Jump to content

Moto Zajednica

CILINDRI I KLIPOVI ZA MOTO GUZZI V35 II

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Ja sam more DRUGSEF  :D ;D nije Kanjo a mozda kao da i jeste jer bi te i on isto pitao :o :o bas cu da vidim na prolece da zamenim ulje i da sipam mineralno a na koliko menjas na koliko predjenih km. Znam i procitao sam u vojnom da se sipaju dve vrste ulja jedno za leto a jedno za zimu a posto ja ne vozim zimi onda je sve jedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ja sam more DRUGSEF  :D ;D nije Kanjo a mozda kao da i jeste jer bi te i on isto pitao :o :o bas cu da vidim na prolece da zamenim ulje i da sipam mineralno a na koliko menjas na koliko predjenih km. Znam i procitao sam u vojnom da se sipaju dve vrste ulja jedno za leto a jedno za zimu a posto ja ne vozim zimi onda je sve jedno.

 

Rade ,

sad ako se to odnosi na mene , znam, da si DRUGSEF ali kolko si primetio poslao sam odgovor Kanji.

 

Gledaj, ako motor voziš isključivo leti onda slobodno stavi 20/60 ali mislim, ako je motor dobar stavi 15/50. Znači  ovo ulje je malo ređije od 20/60 a svejedno izdrži temperature i preko 180 stepeni, dok je 20/60 još malo gušče a zato izdrži preko 200stepeni.

Sintetika se ubija več kod 140-150 stepeni,jednostavno kristali ne podnose te temperature, pa ulje ne podmazuje više.

 

Ja sam ove godine stavio novo ulje, baš tu mineralno od Castrola. Nisam prešo neke kilometre jer nisam imao toliko slobodnog vremena. Al kolko sam kontrolirao, posle cca 500 km ulje još uvek na maximumu .a motor je tiši i bolje radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Izvini posle sam video da je odgovor upucen njemu a da je tema ista. I na koliko predjenih km planiras da ga menjas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Izvini posle sam video da je odgovor upucen njemu a da je tema ista. I na koliko predjenih km planiras da ga menjas?

 

Sad pošto ne planiram neke veče vožnje sa njim, menjat ču ga jednom svake godine (prije sezone) ili ako če biti kilometara  - na 5000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Ok hvala evo za nagradu ko nije video

 

[ftp=ftp://

]
[/ftp]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Evo i ja da se ukljucim u temu  :)

 

Ja idem za Milano pocetkom Novembra pa ako nesto treba mogu da svratim po delove jer cu i za sebe svasta da pazarim

 

Inace ja u moju masinu sipam 7100 20/50 ful sinetetiku i prezadovoljan sam  8)

 

eto toliko od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

E zdravo drugari, izvinjavam se nije me bilo neko vreme.

 

Masina uskoro krece sa sklapanjem pa cemo videti, posto su vec krenule nize temperature sipacu 15-50 minerlno i lagano da se krene u razradu. Plasim se da ce na nizim temperaturama ovo gusce biti i suvise gusto da bi pravilno podmazivalo stubline i osovinu klackalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Evo i ja da se ukljucim u temu  :)

 

Ja idem za Milano pocetkom Novembra pa ako nesto treba mogu da svratim po delove jer cu i za sebe svasta da pazarim

 

Inace ja u moju masinu sipam 7100 20/50 ful sinetetiku i prezadovoljan sam  8)

 

eto toliko od mene

A cime ides matori, i koliko vas je? Ako nadjemo nesto interesantno ja cu videti da se smesti u stan jednog prijatelja koji zivi tamo. Samo ako je tu a ne negde na putu po evropi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Evo i ja da se ukljucim u temu  :)

 

Ja idem za Milano pocetkom Novembra pa ako nesto treba mogu da svratim po delove jer cu i za sebe svasta da pazarim

 

Inace ja u moju masinu sipam 7100 20/50 ful sinetetiku i prezadovoljan sam  8)

 

eto toliko od mene

A cime ides matori, i koliko vas je? Ako nadjemo nesto interesantno ja cu videti da se smesti u stan jednog prijatelja koji zivi tamo. Samo ako je tu a ne negde na putu po evropi.

 

Pa najverovatnije autom s obzirmo da se planira put za novembar, cucemo se jos pre odlaska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Evo i ja da se ukljucim u temu  :)

 

Ja idem za Milano pocetkom Novembra pa ako nesto treba mogu da svratim po delove jer cu i za sebe svasta da pazarim

 

Inace ja u moju masinu sipam 7100 20/50 ful sinetetiku i prezadovoljan sam  8)

 

eto toliko od mene

A cime ides matori, i koliko vas je? Ako nadjemo nesto interesantno ja cu videti da se smesti u stan jednog prijatelja koji zivi tamo. Samo ako je tu a ne negde na putu po evropi.

 

 

Kanjo, pa ne treba da ostavljaš stvari u Italiji. Možeš-te ih ostaviti i kod mene u Ptuju. Mislim da je ipak bliže nego Milano. Dobro sad, ako taj prijatelj dolazi direktno sa Milana za Srbiju onda je opet druga stvar.

Inače  ako vam odgovara - tu sam -  možete  ostaviti i kod mene.

 

Da još to , danas su krenuli cilinderi i stvari iz Italije. Nadam se, da če biti kod mene početkom sledečeg tedna.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

E zdravo drugari, izvinjavam se nije me bilo neko vreme.

 

Masina uskoro krece sa sklapanjem pa cemo videti, posto su vec krenule nize temperature sipacu 15-50 minerlno i lagano da se krene u razradu. Plasim se da ce na nizim temperaturama ovo gusce biti i suvise gusto da bi pravilno podmazivalo stubline i osovinu klackalica.

 

Nemoj  da brineš, valjda se ne voziš  ispod  - 10 stepeni, dokle to ulje još normalno  podmaziva

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

 

 

 

Kanjo, pa ne treba da ostavljaš stvari u Italiji. Možeš-te ih ostaviti i kod mene u Ptuju. Mislim da je ipak bliže nego Milano. Dobro sad, ako taj prijatelj dolazi direktno sa Milana za Srbiju onda je opet druga stvar.

Inače  ako vam odgovara - tu sam -  možete  ostaviti i kod mene.

 

Da još to , danas su krenuli cilinderi i stvari iz Italije. Nadam se, da če biti kod mene početkom sledečeg tedna.

Pozdrav

Pa i to sto kazes, i ja ne razmisljam. Odlicno, ako se sta bude porucivalo ostavljacemo kod tebe. Inace svracao sam malo po radnjama koje prodaju ulja i ne mogu naci 20-60, valjda slabo se trazi. Pogledacu da li ima MOTUL mineralno. valjda nisam bas toliko poludeo da se vozim ispod 10 stepeni  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ok hvala evo za nagradu ko nije video

 

[ftp=ftp://

]
[/ftp]

 

 

Heh he, pogledaj taj link .

 

www.youtube.com/watch?v=mPVwfZQ8OXo&feature=related

 

dal  vidiš,  kako se uči obuka i rade sklekovi , ako nešto ne ide. Ti su još gori nego  što su bili kod nas ... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Auuuuuuu, svaka cast za voznju i dril. Motaju ga majstori bez zamerke

 

Da istina ,

al si vidio koja disciplina, kako rade, ma ko ko mali mravovi. ;D

 

Stvarno, dok sam ja bio u Kraljevu, ni pola nije bilo tolko "zajebano". instruktori su bili baš ono u usporedbi sa ovima  -  " cooll opušteni"

Dobro bilo je zajebancija, al ako vidiš ove, ma skoro neverovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Kanjo,

evo stigli cilinderi danas kod mene.

 

Kolko sam pregledao stvarno su ko novi. Pa kad ti neko prođe kroz te krajeve prema Austriji i dalje,pa onda nazad slobodno mi se javi. Sredičemo mi to za tebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

E heeej, bas mi je drago da je stiglo i da su super, cim neko bude prolazio pokupice to.

Inace stigli su i moji sa sredjivanja pa sad krece sklapanje.

 

evo par slika

post-7935-12879102334756_thumb.jpg

post-7935-12879102335766_thumb.jpg

post-7935-12879102342012_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

E heeej, bas mi je drago da je stiglo i da su super, cim neko bude prolazio pokupice to.

Inace stigli su i moji sa sredjivanja pa sad krece sklapanje.

 

evo par slika

 

Kanjo,

e mogiu ti preporučiti i reči - ovi iz Italije su još original,ništa nije pravljeno (hilznano)kao kod tvojih (slike).

Ja bih možda sačekao,sad je kraj sezone,ima vremena do sledeče,pa staviš standardne cilindere (koji te več čekaju kod mene) i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Ej zdravo drug, nije me bilo neko vreme.

Z montažu si u pravu, pa cu pogledati ako nadjem klipove i karke da namontiram original, ali pre mtoga bih morao premeriti cilindre da znam sta da trazim tj da li su klipovi koji su potrebni A,B ili C.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

E pa drugari sklapanje se nije nastavilo jer ni posle mesec dana iscekivanja da se majstor crnobrnja smiluje i dovrsi posao kako treba. Naime, dobio sam sve konacno (mesec dana) ali kad sam stavio kariku u cilindar imao sam sta da vidim.

post-7684-098285500 1289019473_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Sve se to desava tako jer sam rekao mejstoru "ajde nije frka da mi uradis sve za dan-dva" pa me je razvlacio, a sto se tice karika nisam pogledao na licu mesta jer kad sam prvi put preuzimao, naidjose neke demonstracije niz ulicu pa ja brze bolje spakovah sve pod misku i u kola da pobegnem pre nego me blokiraju. Glave su ostale jos koji dan da se srede ali sam se ja vratio vec sutra da reklamiram uljnu kariku koja je pukla prilikom stezanja selnom. Od tog momenta do trenutka kad mi je sve zavrsio proslo je jos 15-tak dana (sve ukupno 30dana) i kad sam uvece dosao sa posla ajd da se poklonim i pocnem, bacim pogled kao da se malo divim svojim cilindrima kako su lepi i to, kad ono Q**c. Moja sreca je bila kratkog veka. Srecom tu je moj a i vas veliki prijatelj Jovancha Mitić iz Jagodine :care: (DRUGSEF-Rade) koji nije bio lenj pa seo i nasao od cega bih mogao pribaviti odgovarajuce karike, te se ja danas bacam na obilazak prodavnica.

Malo sam besan pa pisem mozda malo nejasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

E sad, ni ja nisam bio lenj pa lepo odem i nadjem staru svoju kariku koja je bila nekad na motoru. I gle cuda, bolja nego "nova" :zbunjen:

i da zazor nije toliki (0.40) pre bih nju stavio natrag

 

slicica

post-7684-031246500 1289020265_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

I na kraju da rezimiram:

 

Svi koji planirate da radite nesto slicno upamtite sledeće reči (ZAPOVESTI):

 

1. STAVLJAJTE SAMO ORIGINALNE FABRICKE DELOVE

2. NE UPUSTAJTE SE U AVANTURU PRAVLJENJA KARIKA

3. AKO I NE MOZES PRONAĆI ORIGINALAN DEO, TRAŽI DALJE SIGURNO ĆEŠ NAĆI

4. NE VERUJ VELIKIM NAŠMINKANIM TEKSTOVIMA NA INTERNETU KOJI PUNO HVALE MAJSTORA http://www.crnobrnja.com/

5. LAŽU PROVERENO A UBEDJUJU TE DA TO TAKO TREBA (niti sam siso veslo niti progutao čamac)

6. AKO I ODLUČIŠ DA BUDŽIŠ, SEDI MALO, ODMORI, RAZMISLI, PROĆI ĆE TE

7. AKO I TO NE POMOGNE PA I DALJE HOĆEŠ DA BUDŽIŠ, TRAŽI DELOVE KOJE JE RADILA FABRIKA A ONI KOJIM SLUČAJEM PAŠU, N I K A K O SE N E U P U S T A J U P R A V LJ E NJ E!

8. AKO I PRAVIŠ HILZNU NIJE STRAŠNO, BIĆE TI OPROŠTENO (NE NAMERAVAJ DA PRAVIŠ KARIKE)

9. KAD JE ZIMA, NE SRLJAJ, IMA VREMENA, SNAĆI ĆEŠ SE

10. MOTO ZAJEDNICA JE VELIKA, UVEK ĆE SE NAĆI NEKI BRAT BIKER KOJI ĆE TI POMOĆI DA NADJEŠ DEO I UVEZEŠ GA IZ INOSTRANSTVA

 

!!!!!!! A M I N !!!!!!!

 

Sledite ovih jednostavnih 10 "B" zapovesti i neće biti problema

 

Nadam se da me razumete jer sam malo prso pa pisem sve ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja