Jump to content

Moto Zajednica

KLV ili TDM

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Posto sam ozbiljno zagrizao da trampim TDM za KLV (uz doplatu naravno)

molim za "objektivnu pomoc" od istinskih poznavaoca ovih motora!

Naime dobar deo mog drustva me odgovara od ove transakcije uz obrazlozenja da je TDM ipak svestraniji motor , po gabaritima znatno manji, da se bolje provlaci kroz guzve po gradu, laksi i na kraju i ljepsi a da je ipak dovoljno udoban i za duza putovanja!

Snaga i brzina se ne razlikuju drasticno tako da ja i nemam nekih argumenata kojima bih opravdao ovu svoju namjeru al ipak nesto mi govori.......suprotno.

Da pojasnimo KLV je ustvari VELIKI STROM samo sa naljepnicom KAWASAKIja! Kawa ga je pruzela (koliko sam negdje citao) jer je namjeravala da napravi bum sa mnogo sirom paletom dodatne opreme nego sto to nudi Suzuki ali sve je to ostalo negdje..........mada nije ni vazno!

Naravno da je u dobropoznatojKLVnarandzastoj boji!

Instrument tabla ipak jedna od najjacih ikad vidjenih a polozaj za upravljacem ,malo je reci, Kraljevski.

Zanam da su gabariti motora samo stvar navike ali ipak koliko je dimenzija KLVa stvarna smetnja manevrisanju pri malim brzinama i u saobracajnim guzvama.

 

P>S> Molim sektase da se uzdrze od subjektivnih ocjena :lol: ako je moguce :?: ....znam da je tesko za tako dobar motor al ipak...... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uzimaj ne pitaj, dzabe molish sad cesh vidjet frontalni napad, hehehe bez obzira na to jako jako jako upravljiv motor i lagan za provlacenje, vjeruj mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ne vidim zasto ti i tvoji prijatelji mislite da je TDM svestraniji od KLVa... Ja bas mislim suprotno, i to cak da je KLV prilicno svestraniji od TDMa... Ako se, kada su ovi motori u pitanju, moze govoriti o nekom silasku sa puta, mislim da TDM moze samo da gleda i da mase KLVu, dok ovaj nestaje u prasini.

 

Ovo je bilo objektivno gledanje na stvari, a subjektivno, nek mi ne zamere vlasnici TDM, ali meni je taj motor glup do besvesti, totalni koncepcijski promasaj, i oduvek me je odbijao... NAPOMINJEM DA JE OVO SUBJEKTIVNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Znam ja to al' brine me cinjenica da je Honda odustala od Africae a i Kawa odustala od KLVa a tdm belezi sve veci trzisni uspjeh i cenom je (bar kod nas ) izjednacen sa Stromom! www.suzuki.ba

Tako da se ne bih slozio da je TDM promasaj :D

Odoh jos jednom da sjednem na Kawu pa da vidim(zena jos ne zna da ce mozda u garazi biti manje mjesta za auto i trebace mi dani ubjedjivanja da je to isti motor (al druge boje)) :^o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Ne vidim zasto ti i tvoji prijatelji mislite da je TDM svestraniji od KLVa... Ja bas mislim suprotno' date=' i to cak da je KLV prilicno svestraniji od TDMa... Ako se, kada su ovi motori u pitanju, moze govoriti o nekom silasku sa puta, mislim da TDM moze samo da gleda i da mase KLVu, dok ovaj nestaje u prasini.

[/quote']

 

Tacno. TDM je putni motocikl. Prvljen je za puteve, a ne da off-road. Imako mozda po svojoj gradji mozda podseca na enduro - to svakako nije. Pa i Yamaha koja ga proizvodi ga svrstava u grupu "street bikes", zajedno sa XJR1300. Ja licno nemam velikih zelja da ga upotrebljavam po prasini pa mi to i ne smeta. Jednostavno TDm je previse tvrd za offroad. Kada sam kupovao motor trazio sam nesto sto cu koristiti za putovanja, sto me nece umoriti posle 4-5h voznje i to sam i nasao.

 

Ako trazis motor kojim ces moci da skakuces po njivama, mozda je bolje da pogleda nesto drugo tipa, super tenere, afike, XT-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Znam ja to al' brine me cinjenica da je Honda odustala od Africae a i Kawa odustala od KLVa a tdm belezi sve veci trzisni uspjeh i cenom je (bar kod nas ) izjednacen sa Stromom! www.suzuki.ba

 

Tesko da nesto sto se prizvodi bez prekida vec 16 godina moze biti promasaj.... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Naravno da nije TDM promasaj, jer kao sto i sam kazes belezi dobru prodaju... Jednostavno se meni taj motor ne dopada i to je to...

Ti si rekao da bi pomalo sisao sa asfalata, pa sam ti zato preporucio da uzmes KLV, jer u tom segmentu TDM nema sta da trazi. Ko sto Ernesto kaze, on samo izgledom podseca na neku vrstu endura. Ni KLV nije off road masina, ali bez puno patnji se mozes provozati prirodom i uzivati.

A sto se putovanja tice, ni tu nisam najsigurniji ko je bolji, dal TDM ili KLV, posto TDM nisam vozio. Ali mogu ti reci da je KLV odlican za put i da to na njemu predstavlja pravo uzivanje. Za grad mislim da je isti ku.ac...

 

A sto se tice Africe i njenog prestanka proizvodnje o tome bi mogao danima da pricam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Naravno da nije TDM promasaj' date=' jer kao sto i sam kazes belezi dobru prodaju... Jednostavno se meni taj motor ne dopada i to je to...

Ti si rekao da bi pomalo sisao sa asfalata, pa sam ti zato preporucio da uzmes KLV, jer u tom segmentu TDM nema sta da trazi. Ko sto Ernesto kaze, on samo izgledom podseca na neku vrstu endura. Ni KLV nije off road masina, ali bez puno patnji se mozes provozati prirodom i uzivati.

A sto se putovanja tice, ni tu nisam najsigurniji ko je bolji, dal TDM ili KLV, posto TDM nisam vozio. Ali mogu ti reci da je KLV odlican za put i da to na njemu predstavlja pravo uzivanje. Za grad mislim da je isti ku.ac...

 

A sto se tice Africe i njenog prestanka proizvodnje o tome bi mogao danima da pricam...[/quote']Stvarno Dane ajd ispricaj nam sto je africa prestala dase proizvodi kad je toliko dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

TDM je dobar motor. Ali je KLV bolji. Naravno Varadero ostaje najbolji :)

Menjaj TDM-a slobodno. KLV jeste gabaritno veci ali ne predstavlja apsolutno nikakav problem za voznju po gradu, a putovanje je uzivanje na njemu. Ja se sa malko vecim motorom od KLV-a guram po gradu bez ikakvih problema. Mozda jedino parking bude problem :D. Salim se naravno.

Ako planiras da koristis motor za ono za sta je predvidjen - da putujes, uzimaj KLV i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika, ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Naravno da nije TDM promasaj' date=' jer kao sto i sam kazes belezi dobru prodaju... Jednostavno se meni taj motor ne dopada i to je to...

Ti si rekao da bi pomalo sisao sa asfalata, pa sam ti zato preporucio da uzmes KLV, jer u tom segmentu TDM nema sta da trazi. Ko sto Ernesto kaze, on samo izgledom podseca na neku vrstu endura. Ni KLV nije off road masina, ali bez puno patnji se mozes provozati prirodom i uzivati.

A sto se putovanja tice, ni tu nisam najsigurniji ko je bolji, dal TDM ili KLV, posto TDM nisam vozio. Ali mogu ti reci da je KLV odlican za put i da to na njemu predstavlja pravo uzivanje. Za grad mislim da je isti ku.ac...

 

A sto se tice Africe i njenog prestanka proizvodnje o tome bi mogao danima da pricam...[/quote']Koliko sam shvatio KLM je DL za koga u svim predstavljanjima itestovima kazu da je motor iskljucivo putne orijentacije te stoga sigurno nije nista preterano upotrebljiv van puta.DL koliko sam video ima ima gume putnog profila i KLM bi trebao da ima takve a isto iTDM ovu paralelu postavljam da nas kolega nebo dosao u zabludu i ocekivao neku drasticnu promenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']

Mozda bi i TDM postao legenda kad bi Yamaha imala OVAKVOG P.R.a kao sto ga ima honda ! Bravo Najz li! (Ucili nas u skoli da se "li" pise odvojeno) :D

Steta sto Varadero nije malo jeftiniji,mislim da bi bio razgrabljen pred svaku sezonu!Ovdje je za 25%skuplji od Stroma i Tdma!

Zna li neko kolika je potrosnja Stroma pri putnoj brzini 80 do 120!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

TDM je ultimativna brza putna sprava (pogotovu model 900)! Namjena tog motora je iskljucivo cestovna voznja i to prilicno brza. Fenomenalna koncepcija, do pojave Versys-a jedino je Yamaha imala takav motor. Dakle enduro gradja i guvernala za udoban i upravljiv polozaj, a cestovno oslanjanje, aluminijumski ram i tockovi. I na sve to tezina od nevjerovatnih 180 kg! Ja obozavam taj motor! Ali da nije za Off Road, nije... (i ne treba da bude 8))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']

Mozda bi i TDM postao legenda kad bi Yamaha imala OVAKVOG P.R.a kao sto ga ima honda ! Bravo Najz li! (Ucili nas u skoli da se "li" pise odvojeno) :D

Steta sto Varadero nije malo jeftiniji,mislim da bi bio razgrabljen pred svaku sezonu!Ovdje je za 25%skuplji od Stroma i Tdma!

Zna li neko kolika je potrosnja Stroma pri putnoj brzini 80 do 120!?

 

kojeg stroma, moj 650 na toj brzini je imao potrosnju od 5 l, i s obzirom na 324 lit rezervoar ne sjekiras se mnogo samo uzivas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']Nisam hteo ovo da napisem ali da za TDM- a neko kaze daje glup motor pa ako taj isti vozi africu motor koji je dibidus demode model onda moram. Naime mislim da je africa prestala sa se proizvodi jer joj je KTM nabio tolike komplekse na reliju Pariz - Dakar da je to strasno.Cini mi se da je KTM na zadnjoj trci uzeo prva 10 mesta i posto africa nije mogla da mu pariara vec duze vremena onda je zbog blama morala da ode u legendu.I inace oduvek sam se cudio toj africi 750 kubika velika iglomazna za teren a gruba i slaba za ozbiljnu voznju po asfaltu pa gde onda nego u lagendu,Honda je to na vreme shvatila ali se neki na zalost jos pale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

 

kojeg stroma' date=' moj 650 na toj brzini je imao potrosnju od 5 l, i s obzirom na 324 lit rezervoar ne sjekiras se mnogo samo uzivas[/quote']

 

Pa DL1000 naravno jer je i KLV 1000!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']Nisam hteo ovo da napisem ali da za TDM- a neko kaze daje glup motor pa ako taj isti vozi africu motor koji je dibidus demode model onda moram. Naime mislim da je africa prestala sa se proizvodi jer joj je KTM nabio tolike komplekse na reliju Pariz - Dakar da je to strasno.Cini mi se da je KTM na zadnjoj trci uzeo prva 10 mesta i posto africa nije mogla da mu pariara vec duze vremena onda je zbog blama morala da ode u legendu.I inace oduvek sam se cudio toj africi 750 kubika velika iglomazna za teren a gruba i slaba za ozbiljnu voznju po asfaltu pa gde onda nego u lagendu,Honda je to na vreme shvatila ali se neki na zalost jos pale.

 

Da li zbog blama ili zbog zato što je loša za asfalt a glomazna za teren, ona opet ode u legendu. Dane je pojasnio da se radi o liènom utisku kada je rekao da je TDM glup. Meni se ta demode Afrika više sviða od TDM-a jer ima V motor i više je enduro. A da je TDM dobar, dobar je.

 

EDIT: Ja bih se odluèio za KLV. Moæna sprava, a nisi u sekti.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Vozio TDM 900 dve godine, a Stroma 1000 dosta manje i mogu reci da je Yamaha dosta snaznija i brutalnija, koci bolje (dosta) ali Strom ima puno bolju zastitu od vetra, malo je udobniji i deluje vece ( mozda i jeste ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sve gore navedeno sam vozio, pokušavao TDM da proteram gde baš i nije za nauk, sve osim KLV-a (umesto njga sam terao Stroma, isti Q), i voleo bi sva tri motora da imam. Nešto bi vremenom prodao, nešto polomio, iszgustirao, ali Africa ostaje u garaži da starimo zajedno za svagda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
Vozio TDM 900 dve godine' date=' a Stroma 1000 dosta manje i mogu reci da je Yamaha dosta snaznija i brutalnija, koci bolje (dosta) ali Strom ima puno bolju zastitu od vetra, malo je udobniji i deluje vece ( mozda i jeste ).[/quote']

Znaci moglo bi se reci da su ista kategorija motora?!

Naime ova moja Yamaha je prva serija i kad sam je kupovao stajala je kraj KLVa i razlika je bila kao petak(5.razred osnovne) pored osmaka! (Ili mi se tada ucinilo?!) Dakle dosta manja!

Tdm 900 nisam video uzivo pa ne znam kolika je razlika!

Ako nije velika razlika u voznji na duze ture onda ni sam ne znam da li se isplati dodavati toliku razliku u cijeni(mislim da bi bilo negdje oko 4500-5000eura) jer Kawa je stara samo godinu dana!

Polic hvala na konkretnim informacijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']Nisam hteo ovo da napisem ali da za TDM- a neko kaze daje glup motor pa ako taj isti vozi africu motor koji je dibidus demode model onda moram. Naime mislim da je africa prestala sa se proizvodi jer joj je KTM nabio tolike komplekse na reliju Pariz - Dakar da je to strasno.Cini mi se da je KTM na zadnjoj trci uzeo prva 10 mesta i posto africa nije mogla da mu pariara vec duze vremena onda je zbog blama morala da ode u legendu.I inace oduvek sam se cudio toj africi 750 kubika velika iglomazna za teren a gruba i slaba za ozbiljnu voznju po asfaltu pa gde onda nego u lagendu,Honda je to na vreme shvatila ali se neki na zalost jos pale.

 

Tebi ne treba nista objasnjavati jer ocigledno znas sve... Cujem i da ce Toyota da povuce Yarisa iz proizvodnje zato sto je Reno dere na F1... Jako ti je lose razmisljanje, da ne kazem detinjasto...

Uopste ne znam sto si se toliko uzbudio i sto si to toliko licno shvatio.

Pitaj ljude sa kojima sam pricao i svi ce ti reci da sam uvek govorio da je koncept Africe Twin davno prevazidjen. Pouzdan, izdrzljiv motor koji ce te odvesti gde god pozelis i nikada te nece izneveriti, cak i posle dugog niza godina.

Nacin zivota i ekonomija su se promenili od vremena Africe Twin... Motor je postao vikend zabava. Ocu da jurcam uzmem R motor i odem na pistu. Ocu da vozim OFF ROAD, stavim krosericu na prikolicu odem do sume istovarim, izjurcam i nazad kuci. Ocu da putujem obilazim evropu, uzmem dve nedelje odmora od 3 koliko imam i Varadero, TDM, KLV, GS... Ocu po gradu uvece da se vozim, malo na zadnji, malo na prednji, neki dobar naked, itd... Prodju 2 godine, moja igracka vise nije toliko lepa, ima lepsa, dodacu jos 2 hiljade i uzeti novi model. Imam vise igracaka, jednu za ovo drugu za ovu, imam love. nemam vremena da razmisljam da li ce da se pokvari motor, jer moje slobodno vreme je neprocenjivo... I tako u krug... Gde se tu uklapa Africa, nigde... Zato je polako prestala potraznja za ovim modelom i fabrika ju je polako sklonila sa scene.

Ljudima vise nije bitna puzdanost, dugotrajnost, neko da ga tako nazovem FUN FACTOR... Al ti rece, nazalost neki se jos uvek pale... E pa palim se care i to da znas kako... Toliko se palim da kad god sednem na moju Africu razvuce mi se kez preko celog lica... Taj motor kao da je smisljen za mene i moju narav... Ocu da putujem, nema problema... Krivine, moze dosta dobro, ne verujem da bi mi pobegao sa TDMom... Putujem po Turskoj, vidim interesantno brdo pored puta, ajde da skocim da vidim sta ima tamo, uzivanje... Odem do pescare, bato samo pun gas... Makadam, uzivancija, prsti na sve strane... Auto put, e to me ne interesuje uopste da vozim... Drugari napravili kamp uz reku iza Valjeva. Odem do valjeva, onda 20km off roada, pa preko reke i eto me u kampu...

Eto ja se "nazalost" palim, ali znam da nisam jedini, samo nas nema dovoljno koji volimo takvu vrstu zabave da bi HONDA drzala takav model... Honda je ozbiljna kompanija sa ogromnom prodajom motorcikala i nju trziste koje jedan KTM pokriva sa svojim ADVENTUROM 950 i sad 990 NE INTERESUJE...

 

I dalje mi nije jasno tvoje reagovanje, ali dobro ide tebi na cast. Pozdravljam te i nemoj da si toliko ljut sto mi uzivamo u svojim Africama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
TDM je ultimativna brza putna sprava (pogotovu model 900)! Namjena tog motora je iskljucivo cestovna voznja i to prilicno brza. Fenomenalna koncepcija, do pojave Versys-a jedino je Yamaha imala takav motor. Dakle enduro gradja i guvernala za udoban i upravljiv polozaj, a cestovno oslanjanje, aluminijumski ram i tockovi. I na sve to tezina od nevjerovatnih 180 kg! Ja obozavam taj motor! Ali da nije za Off Road, nije... (i ne treba da bude)

 

Bravo, TDM ni trbe ni da bude za Off road voznju, ali zato izgleda lepse od stroma i od varadera zajedno, meni bar, kad je vidim srce krene da mi preskace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Naime mislim da je africa prestala sa se proizvodi jer joj je KTM nabio tolike komplekse na reliju Pariz - Dakar da je to strasno.Cini mi se da je KTM na zadnjoj trci uzeo prva 10 mesta i posto africa nije mogla da mu pariara vec duze vremena onda je zbog blama morala da ode u legendu.I inace oduvek sam se cudio toj africi 750 kubika velika iglomazna za teren a gruba i slaba za ozbiljnu voznju po asfaltu pa gde onda nego u lagendu' date='Honda je to na vreme shvatila ali se neki na zalost jos pale.[/quote']

 

Ne znam da li si upoznat sa istorijom Dakar relija, ali Honda je prestala da vozi Dakar posle pogibije jednog svog vozaèa, a ne zbog kompleksa od KTM-a. Pogledaj malo skorašnje relije, i videæeš da privatnici sa svojim CR450 Hondama bez problema jure napucane KTM-ove od 650 i više ccm, i to bez ikakvih intervencija na motorima, dok KTM menja agregate posle malte ne svake etape kao gaæe...

I to je nebitno, ako si imao prilike da sam rasklapaš i sastavljaš do detalja oba motora, onda ti je sigurno jasno o èemu je reè...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja