Jump to content

Moto Zajednica

Najbolje Enduro/touring Cizme Do 200E ?

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Uskoro trebam nabavljati cizme, pa me interesuju prijedlozi i iskustva ljudi koji su vec nabavljali cizme.

 

Trazim enduro/touring cizmu, da je topla, vodonepropusna sa dobrom bocnom zastitom skocnog zgloba i kostiju iznad samog skocnog zgloba (ti lomovi jako tesko zarastaju).

 

Nije mi pretjerano bitna tezina hodanja u njima, bitno je da su robusne, tople i vodonepropusne, nemam namjeru da hodam previse u njima (patike u top case-u za duze hodanje). Cijena je bitna, ne bih mogao da izdvojim preko 200-250e.

 

Trenutni favorit je Alpinestars Tech 3 cross cizma.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Alpinestars-Tech-3-Off-Road-Dirt-Bike-Boots-Size-11-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5d2b4d9555QQitemZ400158463317QQptZApparelQ5fMerchandise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

tech 3 je ok čizma za te novce ,ja je imam u enduro varijanti

zahvalna je,možeš hodati u njoj ,kruta,H2O -vetro nepropusna,lepo leži na fuzićima sve u svemu sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

tech 3 je ok čizma za te novce ,ja je imam u enduro varijanti

zahvalna je,možeš hodati u njoj ,kruta,H2O -vetro nepropusna,lepo leži na fuzićima sve u svemu sam zadovoljan.

 

Da li ih ima kupiti u Srbiji (po mogucnosti Beogradu) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pogledaj i Dainese Virunga. Yoman je nedavno prodao svoje i kaze da su extra. Za njih sam citao i iskustva korisnika, mahom reci hvale... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pojuri po netu termin trial boots ili dual sport boots. Po meni daleko bolje od full kros chizmi jer su oslobodjene preteranih plastichnih i metalnih zashtita. Samim tim su dosta lakshe i prijatnije za slobodnu shetnju.

 

To je klasa izmedju touring i cross/enduro chizmi.

Npr. neshto ovako:

 

forma-atv-one-707.jpg

 

2010_Sidi_Trial_Zero_Black.jpg

 

thumbnail_gaerne-boots-balance-pro-tech-boots_1.jpg

 

 

PS. Apel na uvoznike moto opreme!

Zashto niko u ponudi nema "trial" chizme?

Ako uzmemo u obzir da se kod nas vecim delom voze enduro motori, treba u ponudi imati i prave enduro chizme (ne cross, ne touring). <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam Alpinestar Tech 3 i apsolutno nisu vodonepropusne, naprotiv. Inace to nisu touring/enduro cizme pre bih rekao MX/hardenduro.

 

Ove godine sam kupio TCX Infinity (goretex), prave touring enduro cizme i stvarno su vodonepropusne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Imam Alpinestar Tech 3 i apsolutno nisu vodonepropusne, naprotiv. Inace to nisu touring/enduro cizme pre bih rekao MX/hardenduro.

 

Ove godine sam kupio TCX Infinity (goretex), prave touring enduro cizme i stvarno su vodonepropusne.

 

Znam da nisu turing cizme, ali prvi i osnovni zahtjev koji postavljam pred cizme je zastita zgloba i kostiju iznad zgloba od bocnog udarca. Zato sam se i opredijelio za MX cizme. Sve ostalo je u drugom planu, jer se moze nadoknaditi.

 

Kolega je imao nesrecu da mu pri padu motor padne na taj zglob i slomio je onu tanku kost odmah iznad zgloba. Imao je dobru opremu svuda, samo se malo ugruvao, ali cizme nisu imale zastitu od bocnog udara.

 

Plocice, sarafi, 3 mjeseca lezanja, 6 mjeseci oporavka, pa nakon 12 mjeseci ponovo operacija da se vadi plocica i sarafi, pa ponovo oporavak i od te operacije.

 

Previse izgubljenog vremena i zivota, a da je imao na cizmama tvrdu bocnu zastitu velike su sanse da se to ne bi desilo.

 

Ove TCX Infinity mi izgledaju kao da imaju zastitu na tom dijelu, koliko kostaju i gdje ih kupiti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ja imam Forma Terrain čizme i koristim ih godinu dana. Kupio sam ih u Markosu i cena je bila 130-140€. Imaju sve zaštite, a i ja ih nosim iz istih razloga koje si naveo.

Nakon godine nošenja nisu pokazale znake umora, a ja sam veoma zadovolja izborom.

Vodu puštaju, da se ne lažemo, uostalom kao i sve MX čizme.

U početku su mi bile jako neudobne i osećaj u njima je bio neobičan. Vremenom sam se navikao tako da sad mogu da ih nosim ceo dan, a da mi to ne prestravlja problem. Mogu da hodam skoro pa normalno mada nisu za to. Ako hoćeš da ih koristiš u svojim vožnjama za obilazak kulturno-istorijskih znamenitosti, sakralnih objekata, za šetnju i sl. bolje da se odlučiš za isto ili slično Kepinim čizmama. Ove su za vožnju.

 

 

2EFA9826-6B79-5A42-BC51-E871781569E1_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Trazim enduro/touring cizmu, da je topla, vodonepropusna sa dobrom bocnom zastitom skocnog zgloba i kostiju iznad samog skocnog zgloba (ti lomovi jako tesko zarastaju).

 

 

Trazio si ovo, dobio si odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Meni je takodje krajem avgusta motor pao na nogu i cizma(Tech 3) mi je zastitila nogu. Imao sam otok i jos uvek kada je hladna zateze, ali citava.

Sto se tice TCX-a, kupio sam ih u Ljubljani, TC Motoshop. Cena je bila 235E, ali na tu cenu za ex-YU daju 20% popust i tax free, pa ti cizma dodje oko 165-170E.

 

Ima puno ljudi koji MX koriste kao touring, ali mislim da je varijanta Infinity i slicno (svi proizvodjaci imaju slican model), dobar kompromis izmedju bezbednosti i udobnosti.

 

PS.Ipak niko ne putuje Evropom u MX opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Trazio si ovo, dobio si odgovor.

 

Tacno, lose definisano pitanje :) .

 

Gledam review-e po netu za Infinity i imaju prilicno dobar rejting. Ako bude srece pa dobijemo bezvizni rezim sa EU ove godine, kupim ih sebi za rodjendan :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Trazio si ovo, dobio si odgovor.

 

Tacno, lose definisano pitanje :) .

 

Gledam review-e po netu za Infinity i imaju prilicno dobar rejting. Ako bude srece pa dobijemo bezvizni rezim sa EU ove godine, kupim ih sebi za rodjendan :) .

 

Nema potrebe da cekas vizu, imas ih u lokalu kod tebe samo se malo potrudi da ih nadjes. U svakom slucaju ih moras prvo probati!

A ako ih nekim slucajem budes uzimao na nevidjeno, obavezno uzmi za broj vece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

tech 3 je ok čizma za te novce  ,ja je imam u enduro varijanti

zahvalna je,možeš  hodati u njoj ,kruta,H2O -vetro nepropusna,lepo leži na fuzićima sve u svemu sam zadovoljan.

Na sajtu nigde ne pise da je vodonepropusna, ali ako je to iskustvo iz prakse, odlicno. Koga god sam pitao da li mu MX cizma propusta vodu, dobio sam potvrdan odgovor.

 

Ja imam Diadora Crossbow, jako su udobne, cak nisam imao ni period privikavanja, odmah su mi legle kako treba. Na zalost pustaju vodu, u pocetku su pustale malo, ali sto ih vise nosim vise pustaju i to im je ujedno jedina mana. Prodjem dve dublje bare i vec su mi noge mokre. Kad vozim po kisi, mogu da cedim vodu iz njih. 

 

 

Da li uopste postoji MX cizma koja je pouzdano vodonepropusna ? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da li uopste postoji MX cizma koja je pouzdano vodonepropusna ? 

 

Mikka ima neke Sidi, al se ne secam kako se zovu. Čini mi se da je bliza MX-u nego Touringu, i vodonepropusna je.

 

Cini mi se da su ove.

post-2010-046344000 1288168786_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Nema potrebe da cekas vizu, imas ih u lokalu kod tebe samo se malo potrudi da ih nadjes. U svakom slucaju ih moras prvo probati!

A ako ih nekim slucajem budes uzimao na nevidjeno, obavezno uzmi za broj vece!

 

Ma necu ih uzimati bez probavanja, zato i cekam bezvizni :). Ovdje jedino mogu provjeriti da li ima u Guevari (jedina prodavnica moto opreme u gradu), posto mi je jeftinije i brze otici do Ljubljane nego do Sarajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hteo sam da ih kupim, ali sam citao komentare po stranim forumima da su suvise mekane i da fakticki nemaju nikakvu zastitu, pa sam zato odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i ja gledam za sledeću sezonu da se častim jednim čizmama

 

pozz jel ima tko ove da nam kaže nešto o njima jel služe

 

 

http://www.polo-motorrad.de/en/element-iii-stiefel-schwarz.html

 

 

http://www.motocrossboots.org/o-neal/element/

 

 

Inače ovde na ovom sajtu - http://www.motocrossboots.org/ su čini mi se sve MX čizme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

 

Nema potrebe da cekas vizu, imas ih u lokalu kod tebe samo se malo potrudi da ih nadjes. U svakom slucaju ih moras prvo probati!

A ako ih nekim slucajem budes uzimao na nevidjeno, obavezno uzmi za broj vece!

 

Ma necu ih uzimati bez probavanja, zato i cekam bezvizni :). Ovdje jedino mogu provjeriti da li ima u Guevari (jedina prodavnica moto opreme u gradu), posto mi je jeftinije i brze otici do Ljubljane nego do Sarajeva.

 

 

Nazalost, Guevarina prodavnica u Banja luci vise ne egzistira. zarvorili su je , Srecom tu je ebay

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja