Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko malo bolje kacige...AGV, HJC, x-lite ili...?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pozdrav...potrebna mi je pomoc u izboru kacige...naime, kupio bih neku kvalitetniju integralku...ali imam problem sa oblikom...

Posto vozim supermoto, sedim uspravno - zastita od vetra = 0, ne lezi mi vecina integralnih kaciga, jer su plitke pozadi (pravljene za r-ove, tako da mozes onako "zguren" da podignes glavu :D ). Tako se izradih da narucim jednu za koju sam mislio da je dobra kupovina, pa je moradoh prodati...

Vec duze vreme (godinu ipo?!) cekam da u onoj radnji kod autobuske (ne znam kako se zove, drze zastupnistvo Nolan-a, Grex-a i X-lite-a) dobiju X-601 S ili M velicine (mislim da bi mi S vise pasovala), svracam povremeno, pitam, ali nista...izem ti predstavnistvo... :(

Ta mi se kaciga ucinila dobra, ali nisam mogao da probam...

Juce udjoh u Markos da pogledamo kacigu za druga, i Djavo mi sapnu da probam onu GP-Pro...imali MS velicinu (57cm)...kaciga je neverovatno duboka pozadi, kao cross modeli...i cuci mi dobro...jedino bih voleo da me malo vise stiska u obrazima...ali imam uzanu glavu... :) ...rece covek da ce dobiti u ponedeljak brojeve...

E, sad...cena je sitnica... 380-tak evra :(...

Konacno pitanje je (posle ovog romana sto napisah :) ) - da li je ta dubina pozadi odlika race kaciga, ili zavisi od modela do modela...? Da li vredi da cekam (sto se mozda nikada nece dogoditi) da oni dobiju te male brojeve x-lite-a (cena bi bila oko 250-300 ako dobiju start modele 601)...?

Neko je ovde pominjao i model HJC ZF-9 - Guevara je zastupnik...da li vredi da pogledam nju?

Eto...znaci treba mi kaciga koja ce dobro da prianja, nece da bude bucna, dobro cuva od zime (znaci da ne sisti na sve strane :) ), da je duboka pozadi, da ima S (eventualno M, ali mislim da mi je to veliko) velicina i da je oblik za "uzanu" glavu - ne okruglu.

Da...i da mogu da je probam i kupim ovde :(

Ako neko ima kakav koristan savet-predlog, pomagajte :(

E da...i rado bih je platio ispod 300e :D, ako je moguce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Za tebe je najbolje kada bi mogao da uzmes Enduro (Supermoto) kacigu sa vizirom (naocare su smaranje), a najbolje od toga je Arai Tour-X2:

 

2006_XD_pearl_black.jpg

 

Ako ti je ona skupa onda uzmi Airoh S4 (mada nije ni ona bas jeftina):

 

S411.jpg

 

 

Ima tu jos par modela ali jeftinijih. Za ove dvije kacige ti najbolje moze reci Mikka koji ih posjeduje... Za tebe bilo koja od ove dvije i nema greske :kul:

 

P.S. Nisam bas najbolje razumio sta si hti oreci sa onim itegralkama i dijelom pozadi... Ali nema veze, juri ti ovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

e sad, ja ti za ovo nisam nikakav struènjak ali ti preporuèujum da pogledaš HJC ZF-9, ako te ne mrzi da se prošetaš do NBG-a, èisto da je pogledaš. ja je imam i jako je dobra. cena oko 13000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema
Za tebe je najbolje kada bi mogao da uzmes Enduro (Supermoto) kacigu sa vizirom (naocare su smaranje)' date=' a najbolje od toga je Arai Tour-X2

Ako ti je ona skupa onda uzmi Airoh S4 (mada nije ni ona bas jeftina):

 

Ima tu jos par modela ali jeftinijih. Za ove dvije kacige ti najbolje moze reci Mikka koji ih posjeduje... Za tebe bilo koja od ove dvije i nema greske :kul:

 

P.S. Nisam bas najbolje razumio sta si hti oreci sa onim itegralkama i dijelom pozadi... Ali nema veze, juri ti ovo ;)[/quote']

 

Ma video sam obe kacige...Pricao sam sa Hitman-om (on je nosito taj Airoh S4 kad smo se videli) i kaze da je bucan i da duva dosta...

Meni treba bas full face (za hladnije vreme, bas sam zimogrozljiv :P )...a to da su plitke pozadi...pa ceo vrati i donji deo glave pozadi ti je izlozen kod takvih kaciga...meni treba duboka kaciga, koja pokriva maltene i deo vrata pozadi,a ne samo glavu do pola...ta sto sam je prodao je pokrivala napred bradu, ali pozadi isla jedva nesto preko dve trecine lobanje :D

Poenta je da mi je zima u cross style kacigama :D, tako da mi bas treba full face.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E da...i rado bih je platio ispod 300e ' date=' ako je moguce[/quote']

 

 

Za tebe je najbolje kada bi mogao da uzmes Arai Tour-X2

 

Pored ovakvih prijatelja.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Heheh :)...

Pogledacu sutra tu hjc kacigu, a pitacu i u Markosu da li jos neka kaciga ima slican kalup kao ona GP-Pro...posto mi se skoljka stvarno svidela...to bi mi zavrsilo posao...a ako stignem, mozda svratim i do Centra S...pa cu videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport
Pogledaj Suomy kacige u Centru S. To je najkvalitetnija kaciga koja se prodaje u Srbiji ( Arai i Shoei se ne prodaju )

 

Drugar moj je pre par dana kupio Suomy Vandal, i neprijatno se iznenadio jer užasno duva ispod brade. Probao sam je i ja, 150 na nakedu, i mogu ti reæi da tako duva da imam oseæaj da mi vetar na silu ulazi u nos.. :shock:

Sem toga kaciga je sasvim ok..

Bio sam i u Markosu, gledao za sebe GP Pro i Stealth, èak i ovu novu S-4 (mislim da se tako zove), i baš baš su mi se dopale, sem one metalne mrežice za ventilaciju, jer sa mat crnom, jedinom koju ja hoæu, izgledam malo kao Dart Vader..

Fora kod njih je da imaju dublju školjku na bradi i zakrivljenu na dole, izgleda sa strane kao kljun, i na taj naèin se spreèava duvanje ispod brade unutra. Ili bar tako prodavac kaže (..me žvakira :wink: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Pogledaj Suomy kacige u Centru S. To je najkvalitetnija kaciga koja se prodaje u Srbiji ( Arai i Shoei se ne prodaju )

 

Drugar moj je pre par dana kupio Suomy Vandal' date=' i neprijatno se iznenadio jer užasno duva ispod brade. Probao sam je i ja, 150 na nakedu, i mogu ti reæi da tako duva da imam oseæaj da mi vetar na silu ulazi u nos.. :shock:

Sem toga kaciga je sasvim ok..

Bio sam i u Markosu, gledao za sebe GP Pro i Stealth, èak i ovu novu S-4 (mislim da se tako zove), i baš baš su mi se dopale, sem one metalne mrežice za ventilaciju, jer sa mat crnom, jedinom koju ja hoæu, izgledam malo kao Dart Vader..

Fora kod njih je da imaju dublju školjku na bradi i zakrivljenu na dole, izgleda sa strane kao kljun, i na taj naèin se spreèava duvanje ispod brade unutra. Ili bar tako prodavac kaže (..me žvakira :wink: )[/quote']

hahahaha :lol:

Pa Vandal je cistokrvna Race kaciga, sve one nenormalno duvaju i bucne su :wink:

Trazi nesto u putno-gradskoj klasifikaciji (Stealth i S4 spadaju tu...) :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

hahahaha :lol:

Pa Vandal je cistokrvna Race kaciga' date=' sve one nenormalno duvaju i bucne su :wink:

Trazi nesto u putno-gradskoj klasifikaciji (Stealth i S4 spadaju tu...) :wink:[/quote']

 

To znaci da ce i ona GP-PRo da duva? :shock:

A ucinilo mi se da bas to nije slucaj...pih...dobro...odo' da pogledam danas jos sta dok rade radnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

HJC ZF-9 kao i drugi (skuplji) HJC modeli ima zavesicu ispod brade i jako malo "duva", takodje imaju odlican sistem ventilacije i fenomenalan stitnik za dah (protiv magljenja). Ja sam jako zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

ZF-9 je odlicna kaciga, probao sam je i za malo da je kupim ali mi je bila siroka u obrazima :cry: (nikada necu naci drugu kacigu sa moju cudnu glavu :crybaby: ). Inace je kaciga fenomenalna, jako puno daje za taj novac, vec sam pisao o ovome, smaram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
...smaram :)

 

Napokon je priznao! :finger:

 

A lagis malo da bi uzeo HJC pored Suomy i to bas ZF-9!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...smaram :)

 

Napokon je priznao! :finger:

 

A lagis malo da bi uzeo HJC pored Suomy i to bas ZF-9!?

Pa treba mi za suvozacice :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Eh...dodjoh, videh, probah...i definitivno mi ta GP Pro najbolje lezi na glavi...samo skupa u PM...al' dok sam sam se ja mislio, ode broj :D... pa sad cekam da dodje MS koju ce da mi prepakuju na S :shock:

Iskreno, od posla ne stizem da odem...evo sad dodjoh kuci...preko 12 sati na poslu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja