Ja ovde ne vidim nikakvu dilemu, tech3 naravno. Za o'neal nisam bas procitao puno pohvala na netu, dosta ih kude. Ja sam se prosle godine lomio izmedju tih o'neal i diadora crossbow, o'neal sam hteo da uzmem zbog djona sa kramponima, dodje zgodno za guranje motora i setnja po klizavom terenu, ali kad sam procitao utiske drugih na net-u, ohladio sam se od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Mislim da ove nisu do sada spominjane.

Rev'it Apache

 

Ove čizme sam kupio jesenas i koštale su nešto manje od 200 eura.

Vode se kao adventure-touring čisme. Na review-ima ih dosta hvale - dobre za touring ali i za lakši off road. Meni je bilo presudno to što su navodno, udobne za hodanje.

Malo sam kilometara prošao u njima pa ih ne bih hvalio unapred ali su prvi utisci pozitivni.

 

kjV7N_prod0211804260.jpg

 

Evo jednog članka.

http://www.webbikeworld.com/r2/rev-it/apache-boots/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

stigle danas AlpineStars Web Goretex iz Louisa :moto3:

 

obec'o sam sebi da vise nece prsti da plivaju u vodi bre !

 

al sam se primio, ko mlad majmun :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja