Jump to content

Moto Zajednica

Razlika izmedju x-ring i o-ring?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kao sto naslov teme kaze zanima me koja je razlika izmedju x i o ringa i kako da utvrdim kojeg tipa je moj lanac, i zanima me jos posto od nemackog neznam ni jednu jedinu rec da li bi uz lanac treba da kupim i deo za 'spajanje ' lanca koji mi se cini kosta nekih 7e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Razlika je samo u obliku onih gumenih zaptivki, nedje sam na forumu cini mi se vidio sliku koja sve to lijepo objasnjava, probacu da je pronadjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Upravo tako...razlika je u obliku zaptivki...x-ring je lanac novije tehnologije, i te zaptivke (prstenovi) stvaraju manji otpor nego klasican o-ring..znaci performanse su bolje...na lancu bez gumica (non-o-ring) se itekako oseti razlika u prenosu snage na zadnji tocak...ali zato i mora cesto da se "macka" , tj podmazuje, i krace traje :).

 

Ti prstenovi sluze da zadrzavaju mast u delu koji najvise podnosi trenje (izmedju rolera i plocica)...ako imas love, i ako ti je vazan svaki konj na zadnjem tocku, uzmi x-ring...ako ne, i O-ring je ok...oba ce ti trajati otprilike isto...mooozda x-ring malo duze...

 

Spojni prsten ti svakako treba...za tvoj motor moze skidajuca spojnica, ne mora cvrsta veza (za to bi ti trebao i chain braking tool ili da ti neko to uradi)...dakle, bolje spojnica.

 

Veliki pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja