Jump to content

Moto Zajednica

yamaha fzr 600 radi na dva klipa...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Cim ne menja rad fali ili gorivo ili kompresija! A ako fali kompresija ili ventili ili klipni prstenovi popularniji kao KARIKE! Izmeri prvo kompresiju u cilindrima! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

naj gore je sto lepo pali i extra vuce a dva klipa ne rade...

 

 

Kako moze lepo da vuce ako ne rade dva klipa... odakle znas da ti ne rade klipovi  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor

klipovi rade svoj poso ali se ne desavaj promene pri skidanju kable sa svecice dok je motor u radu,skidao sam i prvu i drugu kablu u isto vreme a motor i dalje radi kao sto je radio ne menja zvuk i ne trokira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

klipovi rade svoj poso ali se ne desavaj promene pri skidanju kable sa svecice dok je motor u radu,skidao sam i prvu i drugu kablu u isto vreme a motor i dalje radi kao sto je radio ne menja zvuk i ne trokira...

 

 

Pa kako onda radi taj motor kad i kad mu izvuces kablove on ne menja zvuk  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor

nemojte misliti da je zajebancija ceo dan sam oko motora i po svoj logici bi se trebao ugasiti bez dve kable ili bar dao neke promene ali nista jednostavno radi kao i kad su na svecici...

Hteo sam zameniti svecice jer mi trokira u voznji pri malim obrtajima i zamenio ali isto radi kao i sa starim...

  trokira pri malim obrtajima

  puca na auspuhu pri vracanju gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

A da postavis ti neki snimak da vidimo mi kako on radi  :)  Nekako mi je to sto pricas sve nelogicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

nemojte misliti da je zajebancija ceo dan sam oko motora i po svoj logici bi se trebao ugasiti bez dve kable ili bar dao neke promene ali nista jednostavno radi kao i kad su na svecici...

Hteo sam zameniti svecice jer mi trokira u voznji pri malim obrtajima i zamenio ali isto radi kao i sa starim...

  trokira pri malim obrtajima

  puca na auspuhu pri vracanju gasa

 

Kad radi na dva klipa cuje se kao harli,a ide kao k....ac :D.

 

Moguce da tebi na malom gasu ne rade 2 cilindra,a na vecem gasu prorade sva 4,i u toku voznje na vecem gasu povlaci lepo,ali na leru radi ko freza :D,to mi je nekako najlogicnije objasnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A ti probaj da skines svecicu sa onda dva druga klipa pa da vidis jel radi onda kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

kada ima takav rad motora desava se da je pukao klip izmedju karika ili same karike  zato kad skines kabal sa svecice kao da cilindar ne radi ne menja zvuk ,izmeri kompresiju i ako je kompresiji veoma niska na ti 2 cilindra trebalo bi da je ta dijagnoza motor je bio pregrejan 100% ........................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Namesti kablove kako treba, pali masinu i tako u leru pipaj grane...

U samom startu, ako je sve ispravno grejace se podjednako, a ako ima mlakih ili hladnih grana napisi sa kojeg su cilindra pa da idemo dalje.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ostavi da radi na prvom i drugom, a skini sa treceg i cetvrtog. Akoopet radi, to znaci da je matematika jasna , crv nije ni postojao, jer dva puta nista je nista.  Ili je mozda perpetumobile  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja