Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma dobro gs je iovako mrtav posle 6000, tj nema razlike u ubrzanju.. tako da i nema nekog smisla da ga natezhesh preko 6000-7000.

tako da samo lagano i uzhivaj. neche ti gs popiti vishe od 5.5 sa dvoje i da vozish kao kreten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Meni je svako saltanje brzine do 4-5000 obrtaja, lagano gas i saltanje, na putu u petoj brzini 60km/h, a u sestoj brzini 80km/h. Takvom voznjom mislim da ce biti potrosnja i 3-3.5L, a pisali su u temi da je nekima i toliko GS trosio.

 

Ima li neka druga metoda da proverim potrosnju osim da napunim pun rezervoar? Da istocim sve, sipam litru goriva i vozim dok ne stane (zapizem kilometrazu) i izracunam koliko trosi na 100km, sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

to za potrosnju 3 litre su nebuloze, najbolji nacin da proveris potrosnju ti je da sipas pun rezervoar, vozis 100km i onda odes na pumpu natocis opet pun i vidis potrosnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

udjesh u rezervu i resetuj sat, sipash 1000din kad opet udjesh u rezervu imash broj koliko si preshao sa 1000din tj 6.65L i izrachunaj.

3-3.5L pa taman da chesh ga gurati.. nebulozno.

4 otvoreno 5 grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Haha pa videcu koliko ce popiti, ali kazem pisali su u temi da je i sa suvozacicom na otvorenom potrosio 3 i nesto litara. Ako je vas GS cackan, skidana blokada, stavljena veca dizna na karburatorima pa vam trosi vise. Ali videcu koliko ce moj potrositi ovakve voznje...pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Haha pa videcu koliko ce popiti, ali kazem pisali su u temi da je i sa suvozacicom na otvorenom potrosio 3 i nesto litara. Ako je vas GS cackan, skidana blokada, stavljena veca dizna na karburatorima pa vam trosi vise. Ali videcu koliko ce moj potrositi ovakve voznje...pa javljam.

sad vech preterujesh sa ochekivanjima. gs500 91 i 2001 oba su troshila isto. koliko sam ti i rekao. skuter od 250 kubika troshi 4l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mozda i moze da izvuce ispod 4. Kada vozim leggere i sam, moze cak i 3.7-8, grad je 4.3-5, jedino u zimskim uslovima mislim je blizu 5. Dosta toga utice na potrosnju:

 

-Nacin voznje

-Ispravnost motocikla

-Gume, filter za vazduh, svecice, podesenost karbova, da li kocioni klipovi vracaju kako treba, stanje lanca, ima li vizir ili ne, itd.

 

Svakako, te masine, ER5, GS500 i CB500 su jako jako ekonomicni motori i tu su neprejebivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da li ce biti nesto filteru vazduhu ako se opere vodom, benzinom, osusi i vrati?

 

Na mom motoru kada tek upalim motor obrtaje ne pokazuje dok ne dam gas preko 5-5000 obrtaja, i onda normalno radi. Kada ga ugasim odmah i upalim onda normalno pokazuje obrtaje, znaci samo kada se pevi put pali ne pokazuje dok ne dam gas jaci (sajla je skinuta, ociscena i namazana tovartnom). Mislim da je jednostavno takav motor podesen, ebem li ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ni slucajno nemoj to da radis, ako ti je originalni filter u motoru a predpostavljam da jeste, to je papirni filter, eventualno ga malo izduvas na kompresoru i to je to, nista vise, NAJBOLJA opcija je zameniti ga, nije preterano skup, krecu se oko 15-20eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Polako jedno po jedno preko zime kupi novo, picni ga, sredi ga i kad pocne lepo vreme samo kljuc ubodes i gasss..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mislio sam da uzmem i Engine clean 1200din MOTUL, pa da sipnem pre menjanja ulja, ali da nije i on falsh...

 

 

Za sinhronizaciju karbova napravicu metodu "The two-bottle method", tu ne postoji mogucnost ulaska ulja u karbove.

http://faq.ninja250.org/wiki/How_do_I_synchronize_the_carburetors%3F#The_two-bottle_method

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja izbegavam ta ulja sa pumpe Mol,Nis itd.. to sipas samo kad ti masina trosi ulje :D bolje uzmi od nekog renomiranog proizvodjaca, nisu mnogo skuplja, ja uzimam Fuchs Silkolene za 1000din/lit :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da sam na tvom mestu uzeo bi Ipon ulje kada vec placas ta skuplja ulja, a ja necu kupovati opet ulje jer sam kupio ovo sa Mol pumpe. U manual-u GS-a pise za ulje API SG, JASO MA, a ovo Mol-ovo ulje je JASO MA2, tako da je bolje, nece motoru nista biti.

Jedino Molul ulje je bila kantica od 4L (850din po litri), dok ostala Ipon, Agip...sve po litru i skuplja su tako da sam se odlucio za Mol-ovo. Sledece ulje cu kupiti Ipon, sada sam kupio i Engine Clean pa me izaslo vise para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja sam godinama koristio Silkolene, ali sam ove godine uzeo Procycle iz Louis-a i nisam se bas odusevio, menjac je preciznije radio pre, tako da se vracam na provereni Silkolene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

a najvise me smorilo (i zacudilo) kad mi stiglo ulje, i kad sam odvrnuo cep, nije bilo one zastitne folije zalepljene, to jos nisam doziveo, koje go da sam ulje kupio uvek je bila ta folija, tako da tu su me cenjene svabe razocarale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Danas sam sunuo Engine Clean i radio je 11-12min, nisam hteo 15min zbog loseg ulja u motoru, i ulje je bilo bas crno i bilo je par komadica tvrdog kao ugla, taloga 'ebem li ga. Sinhronizovao sam karbove sa dve boce, levi karburator je vise uvlacio vazduha od desnog. Sada radi motor kao satic.

 

Citao sam u temi da GS godiste do 1995 imaju problem sa magnetom, hoce da se razleti, nije dobro zalepljen ili sta vec, jel se to nekom desilo da se razleti i jel motor nece da upali ili krklja dok radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Danas sam sunuo Engine Clean i radio je 11-12min, nisam hteo 15min zbog loseg ulja u motoru, i ulje je bilo bas crno i bilo je par komadica tvrdog kao ugla, taloga 'ebem li ga. Sinhronizovao sam karbove sa dve boce, levi karburator je vise uvlacio vazduha od desnog. Sada radi motor kao satic.

 

Citao sam u temi da GS godiste do 1995 imaju problem sa magnetom, hoce da se razleti, nije dobro zalepljen ili sta vec, jel se to nekom desilo da se razleti i jel motor nece da upali ili krklja dok radi?

:stabre: druze ti si nesto opasno pobrkao, "Kawasaki GPZ 500S" je taj koji ima problem sa magnetima a ne GS, tj stariji tip GPZ-a ima problem sa magnetom koji je resen na novijem modelu od '95 godista pa na dalje.

GS je bre neunistiva zverka :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Moja greska, pre dok sam trazio motor koji cu da kupim pisao sam u Word dokument sve o motorima od 500ccm (GPZ, ER5, GS, CB) pa sam izgleda pomesao to za magnet, mislio sam i da GS ima problem sa magnetom. Sad mi je laknulo malo, moja Suza je 1991.

 

Slika jedne casice karburatora od juce kada sam cistio, ovo nije cisceno godinama (znam).

post-8374-0-26744600-1416562858_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

https://www.kupujemprodajem.com/Suzuki-GS500e-zamena-za-skuter-17203238-oglas.htm?filter_id=458259

 

Pogledajte opis:

 

"Prodajem Suzuki GS 500 e. Odlicno stanje.

Registrovan do juna 2015 .

Od ulaganja samo benzin. i gas do daske.

Hitno je tako da je i cenu moguce malo korigovati.

Ozbiljnom kupcu poklanjam i kvalitetnu skupu kacigu.

Potrošnja, dvojica na motoru Niš - Kopaonik, pun gas gde god je to moguce, nešto ispod 4l na 100km.

Akumulator glanc nov, bez kiseline, 12A.

Motocikl je 1992 god. Prešao 47000km.

Ram je odlican, ne vuce, amortizeri dobri, vile prave, . . .

Razlog prodaje su neka hitna ulaganja inace ga ne bih prodavao."

 

Ovaj ga pretera sa potrosnjom - gas do daske ispod 4L, da da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

motor solidno izgleda, ni cena nije previse strasna, da se to spustiti koju stotinu, al ono za potrosnju sere do jaja...nevolim trgovati sa takvim neozbiljnim ljudima koji lupetaju gluposti <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja