Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Zeleo bih sve da vas pozdravim i malo da se pohvalim, upravo sam nabacio drzac za navigaciju na Burgmana, nabavio KN filter vazduha (BMC), i ono sto me je odusevilo tempomat. Motor mi je u fulu spreman za sezonu i nadam se da ce uskoro i neka ozbiljnija voznja pa da se konacno upoznamo i odvozimo koju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Imam uglavnom stare, fotke, a uslikacu ga ovih dana pa postavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja nasao far u Novome Sadu za 40e, mozda skoknem sutra posle podne :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Imam uglavnom stare, fotke, a uslikacu ga ovih dana pa postavljam

 

Mislio sam na fotke radova tj dodataka koje si pomenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Imam uglavnom stare, fotke, a uslikacu ga ovih dana pa postavljam

A da napises ti jedan mali uporedni test Silwerving 600 vs Burgman 650 posto vidim da si posedovao oba, cisto tvoja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ja nasao far u Novome Sadu za 40e, mozda skoknem sutra posle podne :zvizduk:

 

Чекам те!!! А и Индекс те чека!!!1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Пала вожња данас до Батајнице и био је договор да се видим са неким од Вас бандита, али то спавааааааа!!!1zzz.gif1zzz.gif1zzz.gif Како је почела нека лиша ја сам решио да их не чекам него да се полако вратим у НС...у Инђији сам свратио код нашег колеге бургман75 и мало разменисмо по коју реч..И лагано дођох кући...не да ми је пријало!!! Батерије напуњене!!!1oda.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Sto se tice slika dok su trajali radovi, to na zalost nisam slikao, posedujem Bear navigaciju koja mi se odlicno pokazala, posle udesa sa Silverwingom, ostao sam bez drzaca koji ujedno ima funciju punjaca, pre par dana sam uspeo da kupim novi drzac i postavio ga na Burgmana. Evo slika kako je to izgledalo na Hondi a kako sad izgleda na Suzukiju.

 

dsc00504kz.jpg

 

dsc06319qg.jpg

 

Juce sam ugradio tempomat koji meni, zavisniku od pusenja mnogo znaci kada su duza putovanja u pitanju, po gradu i nema neku funkciju, ali mi je mnogo drago sto cu nekad moci da koristim i ovu pametnu spravcicu. Od ostalih dodataka sam kupio preko EBAY-a filter za vazduh ( BMC) koji mi deluje bas dobro u garanciji pise 25 000 km, moguce ga je prati vodom i sl. Takodje sam kupio onaj nastavak za vizir iz Louisa, platio sam ga 120 eu i iskreno ne vidim nikakvu razliku, mada zbog velikog vizira nisam ni imao potrebu za njim , vise sam kupio zbog suvozaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Imam uglavnom stare, fotke, a uslikacu ga ovih dana pa postavljam

A da napises ti jedan mali uporedni test Silwerving 600 vs Burgman 650 posto vidim da si posedovao oba, cisto tvoja iskustva.

 

Sto se tice razlike , ona postoji. Honda mi je bila 2001 god a Suzuki 2006 god.

Oba skutera su dosta slicna, Honda zbog manjih gabarita je malo bolja za voznju po gradu gde trosi oko 5,5 l , dok Burgman svoje gabarite u provlacenju po gradu nadomescuje skupljanjem retrovizora ( vrlo pametna stvar) i njegova potrosnja je oko 6 l u gradu.

Udobnost je dosta slicna i gotovo da nema razlike , suvozac mozda malo vislje sedi na Burgmanu ali pomeranjem vizira smanjuje se otpor vetra koji oseca suvozac, medjutim vetar se pozadi ipak oseca mnogo vise nego napred pa je to i bio razlog moje kupovine onog dodatka za vizir.

Ubrzanje je dosta slicno , mozda minimalna prednost Burgmanu ali minimalna, dok se ne pritisne POWER mod , tada se ipak oseca razlika.

Lezanje u krivinama , ne znam nekako meni deluje isto.

Prostor ispod sedista je slican, jedina razlika je sto kod Silverwinga moras da izvadis kljuceve iz brave i otkljucas na posebnoj bravi koja je pored sedista , kod Burgmana sve radis na jednoj bravi i bez vadjenja kljuca.

Kocenje je sigurno prednost Burgmana iako ovaj koji imam , poseduje ABS cak i oni stariji modeli Burgmana 650 imaju bolje kocenje.

Na otvorenom putu gotovo da i nema razlike, da li vozite jedan ili drugi motor, samo sto tu prednost ima Burgman u potrosnji goriva koji na otvorenom uz suvozaca i teret trosi 4,5-4,9 l , a Honda mi je trosila u istim uslovima 5 l.

Vizuelni izgled je stvar ukusa ali meni se Honda ipak vizuelno vise svidja.

 

Sve u svemu moj zakljucak je da su razlike dosta male i oba motora su izvrsna, prelaze dosta kilometara do nekog ozbiljnijeg servisa. Imaju puno snage u svakom trenutku , sa njima smete da udjete u bilo kakvo preticanje.

Mozete da se vozite u grupi mnogo snaznijih motora i nimalo necete zaostajati.

Na putu ce vam se svi bajkeri uljudno javljati i nece okrenuti glavu jer vozite skuter ( mada takve bajkere uopste ne razumem).

 

Postoji i razlika u ceni izmedju Burgmana i Silverwinga, ona nije zanemarljiva i kupovina Suzukija iziskuje veci novac ali po meni to sto dobijate kupovinom Burgmana

je uglavnom sminka u vidu sklapajucih retrovizora i podesivog vizira, malo bolje kocenje ( koje nije sminka) sve ostalo je nebitno.

 

Nadam se da sam eto malo pomogao u ukazivanju na neke razlike. POZDRAV

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6931 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima li nekog od skuterasa ko se razume u GPS? Ne mogu nikako da nateram Beckera Z100 da radi, tj. da updatujem mape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

И била је банда по фар од Медисона пописмо кафу и наравно сликали смо се као и увек да овековечимо тај тренутак!!!1oda.gif

 

 

09032013380.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

da se pohvalim i ja malo :moto3: Stavljene led sijalice u tablu u poziciju i osvetljenje tablice :takoje: Zamenjeno ulje u kocnicama i kompletan rashladni sistem ociscen i zamenjena tecnost g 12 50/50 . Spreman za sezonu, kais dobar kao i ostatak :takoje: Neverovatne stvari covek moze sam da uradi kad se konsutuje i kad je nestrpljiv da saceka koji dan :takoje: Satelis uspeo sam, inace nema uopste srafic za ispustanje vazduha cec sam primenio tehniku koju si mi savetovao. Sauh radi :takoje: drzi lepo obrtaje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Bigi,da izvines na ovoj slici Djurin nekako izgleda veci nego tvoj...mislim,skuter :lol: :lol:

 

Лош угао мајку му!!!1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1510 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Evo i ja da dodam po koju fotku sa današnje avanture.

Možda nismo lepi i vitki, nemamo puno kose, ali zato se mnogo volimo, pomažemo i smejemo kad god se vidimo :jee:

 

909EA5BC-8ED7-094A-B245-3F0C0694CAD4_thumb.jpg

 

I odosmo do čuvenog Indexa, ali smo tamo skontali da ih ima 2 sa istim imenom...E sad da li smo uboli pravi :stabre:

 

A6806289-9845-484C-AD61-AA4BEF6BF80A_thumb.jpg

 

I pred kraj puta nas je "uvatila" kišica pa je red bio da Fanky bude žrtveno jagnje za probu mog čuvenog komunalnog kišnog odela

 

F12F35F3-4715-D24D-97B6-4060B82F1932_thumb.jpg

 

I da se malo pohavalim na kraju.

Prvi put sam merio potrošnju sa sipanjem do čepa...umerena vožnja bez preteranog odvrtanja gasa 80km/h prosek...

ukupno 140Km, 4,51Lit. u razumljivim srpskim merama to je 3,22L / 100Km.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

 

 

 

 

I odosmo do čuvenog Indexa, ali smo tamo skontali da ih ima 2 sa istim imenom...E sad da li smo uboli pravi :stabre:

 

A6806289-9845-484C-AD61-AA4BEF6BF80A_thumb.jpg

 

 

Нисте ако је то тај на слици мало још левље... јбг други пут!!! Надам се да ни тај није био лош!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Djura neodlucan :P dja krastavci, dja kupus

Bigi hvala na vremenu i druzenju a Djurasinu na patkici inace bih pokisao kao pseto

post-21163-0-88264600-1362860610_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja