Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 500 e 1994

Dobro provericu tako, da tako sam ih namestao da pokazuju isto na obe strane provericu opet i probati da ih uskladim sto bolje posto kad otegnem sto je 1. Na slici pomeri se pokazivac i ne bude bas u sredini, ali probacu i laserom da vidim da li je okej pre nego ga odlabavim malo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Yamaha FZ6S2 GT Prethodno Yamaha SZR 660; Suzuki GS500F

Pozdrav svima,

Od skora sam vlasnik Gs500f 2004o godiste. Za sad mi se motor bas svidja, ima nekih stvari koje treba srediti, ali to cu polako.

Jedna od tih stvari je da kada pustim gas sa oko 4k dok se spustaju obrtaju kao da se cuje tak tak tak tak u masini negde, tako par puta i onda opet nista. To sam primetio na leru ali mi se cini da se cuje i u voznji, jbg malo je teze proceniti.

Takodje kao da cujem neko konstatno zveckanje ili sustanje ne znam da opisem sa prednje strane masine gledano sa sedista.

Ima li neko iskustva sa ovime, sta bi moglo biiti? Citao sam o lancu ne znam dal je sustanje od njega.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

To kuckanje me podseća na nekadašnji moj "problem", koji je bio izražen baš na ler gasu,a povećanjem broja obrtaja bi nestao ili se zbog većeg broja tih kuckanja i glasnije mašine baš i nije dao primetiti. Opis moje popravke možeš naći na sledećem linku: 

Za problem šuštanja/zveckanja ovako ne bih znao šta da ti kažem      

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Yamaha FZ6S2 GT Prethodno Yamaha SZR 660; Suzuki GS500F

Hvala kolega, veoma impresivan opis radova. 

Ukoliko bude potrebe provericu i to, problem je sto ne mogu da ustanovim odakle se cuje, ali ne cuje se na leru, nego dok spusta obrtaje taktaktak i prestaje kad se vrati na ler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Gs500

Znam da je mimo teme, ali obrišite ako smeta. Potrebni su mi dihtunzi oko cajgera za GS500 :D ako neko ima rasturen GS bio bih voljan da kupim deo. Pozdrav braćo bajkeri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Yamaha FZ6S2 GT Prethodno Yamaha SZR 660; Suzuki GS500F

Pozdrav svima! Trebaju mi podloške za štelovanje ventila za moj Suzuki GS500F. Prečnik je 29.5 a potrebne su mi dve 275 i dve 280. Zna li neko gde se mogu nabaviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Uskoro ce poceti i suvozacica da se vozi samnom pa ako je neko raspolozen da mi objasni kako da pojacam(podignem) nastelujem zadnje ogibljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Treba da dotegneš oprugu na amortizeru a specijalni alat za to bi trebalo bi da imaš pod sedištem u torbici, kad ga vidiš samo će ti se kasti, takođe bitna stvar je da proveriš zategnutost pogonskog lanca, treba da ima 3-4cm hod gore-dole naspram viljuške pod opterećenjem sa vozačem na točkovima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 8 minuta, Disko Nindža je napisao:

Treba da dotegneš oprugu na amortizeru a specijalni alat za to bi trebalo bi da imaš pod sedištem u torbici, kad ga vidiš samo će ti se kasti, takođe bitna stvar je da proveriš zategnutost pogonskog lanca, treba da ima 3-4cm hod gore-dole naspram viljuške pod opterećenjem sa vozačem na točkovima.

Hvala,mislim da nemam taj alat ali mislim da sam shvatio,a alat cu da napravim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, MatorKonj je napisao:

taj alat bi trbalo da izgleda otprilike ovako?

Ne treba ti nikakav specijalan alat. Čak i kada imaš alat nema baš puno prostora za rad. Ja sam se snašao koristeći novu drvenu držalju za čekić ili sekiru... Drvo je mekše od metala pa ne ostavlja treg na prstenu oko amortizera, iz daleka samo čukneš i prsen se pomeri na sledeću poziciju. Poželjno je da motocikl bude na štenderu kako bi amort bio rasterećeniji, prethodno malo prsneš WD-om...

 

IMG_20211112_113158.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 2 minuta, bajker71 je napisao:

Ne treba ti nikakav specijalan alat. Čak i kada imaš alat nema baš puno prostora za rad. Ja sam se snašao koristeći novu drvenu držalju za čekić ili sekiru... Drvo je mekše od metala pa ne ostavlja treg na prstenu oko amortizera, iz daleka samo čukneš i prsen se pomeri na sledeću poziciju. Poželjno je da motocikl bude na štenderu kako bi amort bio rasterećeniji, prethodno malo prsneš WD-om...

 

IMG_20211112_113158.jpg

Meni se taj prsten nalazi sa donje strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 6 minuta, bajker71 je napisao:

Znam ja kako izgleda alat za to. Kažem ti kako da to uradiš na lak način bez tog alata a ti kako hoćeš...

Naravno da mi je lakse da nadjem neku drsku nego da pravim alat

Promenio član MatorKonj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Yamaha FZ6S2 GT Prethodno Yamaha SZR 660; Suzuki GS500F

Pozdrav svima!

Može li mi neko pomoći, loše mi je sito na slavini rezervoara, da li paše od nekom drugog modela i gde bi mogao naći sito? Pošto ne može da se poruči odvojeno.

Evo jedna sličica motora da vidite  sa cim imam posla

Pozdrav

2022-09-08 15.54.34.jpg

Promenio član MiljkovicN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Pozdrav ljudi,

iskrsnuo mi jedan zanimljiv primerak GS500E iz 1998godine, koji sam pazario.

Medjutim, danas kada sam konacno seo da ga provozam malo vise primetio sam da mu je ler gas jako nizak, tacnije ako ne drzim povucen sauh motor se gasi.

Jos jedan problem se javio, vozio sam, stao i kada sam pokusao da ga startujem - mrtav, skroz bez struje. Kada sam skinuo dzekove kod osiguraca od 20A i vratio, struja se vratila, ali i opet nestala i istim postupkom se vratila.

Ako neko ima neki savet, iskustvo, pisite.

Da naglasim aku je nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 30 minuta, P.S. Dzon je napisao:

Pozdrav ljudi,

iskrsnuo mi jedan zanimljiv primerak GS500E iz 1998godine, koji sam pazario.

Medjutim, danas kada sam konacno seo da ga provozam malo vise primetio sam da mu je ler gas jako nizak, tacnije ako ne drzim povucen sauh motor se gasi.

Jos jedan problem se javio, vozio sam, stao i kada sam pokusao da ga startujem - mrtav, skroz bez struje. Kada sam skinuo dzekove kod osiguraca od 20A i vratio, struja se vratila, ali i opet nestala i istim postupkom se vratila.

Ako neko ima neki savet, iskustvo, pisite.

Da naglasim aku je nov.

Sto se struje tice ocisti malo buksne a zenke buksni malo stegni na tom dzeku.Napskaj malo i spojeve sa WD sprejom ili nekim drugim za el kontakte,za ler gas nemam pojma,vidi dal moze da se steluje na nekom mestu ili sta vec,mozda su i karbovi ali to je vec tipa mozda ovo mozda ono

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja